Akşamları Ek iş Yapmak için 10 Fırsat

56450
Akşamları Ek iş

Bazen tam zamanlı bir günlük iş tasarruf etmenize veya faturalarınızı ödemenize yeterli olmayabilir. Bu yüzden akşamları ek iş yapmak isteyebilirsiniz. Gün içerisinde yoğun tempo ile çalışan biriyseniz ek iş yapmak çok kolay olmayabilir. Ek iş seçerken günlük işiniz kadar zor olmayan veya farklı bir şey yapmanıza izin veren bir iş bulmanız gerekiyor.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, akşamları ek iş yapmanıza yardımcı olacak 10 fırsat listesini okuyarak kendinize ek gelir kazanma yolları bulabilirsiniz.

1İçerik yazma

Kendi serbest içeriğinizi yazmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan şey bilgisayar ve iyi yazma becerileridir. Müşteriler bulmak için, makale sitelerine ve webmaster platformlarına üye olabilirsiniz. Ayrıca içerik yazarlarına özgü platformlardan yararlanabilirsiniz. İlk başta fazla para kazanamayabilirken, başklarına iş yaptıkça müşteri sayınız artar ve aldığınız olumlu geri bildirimler ne kadar çok olursa, o kadar fazla ücret alırsınız. Bu konuda bionluk, sadeceon ve r10 gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Ortlama 500 kelimelik bir içerik 20 liraya satılıyor ve günde 2 içerik hazırlayan birisi aylık 1.200 lira civarında bir ek gelir elde edebiliyor.

2Köpek gezdirme.

Köpek gezdirme yurt dışında popüler olan bir iş fikri. Türkiye’de ise büyük şehirlerde ihtiyaç duyulan bir iş haline gelmeye başladı. Köpek gezdirme işinde 30 dakika veya 1 saatlik yürüyüşler yapılıyor. 1 köpek için gezdirma fiyatı ise 35 ile 50 lira arasında değişiyor. Aynı akşam içerisinde birden fazla köpeği beraber gezdirebiliyorsunuz ve günde bu işten sadece akşamları 200 liraya kadar kazanmak mümkün. İşin sürekliliği müşteriler ile diyaloglarınıza ve yaptığınız işte başarılı olmanıza bağlı. Aylık olarak 20 akşam devamlı iş alan birisi ortalama bu işten 2.000 lira civarı bir para kazanabiliyor.

3Bebek ve Çocuk Bakımı

Bebek bakımı, akşamları biraz ek gelir kazanmanın başka kolay bir yoludur. Bebek ve çocuk bakımı genelde gündüz işi olarak bilinse de ailelerin akşamları dışarı çıkmalarından dolayı artık akşamları da yapılıyor. Kısaca bebek bakımının 1 saatlik fiyatı 30 liradan hesaplanıyor. Yemeğe, konsere veya herhangi bir etkinliğe gidecek aileler 3-4 saatliğine bir bakıcı kiralıyorlar. Bu bakıcılar bir akşamda 100 liraya kadar para kazanabiliyorlar. İşin devamlı olması için düzenli bir müşteri portföyü gerekiyor. Bu işte tavsiye edilmek çok önemli. Genelde üniversiteli kızların yaptığı bu iş piyasada oyun ablalığı olarakta biliniyor.

4Sosyal medyayı yönetme

Akşam vakitlerinizi Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest ve benzerleri üzerinde harcamayı seviyorsanız bu iş size göre? Sosyal medya yönetimi şirketlerin son dönemde ihtiyaç duyduğu bir hizmet. Bu alanda ne kadar çok deneyiminiz olursa ve kendinizi eğitirseniz iş alma potansiyeliniz o kadar iyi oluyor. 1 şirket için aylık ortalama 500 ile 2.000 lira alanlarda var, sadece kısa çalışmalar için tek seferliğine 100 lira alanlarda var. Sektörde iş bulmak için ilan sitelerine başvurabilirsiniz. Düzenli olarak 4 şirkete kadar müşteri edinirseniz aylık 2.000 lira ile 6.000 lira arasında bu işten ek gelir kazanabilirsiniz.

5Ürün incelemelerini yazma

Yeni ürünleri piyasaya süren markalar, diğer müşterileri ürünlerini satın almaya ikna etmek için çevrimiçi incelemelere ihtiyaç duyarlar. Bazen size ürünlerinin bir açıklamasını verirler ve N11 gibi web sitelerinde kısa bir inceleme yazdırmak isteyebilirler. Bununla birlikte, bazı şirketler kendi ürünlerinin ücretsiz örneklerini gönderir ve ürünle ilgili bir tanıtım yazısı yayınlanabilecek bir blog açmanızı isteyebilirler. Ücretsiz mal almaya ek olarak, yazdığınız içerik için ücrette alacağınız bu ek iş Türkiye’de çok yaygın değildir. Özellikle yabancı dil bilenler bu sektörde daha rahat iş bulabilirler.

