Evde Kutu Yapımı - Evden Yapılacak İşler

Evde yapılacak işler özellikle öğrencilerin ve ev hanımlarının ilgisini çekse de ek gelir ihtiyacı olan herkes bu çalışma yöntemine başvurabiliyor.
Evde Kutu Yapımı - Evden Yapılacak İşler
4 dk
Son güncellenme: 21/12/2019
Tüm Başlıklar

Ekonomik şartların ağırlaşması ile birlikte pek çok ailede ev hanımları aile bütçesine katkıda bulunma ihtiyacı hissediyorlar. Bunun için de giderek artan bir şekilde evden yapılacak işlerden kendileri için en uygun olanını seçmeyi ve bu şekilde para kazanmayı tercih ediyorlar. Evden yapılacak işlerde, işi gerçekleştiren kişi için sigorta primi ödenmemesi ve bazı ek masrafların olmaması dolayısı ile firmalar da işletme maliyetlerini düşürebilmek için evlere ek iş vermeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle evden ek iş yapmak isteyen kişilerin alternatifleri giderek artıyor. Bu yazımızda sizlere evden yapılacak işlerle ilgili bilgi vermek ve aile bütçenize katkıda bulunabilmek için alternatiflerinizin neler olduğunu hatırlatmak istiyoruz. 

Evde Kutu Yapımı

Hediyelik eşyaların, aksesuarların ve takıların satışı esnasında sıklıkla kullanılan kutular işletmelere yüksek fiyatlara mal olabiliyor. Bu nedenle bazı işletmeler satışları esnasında kullanacakları kutuları ev hanımlarına evde yapılacak işler arasında yönlendirebiliyorlar. Hem ev sahiplerine gelir elde imkânı sağlayan hem de firmaların daha ucuza mal edebildiği kutular aynı zamanda firmalara özel yapılabildiği için müşteriler tarafından da daha büyük ilgi ve beğeni görebiliyorlar. 

Evde kutu yapmak isteyen kişilerin bazı işlerin aksine bir miktar el becerisine sahip olması gerekiyor. Evde kutu yapacak olan kişilere firmalar tarafından gerekli malzemeler ve örnek kutular gönderiliyor. İşin verildiği kişiden ise talimatlara uyarak istenilen kutu modelini yapması bekleniyor. 

Evde kutu yapan kişiler aylık 2000 TL - 2500 TL civarında gelir elde edebiliyorlar. Tabii ki her firmanın bu iş için ödediği ücretlerin farklı olduğunu ve kazancın çalışılan firmadan firmaya değişiklik gösterebileceğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Yine ödeme sıklığı firmadan firmaya haftalık ya da aylık olarak da değişebiliyor.

Evde Kurdela Yapımı

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ve el becerisine sahip olan ev hanımları, yeterli zamanı ayırmaları ve disiplinli çalışmaları durumunda evde kurdela yaparak hatırı sayılır bir gelir elde edebiliyorlar. Bunun için evde kendi kurdelalarını yapıp satabiliyor ya da evlere kurdela işi veren firmalar ile anlaşıp onlar için çalışmayı tercih edebiliyorlar. 

Eğer kendi kurdelelerinizi yapıp satmak istiyorsanız; öncelikle ne tür kurdeleler yapacağınızı, hitap etmek istediğiniz kitlenin hangi tür müşterilerden oluştuğunu belirlemenizi öneriyoruz. Ardından belirlediğiniz hedef kitlenin demografik özelliklerine uygun olacak şekilde hangi dükkanlarda pazarlayıp hedef kitlenize ulaştırabileceğinizi araştırmanız gerekiyor. Ayrıca gittigidiyor, n11 ve benzeri internet siteleri ya da sosyal medya hesapları üzerinden de bu tür ürünleri pazarlamak alternatifleriniz arasında yer alıyor. 

Tercihiniz evlere kurdele işi veren firmalar ile çalışmaksa öncelikle bu firmalar ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu durumda kazancınız tamamen bu işe ne kadar zaman ayırabildiğinize göre değişebiliyor. İşi veren firmalar istedikleri kurdelenin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde de bulunuyorlar.      

Evde Nikah Şekeri Yapımı

Evlilik organizasyonlarına, nikahlara ve düğünlere gösterilen özen her geçen gün daha da artıyor. Nikahların ve düğünlerin vazgeçilmezi olan nikah şekerleri de bu organizasyonların en önemli parçalarından biri olarak kabul ediliyor. Günümüzde nikah şekerleri artık nikah ya da düğünlerin konseptlerine uygun tasarımları ile dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında nikah ve düğünlerin yoğunlaşması ile birlikte nikah şekerlerini yapan işletmeler talepleri yetiştirebilmek için evlere nikah şekeri vermeyi tercih ediyorlar. Bu işi yapan kişilerin kazandığı para da çalışılan firmalara göre değişiklik göstermekle birlikte haftalık 300 TL - 500 TL arasında gerçekleşiyor. Bu firmalarla çalışmanın yanı sıra evde nikah şekeri yapan kişiler sosyal medya hesapları aracılığı ile ürünlerini hedef kitlelerine ulaştırarak da müşteri edinebiliyorlar. Bunun yanı sıra düğün davetiyelerini basan matbaalara nikah şekerlerini bırakabiliyor ve komisyon karşılığında matbaalar ile ortak bir çalışma yürütüp davetiyelerini bastırmaya gelen çiftlere ulaşabiliyorlar.

