Evlere İş Veren Firmalar Hakkında Rehber

Para kazanmak isteyen ve ek iş arayanların gözü kulağı evlere iş veren firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda!
Evlere İş Veren Firmalar Hakkında Rehber
8 dk
Son güncellenme: 06/10/2021
Tüm Başlıklar

Evden para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyen herkes kendi niteliklerine uygun iş fikirleri peşinde sürükleniyor. Daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak, borçlardan kurtulmak, birikim yapmak ya da boş zamanları üreterek geçirmek isteyenler sermayesiz iş fikirlerine büyük bir ilgi duyuyor. Herkes kendi birikimine ve deneyimine göre iş fikri arasa da evlere iş veren firmalar tarafından yayımlanan ilanlar her daim yüksek ilgi görüyor. Siz de ek iş arıyorsanız, ek gelir elde etmek istiyorsanız ve evden para kazanmak için harekete geçmeye niyetiniz varsa evlere ek iş veren firmalar hakkında hazırladığımız bu yazımızdan önemli bilgiler edinebilirsiniz. Evlere iş veren firmalar arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve hangi işleri yapabileceğiniz ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Evlere İş Veren Firmalar Maliyetlerini Düşürmek İstiyor

Evde para kazanmak isteyenler nasıl ki en kısa sürede en yüksek parayı kazanacak iş fikirlerine yöneliyor, evlere iş veren firmalar da üretim bazlı işlerinin verimliliğini ve karlılıklarını arttırmak için sigortalı personel çalıştırmak yerine dışarıya iş vermeye yöneliyor. Karşılıklı kazanç sağlama esasına dayanan bu iş birlikleri sayesinde hem ek gelir isteyenler hem de karlarını arttırmak isteyen firmalar kazançlı çıkıyor. Evlere iş veren firmalar hizmet aldıkları kişilere belirli bir süre dahilinde teslim edilmesi gereken iş hacmi ile ilgili bilgi aktarıyor. Belirlenen iş ve süre dahilinde yine firma tarafından karara bağlanan tutarlarda ödeme gerçekleştiriliyor. Kimi zaman elden kimi zaman ise banka hesaplarına gönderilen ödemeler işi yapanlar tarafından alınabiliyor.

Evlere İş Veren Firmalar İşleri Nasıl Gönderiyor?

Evlere iş veren firmalar ile çalışmak isteyen kişilerin en büyük soru işaretlerinden biri de işleri nasıl teslim alacakları ile ilgili oluyor. Evlere ek iş veren firmalar konumlarına, talep ettikleri işler için gönderilecek malzemelere ve işi alanın imkanlarına göre malzemeleri farklı şekilde teslim edebiliyor. Bazı firmalar kargoyla, bazıları ise işi yapacak olanlara doğrudan teslimatla iş akışını sağlıyor. Son yıllarda Türkiye’nin tüm bölgelerine iş veren şirketler arttığı için kargoyla evlere iş veren firmalar ilanlarına daha sık rastlanıyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Denizli gibi illerde üretim hacmi çok yüksek olan fabrikalar işlerinin yapılabilmesi için evlere kargoyla iş gönderiyor. İşlemler tamamlanınca yine kargolama yoluyla firmalara teslim ediliyor. Kargoyla evlere iş veren firmalar çoğunlukla sürekli çalıştıkları kişiler ile yollarını devam etmeyi tercih ediyor. Diğer bir deyişle birkaç kere bir firmaya iş yapanlar, yaptıkları iş beğenildiği takdirde o firmadan düzenli olarak iş alabiliyor. Kazançların miktarı kadar sürekliliğinin de önem kazandığı günümüzde evlere iş veren firmalar ile çalışmanın bir avantajı daha ön plana çıkıyor.

