Evde Yapılabilecek Ek İş Seçenekleri

Evde ek iş yapmak ev hanımları , öğrenciler ve hatta çalışanlar tarafından tercih edilen bir gelir elde etme yöntemi.
Evde Yapılabilecek Ek İş Seçenekleri
4 dk
Son güncellenme: 20/12/2019
Tüm Başlıklar

Ekonomik koşulların gittikçe zorlaşması, giderler artarken gelirlerde çok fazla bir artış olmaması, olan artışın da enflasyon nedeni ile erimesi sonucunda günümüzde pek çok insan evde ek iş yaparak, gelirini artırmayı tercih ediyor. Gerek tam zamanlı çalışıp akşamları ya da hafta sonları boş zamanlarını ek işe ayırmak isteyenler ve öğrenciler evde ek iş yaparak aile bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar. 

Evde ek iş yapmak zamanını kendinize göre ayarlamanızı sağladığından ve becerilerinize göre kendiniz için en uygun iş imkanını seçme fırsatı verdiğinden ek gelir elde etmenin en kolay ve zevkli yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle çalışma hayatında aktif olarak yer almayan ve aile bütçelerine düzenli bir şekilde katkı sağlayamayan ev hanımları, gün içerisindeki boş vakitlerini kazanca çevirme ve el becerilerini kullanarak aile bütçesine katkı sağlama fırsatı veren evde ek iş fikrine oldukça sıcak bakıyorlar. Tabii ki bunda işletmelerin iş gücünü yükseltmek ve işletme maliyetlerini düşürebilmek için işyerinde personel çalıştırmaktansa, bu işleri evde ek iş yapan kişilere yaptırmayı tercih etmesinin de etkisi oluyor. Bu bakış açısındaki işletmeler arttıkça, evlere ek iş veren firmaların sayısında da artış olduğu açıkça görülebiliyor. Evde ek iş olanaklarının çoğalmasıyla birlikte hem hali hazırda bir işte çalışıp boş vakitlerinde para kazanmak isteyen kişilere hem de çalışmak isteyen ancak bunu evinde yapmayı tercih eden ev hanımlarına yeni iş kapıları açılmış oluyor. 

Pek Çok Firma Evde Ek İş Fırsatları Sunuyor

Evde ek iş yapmak isteyen kişilerden özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar fason firmalar ve fabrikalar aracılığı ile farklı iş imkanlarına kavuşabiliyorlar. Gerek büyük işletmeler gerekse fason firmalar aracılığı ile en sık verilen evde ek işler arasında; iplere boncuk dizme işi, iplik ayırma işi, düğme dikme işi, ütü - yıkama işi ile nikah şekeri paketleme işleri bulunuyor. Evde ek iş yapmak isteyen kişilerin özellikle büyük firmalar ile çalışacakları zaman yaptıkları işlerin belirtilen standartları karşılamasına ve işleri zamanında teslim etmeye özen göstermeleri gerekiyor. Büyük firmalar evde ek iş verecekleri kişilerin düzenli olarak çalışacak ve her gün belirli saatlerde düzenli mesai yapabilecek kişiler olmasına dikkat ediyorlar.

Evde Plastik Bardak Paketleyerek Para Kazanabilirsiniz

Evde ek iş yapmak isteyen kişilerin değerlendirebilecekleri alternatifler arasında plastik bardak paketleme işi de bulunuyor. Plastik bardak paketleme işi veren firmalar düzenli çalıştıkları kişilere SSK yapabiliyor. Bu işi düzenli olarak yapan kişiler de aylık 1500 - 2000 TL arası para kazanabiliyorlar. Eve plastik bardak paketleme işi veren firmalar başvuruları değerlendiriyor ve istedikleri işin yapılması için gerekli olan malzemeyi sayılı olarak işi yapacak olan kişiye teslim ediyorlar. Teslim edilen malzemeler arasında; plastik ya da karton bardak, paket lastiği, eldiven, şeffaf ambalaj paketi ile paketlerin dizileceği büyük bir koli bulunuyor. Ekipmanlar teslim edilirken işin nasıl yapılacağı, paketleme işini yapacak kişiye anlatılıyor. Plastik bardak paketleme işi veren firmalar genelde 2 günde bir tamamlanan işleri teslim alıyorlar ve genellikle paket başına 1 TL olarak ücretlendirme yapıyorlar. Böylece günde 100 paket plastik bardak paketleyen kişiler, günlük 100 TL kazanabiliyorlar. Tabii ki bu rakamların firmadan firmaya değişiklik gösterebileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Evde Telefon Kılıfı Paketleme de Yapabilirsiniz

