Top 10 İş Fikirleri ve 2020 İş Fırsatları

Girişimcilere ilham verecek en başarılı 10 iş fikrini sizler için derledik.
Top 10 İş Fikirleri ve 2020 İş Fırsatları
5 dk
Son güncellenme: 21/01/2020
İçeriğe Ait Başlıklar 1 Başlık

Top 10 İş Fikirleri Ve 2016 İş Fırsatları

Geçtiğimiz yıl hayata geçerek başarılı olmuş ve girişimcilere yeni ufuklar açacak iş fikirleri için yazımızı takip edin. Teknolojiyi ve fırsatları tek bir potada eriterek harika sonuçlar elde etmiş bu fikirler dünya genelinde de büyük beğeniyle karşılandılar.

1. 16 Milyon renkli kalem sayesinde herşeyin rengini çalabiliyorsunuz. 

 3 boyutlu çizimler yapabilmek için geliştirilen 3 boyutlu kalemler ile insanlar daha gerçekçi çizimler ve tasarımlar yapmaya başladı. Ancak renk konusunda bir çok sorun yaşayan tasarımcılar, özellikle bilgisayar ortamında kullanılan renk çalma araçlarının gerçek hayatta da kullanılabilmesini hayal ettiler. Scribble Pen adlı ürün tasarımcıların bu hayalini gerçekleştirmek için yaptığı araştırmalar sonucunda oldukça başarılı olarak, herhangi bir nesnenin rengini çalarak o rengi kullanabilen bir kalem geliştirdi. Kalem, sahip olduğu sensörler ile, herhangi bir nesnenin rengini algılayarak kalem içinde bulunan boya kartuşları sayesinde bu rengi kullanılabilir hale getiriyor. Kalem içinde bulunan renk kartuşları, algılanan rengi karıştırarak optimum bir gerçeklik yakalıyor. 

2. Güney Afrika'da güneş enerjili sırt çantaları ile ışık sağlanıyor. 

 Güney Afrika'da imkansızlıklar sebebiyle enerji üretimi ve dağıtımı oldukça yetersiz bir şekilde sunuluyor. Bu sebeple özellikle akşam karanlığında, insanların işlerini ve çalışmalarını yarım bırakmaları gerekiyor. Öğrencilerinden bu durumdan muzdarip olduğunu ve akşam saatlerinde çalışmalarını gerçekleştiremediklerini belirleyen geliştiriciler, güneş enerjisini depolayarak güvenli bir lamba olarak kullanabilen bir sırt çantası geliştirdi. Gün içinde evden okula giderken güneş enerjisini depolayan sırt çantası, depoladığı enerjiyi üstünde bulunan zararsız lamba ile ışık sağlamak için kullanıyor. Bu sayede öğrenciler akşam saatlerinde derslerini ve ödevlerini çantalarından gelen ışık sayesinde rahatlık yapabiliyor. Sırt çantaları, %100 geri dönüşüm materyallerden yapılarak çevreci yaklaşımına bir seviye daha ekliyor. 

3. Alman ambulans robotları, ilk yardım kiti taşıyarak hayat kurtarıyor. 

2014 yılında bir çok prototip drone geliştirilmişken bunlardan en fazla dikkat çekeni ambulans olarak kullanılanı oldu. Özellikle eğlence amaçlı kullanılan uçan robotların, kamu yararına da kullanılabileceğini kanıtlayan geliştiriciler, robot sayesinde bir çok hayatın kurtulabileceğini belirtiyor. Bir kaza anında insanların yaşamla ölüm arasında sadece bir kaç dakikaları olduğunu ve çoğu zaman ilk yardım yetersizliği nedeniyle insanların hayatlarını kaybettiğini belirten geliştiriciler, bu teknoloji sayesinde isnanların kurtulabileceğini belirtiyor. 7/24 hizmet verebilen sistem, taşıdığı çantada, ağrı kesiciler sargı bezleri tamponlar gibi ilk yardım malzemeleri taşıyor. Hizmet şu anda San Francisco'da bulunan QuiQui adlı eczane tarafından kullanılıyor.

4. 300 Sayfalık kitabı 90 dakikada okutan uygulama. 