6Doğrudan Satış temsilcisi

Satış temsilcisi olmak, insanlara ürün satmaya çalışmak ve kapıdan kapıya dolaşmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunu yaparak para kazanabilseniz de, aynı zamanda telefonla ve internet ile de müşteriler bulabilirsiniz. Avon, Oriflame ve Amway gibi şirktler uzun zamandır bu yöntemle ek iş yapacak kişilere ulaşıyorlar. Bu şirketler satış başına ortalama yüzde 30 kar kazandırıyorlar. Ayrıca yeni üye kayıtlarından elde edebileceğiniz gelirlerde var. Bu ek işi yaparak ayda 3.000 liralık satış yapabilirseniz 900 lira civarında para kazanabilirsiniz.

7Veri girişi

Veri girişi, iş yerinde uzun bir günün ardından biraz yedek para kazanmanın kolay bir yoludur. Veri girişi ile ilgili en iyi şey, dizüstü bilgisayarınızla kanepeye sarılıp akşam boyunca çalışabilmenizdir. Veri girişi işinde şirketlerin yanı sıra web girişimleri de müşterileriniz olabilir. Fiyatların çok yüksek olmadığı bu işte veri çeşitlerine ve miktarına göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Dönemsel ve part time olarak verilen işlerde fiyatlar çok değişkendir. Bu işte şirketlerin ihtiyaçlarına göre ayda 500 lira ile 1.500 lira arasında ek gelir kazanabilirsiniz.

8Sanal asistan olmak.

Girişimciler günlük işlerinde yardımcı bulmak için sanal asistanlar kiralamaktadır. Tipik olarak bir sanal asistanın normal bir asistanla aynı görevleri yerine getirmesi beklenir ve bunlardan bazıları planlama toplantıları, veri girişi, e-postalara yanıt verme ve telefona cevap vermeyi içerebilir. İşvereninize bağlı olarak, blog gönderileri yazmanız ve bazı sosyal medya yönetimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür işler zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir, ancak doğru işverenle birlikte, iş yerinde geçen uzun bir günün ardından biraz ek para kazanmanın farklı bir yoludur. Sanal asistanlar işine göre aylık 1.000 lira ve üzeri ek gelir kazanabilirler.

9Şirketler için chat botları oluşturun.

Bu konuda uzmanlığınız olmayabilir ama günümüzde, kurumsal düzeyde bir chatbot bile oluşturmak için herhangi bir kodlama veya programlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. ChattyPeople gibi platformlar sayesinde , birkaç dakika içinde yapay zeka (AI) ve doğal dil işleme (NLP) ile çalışan bir chatbot oluşturabilirsiniz. Chattypeople, metin ve ses botları oluşturmak için yapay zeka tarafından desteklenen en yeni girişimci platformudur. Seçtiğiniz mesajlaşma uygulaması içinde kişiselleştirilmiş, yerel konuşma deneyimi oluşturan botları oluşturmanızı, denemenizi, uygulamanızı, ölçmenizi ve yönetmenizi sağlar. Platform ingilizce olsa da yabancı dil bilmeyenler chatbots.org sitesinin Türkçe sitesinden de faydalanabilirler.

10Akşam Tamirciliği

Gündüz çalışanların bir çoğu tamir işlerini hafta sonu yaptırmaya çalışır. Akşam bozulan makineler, eşyalar ve diğer aletler için doğru dürüst bir tamirci bulmak oldukça zordur. Eğer eliniz bu işlere yatkınsa akşamları tamircilik yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Basit bir musluk tamiri bile 50 liraya yapılırken daha bir çok üründe tamir işleri yapılabilir. Müşteri bulmak biraz zor gibi gözükse de uygun reklam yöntemleri ile kendi bölgenizde işinizi tanıtabilirsiniz ve bir süre ayda 3.000 liraya kadar para kazanabilirsiniz.

İnternette ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak, biraz ek gelir kazanmak her zamankinden daha kolay. İster evde kanepede oturarak, isterseniz biraz daha temiz hava alarak dışarıda yukarıda bahsedilen seçeneklerden birisi ile yaşam biçiminizi bozmadan akşamları ekstra para kazanmaya başarabilirsiniz.

