Yaz Ayları İçin Turistik Yörelerde Yapılabilecek Sermayesiz İş Fikirleri

Önümüzdeki uzun yaz aylarında yapılabilecek sermayesiz işler
Yaz Ayları İçin Turistik Yörelerde Yapılabilecek Sermayesiz İş Fikirleri
5 dk
Son güncellenme: 02/11/2019
Tüm Başlıklar

Önümüzde yine uzun bir yaz var. “Sermayesiz işler yine gündemde. Yaz aylarında bir koyup, beş kazanmak içten bile değil. Yeter ki, iyi ürünü seçin ve zamanlamanızı iyi yapın! O kadar çok alternatif var ki! Yeter ki, Şile’deki Şile Bezi Festivalinde şeftali satmayın! Gerisi kolay... 

Kazanmamak için herhangi bir neden söz konusu değil! Yaz tatili ile birlikte özellikle öğrenciler ve part time iş yapanlar için ek iş imkanları ortaya çıkıyor. Bunların hemen hemen hepsi turizm ile bağlantılı. Bir turiste gerek yerli, gerek yabancı nasıl hitap edilebileceğimizi bildikten sonra kazanmamak elde değil. 

Yaz Ayları İçin Sermayesiz İş Fikirleri

Yapılacak işlerin başında, eğer yabancı dil biliyorsanız rehberlik geliyor. Animatörlük, el sanatları, tekne gezileri, barmenlik, garsonluk, turistik tesis yöneticiliği, güvenlik elemanı, resepsiyon servis elemanlığı, hosteslik, müzisyenlik tabii ki kabiliyetiniz varsa, temizlik elemanı, hediyelik eşya satıcılığı... 

Yaz ayları ile birlikte gençlerin hem tatil yapıp hem de para kazanacakları zevkli ve sermayesiz işler gündeme geliyor. Animatörlükten, gezgin rehberliğe kadar birçok eğlenceli iş büyük paralarla gençleri bekliyor. Ayrıca yaz festivalleri de farklı kazanç kapısı olabilir. 

Festivallerdeki Fırsat  

Türkiye'nin hemen hemen bütün yörelerindeki ulusal ve uluslar arası düzenlenen festivallerin sayısı yaz aylarında daha da artıyor. Festivallerin organizasyon tarihleri turistlerin yoğun olarak bulunduğu aylara rastlıyor. Bunun amacı da ülke tanıtımının en iyi şekilde yapılması. Asos, Efes, Bergama ve Çeşme gibi turizm bölgelerinde düzenlenen festivallere büyük ilgi gösterilmesi ülke insanına birçok iş imkanı sağlıyor. Turistlere verilen hizmetle normal koşullardan daha fazla kazanç elde ediliyor. Yaz döneminde yapılan işler festivallerin düzenlendiği bölgelerde daha verimli olurken birçok insana da yeni iş imkanı sağlıyor. 

Animatörlük

Sihirbazlıktan havai fişek gösterilerine, saray eğlencelerinden dans gösterilerine kadar birçok çeşidi var. Kimileri şarlatanlık olarak tanımlasa da animasyon büyük beceriler isteyen bir meslek. Büyük oteller veya tatil köylerinde düzenlenen animasyon çalışmaları özellikle gençler için hem tatil hem para kazanma olanağı sunması nedeniyle büyük bir alternatif 18-22 yaş arası üniversite gençliğinin tercih edildiği animasyon işini tanıtım ve organizasyon işleriyle ilgilenen firmalar yapıyor. Firmalar çalıştıracakları elemanları genellikle üniversitelerden ve konservatuvarlar dan seçiyorlar. Eko ve ses sistemi kurmak için ise, bu konularda teknik bilgiye sahip deneyimli kişiler seçiliyor. Gezi ve turlarda kullanılan kokoreççi, şerbetçi, odacı gibi satıcılar da gerçekte bu işi yapanlar arasından seçiliyor. Animatörlükte kazanç günde 15 milyon TL. (1/2-4 saat arası) kalacak yer yiyecek ve ulaşım da cabası. 