Girişimciler ve kitap kurtları tarafından büyük ilgiyle karşılanmış spritz adlı uygulama, okuyuculara 90 dakikada 300 sayfalık bir kitabı okutabileceği iddiasıyla piyasaya sürüldü. Kitap okuma alışkanlıklarını geliştiren ve kitap okumak için yeterli zamanı bulamayan insanlara hitap eden ürün hızlı okuma tekniğini kullanıyor. Teknik, bilimsel yollarla geliştirilen ve insanların kelimeleri daha rahat algılayabilecekleri bir teknoloji kullanarak hizmet veriyor. Okuyucuya dakikada 600 kelimeyi herhangi bir kelime kaybı olmadan okutabilen uygulama insan beyninin de etrafındaki şeyleri daha hızlı algılayabilmesine yardımcı oluyor. Uygulama ilk görüldüğünde, bu hızda okumanın zor olacağı izlenimini uyandırsa da kullanılmaya başlandığında harika bir performans göstererek herhangi bir efor sarfetmeden hizmet verebileceği anlaşılıyor.

5. Sosyal ev robotu Jibo 

 Teknoloji 2014 yılında sadece sanayi ve iş dünyası alanında değil evlerimizde de çeşitli geliştirmelere ulaştı. Yıl içinde geliştirilen Jibo adlı ev robotu, bir insan gibi öğrenebiliyor, konuşabiliyor ve cevap verebiliyor. Bunun yanında internete de bağlanabilen robot bu sayede sorularınızı cevaplayabiliyor, gerektiğinde istediğiniz müziği sizler için çalabiliyor. Sahibinin yüz mimiklerini algılayarak verdiği tepkileri de öğrenebilen Jibo, böylece duyguları da anlamak konusunda yol katediyor. Çocuklarla da oldukça iyi anlaşan robot, onlara eğitimleri ve dersleri konunda yardımcı olabiliyor, oyunlar oynayabiliyor. Mutfakta ise tam bir aşçı yamağı olan ürün, istediğiniz yemek tariflerini sizler için buluyor.

6. Komşularınıza ödünç verebileceğiniz eşyaları gösterin 

 Özellikle komşuluk ilişkilerinin daha yoğun olduğu bölgeler için düşünülen fikir sayesinde, ev sahipleri, ödüç verebilecekleri eşyaların çıkartmalarını posta kutularına yapıştırarak komşularını bilgilendirebiliyor. Günümüz şehir hayatında oldukça körelmiş olan komşuluk ilişkilerini de geliştirmeyi amaçlayan sistem, iş dünyası tarafından da büyük ilgi gördü. Proje İsviçreli bir firma tarafından düşünülerek hayata geçirildi. Yabancı milletlerde olmadığını düşündüğümüz komşuluk ilişkileri, bu konuda bir fikir yaratmak konusunda girişimcileri engellememiş.

7. Kullanıcısını titreyerek yönlendiren giysi

 2014 yılında bir çok giyilebilir teknoloji geliştirildi. Bunlardan en fazla dikkat çekeni de titreyerek kullanıcısını yönlendirebilen ceket oldu. Paris şehri için programlanmış ceket, akıllı telefonlar ile bağlantı kurarak, turistlerin Paris içinde rahatlıkla gezinmesini ve kaybolmamalarını sağlıyor. Telefon uygulamasında bulunan haritadan gitmek istediğiniz yeri seçerek kıyafetin sizi yönlendirmesini sağlayabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yeri seçtikten sonra, yürümeye başladığınız anda kıyafet aktif hale geliyor ve dönmeniz gereken yerleri titreyerek sizlere bildiriyor. Her iki kolda bulunan titreşim motorları hangi yöne döneceğinizi başarı ile bildiriyor.

8. Brazilya'nın kalabalık plajlarında kaybolmayı önleyen bileklik

Brezilya'nın kalabalık plajlarında her yıl bir çok çocuk kayboluyor ve bulunamıyor. Çocuk kaçırma olaylarının da sıkça görüldüğü Brezilya'da ebeveynler bu sebeple endişeleniyorlar. Nivea tarafından geliştirlen bileklik sayesinde ise bu soruna çözüm bulunmuş durumda. Akıllı telefonlar uygulaması ile bağlantı halinde olan uygulama, çocuğunuzun nerede ve ne durumda olduğunu görmenizi sağlarken, belirli bir mesafenin dışına çıktığında da bildirilmenizi sağlıyor. Bir radar sistemi kullanan uygulama, çocuğunuza kolayca ulaşmanızı sağlıyor. İnsanlar için yararlı bir teknoloji kullanan Nivea, bilekliklerin üzerinde bulunan logosu ile de başarılı bir reklam kampanyası yapmış oluyor.