Evlere İş Veren Firmalar ile Sürümden Kazanç Sağlanabiliyor

Evlere iş veren firmalar tarafından birçok farklı iş ilanı açılabiliyor. Yapılacak işin kapsamına göre kimi zaman az adetli kimi zaman ise yüksek montanlı işler için ilanlara rastlanıyor. Evlere ek iş veren firmalar sayesinde para kazanmanın çok mümkün olmadığını düşünenler bu aşamada yanılıyor. Ne kadar çok iş teslim edilirse o kadar çok para kazanmayı sağlayan evlere iş veren firmalar, ödemelerini genellikle düzenli yapıyor. Kendilerinin de üretim karlılığını arttıran bu iş yöntemine bağlılık duyulması firmaların kendi işlerinin de aksamasına engel oluyor. Kendilerine verilen işi layıkıyla yapan, işçilik kalite standartlarını karşılayan ve hızlı teslimat yapan kişiler ile düzenli ödeme yapan firmalar arasında sözsüz bir anlaşma gerçekleşiyor.

Evlere Ek İş Veren Firmalar Güvenilir Mi?

Evlere ek iş veren firmalar ile ilgili en büyük soru işareti firmaların güvenilirliğidir. Her yaş grubundan kişinin dahil olduğu bu ek iş kolu, parasını alamayanların yaptıkları yorumlar nedeniyle zaman zaman zarar görmektedir. Evlere ek iş veren ama parasını ödemeyen birçok firmanın sektörde bulunması nedeniyle para kazanmak isteyenlerin de gerçekten iş yaptıracak olanların da önleri kapanmaktadır. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da güvenilmemesi gereken firmalar bulunur, ancak işini yapanın hakkını verenler de vardır. Bu noktada önemli olan iş alıp teslim etmeden önce firmaların araştırılmasıdır. İnternet üzerinden firma ile ilgili yapılan yorumlar okunmalı, firmayla iş yapan tanıdıklar varsa referans istenmelidir. Bu şekilde firmanın güvenilirliğinden emin olunarak para kazanılmaya başlanabilir.

Evlere İş Gönderen Firmalar ve Talepleri

Evde para kazanmak isteyenlerin karlı bir sürece girmesini sağlayan, üretkenliği arttıran ve ailelerin maddi durumunu iyileştiren evlere iş gönderen firmalar birçok farklı talepte bulunabiliyor. Kimi zaman doğrudan kendi üretimleri kimi zaman ise taşere ettikleri firmaların üretimlerini evlere farklı amaçlarla gönderebiliyorlar. Genellikle evlere en çok iş veren firmalar; tekstil fabrikaları, boncuk atölyeleri, fason giyim firmaları, ütü ve yıkama hizmeti veren firmalar, nikah şekeri üretimi yapanlar ve paketleme işlerine ihtiyaç duyanlar olarak ön plana çıkıyor. Bu iş kollarında faaliyet gösteren firmaların büyük bir kısmı ev hanımlarının el maharetlerinden ve hızlarından yararlanmayı tercih ederler. Çoğunlukla birlikte çalışacakları kişiyi titizlikle seçen firmalar her başvurana iş göndermeyebilir. Firmaların beklentilerini karşılayan ve işlerine karşı sorumlu davrananlar ise evlere iş veren firmalar ile uzun soluklu bir iş ilişkisi başlatabilir.