Unutmayın ek gelir kazanmak aynı zamanda faturalarınızı, kredilerinizi ve borçlarınızı ödemenizi sağlamaktadır. Bu şekilde aylık ek olarak 1.000 lira bile kazanabilmek yaklaşık 4-5 adet faturanızı öderken zorlanmayacağınız anlamına gelir. Ek gelir kazanmak ilk başlarda yeni başlayanlara biraz zor gibi gözükebilir. Bu yüzden başlayacağınız işlerde biraz sebat etmeniz gerekmektedir.

24 YORUMLAR

 1. Merhaba akşamları evden çalışarak ek gelir elde etmek istiyorum.Sosyal Medya Ajansı geçmişim de var. Teşekkürler.

 2. evden ek iş arayan ev hanımları, öğrenciler, emekliler, facebook ve instagram gibi sosyal medya kanallarını kullanıyor ve anlıyorsanız, bizimle çalışmak isteyeceksiniz, ileitişim için hediyekasasi@outlook.com ve instagram: hediyekasasi üzerinden dm ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Katalogla ürün satmak deyip geçmeyin bilemezsiniz bir katalogta neler gizli ..Benim çocukluğum hayallerim umut ettiklerim ama olmayışlarım ama bir yandanda umudumu kaybetmeyişlerim yıllarım gençliğim; veee 44 sene sonra hayallerim umutlarım çocukluğum gençliğim yeniden yeşerdi. Hayallerimin gerçekleştiği bir işim ve kazancım var artık.Sizde vazgeçmeyenlerdenseniz ekibime katılın
  http://www.pierecardin.net

 4. Merhaba bizimle çalışmak ister misiniz? Neden bu işi yapıyorum benim hayallerim var hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.İyi düşünün hayalinizin gerçekleşmesini ne kadar istediğinizi
  1. Hayaliniz bir arabanızın mı olması
  2.Hayaliniz çocuğunuza iyi bir gelecek mi sağlamak
  3.Çok güzel bir evinizin mi olması
  4.Eşinizle çocuklarınızla 5 yıldızlı otelde tatil yapmak mı
  5. Yurt dışı tatillerine gitmek mi
  6.Maddi özgürlüğünüz olsun çocuklarınızın kendinizin ihtiyaçlarını başkalarından para istemeden gönlünüzce kendiniz mi almak istiyorsunuz
  7.Sizde çantanızda bir maaş kartım olsun mu istiyorsunuz
  Daha sayamadığım pek çok nedenler…
  İşte oturun hayaliniz ne ne istiyorsunuz ona karar verin önce sonra o hayalinizi gerçekleştirmek için ne yapabilirsiniz onu düşünün işte bu noktada sizi yönlendirecek olan noktayı unutmayın
  EN GÜÇLÜ BAHANEDEN DAHA GÜÇLÜ OL!
  ORİFLAME da benim ekibime katılmak isteyenleri bekliyorum iletişim hur-guc-eda@hotmail.com

 5. Herkese Merhaba,
  Yeni Açılmış Olan bir sistem hakkında bilgi vermek istiyorum. Mobil Uygulama ile herkes para kazanabilecek. Tamamen ücretsiz olan bu mobil uygulama nedir;
  Uygulama bahsettiğim gibi tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Şuan için sadece android işletim sistemine sahip olan herkes bu uygulamadan faydalanabilmektedir (3 Eylül’de ios işletim sistemindede devreye girecektir.).
  Günde sadece kullanmış akıllı telefonunuz ile 24 görev (makale okuma, soru cevaplama, oyun oynama gibi vs) yaparak günde toplamda 1.5 saatinizi ayırarak aylık minimum 108TL kazanabilirsiniz. Ayrıca kendi referansınız ile yani tavsiyeniz ile altınıza kaydetmiş olduğunuz her bir kişi veya kişilerdende kazanç sağlayacaksınız. Her bir kişi veya kişilerin yapmış olduğu herbir görevden 0.01krş kazanç sağlayacaksınız;
  24 görev x 0.01krş= 0.24 Krs Günlük kazanç sağlamış olacaksınız. Aya vurduğumuzda ise 7.2TL kazanç sağlıyoruz. Ekibiniz genişledikçe kazançlarınız artacaktır. (100 kişilik bir ekibe ulaştığınızda aylık kazancınız 720TL olacaktır.)
  Kısacası Altınıza 10 tane kişi kayıt ettiğinizde sadece 72TL ekibinizden sağlamış olacaksınız. Ayrıca 10. derinliğinize kadar kazanç sağlayabiliyorsunuz.
  Play store giriş yaparak cepmax yazıp üye olabilirsiniz. Üye ol bölümünden sizden istenilen referans (sponsor) kodu bölümüne 99140228472 yazarak üyeliğinizi yapabilir sizlerde kazanç sağlayabilirsiniz.