Host ve Hosteslik

Yine otellerde veya fuarlarda stant hostesliği için 15-24, host için ise 16-23 yaş arası tercih ediliyor. Fiziksel özelliklerin yanı sıra belli bir kültür birikimine sahip olunması gereken bu iş için firmalar elemanlarına nasıl davranılması gerektiğine ilişkin eğitim de veriyorlar. Kazanç organizasyonunun büyüklüğüne yada tanıtılacak ürünün niteliğine göre değişmekle beraber stant hostesliği için günlük 30-50 milyon , ürün tanıtımı için ise 50-100 milyon lira arasında değişebiliyor. Kongre hostesliğinde Vip Turizm, 18-24 yaş arası üniversite öğrencilerine iş imkanı sağlıyor. Kongrelerden önce 2 haftalık eğitim veren firma , görev yapılacak departmanlara göre slayt makinesi kullanımından ses ve ışık düzenine kadar pek çok alanda eğitim veriyor. 

Gezgin Rehberlik

Genellikle rehberler tur organizatörüne bağlı olarak çalışırlar. Yabancı dilleri olan ve gezmeyi seven herkese açık bir meslek. Organizatörlerle çalışacak kimselerin rehberlik sertifikasına sahip olmaları gerekiyor. Kısa bir eğitimden sonra sınavla alınan bu sertifika, kişilere sadece Türkiye’de değil dünyanın her yarinde çalışma imkanı sağlıyor. Yaz sezonunda mağazalarda çalışarak turist ile satıcı arasında iletişim kuran kişiler de başka bir anlamda rehber sayılıyor. Bu kişiler bir yeri tanıtmak yerine, mağazalardaki ürünleri turistlere tanıtıyorlar. Üstelik bu tip rehberlik için sertifikaya da ihtiyaç yok. 

Yabancı dil bilenlere açık olan bu sektör, bir miktar para ile insanlara hem iyi bir tatil geçirme hem de günde yaklaşık 150 Euro kazanma imkanı sunuyor. Tur rehberlerine ve tur liderlerine, turistlerin otellerde kaldıkları sürece özellikle yaz aylarında hemen hemen bütün otellerin ihtiyacı var. Genellikle üniversite öğrencilerini tercih eden turizm acenteleri, kültür birikimine ve çok iyi yabancı dil bilme özelliğine sahip olanlar için tur rehberliği ile başlayan bu işin tur liderliği ile çok daha fazla para kazanma olanağına dönüşebileceğini belirtiyorlar. 

Duvar Ressamlığı

Mesleklerin en ilginci ve en güzeli olarak tanımlanan duvar ve bina içi ressamlığı resimle desen konusunda becerikli olanlar için bulunmaz bir fırsat. Genelde yazlık binaların bar ve cafelerin iç ve dış duvarların artık bir renk boyayla boyanmıyor. Bina ressamlığının cafe, bar ve mekân sahiplerine görsel olarak sunduğu imkanlar sınırsız. Mekânınızın iç ve dış görünüşü Picasso’nun tablolarından, Rönesans şatolarına, bulunduğu bölgenin peyzaj tablolarından, portrelere kadar sınırsız çizimlerle değiştiriliyor. Bu fırsat hem mekanlara kusursuz bir görsel zenginlik kazandırıyor hem de resim ve çizim yeteneği olanlara sanatını icra ederek büyük miktarlarda para kazanma fırsatı veriyor. Böyle bir iş sanırız bir çok insanın hayali olmalı. 

Müzisyenlere Fırsat

Müzikle ilgilenen , müzik yapan kişiler ya da gruplar, hem iyi bir tatil yapıp hem de para kazanmak istiyorlarsa hiç vakit kaybetmeden yazlık bölgelerin yolunu tutsunlar. Çünkü bu bölgelerdeki barlarda ve otellerde çalışacak müzisyenlerin ücretleri kışlık mekanlarda aldıklarının iki yada üç katı. Bodrum’da ve Kuşadası'nda müzisyenlik yapan Kerem Değirmencioğlu ve grubu gecede kişi başına 50 euro aldıklarını ve bu miktarın yaz aylarında daha da arttığını, kalacak yer ve yemek ihtiyacını otel yönetimine ait olduğunu barlarda ise yalnızca kalacak yerin bar işletmesine ait olduğunu söylüyorlar. Gerçekten bir müzisyen için büyük fırsat olan bu durum müzisyenler tarafından iyi değerlendirilmelidir. 

