Akşamları Ek iş Yapmak için 10 Fırsat

Akşamları Ek iş

Bazen tam zamanlı bir günlük iş tasarruf etmenize veya faturalarınızı ödemenize yeterli olmayabilir. Bu yüzden akşamları ek iş yapmak isteyebilirsiniz. Gün içerisinde yoğun tempo ile çalışan biriyseniz ek iş yapmak çok kolay olmayabilir. Ek iş seçerken günlük işiniz kadar zor olmayan veya farklı bir şey yapmanıza izin veren bir iş bulmanız gerekiyor.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, akşamları ek iş yapmanıza yardımcı olacak 10 fırsat listesini okuyarak kendinize ek gelir kazanma yolları bulabilirsiniz.

1İnternetin Yeni Sektörü; İçerik Yazmak

krisanapong detraphiphat / Getty Images

Kendi serbest içeriğinizi yazmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan şey bilgisayar ve iyi yazma becerileridir. Müşteriler bulmak için, makale sitelerine ve webmaster platformlarına üye olabilirsiniz. Ayrıca içerik yazarlarına özgü platformlardan yararlanabilirsiniz. İlk başta fazla para kazanamayabilirken, başklarına iş yaptıkça müşteri sayınız artar ve aldığınız olumlu geri bildirimler ne kadar çok olursa, o kadar fazla ücret alırsınız. Bu konuda bionluk, sadeceon ve r10 gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Ortlama 500 kelimelik bir içerik 20 liraya satılıyor ve günde 2 içerik hazırlayan birisi aylık 1.200 lira civarında bir ek gelir elde edebiliyor.

2Büyük Şehirlerde Köpek Gezdirerek Para Kazanabilirsiniz

ToNic-Pics / pixaba

Köpek gezdirme yurt dışında popüler olan bir iş fikri. Türkiye’de ise büyük şehirlerde ihtiyaç duyulan bir iş haline gelmeye başladı. Köpek gezdirme işinde 30 dakika veya 1 saatlik yürüyüşler yapılıyor. 1 köpek için gezdirma fiyatı ise 35 ile 50 lira arasında değişiyor. Aynı akşam içerisinde birden fazla köpeği beraber gezdirebiliyorsunuz ve günde bu işten sadece akşamları 200 liraya kadar kazanmak mümkün. İşin sürekliliği müşteriler ile diyaloglarınıza ve yaptığınız işte başarılı olmanıza bağlı. Aylık olarak 20 akşam devamlı iş alan birisi ortalama bu işten 2.000 lira civarı bir para kazanabiliyor.

3Yerinde Koltuk Yıkma Yaparak Para Kazanmak

Akşamları yerinde koltuk yıkma işi çok popüler

Maaşlı bir işte çalışırken, rutin mesainizi bozmadan, akşamları ya da izin günlerinizde koltuk yıkayabilirsiniz. Evlerde ya da iş yerlerinde bulunan koltuk takımlarını taşıma zahmeti olmadan, profesyonel makineler ile yıkayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Ortalama bir koltuk takımının yıkanması için 100 ile 150 lira arası ücret alınmakta

Fırsata Göz Atın

SAFRAN EDW 752 C ÇİFT MOTORLU HALI, KOLTUK YIKAMA MAKİNASI

4Akşamları Bebek ve Çocuk Bakımı Yapmak

John Finkelstein / Pexels

Bebek bakımı, akşamları biraz ek gelir kazanmanın başka kolay bir yoludur. Bebek ve çocuk bakımı genelde gündüz işi olarak bilinse de ailelerin akşamları dışarı çıkmalarından dolayı artık akşamları da yapılıyor. Kısaca bebek bakımının 1 saatlik fiyatı 30 liradan hesaplanıyor. Yemeğe, konsere veya herhangi bir etkinliğe gidecek aileler 3-4 saatliğine bir bakıcı kiralıyorlar. Bu bakıcılar bir akşamda 100 liraya kadar para kazanabiliyorlar. İşin devamlı olması için düzenli bir müşteri portföyü gerekiyor. Bu işte tavsiye edilmek çok önemli. Genelde üniversiteli kızların yaptığı bu iş piyasada oyun ablalığı olarakta biliniyor.