Ek gelir elde etmek için evde ek iş yapmak isteyen kişiler evde telefon kılıfı paketleme işini de yapabiliyorlar. Bu işi yapan kişiler, kendilerine teslim edilen çeşitli markalardaki ve modellerdeki telefon kılıflarını ambalajlara koyuyorlar ve kutulara yerleştiriyorlar. Böylece yapılan her paketleme başına para kazanabiliyorlar. Firma, paketlemesi yapılacak ürünü teslim ederken işin nasıl yapılması gerektiğini ayrıntılı olarak anlatıyor. Teslim edilen ürünler genellikle haftalık olarak alınıyor ve para elden ödeniyor. Evlere telefon kılıfı paketleme işi veren firmalar genellikle Türk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi markalara ürün temin ettiklerinden işlerin titizlikle yapılmasına özen gösteriyorlar. Teslim edilen her paketten ortalama 1 TL kazanılan evde telefon kılıfı paketleme işinde günlük 100 - 150 paketleme yapılarak haftada 750 TL, ayda ise 3000 TL kazanılabiliyor. 

Evde Tespih Paketleme ile Aile Bütçenize Katkı Sağlayabilirsiniz

Tespih paketleme işi en çok ilgi gören evde ek iş olanakları arasında yer alıyor. Bu işten para kazanmak isteyen kişilerin, kendilerine teslim edilen ürünleri özel kutularına koymaları ve paketleme işini tamamlamaları gerekiyor. Firmalar tespihleri özel çuvallarla paketleme işini yapacak kişilere teslim ediyorlar. Örnek olması için hazır yapılmış tespih paketlerini de bırakabiliyorlar. Bu iş yapılırken paketleme esnasında tespihlerin koparılmamasına özen gösterilmesi gerekiyor. Tespih paketleme işinden günlük olarak ise 100 TL kazanılabiliyor.

Evde Tükenmez Kalem Paketleme de Seçenekleriniz Arasında Yer Alıyor

Tükenmez kalem paketleme işi aslında birkaç aşamadan oluşuyor. Tükenmez kalemlerin uç kısmının, iç kısmının ve arka kısmının öncelikle birleştirilmesi gerekiyor. Toplama işlemi bittikten sonra kalemler sayılıyor ve düzenli bir şekilde kutulara yerleştiriliyor. Kutulaması tamamlanan kalemler firmanın bıraktığı kolilere yerleştirilince tükenmez kalem paketlemesi bitirilmiş oluyor. Firma yetkilileri paketlenecek ürünleri teslim ederken işin nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak anlatıyorlar. Evlere tükenmez kalem paketleme işi veren firmalar genellikle, kutu başına ücret ödemesi yapıyorlar. Günde ortalama 100 kutu paketleme işi yapan bir kişi 50 TL civarında ek gelir elde edebiliyor. 

Evde Çorap Paketleme İşi Veren Firmalarla İletişime Geçebilirsiniz

Türkiye’de evde ek iş yapmak isteyen kişilere en çok ek iş olanağını tekstil sektörünün sağladığı biliniyor. Ülkemizde tekstil sektörü oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğundan pek çok firma iş yoğunluğu nedeni ile müşterilerinden gelen siparişleri yetiştiremeyebiliyorlar. Bu durumda da iş yüklerini hafifletebilmek adına evlere ek iş vermeyi tercih ediyorlar. Tekstil firmalarının çoğu evlere ek iş vermek için ilanlar yayınlıyorlar ve yapılacak olan işleri adrese teslim ediyorlar. Pek çok firmanın yönlendirdiği çorap paketleme işi de evde ek iş yapmak isteyen çoğu kişi için karlı bir kazanç fırsatı haline geliyor. Evde çorap paketleme işi yapan kişiler, çeşitli renk ve modellerdeki çorapları beşli ya da onlu paketler haline getiriyorlar. Babet çorapların paketlemesi biraz daha farklı olup bunların özel mukavva kalıplarına giydirilmesi gerekiyor. Paketlenen çoraplar kolilere dizilerek paketleme işi tamamlanıyor. Tekstil firmaları çorap paketleme işi için farklı ödemeler yapıyorlar. Ancak rakamların genelde haftalık 500 TL civarına denk geldiği biliniyor.