Deniz De Sizin Para Da

Şayet denizle bağınız varsa bunun üstüne bir de tekneniz varsa hem keyif yapacak hem de para kazanacaksınız demektir. Hem bu iş sizi para kazanmanın stresli ortamından kurtaracak hem de iş ortamı yüzünden kendinize ayıramadığınız zamanı oldukça keyifli bir hale dönüştürecek. Tatil bölgelerinde teknenizi kiralayarak oluşturacağınız bu imkan ateşle su gibi olan para ve tatili sizin için en uyumlu hale getirecek. Eğer tekneniz yoksa bu sorunu çözmek de zor değil. Fethiye’de akşamları büyük bir otelde spor hocalığı yapan gündüzleri ise kiraladığı motorla turistlere tekne gezintisi düzenleyen Spor Akademisi öğrencisi 21 yaşındaki Ahmet Berber kiralanan bir teknenin masraflarını çıktıktan sonra sezon sonunda ortalama 2 bin 500 dola r kâr kaldığını belirtiyor. 

Kültür Sokakları 

Tatil anlayışı artık sadece deniz ve kumdan ibaret değil. İnsanlar çalıştıkları dönemde ilgilenemedikleri bir çok özelliklerini tatillerde keşfedebiliyorlar. Resim, müzik, edebiyat, sanat ve yayın dünyasıyla buluşabiliyorlar. Bu ihtiyacı hisseden belediyeler, sahil kesimlerine artık Kültür Sokakları oluşturuyor. Bu sokaklarda sadece müzik, kitap, resim, fotoğraf, kaset ve CD'lerin yer aldığı stantlar kurulabiliyor. Kültür sokağına giren tatilciler, bir yandan dinlenirken bir yandan da kültürel yaşama katılıyorlar. Bu sokağın ilk olarak kurulduğu yer Bodrum / Yalıkavak. Yalıkavak’taki kültür sokağında kitap standı açan yayıncılar ve kitap satıcıları birçok kitapçıya ve yayın evine örnek oluyorlar.