9. Singapur da bir telefon uygulaması, belirli güzergahları kullandığınızda para ödüyor. 

Singapur da geliştirilen bir uygulama, kullanıcısını belirli güzergahları kullanmaya yönlendirerek para kazandırıyor. Kalabalık şehirlerin en büyük dertlerinden biri olan trafik problemine çözüm üretmek için geliştirilen uygulama, kullanıcısnı , trafiği rahatlatabilecek güzergahlara yönlendiriyor. Kullanıcı tavsiye edilen güzergahları toplayarak puan kazanıyor ve istediği zaman bu puanları paraya dönüştürebiliyor. Uygulama büyük bir başarı elde ederek günlük ortalama 200 bin kullanıcıya ulaştı. Uygulamanın başarısından sonra bir çok kalabalık kentte buna benzer uygulamalar geliştirmeye başladı. Uygulamanın bir diğer özelliği ise kullanıcısını en uygun güzergaha yönlendirmesi ve bu sayede enerji tasarrufu sağlaması. Uygulamanın şu ana kadar trafik sorununa %7 ila %13 arasında yardımda bulunduğu hesaplanmı durumda.

10. Rusya'da Alfa Bank adlı banka koştukça kazandırıyor. 

 Giyilebilir teknolojiler sayesinde insanlar her zamankinden daha fazla veri elde ediyor. Günlük yaşamlşa ilgili bir çok veriye ulaşmayı sağlayan bu teknolojiler bir çok şirketinde ilgisini çekiyor. Sağlıklı yaşamı desteklemek için bir uygulama başlatan Rusya'nın Alfa Bank adlı bankası, oluşturduğu yüksek fazili hesabı, sağlıklı yaşayan insanların kullanmasına izin veriyor. Alfa Bank, Run Keeper adlı uygulama sayesinde takip edilen yürüyüş ve koşu bilgilerini kullanarak, kullanıcıya bu hesabı kullanma hakkı tanıyor. Uygulama açıkken atılan her adım için, hesabınıza 0.50 ila 1 dolar yatırabiliyorsunuz. Alfa Bank bu sayede hem sağlıklı yaşamı destekliyor hem de harika bir reklam kampanyasına imza atıyor. Müşterilerin uygulama hakkındaki yorumları ise oldukça pozitif ve şirketi bu uygulama için tebrik ediyorlar.