5Zamana Ayak Uydurup Sosyal Medya Yöneticiliğine Başlayın


Tobias Dziuba / Pexels

Akşam vakitlerinizi Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest ve benzerleri üzerinde harcamayı seviyorsanız bu iş size göre? Sosyal medya yönetimi şirketlerin son dönemde ihtiyaç duyduğu bir hizmet. Bu alanda ne kadar çok deneyiminiz olursa ve kendinizi eğitirseniz iş alma potansiyeliniz o kadar iyi oluyor. 1 şirket için aylık ortalama 500 ile 2.000 lira alanlarda var, sadece kısa çalışmalar için tek seferliğine 100 lira alanlarda var. Sektörde iş bulmak için ilan sitelerine başvurabilirsiniz. Düzenli olarak 4 şirkete kadar müşteri edinirseniz aylık 2.000 lira ile 6.000 lira arasında bu işten ek gelir kazanabilirsiniz.

6E Ticaret Devri; Akşamları Ürün Açıklamaları ve Yorum Yazıları Yazın

Pixabay / Pexels

Yeni ürünleri piyasaya süren markalar, diğer müşterileri ürünlerini satın almaya ikna etmek için çevrimiçi incelemelere ihtiyaç duyarlar. Bazen size ürünlerinin bir açıklamasını verirler ve N11 gibi web sitelerinde kısa bir inceleme yazdırmak isteyebilirler. Bununla birlikte, bazı şirketler kendi ürünlerinin ücretsiz örneklerini gönderir ve ürünle ilgili bir tanıtım yazısı yayınlanabilecek bir blog açmanızı isteyebilirler. Ücretsiz mal almaya ek olarak, yazdığınız içerik için ücrette alacağınız bu ek iş Türkiye’de çok yaygın değildir. Özellikle yabancı dil bilenler bu sektörde daha rahat iş bulabilirler.

7Doğrudan Satış Temsilcisi Olarak Ek Gelir Kazanın

Pixabay / Pexels

Satış temsilcisi olmak, insanlara ürün satmaya çalışmak ve kapıdan kapıya dolaşmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunu yaparak para kazanabilseniz de, aynı zamanda telefonla ve internet ile de müşteriler bulabilirsiniz. Avon, Oriflame ve Amway gibi şirktler uzun zamandır bu yöntemle ek iş yapacak kişilere ulaşıyorlar. Bu şirketler satış başına ortalama yüzde 30 kar kazandırıyorlar. Ayrıca yeni üye kayıtlarından elde edebileceğiniz gelirlerde var. Bu ek işi yaparak ayda 3.000 liralık satış yapabilirseniz 900 lira civarında para kazanabilirsiniz.

8Akşamları Veri Girişi Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Kevin Ku / Pexels

Veri girişi, iş yerinde uzun bir günün ardından biraz yedek para kazanmanın kolay bir yoludur. Veri girişi ile ilgili en iyi şey, dizüstü bilgisayarınızla kanepeye sarılıp akşam boyunca çalışabilmenizdir. Veri girişi işinde şirketlerin yanı sıra web girişimleri de müşterileriniz olabilir. Fiyatların çok yüksek olmadığı bu işte veri çeşitlerine ve miktarına göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Dönemsel ve part time olarak verilen işlerde fiyatlar çok değişkendir. Bu işte şirketlerin ihtiyaçlarına göre ayda 500 lira ile 1.500 lira arasında ek gelir kazanabilirsiniz.