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
ibrahim ay 67 ay önce
Selam arkadaşlar gaziantepte ikamet etmekteyim aklınıza gelen herşey buralarda var gerek gıda gerekse halıticaretanlmda herşey g0nderebilirim 5535925677 bana ulaşın güventicaret
HACER ÇÖRTÜK 68 ay önce
merhaba avon ailesine katılıp kazanç sağlamak istermisiniz aile bütcesinde katkıda bulunmak kendi kullanacaklarını indirimli almak ve sizinle ilgilenecek liderle çalışmak isterseniz 05427838126 numradan arayın kayıtlarımız üzretsizdir
haydar 69 ay önce
iş yerime sermayeli bayan ortak ariyorum istanbulda yasıyorum düşük sermaye ve yüksek kazanc hediyelik esya üzeri nargile tütün mamülleri satıyorum ek iş olarak tekel bayi olmak istiyorum ama sermayem yetmiyor yardımcı bayan iş arkadaşı ortağı düşünenler arasın 0545 415 26 18
Murat 77 ay önce
Çok güzel paylaşım. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. İnternetten sermayesiz para kazanma her geçen gün gelişen bir sektör. Satış ortaklığı ile part time veye tam zamanlı olarak para kazanmak mümkün. Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
ali 78 ay önce
Merhaba lar ben Ali gokseki Balikesir liyim Keceden Bebek hediyeleri Yapiyorum nakina ile Toptan satis yapiyorum Ilgilenen arkadaslara Gondere bilirim Sizde kazanin Ek is firsati sizlere Tel nomu yaziyorum Detayli bilgi icin arayin 05456860815
erkan 78 ay önce
Aydın soke de yaşıyorum sahil bölgesi yakın işsiz kaldım fazlada sermayem yok ufak caplida olsa bir iş yapmak istiyorum ama kafam durmuş şekilde yardımcı olurmusunuz lütfen msj ile de yardımcı olabilirsiniz teşekkürler satış danışmanlgida yapabilirim 05067684194
Rahim fidan 78 ay önce
İstanbul da bulunduğunuz semtte serbest zamanlı satış yaparak hiç sermayesiz günde 100 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Biz ekolojik katkısız doğal köy ekmeği üretiyoruz. Ayağınıza kadar ekmekleri getiriyoruz siz iş yerlerine pazarlara marketlere sitelere bir kez tanıtım yaparak o bölgede müşteri temsilciliği yaparak sürekli gelir elde edebilirsiniz. 0 532 527 44 87
zafer 80 ay önce
İs fikirlerini güzelmiş turkiyemizde para kazanmak bence mümkün yeterli biz tembel olmayalim arkadaşlar bencede bu kahvalti isi tutar
Barış 80 ay önce
Merhabalar, yeni bir girişimde bulanacak arkadaşlar sermayesiz iş arıyorlarsa çok az bir bütçe ile ( 500-600 TL ) ürün satmaya başlayabilirler. Ben kendim bu konuda xml desteği sağlayabilirim, normal de 50 + kdv istiyorum fakat bu siteden geldiğini söyleyen arkadaşlardan bu miktarı almayacağım. web sitem : www.butiksaati.com daki ürünlere bakabilirsiniz. Dekoratif ürünler genel de para bırakan ürünlerde. Herkese başarılar dilerim. Barış
hakan 86 ay önce
sağlık sektöründe satış ve pazarlamada 16 yıllık tecrübem var bu konuda çalışmak isteyenlerarayın
MURAT ÇELİK 129 ay önce
Bir sağlık hizmetleri şirketim var MEDİKAL işi yapan firmamda ortağımla anlaşamıyorum ve şirketimin % 30 hissesini ya ekibi olan bir kişiye veya ayrı ayrı benim onaylayacağım arkadaşlara belirli oranlarda temsili ücretlerle dağıtmak istiyorum.benim sizden istediğim firmayı daha kurumsal bir yapıya kavuşturarak şuan devam edilen medikal malzeme satışına devam etmek hemde NETWORK MARKETİNG benzeri bir sistem kurulıyor, sağlıklı yaşam ürünlerinin pazarlanmasını internet üzerinden yapmak için ekip kurmanızı ve organizasyonu sağlamanızı istiyorum tüm altyapı hazır nerdeyse. ama ciddi insanlar lazım bana. Çok karlı bir iş piyasanın belirlediği fiyatlarla bile %70 ile % 5000 arası kazanç sağlayabiliyorum. Herkes başlangıçta sahip olduğu ortaklık miktarınca kar payı alacak ama altı ay sonra AYLIK ciromuz 500,000 bin tl yi geçince çalışan ortaklara maaş ve sosyal imkanlarda sağlanacak ve herşey resmi olacak. ben şimdi kıbrıstayım buraya da bir medikal kuracağım istanbul daki firmamızdan buraya malzeme çekmeyi planlıyorum. Ortak olmayı düşünenler azda olsa tecrübeli ve aşağıdaki görev bölümüne uygun kişiler olmalılar pazarlama sorumlusu ekip kurubilen, yöneten, lider