Seramik Fabrikaları Evlere Seramik Temizleme İşi Gönderiyor

Seramikten çeşitli eşyalar üreten ve üretilen seramiklerin temizleme işlemleri için yeterince personel istihdam etmeyen firmalar evlere iş göndermeyi tercih ediyor. Ürünlere sır atılmadan önce seramiklerin oluklarında oluşabilen siyahlıkların temizlenmesi adına tahta temizleme aletleri ile birlikte temizlenecek mallar işi yapacak olanlara teslim ediliyor. İlk bakışta kolay gibi görünen ancak ustalık ve titiz bir çalışma gerektiren bu işi yapanlar temizledikleri parça başına 3 – 5 TL arasında para kazanabiliyor. Tam performans çalışıldığında günde ortalama 10 ürün temizleyenler günlük 30 – 50; aylık 900 – 1500 TL arasında gelir elde edilebiliyor. Gönderilen ürünlerin hassasiyeti gereği iş veren firmalar işi yapacak olanların teslimatı zamanında yapmasını, sürekli çalışmak istemesini, kaliteli iş çıkarmalarını talep ediyor. Üstüne bir de ürünlerin teslimatı çalışan tarafından yapılabilecek durumda olduğunda firmalar bir taşla iki kuş vurmuş oluyor.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde para kazanmak isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdikleri işlerden biri de evde paketleme işidir. Çok yüksek gelir sunmayan ancak ek gelir elde etmek isteyenleri tatmin eden bir gelir bırakan evde paketleme işi kazançları paketlenen ürün sayısı arttıkça yükseliyor. Satışa hazır ürünlerin tüketicilerle buluşturulması için gerekli olan paketleme sürecinde firmalar evlere ek iş göndererek ihtiyaçlarını karşılıyor. Birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmadan evde paketleme işi alınabiliyor. Şekerlemelerin paketlenmesi, evde bayan çorabı paketleme işi, kuru yemişlerin paketlenmesi, tekstil ürünlerinin paketlenmesi, hediyelik eşya ürünlerini paketlenmesi gibi alternatifleri bulunan evde paketleme işi küçük ve orta ölçekli firmalar sayesinde ülke genelinde yaygınlaşıyor. Paketleme yapılacak ürün gıda ürünü olduğunda ek tedbirlerin alınmasını gerektiren paketleme işi ile paketlenen ürün bazında gelir elde ediliyor. İşini düzenli, kaliteli, hassas ve hızlı yapanlar evde paketleme işi veren firmalar ile uzun süreli iş ortaklıkları başlatabiliyor.

Evde İplik Temizleme İşi Veren Firmalar

Seri üretim yapan tekstil firmalarının ürünlerini tüketicilerle buluşturmadan önce ürünlerin kenarlarındaki iplikleri temizletmeleri gerekiyor. Yüzlerce farklı ürünün kenarlarındaki küçüklü büyüklü ipliklerin temizlenmesi zaman isteyen bir iş olduğu için firmalar taleplerini evden para kazanmak isteyenlere iletiyor. Giyim ürünlerinin imalatı sırasında dikişlerden sonra kumaşların kenarlarında oluşan ipliklerin kesilmesine dayanan bu iş fikri evde para kazanmak isteyenler tarafından büyük ilgi görüyor. Evde boş zamanlarını değerlendirmek ve ek gelir elde etmek isteyenlerin en gözde iş fikirleri arasında yer alan evde iplik temizleme işi, tişörtler, pantolonlar, gömlekler, havlular, perdeler vb. tekstil ürünleri için verilebiliyor. Evde iplik temizleme işi yapılarak ne kadar para kazanılır hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün olmuyor. Tamamlanan parça başı kadar evlere iş veren firmalar tarafından benimsenen fiyatlandırma politikası da kazancı etkiliyor.

Evde Boncuk Dizme İşi Veren Firmalar

Evde boncuk paketleme işine alternatif olarak evde boncuk dizme işi de boş zamanlarını para kazanarak değerlendirmek isteyen kişilerin yüzünü güldürüyor. Küçüklü büyüklü birçok boncuğun birbirinden ayrılması amacı ile firmalar tarafından gönderilen evde boncuk dizme işi tamamlanan işe göre ay içerisinde 1000 TL’nin üzerinde gelir elde edilmesini mümkün kılıyor. Ancak aynı zamanda evde boncuk dizme işinin ciddi bir emek de istediği gerçeğinin yadsınmaması gerekiyor. Ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren firmalar ile yolları kesişen ve evden para kazanmak için kararlı olan kişiler evde boncuk dizme işi veren firmalar tarafından yayımlanan ilanlara göz gezdirebilirler.