Bu içeriği oylayın
3.67, 3 Oy
Yorumlar (15)
sibel kılınçarslan 31 ay önce
sattığınız her üründen % 100 para kazanmak istermisiniz %100 bitkisel sağlıklı temzlik maddeleri gıda takviyeleri ve kişisel kozmetik bakım ürünlerinin pazarlaması %100 yerli üretim helal sertifikalı ve uygun fiyatlarla satışınızda zorlanmadan yüksek kazançlar elde etmek isterseniz arayın ayrıntıları anlatayım minumum sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz satamadığınız veya vazgeçtiğinz taktirde verdiğiniz ilk sermayeyi ürünleri geri almak şartı ile paranızı iade ederim. kısacası sıfır risk ve bol kazanç sibel atilla kılıçarslan 0507 188 89 35
İlknur 36 ay önce
Kocaeli İzmit oturuyorum el becerdim var lütfen dönüş yapın
Melek 36 ay önce
Istanbulun avrupa yakasnda ikamet ediyorum evde ek is yapmk istiyorum el becerim vardr yrdimci olursaniz sevinirim.
Ayşe 36 ay önce
Merhaba diyarbakırda ikamet ediyorum evde paketleme isi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim el becerim var örgü tig işi şeyler de yapabiliyorum amiguri oyuncak yapabiliyorum .
ilayda 36 ay önce
merhaba kastamonunun tosya ilçesinde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?
necla 36 ay önce
Merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum
gamze 38 ay önce
bahçeşehirde oturuyorum evde paketleme işi yapabilirim
mert 38 ay önce
Evde ek iş yapmak isteyenler bu iş tam size göre olabilir : Farmasi Kozmetik doğrudan satış yöntemiyle hızla büyüyen, şuan da Türkiye’de doğrudan satış ile en fazla ürün satan Anonim Şirkettir. Bu kadar çok talep görmesinin bana göre bir çok sebebi vardır ama benim en çok önemsediğim 3 faktör ; yüksek memnuniyet, uygun fiyat ve doğru satış politikasıdır. Farmasi üyesi olup 2 şekilde para kazanabilirsiniz. 1. Yöntem : Doğrudan Satış Yöntemi ile Ürün Satışı Farmasi her ay bir katalog yayınlar ve sizde bu katalog ile sipariş toplarsınız. Sonra topladığınız siparişleri fabrikaya iletir, ödemesini yapar ve ürünleri beklersiniz. Bu şekilde sattığınız ürünlerden %30 kar payı kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Katalogta 13 TL olan bir şampuanın size geliş fiyatı 10 TL olacaktır. 10 TL ye aldığınız bir ürünü 13 TL ye satarak %30 Kazanacaksınız. 2. Yöntem : Ekip Kurarak Kazanç: Bu yöntemde de Farmasi size, çevrenizdeki potansiyel müşterileri veya girişimcileri alt üyeniz yaparak onların alışverişlerinden para kazanma imkanı tanınmaktadır. Detaylı Bilgi ve Üyelik İçin : http://www.farmasiplus.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Üyelik Ücretsizdir. Aylık Aidat Vs YOK Her Ay Sipariş Verme Zorunluluğu Yok Sipariş Alt Limiti Yok.
ilknur paçacı 38 ay önce
Ankara da evde iş yapmak istiyorum.
Terzi Aranıyor 42 ay önce
Butik için evinden veya atölyesinden parça başı, kalıp çıkartarak elbise dikimi yapacak tecrübeli terzilerle çalışmak istiyoruz. Siparişler genellikle elbise ve etek üzerine olup haftada 20-30 adet istenecektir. Ücretlendirme parça başı yapılacaktır. (İstanbul içinden başvuranlar değerlendirilecektir.) İletişim için vizkozite@gmail.com adresine bilgilerinizi gönderebilirsiniz. İletişime geçebilmemiz için telefon numaranızı da yazmanız rica olunur.
mert 38 ay önce