 6. Merhaba arkadaşlar akşam 7 den sonrası için ek iş arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim numaram 5533509976

 7. KOKULUTASTR

  Merhaba Hanımlar. Evden çalışarak gelir elde etmek isteyen üyelerimiz içib bir fikir vereyim.

  Bizimle ortaklık programı yapmak isteyen üyelerimize %10 net prim veriyoruz. Evde oturduğunuz yerden gelir elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizin ortaklık programına üye olmak ve müşterilerin satın almak istediği ürüne size tanımlanacak olan kod – link ile satış yapmak. Facebook, instagram, tweetter gibi platformalardaki müşterilere ürünleri pazarlayıp kod-link vermeniz yeterli. Detaylı bilgi için whatsapp ile iletişime geçeceğiz.

  Örneğin 30 tl lik tamamlanmış net bir sipariş için net 3 tl kazanabilirsiniz.
  Sipariş detayı, Üretim, Paketleme, Faturalandırma, Vergilendirme, Kargolama gibi süreçlerin hiç birine katılım sağlamadan sadece komisyon geliri kazanacaksınız. Kesinleşmiş prim gelirlerinizi tamamlanan siparişin ardından 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza yatırıyoruz.
  http://www.kokulutastr.com

 8. Arkadaşlar ben Konya merkezli KAYME TURİZM tarafindan gelistirilen uygulama ile 2 ayda 2000 TL kazandim.

  Bundan sonra da kazancimin daha da artacağına inaniyorum.

  Sadece elimizdeki cep telefonunu kullanarak ciddi bir gelir kazaniyoruz. En az 300 TL ama biraz gayretle ayda binlerce TL kazanmak net ve kesin olarak mümkün.

  Kesinlikle tavsiye ederim.
  Öğrenci ve ev hanımlarına prim destegi veriliyor.

  “Mobilon Dijital Kazanç Platformu”

  REFERANSİM. 35558004
  CEP; 5538139500

 9. Merhaba arkadaşlar günde 30 dakika ve sadece bir Telefon ile en az 250 tl ek gelir olabilecek iş imkanı var bende maddi yönden ek iş arayan biriydim ilk ayda çok şükür 540 lira para kazandım mail adresim harun-ayar@hotmail.com Harun ayar

  ÜCRETSİZ ÜYELİK hakkı ile deneme imkanı
  Endişeye mahal yok 05423955346 cebim Watsaptan kolayca bilgi verebilirim

 10. Küçük bir sermaye ile günde 14 dolara kadar ek bir gelir elde etmek istiyorsanız; lütfen iletişime geçiniz. 05412882413

 11. Selam ev yemeklerı üzerine atasehir yenişehir mh bir dükkanım var.şirketlerin sabah kahvaltısı öğlen yemeği hizmetini sunuyorum. Bunun yanında bayanların günleri misafirleri için ikramliklar hazırlıyorum. Gerekli bilgi için.
  mervehulya12@gmail.com iletişime geçebiliriz.

 12. adsl satışı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz tek yapmanız millenicom adsl satışı yapmak kazanç tatmin edici detaylar +90 535 390 13 82 ümit gsm

 13. Bay bayan herkesin yapabileceği sadece küçük bi yatırımla kendi işinizide ihmal etmeden yapabileceğiniz bi ek iş buldum. Her ay para yatıyor banka hesabınıza.
  Şirket resmi olup bütün resmi evrakları bulunuyor. % 100 güvenilir bi şirket.
  Sizde bu işi yaparım diyorsanız
  Iletisim whatsapp: 05436311382

 14. arkadaşlar en az 10 kişi ve en az lise mezunu arkadaşları bir araya toplayıp eşit yatırımlarla iş kurmak istiyorum noter onaylı ve bütün her şey yasal olmak kaydı ile.Örneğin 150 000 tl lik büyük bir resturan tek başına kurulmaz ama 10 kişi 15 bin tl vererek çok rahat açılır ve bayileşip büyümek kolay olur benim gibi düşünen güvenilir ciddi ve saygılı arkadaşların mailini bekliyorum aaydin_08@hotmail.com

 15. MERHABA . BEN BURSA İNEGÖLDEN YILDIRAY .AKŞAMLARI İŞTEN SONRA EVDEN ÇALIŞABİLİRİM . 8-10 YILLIK MUHASEBE DENEYİMİM VAR VE EK GELİRE İHTİYACIM VAR . İLETİŞİME GEÇMENİZİ RİCA EDERİM yildiray_2015@hotmail.com

 16. Üniversite mezunuyum.İyi derecede İngilizce konuşuyorum.Evden sosyal medya danışmanlığı yapmak istiyorum.

 17. Doğrudan satış temsilciliğiyle ilgilenenler aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirler.
  05434259428

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here