Evlere Anahtarlık İşi Veren Firmalar

Ek gelir elde etmek için evlere iş veren firmalar tarafından yayımlanan ilanları takip edenler evde anahtarlık işi ile ilgili birçok farklı alternatif bulabilirler. Sermaye gerektirmeyen ek iş fikirleri arasında da yer bulan anahtarlık işi pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Esnek çalışma saatleri dahilinde hem bireysel hem de aynı işi yapan tanıdıklarla birlikte gerçekleştirilebilen bu iş fikri, evlere iş veren firmalar tarafından belirlenen kalite standartları karşılandığında uzun soluklu bir hale döndürülebilir. Evlere anahtarlık işi veren firmalar Türkiye’nin tüm bölgelerine dağılmıştır. Bu nedenle birçok anahtarlık işi ilanına rastlamak mümkündür. Evlere anahtarlık işi veren firmalar ile bağlantıya geçmek isteyenler yazılı başvuru yaparak, iş görüşmesine giderek ya da sosyal medya aracılığı ile iş talep ederek evde anahtarlık işi alabilirler. Firmalar tarafından gönderilecek anahtarlıklar üzerinde yapılacak değişimlerin boyutuna göre birim fiyat değişmekle birlikte bu işle ay bazında ortalama olarak 900 – 1500 TL arasında gelir elde edilebilir.

Evlere Mandal İşi Veren Firmalar

Evde çalışarak para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işlerden biri olan mandal işi özellikle ev hanımlarının gözdesi olmayı sürdürüyor. Binlerce kişiye ek gelir elde etme fırsatı sunan sermayesiz işler arasında bulunan mandal işi; hem evlere iş veren firmalar hem de işi üstlenenler için büyük bir avantaj barındırıyor. Mandalların düzenli bir şekilde sınıflandırması ve paketlenmesi şekilde gerçekleştirilen evde mandal işi aylık ortalama 1000 – 1500 TL arasında bir kazanç elde edilebilmesini sağlıyor. Farklı ebatlarda, modellerde ve renklerde gönderilen mandalların sınıflandırılması ile gerçekleştirilen mandal işi Türkiye’nin tüm bölgelerinde evden para kazanmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Evde Davetiye Katlama İşi Veren Firmalar

Evlere iş veren firmalar tarafından sıklıkla talep edilen davetiye katlama hizmeti, evde para kazanmak isteyen birçok kişinin ek gelir endişesini sona erdiriyor. Sabır ve özen isteyen bu işi düzenli olarak yapan kişiler ihtiyaç duydukları geliri elde edebiliyor. Katlanacak davetiyelerin toplu bir şekilde elden ya da kargoyla teslim edilmesi ile başlayan süreç sonunda kişi bazlı kazanç tamamlanan parça işine göre değişiklik gösterebiliyor. Aylık ortalama 1000 TL dolayında gelir sağlamak isteyen ve ek gelir ihtiyacı duyan kişiler sosyal medyada yayımlanan evde davetiye katlama işi ilanlarını takip edebilirler. Sonuç olarak, evde çalışarak para kazanmak isteyen kişilerin ek gelir elde edebilecekleri birçok farklı yöntem bulunuyor. Kendi işini kurmadan düzenli para kazanmak isteyenler için evlere iş veren firmalar büyük bir avantaj sunuyor. Siz de evinizde konforlu bir şekilde ek gelir elde etmek istiyorsanız internet üzerinden ya da tanıdıklarınız vasıtasıyla evlere iş veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Evlere iş gönderen firmalar ile uzun süreli iş birlikleri kurmak için kaliteden ödün vermemeli, işleri zamanında teslim etmeli ve mümkünse özellikle bulunduğunuz bölgeye yakın firmalar ile çalışmaya başlamalısınız. Bu şekilde iş teslim alırken ya da teslim ederken kendi imkanlarınızı kullanarak daha özgür hareket edebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.