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
Turgay 52 ay önce
KİNOA tohumu mevcuttur Ekim bilgisii verilir yer YOZGAT EKTİM GÖRDÜM HATASINI DOĞRUSUNU,2018 YILINDA ekmek isteyene tohum ve ekim bilgisi verilir sistem göründüğü gibi değil tel:0551 447 46 69 internet: https://www.facebook.com/kinoa66
Tunc Sayman 65 ay önce
TURKIYEDE olmayan bir markanin Distrubutorlugunu almak istiyorum. Sektor insaat yapi , otel ekipmanlari , mutfak banyo akseuarlari gibi Iletisim msignman@yahoo.com
ali 71 ay önce
selamın aleyküm arkadaşlar Ankara da ikamet ediyorum ve yaklaşık 250bin kadar paramız bulunmakta kendim hali hazırda market işletiyorum bu para ile helal bir şekilde ne iş yapabilir aslın da üç dört iş fikrimiz var ama sizlerinde görüşünü almak istedim değerli ğörüşleri nizi mail me atarsanız daha da menm un olurum alikarayolu@gmail.com
yetiş 71 ay önce
2000 metre kare kapalı alanım var fabrika kurmak isteyenlerle ğörüşülür o5306136187
Enes AKSOY 72 ay önce
Binek Aracı ve şöförlüğü olan arkadaşlar, hiç bir yatırım maliyeti yapmadan bir işiniz olabilir. Ev tekstili ürünleriyle ilgili kataloklarımızla müşteri bağantısı yapacaksınız. Ve ordan gelecek her siparişte komisyon alacaksınız. Yani bir müşteri bağladığınızda sürekli gelir getirmeye başlayacak. Her yeni bir müşteri daha fazla kazanç elde etmek demektir. Katalok tedariği, ürün sevkiyatı, tahsilatı tamamen bize ait. Siz sadece ilk bağlantıyı yapıyorsunuz. Sonrasında periyodik ziyaretler yapacaksınız. Bunun için ilgilenen arkadaşlar info@upteks.com.tr adresinden iletişime geçebilir.
asansör 73 ay önce
Yatırım yapmak isteyen ciddi girişimcilerin okumasını tavsiye ederim. Yozgat genelinde asansör montaj bakım arıza işi yapıyoruz. Sektör çok büyük olduğu için maddi acıdan bizi aşıyor. Yeni çıkan asansör yönetmeliği ile birlikte küçük firmaların önü montaj olarak kapandı. Tekel e düşüyor yani. Su an tamamen bizi aşar duruma geldi. Halen aktif olarak devam ediyoruz. Bakım arıza olarak. Gerçekten büyük bi sektör ve devamlılığı olan kazançlı bir iş sektörü. Resmi işleri takip edecek, malzeme akışını sağlayacak, müşterilerle bağlantı kuracak. Ciddi ve ticaretten anlayan girişimcilere ortak olmak istiyoruz. Araştırıp ne düzeyde bir iş olduğunu öğrenebilirsiniz. İş ile ilgili detaylı bilgi isteyenler veya işi gelip yerinde görmek isteyenler e kapımız her zaman acıktır. Amacımız sektörde büyümek ve hedeflerimize ulaşmak. Bolat99@hotmail.com ilgilenen arkadaşlar mail atabilir
ahmet yılmaz 73 ay önce
merhaba biz gerçek girişimciler arıyoruz.her ilçede bir girişimci temsilcimiz olacak.ve hem gerçek ticaret hem e-ticaret yapacak.üstelik sadece 500 liralık çay ve çay demleme poşeti ürünü alarak işe başlayacak.www.cay.com.tr türkiye çapında her ilçede tek temsilcilik veriyor.gençler,girişimci kadınlar türkiye ve dünya çaylarının ilçenizdeki tek temsilcisi olun ayda en az 2-3 bin lira kazanın.üstelik network aldatmacası veya oturduğun yerden kazan yalanı değil,çalışıp kazanacağınız ,prestijli gerçek bir iş olanağı.
Emrah 75 ay önce
Yukarıda belirtmiş olduğum iş bilgileri bana ait değildir lütfen dikkate almayınız
mustafa kayar 75 ay önce
BU İŞDE PARA VAR BU İŞE PARA YATIRAN KAZANIYOR GELİN SİZDE BİZE KATILIN HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. PARANIZ YOKSA GÖNÜLLÜ KATILIN MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER BİZİM SİSTEMDE İLK YILDA PARANIZ GERİ DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR .facebook musT19_@msn.com tell 0541 440 81 51 TARIMTÜRK KANALINDA SAAT 07 50 12 50 16 50 19 20 21 50 SAATLERİNDE OLACAĞIZ
Mehmet 76 ay önce
Süper ama çok zaman lazım bu işlerde başarılı olmak için. size bir şey vaad etmiyorum benim işimde ortak olacaklar tamamen performansa bağlı kazanç sağlayacaklar zaman mekan tamamen size bağlı bir video izlemenizi tavsiye etcem ve kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz 0542 445 3985
Emrah 76 ay önce