vasfına sahip, pazarlama stratejilerine hakim muhasebe (en az tic. lisesi mezunu) medikal muhasebe yapabilecek ve şirket içi ön muhasebe ve banka işlerini yürütebilecek satın alma piyasa analizi yapabilen, mevcut ürün sağlayıcılarla dialog içinde olabilecek,tecrübeli reklama tanıtım organizasyon (lise tercihen üniversite mezunu) yazılı ve görsel basında etkin fikirlerle ve çalışmalarla, şirketi, şirketin yan kuruluşlarını ve şirketin tüm ürnlerini tüketicilere tanıtabilecek , ürün satışını üst seviyelere çıkarabilecek bilgi beceri ve tecrübeye sahip bilgi işlem (lise tercihen üniversite mezunu) bilgisayar ve internetten çok iyi anlayan sitemizi sürekli yenileyebilecek ve gerektiği zaman diğer birimlerle koordineli şeki,lde çalışabilecek çalışmalarınız planlandığı gibi giderse ilk bir yılın sonunda diğer markalarımı ve projelerimi de bu şirkete dahil ederim. cv ve önerilerinizi aşağıdaki mail adresime gönderebilirsiniz. Saygılarımla iyi şanslar MURAT ÇELİK drmuratcelik@gmail.com
zeki 139 ay önce
Merhaba arkadaşlar bugun size burada dünya'da var olan ve hızla türkiyede'de yayılmaya başlayan affliate marketing sistemniden bahsetmek istiyorum.İnternet üzerinden para kazanan insanları duymuşsunuzdur.Ama yok canım nasıl olurda kazanır demişsinizdir belkide,ama arkadaşlar şurası bir gerçek gelişen teknoloji ile artık tüm firmalar ve bütün işlemler internet üzerinden yapılmaya başlandı. Ve tabi ürün sahipleri bunun farkında ve hemen girişimlere başladı.Aralarda aracı olmadan direk müşteriye ulaşmak en kolay yollardan biridir. Şimdi Affiliate marketing sistemi nedir.? Ürün sahiplerinin direk alıcı ve satıcı arasında bağ kullanan sistem diyebiliriz kısaca;Çeşitli sitelerin sağlamış olduğu imkanlarla site ile anlaşılır ve kodlar sayesinde satış gerçekleştirilmeye çalışılır.Ve eğer satış yapılmış olursa satıcıya sattığı ürün karşılığında komisyon ödenir. Satış ortaklığı adınıda verdiğimiz affiliate marketing sisteminden avrupada binlerce insan zengin olurken servet üstüne servet yapmaya başladılar.Türkiye'de bu işe biraz geç girildi ama İngilzice bilgisi olan girişimci arkadaşlar hemen araya girerek hızlı bir şekilde programları bizlere öğretmeye ve kazanmaya başladılar bile... Bende size internette böyle bir ortamın sağlandığını ve hızla büyüdüğünü anlatmak istedim.Gerçekten başarmak isterseniz kaynaklarda artık türkçe olarak oluşmaya başladı.İnternete o kadar fazla zaman geçiriyoruz ki artık Dünya'da internet kullanımında ilklere oynamaya başladık. İstersenizi sizde bu sistemleri deneyebilirsiniz.Ve öğrenerek affiliate marketing olabilirsiniz.Şimdi Kaynak olarak önerebildiklerimi size yazayım.Siteyi detaylı inceleyerek azda olsun işi ögrenebilirsiniz.Ama bu sistemlere tam vakıf olmak için wealth programlarına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. www.yuksek-kazanc.com yakın zamanda başlayacak affliate marketing sistemi eğitimlerine sizde katılabilirsiniz.
ÇAĞRI YILDIRIM 139 ay önce
BURAYA DİKKAT!!! Merhabalar ben Çağrı YILDIRIM.Ankara'da Bilişim Feneri adıyla web hizmetleri üzerine iş yapıyorum.Bu siteye bir arkadaş bize yaptırdığı esnaf rehberi (www.tokatesnafi.com) ile ilgili yorum bırakmış.Kendisine ve bizi arayan, bilgi alan ve iş rehber yaptıranlara çok teşekkür ederiz.''Madem'' dedik ''Bu esnaf rehberinden birçok işsiz arkadaş ekmeğini kazanacak bizimde katkımız olsun'' dedik ve esnaf rehberininin fiyatını 350 lira yerine 200 lira yaptık.200 liraya yapacağımız site www.tokatesnafi.com'un aynısı.Aynı formatta sadece ve sadece 200 liraya yapıcaz. Peki bu esnaf rehberinden nasıl kazanç sağlayacaksınız? Bunun birkaç yolundan bahsedeceğim size .