Evde ek iş yapmak isteyenler bu iş tam size göre olabilir : Farmasi Kozmetik doğrudan satış yöntemiyle hızla büyüyen, şuan da Türkiye’de doğrudan satış ile en fazla ürün satan Anonim Şirkettir. Bu kadar çok talep görmesinin bana göre bir çok sebebi vardır ama benim en çok önemsediğim 3 faktör ; yüksek memnuniyet, uygun fiyat ve doğru satış politikasıdır. Farmasi üyesi olup 2 şekilde para kazanabilirsiniz. 1. Yöntem : Doğrudan Satış Yöntemi ile Ürün Satışı Farmasi her ay bir katalog yayınlar ve sizde bu katalog ile sipariş toplarsınız. Sonra topladığınız siparişleri fabrikaya iletir, ödemesini yapar ve ürünleri beklersiniz. Bu şekilde sattığınız ürünlerden %30 kar payı kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Katalogta 13 TL olan bir şampuanın size geliş fiyatı 10 TL olacaktır. 10 TL ye aldığınız bir ürünü 13 TL ye satarak %30 Kazanacaksınız. 2. Yöntem : Ekip Kurarak Kazanç: Bu yöntemde de Farmasi size, çevrenizdeki potansiyel müşterileri veya girişimcileri alt üyeniz yaparak onların alışverişlerinden para kazanma imkanı tanınmaktadır. Detaylı Bilgi ve Üyelik İçin : http://www.farmasiplus.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Üyelik Ücretsizdir. Aylık Aidat Vs YOK Her Ay Sipariş Verme Zorunluluğu Yok Sipariş Alt Limiti Yok.
sibel kılınçarslan 31 ay önce
sattığınız her üründen % 100 para kazanmak istermisiniz %100 bitkisel sağlıklı temzlik maddeleri gıda takviyeleri ve kişisel kozmetik bakım ürünlerinin pazarlaması %100 yerli üretim helal sertifikalı ve uygun fiyatlarla satışınızda zorlanmadan yüksek kazançlar elde etmek isterseniz arayın ayrıntıları anlatayım minumum sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz satamadığınız veya vazgeçtiğinz taktirde verdiğiniz ilk sermayeyi ürünleri geri almak şartı ile paranızı iade ederim. kısacası sıfır risk ve bol kazanç sibel atilla kılıçarslan 0507 188 89 35
melek 46 ay önce
Merhaba hanimlar kış geliyor malumunuz okullar açıldı, çocukların okul masraflari,doğalgaz, elektrik,su faturası derken para bitti ;kara kara düşünmeye başladınız .Tam bu noktada size yardımcı olmak için buradayim. Evden internet üzerinden çalışacak, aile bütçesine katkı sağlamak isteyen,prim usulü ücret alacak ,ekip çalışmasına yatkın bayan eleman arıyorum. Aylık kazancımiz en az 500 en fazla 2500 TL' dir.ayrintili bilgi için lutfen bana mesaj atiniz iletişim:urun77@hotmail.com
Terzi Aranıyor 42 ay önce
Butik için evinden veya atölyesinden parça başı, kalıp çıkartarak elbise dikimi yapacak tecrübeli terzilerle çalışmak istiyoruz. Siparişler genellikle elbise ve etek üzerine olup haftada 20-30 adet istenecektir. Ücretlendirme parça başı yapılacaktır. (İstanbul içinden başvuranlar değerlendirilecektir.) İletişim için vizkozite@gmail.com adresine bilgilerinizi gönderebilirsiniz. İletişime geçebilmemiz için telefon numaranızı da yazmanız rica olunur.
faberlic nuray 52 ay önce
Katalog ile kozmetik ürünü satarak para kazanmak istermisiniz. Faberlic kozmetik yüzde yüz bitkisel ürünlerden oluşmakta fiyatlar çok uygun ürünler çok kalitelidir ürün satmakta zorlanmayacağınız bir firmadır. http://www.faberlickatalogu.net/ sitemden online kataloğu inceleyebilir ve kayıt olabilirsiniz.
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.