9Sanal Asistanlık Hizmeti İle Akşamları Evden Ek İş Yapın

Pixabay / Pexels

Girişimciler günlük işlerinde yardımcı bulmak için sanal asistanlar kiralamaktadır. Tipik olarak bir sanal asistanın normal bir asistanla aynı görevleri yerine getirmesi beklenir ve bunlardan bazıları planlama toplantıları, veri girişi, e-postalara yanıt verme ve telefona cevap vermeyi içerebilir. İşvereninize bağlı olarak, blog gönderileri yazmanız ve bazı sosyal medya yönetimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür işler zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir, ancak doğru işverenle birlikte, iş yerinde geçen uzun bir günün ardından biraz ek para kazanmanın farklı bir yoludur. Sanal asistanlar işine göre aylık 1.000 lira ve üzeri ek gelir kazanabilirler.

10Şirketler İçin Chat Botlar Oluşturun

Anton / Pexels

Bu konuda uzmanlığınız olmayabilir ama günümüzde, kurumsal düzeyde bir chatbot bile oluşturmak için herhangi bir kodlama veya programlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. ChattyPeople gibi platformlar sayesinde , birkaç dakika içinde yapay zeka (AI) ve doğal dil işleme (NLP) ile çalışan bir chatbot oluşturabilirsiniz. Chattypeople, metin ve ses botları oluşturmak için yapay zeka tarafından desteklenen en yeni girişimci platformudur. Seçtiğiniz mesajlaşma uygulaması içinde kişiselleştirilmiş, yerel konuşma deneyimi oluşturan botları oluşturmanızı, denemenizi, uygulamanızı, ölçmenizi ve yönetmenizi sağlar. Platform ingilizce olsa da yabancı dil bilmeyenler chatbots.org sitesinin Türkçe sitesinden de faydalanabilirler.

11Akşam Tamirciliği

Westend61 / Getty Images

Gündüz çalışanların bir çoğu tamir işlerini hafta sonu yaptırmaya çalışır. Akşam bozulan makineler, eşyalar ve diğer aletler için doğru dürüst bir tamirci bulmak oldukça zordur. Eğer eliniz bu işlere yatkınsa akşamları tamircilik yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Basit bir musluk tamiri bile 50 liraya yapılırken daha bir çok üründe tamir işleri yapılabilir. Müşteri bulmak biraz zor gibi gözükse de uygun reklam yöntemleri ile kendi bölgenizde işinizi tanıtabilirsiniz ve bir süre ayda 3.000 liraya kadar para kazanabilirsiniz.

İnternette ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak, biraz ek gelir kazanmak her zamankinden daha kolay. İster evde kanepede oturarak, isterseniz biraz daha temiz hava alarak dışarıda yukarıda bahsedilen seçeneklerden birisi ile yaşam biçiminizi bozmadan akşamları ekstra para kazanmaya başarabilirsiniz.

Unutmayın ek gelir kazanmak aynı zamanda faturalarınızı, kredilerinizi ve borçlarınızı ödemenizi sağlamaktadır. Bu şekilde aylık ek olarak 1.000 lira bile kazanabilmek yaklaşık 4-5 adet faturanızı öderken zorlanmayacağınız anlamına gelir. Ek gelir kazanmak ilk başlarda yeni başlayanlara biraz zor gibi gözükebilir. Bu yüzden başlayacağınız işlerde biraz sebat etmeniz gerekmektedir.

30 YORUMLAR

 1. Merhabalar avona temsilci olup hem para hemde hediye kazanmak istemez misiniz o halde hemen arayın.
  05459026680

 2. GÜNLÜK KAZANÇ: 250 TL
  AYLIK KAZANÇ: 5.000 TL
  ÇALIŞMA SAATİ: 5 SAAT (KENDİN BELİRLE)
  ÇALIŞMA GÜNÜ: 20 GÜN (1 AYDA)
  HAFTA SONU: TATİL (C.TESİ-PAZAR)
  POZİSYON: SATIŞ DESTEK
  SİGORTA: İSTEĞE BAĞLI
  YEMEK: SERBEST
  YATIRIM: 750 TL (500 ADET ÜRÜN + 200TL DEĞERİNDE ÖZEL SATIŞ ÇANTASI)
  PROJE: KEN – PA (KENdi işinin PAtronu)
  İLETİŞİM: 0516 161 34 21 (LÜTFEN WHATSAPP MESAJI ATINIZ)