İsterseniz aylık 2, 3 yada 4 liraya esnaflardan üyelik alarak aylık olarak bir kazanç sağlayabilirsiniz.Ama yok ben aylık dolaşamam derseniz eğer şöyle bir kampanya yapabilirsiniz.1 yıllık üyelik + 1000 adet tek yüz kartvizit hediye edersiniz ücret olarakta 30 lira alırsınız.Bunun 10 lirası kartvizitin (www.turmatsan.com'dan kartvizit fiyatlarına ve çeşitlerine bakabilirsiniz) ücreti havale parası ve kargo olarak verirsiniz.Geri kalan 20 lirada size kalır.Bugün piyasada 1000 adet kartvizit 25 liraya yapıldığını varsayarsanız esnafın buna hayır diyeceğini pek sanmıyorum. www.tokatesnafi.com www.inegolfirmarehberi.com ve 100'ünde referansımız ayrıca şuan hazırlanmakta olan 4 adet daha firma rehberi sistemimiz bulunmaktadır.200 liraya yapacağımız sistem www.tokatesnafi.com veya www.inegolfirmarehberi.com tarzinda olup grafikleri değiştirilecektir. HERŞEY DAHİL 200 LİRA KAMPANYAMIZ SADECE 1 HAFTA SÜRECEKTİR DİKKATİNİZE BİLİŞİM FENERİ ÇAĞRI YILDIRIM 0 533 559 08 01 - info@bilisimfeneri.com
Abdurrahim 120 ay önce
Gelinlik İşleyerek Ek Gelir Elde Edin Mutluluğun, saflık ve duruluğun simgesi olarak bilinir gelinlikler. En bakımsız bayanın bile, kendisini bir periye dönüştürdüğü halidir gelinlik içerisinde, dünya evine girmeyi bekleyiş süreci. Aylar öncesinden hazırlıkların başladığı düğün töreni için gelinlik seçimi de en az dört ay öncesinden kararlaştırılmaya başlanmalıdır ki, olası aksiliklerin ve gecikmelere bağlı moral bozukluklarının önüne geçilebilsin. Tabii yüzlerce birbirinden güzel gelinlik arasından kişinin en özel günü için kendisine bir gelinlik seçmesi son derece zor ve kafa karıştırıcı bir süreçtir. Bu süreçte yaşanan duygusal travmalar ile her an bir değişiklik isteme ihtimali de söz konusudur. Gelinlik satışı ve kiralaması yapan gelinlikçiler ise, beğendirmesi birbirinden zor gelinliklerinin kişiye tam anlamıyla hitap edebilmesi için çeşitli hizmetleri de sunmaktadırlar. Kişiye özel gelinlik dikimi, farklı gelinlik işlemesi modelleri imkânları gibi faktörlerle stresli ve heyecanlı bir bekleyiş içerisine olan gelinlerin karar vermelerinde ve mutluluklarında yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Elbette yoğun bir talebin söz konusu olduğu bu sektörde, tüm işlere kendi başlarına yetişmeleri mümkün olmamaktadır ki bu nedenle evlere ek iş gönderimi yoluna giderek kendilerinin ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Evde gelinlik işleme işi, dikiş konusunda biraz eğitim aldıktan sonra bütün bayanların son derece rahat bir şekilde yapabileceği bir iş olduğu gibi, engelliler için evden para kazanma imkânları arasında da ciddi bir yere sahiptir. Kimi zaman sizden tamamen yeni bir gelinlik dikmenizi isteyen gelinlikçiler, kimi zaman yalnızca gelinlik işleme yaparak sizlere ciddi bir gelir kapısı sağlayabilmektedirler.
aşkın songur 90 ay önce
arkadaşlar merhaba gelecek artık geldi ve enerji sektörü özelleşti. 133 tl üzeri fatura ödeyen herkes istediği tedarikçiden uyguna elektriğini satın alabiliyor ve herhangi bir ücret ödemiyor. fiba holding cere'an markasının türkiye ana bayilerinden birisiyiz ve size bu kolaylıkla satılabilecek ürün ile ilgili iş ortaklığı teklif ediyoruz. bu bir network işi değildir. alt bayiliğiniz için sadece kayıt yaptırmanız yeterli sizin için hazırladığımız sunum ile hemen satışa başlayabilirsiniz. çevrenizdeki her bakkal berber bayan kuaförü oyun salonları ve yüzlerce dükkan bu hizmetten faydalanabiliyor. ve hiçbirisinin bu hizmetten haberi yok. bu hizmetten faydalananlar ne kazanıyor peki yıllık bazda %30 lara varan elektrik faturasında bi düşüş meydana geliyor. bu hizmeti mor fikir içerisinde araştırırsanız tavsiye edilen işlerden bir tanesi olduğunu görebilirsiniz. evde canınızmı sıkılıyor çevreniz geniş ve bunu paraya mı çevirmek istiyorsunuz alın size fırsat. peki sizin ne kazancınız olacak getirdiğiniz ve onaylanan her sözleşme başına 50 tl alacaksınız ve her sözleşme başına 1 tl aylık para alacaksınız.ilk ay 20 sözleşmeden 1020 tl 2. ay 20 sözleşmeden 1040 tl 3. ay 20 sözleşmeden 1060 tl ve bu böyle devam edecek sizde bu işi yapmak istiyorsanız bizi aramanız yeterli türkiyenin her iline her ilçesine alt bayilik vereceğiz. HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDEMENİZE GEREK YOK!!!! 0541 616 6169
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.