Ek gelir imkanları Arayanlar için Mini Rehber

Ek gelir imkanları

Ek gelir imkanları nasıl ve nerelerden bulunur.

Ek gelir imkanları hakkında bilgi almak isteyenler için öncelikle bazı uyarılar ile yazımıza başlamak istiyoruz. Ek gelir genelde mevcut durumda işi olan ve maaşın yetersizliğinden kaynaklanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. 2017 yılına sayılı günler kala ek gelir kazanmak isteyen kişilerin arttığını söylememiz mümkün. Ek gelir ve evde iş yapma yöntemleri birbirinden farklıdır.  Bu yüzden sizlere ek gelir imkanları bulabileceğiniz işler hakkında mini bir rehber hazırladık.

Ek gelir kazanmak isteyenler için iki yol mevcuttur. Birisi kendi birikimlerini ve yatırımlarını değerlendirmek, diğeri ise yatırım yapmadan veya az para ile yapılacak işlerdir. İsterseniz gelelim kısaca bu iki yöntem ile hangi işler yapılıyor onlara kısaca bir bakalım.

1-Birikim ve Yatırımlarla Ek gelir İmkanları

Anlatacağımız ek gelir imkanları aslında ülkemizde çok sık yapılan işlerden oluşuyor. Bu işler çok bilinen işler olsa bile her biri kendi kategorisinde sürekli takip gerektiren işlerdir. Banka işleri hariç diğer konularda işlerini sıkı takip edenler kazançlarını ek gelir ile arttırabilirler.

 • Altın alış ve satışı
 • Ev alımı, satımı ve komisyon işlemleri
 • Arsa alımı, satımı ve komisyon işlemleri
 • Ticari ürünleri toptan alıp satmak
 • Borsa hisseleri alım ve satışı
 • Döviz işlemlerinde yabancı para alış ve satışları
 • Forex işlemlerinde alış ve satışlar
 • Banka işlemlerinde vadeli yatırımlar
 • Motorlu taşıtların alış ve satışı
 • Yatırım Fonu alış ve satışı
 • Devlet tahvili alış ve satışı
 • Bireysel emeklilik sistemi ile birikim yapmak

Yukarıda saydığımız yatırım ve birikim ile elde edilen gelir imkanları sadece para odaklı olduğu için tercih edilen yöntemler. Tüm bu işlemlerde yapmanız gereken ise piyasaları takip etmek ve hangi yatırıma odaklanmış iseniz o konuda bilgiler edinip uzman olmanız gerekmektedir.

2-Yatırım yapmadan veya az para ile yapılacak ek gelir imkanları

Yatırım yapmadan ek gelir kazanmak için bilgi veya iş gücüne sahip olmanız gerekiyor. Bir kısım çalışanlar işten arta kalan vakitlerinde bir başka iş yerinde çalışıyorlar. Örneğin itfaiyecilerin bir çoğu 24 saat çalışıp 48 saat dinlendikleri için taksicilik, muhasebecilik ve ticari işlerden ek gelir elde edebiliyor. Fakat sürekli gündüzleri çalışan bir memur ise akşamları ve hafta sonları başka ek işler yapabiliyorlar. Örneğin sadece hafta sonları günlük yevmiye ile tezgahtarlık yapan ve restoranlarda çalışan bir çok kişi mevcut. Bu şekilde ek gelir kazanmak biraz zor olsa da yaşam standartlarının zor olması ve giderlerin karşılanması için gerekiyor.

Az para ile yapılacak işler ise çoğunlukla evde üretilebilecek ve toptan olarak satılacak ürünlerden oluşuyor. Evde oyuncak yapımı, evde davetiye işi, evde kalem işi gibi konulara ilaveten günümüz teknolojisinde evde 3d yazıcılar ile objeler üretilmeye başlandı. Evde takı yapımı ve çok bilinen mandal yapımı ise fazla para kazandırmıyor. Ek gelir imkanları arayanlar genelde halk eğitim merkezlerinin verdiği kurslara da katılıyor. Bu kurslarda bir çok konuda eğitim veriliyor. Filografi yapımı, el sanatları ve el nakışları ilgi gören meslekler arasında yer alıyor. İmkanı müsait olanlar ise tarım yetiştiriciliği ve hayvancılık konusunda araştırma yaparak ek gelir elde edebilirler. Özellikle bu iki konuda devlet destekleri de veriliyor. Tarım ve hayvancılık konusunda mantar yetiştiriciliği, arı yetiştirme ve hindi besiciliği son yılların hızla artan işlerinden. Bu işlerin en kötü tarafı ise büyükşehirlerde yaşayanların bu konuda ki yer sıkıntısı. Diğer küçük şehirlerde ise bu gibi işleri arazi kiralayarak yapabiliyorsunuz.

Bonus 1: Teknoloji ile gelen ek gelir imkanları

Teknoloji konusunda ek gelir kazanmak isteyenler ise 3d yazıcı sektörüne ağırlık vermeli. Bir çok ürün artık bu yazıcılar ile yapılabiliyor. Oyuncak figürleri, baskı-kalıp işleri, seri şekilde üretilebilecek hediyelik eşyalar ve kişisel objelerin üretimi yurt dışında ek gelir olarak yapılan işlerden sadece bir kaçı.

Bonus 2: Katalog satışı ile ek gelir imkanları

Katalog satışı ile ek gelir kazandıran firmalar ile çalışmak isterseniz özellikle kozmetik sektöründeki bir çok firmaya iş başvurusu yapabilirsiniz. Temsilcilik alabileceğini firmalar Avon, Oriflame, Amway ve Farmasi bu firmalardan sadece bir kaçı.

Sonuç olarak ek gelir kazanmak isteyen kişiler için kısa bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bu işlerin hangisini yapıp yapamayacağınız konusu ise size kalmış durumda.

2 YORUMLAR

 1. ESAS GELİR GİBİ EK GELİR SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ..

  Konya merkezli KAYME turizm öncülüğünde yerli MOBİLON uygulaması ile sadece elinizdeki akıllı telefonu günde 30 dk kullanarak aylık 300TL ve daha fazla ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bir iki ay sonra kazancınız çok daha artacaktır.
  Cüzi bir miktar üyelik bedeli vererek aktifleşecek olan MOBİLON programını 35445149 nolu referansımla ücretsiz üye olan arkadaşlara aktif olmaları için 20 TL prim desteği iade edeceğim.
  Uygulama içinde; Reklam, anket, video, Otobüs, uçak ve tel bileti ile birlikte E Ticaret için günlük hayatta aktif birçok firma ve Gayri menkul Satışı dahi mevcuttur.
  CEB BEŞ YÜZ ELLİ ÜÇ SEKİZ YÜZ ON ÜÇ DOKSAN BEŞ ÇİFT SIFIR ARAYIN YAZIN VE HEMEN KAZANMAYA BAŞLAYIN ARKADAŞLAR.

 2. Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den
  İbrahim BURMAOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here