 3. Merhaba,
  Burda olduğuna ve bu yazıyı okuduğuna göre ek bir iş aradığın kesin, belki kullanmış olduğun kredi ödemen ya da evde bekleyen faturaların veya almak istediğin bir eşya ismine ne dersek diyelim sonuçta ihtiyaç…Evet bu zaman da artan enflasyon ile her şey pahalı artık gerçi belirli bir gelir düzeyine hep pahalıydı zaten,ben de dahil.Sizlere belki zengin olma garantisi veremeyeceğim o kesin ama az da olsa bütçenize katkı yapacak çok yeni bir şey keşfettim,hani hep dışarılarda bir yerlere asılı pankartlar görürüz duraklarda,belediye bilboardların da,bina cephelerin de sayamadığım aklınıza gelen bir çok yerde bunlar neden vardır tabi ki biz tüketicileri bilinçlendirmek ve satın almamızı sağlamak için,peki diyeceksiniz biz ne yapacağız tam da bunu yazacağım şimdi;
  lütfen dikkat buyurun.
  Hepimiz de bulunan akıllı telefonlar sayesin de aşağıda linkte vereceğim adresten tıklayarak programı indirin (şirketten aldığım bilgi,şu an yalnız Android İşletim sistemi için çalışıyor,apple yazılımı sürmekte) bilgileri doğru girin nedeni şu, kazandığınız paraları çekerken lazım olacak..
  Yapılacak ise her saat başı size programa girdiğiniz de pankart gösterilecek ben türkçe yazıyorum program da (banner) diye yazar, yapmanız gereken pankartı görüp 3 saniye beklemek ve diğerine geçmek bunuda telefonun ekranını kapatıp açarak yapıyoruz..her saat başında 15 pankart görebilirsiniz şimdilik, gün içinde ise 150 pankart..
  Kazanacağımız ücret şimdilik 100 tl max ay da,fakat bomba kısmı şu eğer siz pankartları hem gözlemler hem de benim gibi size verilen referans numaranızla arkadaşlarınıza önerirseniz firma size tavsiye ettiğiniz için küçük bir bonus da veriyor bu bonusu ne kadar toplarsanız referans dağıtarak kazancınız da o kadar büyük olabilir..
  Ben de yeni başladım durumu 15 gündür gözlemliyorum henüz şahsım adına para çekimi yapmadım ama çeken arkadaşlarım var bu işi ekip halinde iş haline getirmiş arkadaşlarım da mevcut.Kaybınız olmayacağına garanti veririm sisteme giriş ücretsizdir.
  okuduğunuz için teşekkürler..
  LİNK
  http://bannersapp.com/referal?code=ayvuzk

 4. Merhaba arkadaslar herbalife kilo verme kilo alma schalke spor protein satarak para kazanabilrsiniz. 05534703571

 5. Merhaba akşamları evden çalışarak ek gelir elde etmek istiyorum.Sosyal Medya Ajansı geçmişim de var. Teşekkürler.

 6. evden ek iş arayan ev hanımları, öğrenciler, emekliler, facebook ve instagram gibi sosyal medya kanallarını kullanıyor ve anlıyorsanız, bizimle çalışmak isteyeceksiniz, ileitişim için [email protected] ve instagram: hediyekasasi üzerinden dm ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 7. Katalogla ürün satmak deyip geçmeyin bilemezsiniz bir katalogta neler gizli ..Benim çocukluğum hayallerim umut ettiklerim ama olmayışlarım ama bir yandanda umudumu kaybetmeyişlerim yıllarım gençliğim; veee 44 sene sonra hayallerim umutlarım çocukluğum gençliğim yeniden yeşerdi. Hayallerimin gerçekleştiği bir işim ve kazancım var artık.Sizde vazgeçmeyenlerdenseniz ekibime katılın
  http://www.pierecardin.net