Birikimim az iş yapmak istiyorum diyenler toptan inşaat malzemeleri satışı yapan bir firma ortağı olmak istermisiniz .., Ortaklık yapısı sözleşme ile gerçekleşmektedir, mevcut 63 üyeye sahip olan firmamız bu sayıyı 1000 e çıkarmak istiyor ister türkiyede ister yurt dışında olun firma tarafından sözleşmeler karşılıklı imzalar neticesinde aktif olduğunda her ay yatırdığınız para miktarına göre % 7 ile % 13 arası kar sağlarsınız sizin çalışma ve iş takipi konudunda sıkıntınız yok profesyonel 21 kişilik çalışan kadromuz sizin yerinize işlerinizi takip eder. Giriş bedeli aşamalı olup asgari 10.000 azami 99.000 tl arasıdır. Buhün mevcut işleyişimiz içerisinde 30.000 tl yatırım yapan bir ortağımızın aylık asgari 2.100 azami 3.900 tl net geliri bulunmaktadır.hangi işe yatırım yaparsanız yapın paranız hep sabit kalıp ilk başladığınız ay itibariylede para kazanmanız neredeyse imkansız sizde geç kalmadan arayın 1000 kişi arasında yerinizi alın.Risk yok her ay düzenli kazanç 10.000 tl paranızı 1 yıl içerisinde 20.000 diğer yıl 40.000 diğer yılda 80.000 yapabilirsiniz iletişim için emrah yıldırım 0507 663 83 57 betahan demir çelik inşaat malz. İth.ihr.san.tic.ltd.şti
cuneyt 78 ay önce
Merhaba Arkadaşlar…Aylık ortalama en az net 10.000 tl karı olan Seyahat acentamı satıyorum..ABD de vatantaşı oldum o yüzden oraya yerleşiyorum… –Acenta tursab ve turizm bakanlığı belgelidir.ve bu belgeyi ne zaman satmak isterseniz satarsınız (50.000 tl ye..taksi plakası gibi düşünün..ama o kadar prim yapmaz) –Acenta 10 senelik bir acentadır..kurumsal müşterileri ve 3 odalı içi full eşyalı ve tüm ofis malzemeleri ile birlikte verilecektir. –İşi bilmesenizde hesap kitabınız yaptığınız sürece elemanlar rahatlıkla işi götürür. –Yerimiz İstanbul/Beyazıttadır..(istenirse ofis adresini başka yere alabilirsiniz) –Maksimum 1 senede kendini amorti eder. –Şrketin web sitesi daha yeni yenilendi (10.000 tl verildi) ve siteden online tüm dünyaya ucak ve otel satışı yapılabiliyor.^3D güvenlik sistemi bulunmaktadır.. –yaklaşık 15 senedir bu sektorden çok güzel para kazandım inşallah alacak arkadaşta kazanır. İstediğim fiyat :150.000 TL dir. Cuneyt:0530 383 34 09
asansör 73 ay önce
Yatırım yapmak isteyen ciddi girişimcilerin okumasını tavsiye ederim. Yozgat genelinde asansör montaj bakım arıza işi yapıyoruz. Sektör çok büyük olduğu için maddi acıdan bizi aşıyor. Yeni çıkan asansör yönetmeliği ile birlikte küçük firmaların önü montaj olarak kapandı. Tekel e düşüyor yani. Su an tamamen bizi aşar duruma geldi. Halen aktif olarak devam ediyoruz. Bakım arıza olarak. Gerçekten büyük bi sektör ve devamlılığı olan kazançlı bir iş sektörü. Resmi işleri takip edecek, malzeme akışını sağlayacak, müşterilerle bağlantı kuracak. Ciddi ve ticaretten anlayan girişimcilere ortak olmak istiyoruz. Araştırıp ne düzeyde bir iş olduğunu öğrenebilirsiniz. İş ile ilgili detaylı bilgi isteyenler veya işi gelip yerinde görmek isteyenler e kapımız her zaman acıktır. Amacımız sektörde büyümek ve hedeflerimize ulaşmak. Bolat99@hotmail.com ilgilenen arkadaşlar mail atabilir
mustafa kayar 75 ay önce
BU İŞDE PARA VAR BU İŞE PARA YATIRAN KAZANIYOR GELİN SİZDE BİZE KATILIN HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. PARANIZ YOKSA GÖNÜLLÜ KATILIN MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER BİZİM SİSTEMDE İLK YILDA PARANIZ GERİ DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR .facebook musT19_@msn.com tell 0541 440 81 51 TARIMTÜRK KANALINDA SAAT 07 50 12 50 16 50 19 20 21 50 SAATLERİNDE OLACAĞIZ
Enes AKSOY 72 ay önce
Binek Aracı ve şöförlüğü olan arkadaşlar, hiç bir yatırım maliyeti yapmadan bir işiniz olabilir. Ev tekstili ürünleriyle ilgili kataloklarımızla müşteri bağantısı yapacaksınız. Ve ordan gelecek her siparişte komisyon alacaksınız. Yani bir müşteri bağladığınızda sürekli gelir getirmeye başlayacak. Her yeni bir müşteri daha fazla kazanç elde etmek demektir. Katalok tedariği, ürün sevkiyatı, tahsilatı tamamen bize ait. Siz sadece ilk bağlantıyı yapıyorsunuz. Sonrasında periyodik ziyaretler yapacaksınız. Bunun için ilgilenen arkadaşlar info@upteks.com.tr adresinden iletişime geçebilir.
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.