 8. Merhaba bizimle çalışmak ister misiniz? Neden bu işi yapıyorum benim hayallerim var hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.İyi düşünün hayalinizin gerçekleşmesini ne kadar istediğinizi
  1. Hayaliniz bir arabanızın mı olması
  2.Hayaliniz çocuğunuza iyi bir gelecek mi sağlamak
  3.Çok güzel bir evinizin mi olması
  4.Eşinizle çocuklarınızla 5 yıldızlı otelde tatil yapmak mı
  5. Yurt dışı tatillerine gitmek mi
  6.Maddi özgürlüğünüz olsun çocuklarınızın kendinizin ihtiyaçlarını başkalarından para istemeden gönlünüzce kendiniz mi almak istiyorsunuz
  7.Sizde çantanızda bir maaş kartım olsun mu istiyorsunuz
  Daha sayamadığım pek çok nedenler…
  İşte oturun hayaliniz ne ne istiyorsunuz ona karar verin önce sonra o hayalinizi gerçekleştirmek için ne yapabilirsiniz onu düşünün işte bu noktada sizi yönlendirecek olan noktayı unutmayın
  EN GÜÇLÜ BAHANEDEN DAHA GÜÇLÜ OL!
  ORİFLAME da benim ekibime katılmak isteyenleri bekliyorum iletişim [email protected]

 9. Herkese Merhaba,
  Yeni Açılmış Olan bir sistem hakkında bilgi vermek istiyorum. Mobil Uygulama ile herkes para kazanabilecek. Tamamen ücretsiz olan bu mobil uygulama nedir;
  Uygulama bahsettiğim gibi tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Şuan için sadece android işletim sistemine sahip olan herkes bu uygulamadan faydalanabilmektedir (3 Eylül’de ios işletim sistemindede devreye girecektir.).
  Günde sadece kullanmış akıllı telefonunuz ile 24 görev (makale okuma, soru cevaplama, oyun oynama gibi vs) yaparak günde toplamda 1.5 saatinizi ayırarak aylık minimum 108TL kazanabilirsiniz. Ayrıca kendi referansınız ile yani tavsiyeniz ile altınıza kaydetmiş olduğunuz her bir kişi veya kişilerdende kazanç sağlayacaksınız. Her bir kişi veya kişilerin yapmış olduğu herbir görevden 0.01krş kazanç sağlayacaksınız;
  24 görev x 0.01krş= 0.24 Krs Günlük kazanç sağlamış olacaksınız. Aya vurduğumuzda ise 7.2TL kazanç sağlıyoruz. Ekibiniz genişledikçe kazançlarınız artacaktır. (100 kişilik bir ekibe ulaştığınızda aylık kazancınız 720TL olacaktır.)
  Kısacası Altınıza 10 tane kişi kayıt ettiğinizde sadece 72TL ekibinizden sağlamış olacaksınız. Ayrıca 10. derinliğinize kadar kazanç sağlayabiliyorsunuz.
  Play store giriş yaparak cepmax yazıp üye olabilirsiniz. Üye ol bölümünden sizden istenilen referans (sponsor) kodu bölümüne 99140228472 yazarak üyeliğinizi yapabilir sizlerde kazanç sağlayabilirsiniz.

 10. Merhaba arkadaşlar akşam 7 den sonrası için ek iş arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim numaram 5533509976

 11. KOKULUTASTR

  Merhaba Hanımlar. Evden çalışarak gelir elde etmek isteyen üyelerimiz içib bir fikir vereyim.

  Bizimle ortaklık programı yapmak isteyen üyelerimize %10 net prim veriyoruz. Evde oturduğunuz yerden gelir elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizin ortaklık programına üye olmak ve müşterilerin satın almak istediği ürüne size tanımlanacak olan kod – link ile satış yapmak. Facebook, instagram, tweetter gibi platformalardaki müşterilere ürünleri pazarlayıp kod-link vermeniz yeterli. Detaylı bilgi için whatsapp ile iletişime geçeceğiz.

  Örneğin 30 tl lik tamamlanmış net bir sipariş için net 3 tl kazanabilirsiniz.
  Sipariş detayı, Üretim, Paketleme, Faturalandırma, Vergilendirme, Kargolama gibi süreçlerin hiç birine katılım sağlamadan sadece komisyon geliri kazanacaksınız. Kesinleşmiş prim gelirlerinizi tamamlanan siparişin ardından 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza yatırıyoruz.
  http://www.kokulutastr.com

 12. Arkadaşlar ben Konya merkezli KAYME TURİZM tarafindan gelistirilen uygulama ile 2 ayda 2000 TL kazandim.

  Bundan sonra da kazancimin daha da artacağına inaniyorum.

  Sadece elimizdeki cep telefonunu kullanarak ciddi bir gelir kazaniyoruz. En az 300 TL ama biraz gayretle ayda binlerce TL kazanmak net ve kesin olarak mümkün.

  Kesinlikle tavsiye ederim.
  Öğrenci ve ev hanımlarına prim destegi veriliyor.

  “Mobilon Dijital Kazanç Platformu”

  REFERANSİM. 35558004
  CEP; 5538139500

 13. Merhaba arkadaşlar günde 30 dakika ve sadece bir Telefon ile en az 250 tl ek gelir olabilecek iş imkanı var bende maddi yönden ek iş arayan biriydim ilk ayda çok şükür 540 lira para kazandım mail adresim [email protected] Harun ayar

  ÜCRETSİZ ÜYELİK hakkı ile deneme imkanı
  Endişeye mahal yok 05423955346 cebim Watsaptan kolayca bilgi verebilirim

 14. Küçük bir sermaye ile günde 14 dolara kadar ek bir gelir elde etmek istiyorsanız; lütfen iletişime geçiniz. 05412882413

 15. Selam ev yemeklerı üzerine atasehir yenişehir mh bir dükkanım var.şirketlerin sabah kahvaltısı öğlen yemeği hizmetini sunuyorum. Bunun yanında bayanların günleri misafirleri için ikramliklar hazırlıyorum. Gerekli bilgi için.
  [email protected] iletişime geçebiliriz.

 16. adsl satışı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz tek yapmanız millenicom adsl satışı yapmak kazanç tatmin edici detaylar +90 535 390 13 82 ümit gsm

 17. Bay bayan herkesin yapabileceği sadece küçük bi yatırımla kendi işinizide ihmal etmeden yapabileceğiniz bi ek iş buldum. Her ay para yatıyor banka hesabınıza.
  Şirket resmi olup bütün resmi evrakları bulunuyor. % 100 güvenilir bi şirket.
  Sizde bu işi yaparım diyorsanız
  Iletisim whatsapp: 05436311382

 18. arkadaşlar en az 10 kişi ve en az lise mezunu arkadaşları bir araya toplayıp eşit yatırımlarla iş kurmak istiyorum noter onaylı ve bütün her şey yasal olmak kaydı ile.Örneğin 150 000 tl lik büyük bir resturan tek başına kurulmaz ama 10 kişi 15 bin tl vererek çok rahat açılır ve bayileşip büyümek kolay olur benim gibi düşünen güvenilir ciddi ve saygılı arkadaşların mailini bekliyorum [email protected]

 19. MERHABA . BEN BURSA İNEGÖLDEN YILDIRAY .AKŞAMLARI İŞTEN SONRA EVDEN ÇALIŞABİLİRİM . 8-10 YILLIK MUHASEBE DENEYİMİM VAR VE EK GELİRE İHTİYACIM VAR . İLETİŞİME GEÇMENİZİ RİCA EDERİM [email protected]

 20. Üniversite mezunuyum.İyi derecede İngilizce konuşuyorum.Evden sosyal medya danışmanlığı yapmak istiyorum.

 21. Doğrudan satış temsilciliğiyle ilgilenenler aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirler.
  05434259428

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here