Evde nikah şekeri yapmak isteyenler internet platformunda bu konu ile ilgili yer alan videolardan yararlanarak ve kendi yaratıcılıklarını kullanarak değişik tasarımlara imza atabiliyorlar. 

Evde Takı Yapımı 

Evde çalışıp para kazanmak isteyen kişilerin değerlendirebileceği en keyifli iş fikirleri arasında takı yapımı da bulunuyor. Genellikle ev hanımları kendi yaptıkları takıları satarak hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar. Bu işi yapmak isteyen kişiler ücretli ve ücretsiz kurslara katılarak işin tekniklerini de öğrenebiliyorlar. Yaptıkları takıları yakın çevrelerinden başlayarak tanıtabiliyor, ayrıca sosyal medya hesaplarını da yaptıkları takıların satışı için kullanabiliyorlar. Takı ve aksesuar satışı yapan dükkanlarla anlaşıp komisyon karşılığı ürünlerini satma yolunu da deneyebiliyorlar. 

Evde Davetiye Katlama İşi

Aile bütçeme katkıda bulunayım ama bunu evden çıkmadan yapayım diyorsanız evde davetiye katlama işi yapabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Düğünlerde, kına gecelerinde, nişanlarda, çeşitli etkinliklerde ve pek çok farklı aktivitede kullanılan davetiyeler birçok firma tarafından evlere davetiye katlama işi verilerek hazırlatılıyor. Evde davetiye katlama işi yapmak isteyen kişiler, bulundukları bölgeye yakın matbaalarla, davetiye basımı yapan yerlerle iletişime geçebiliyorlar. Evlere davetiye katlama işi veren firmalar basılmış şekildeki davetiyeleri evlere iş olarak veriyor ve işi yapacak kişilerden bu davetiyeleri katlamalarını istiyorlar. Bu işi yaparken de son derece titiz ve düzenli çalışılması önem taşıyor. Bir maket bıçağı, büyük bir örtü ve uzun bir cetvel kullanılarak davetiyeleri titizlikle katlamak ardından da zarflara yerleştirmek mümkün olabiliyor. 

Evde davetiye katlama işi veren firmalar işi yapacak kişilere düz baskılı davetiyeleri gönderiyorlar. Davetiyeler belirli katlama yerlerinden düzenli bir şekilde katlanıyor ve zarflarına yerleştiriliyorlar. Başlangıçta biraz zaman alabilen bu iş zamanla kişinin eli hızlandıkça aylık 1500 TL civarında gelir elde edilmesini sağlayabiliyor. 

Evde Kalem Montajı İşi

Son dönemin popüler evde ek iş fırsatları arasında evde kalem montajı işi ön plana çıkıyor. Fabrikalarda üretimi yapılan parçalar şimdiye kadar fabrika işçileri tarafından birleştiriliyordu. Şimdi ise fabrikalar maliyetlerin daha düşük olması nedeni ile kalem montajı işini evlere ek iş olarak verme yolunu seçiyorlar. Evde kalem montajı işi, kalemin içerisinde yer alan parçaların doğru sıra ile yerleştirilmesinden ve dış kılıfın içine koyulup son kapama işleminin yapılmasından oluşuyor. Evde yapılabilecek tüm ek işlerde olduğu gibi kalem montajı işinde de kazancınız sizin bu işe ne kadar zaman ayırabileceğinize ve hızınıza göre değişiyor. 

Montajlanan kalemler firma tarafından teslim edildiğinde kalemler karışık renk seçenekleri ile teslim edildiyse öncelikle kalemlerin renklerine göre ayrılması gerekiyor. Kalem montajının ücretlendirilmesinde kalemin içerisindeki parça sayısı ile kalemin toplanması için gereken ortalama süre dikkate alınıyor.

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
sedef 41 ay önce
Merhaba evde hangi iş olursa yapabilirim. Çok ihtiyacım var. Lütfen bana da ulaşın. ordutarih12@gmail.com
burçin nayir 48 ay önce
istanbul fatihte oturuyorum nikah şekeri yapmak istiyorum eğer dönerseniz sevinirim
Azize 50 ay önce
Selamünaleyküm ben istanbulda oturuyorum bu işe çok ihtiyacım var benim çok tanıdığım var ailem arkadaşlarım çok iyi yapabilirim işi lütfen bana cvp verirmisiniz
Nuket 50 ay önce
Davetiye işi yapmak isterim.ankara kızılcahamamda oturuyorum
derya ozturk 51 ay önce
nıkah sekeri bende yaparım kutu bende yaparım istanbul beylikduzunde oturuyorum moda tasarımı bölümünde okuyorum 3. sınıf oğrencisiyim aileme yuk olmak istemiyorum kendi harcliğimi kendim çıkarmak istiyorum…
Emine 59 ay önce
İstanbul sultanbeyli deyim paketleme işi yapmak istiyoruz yardımcı olurmusunuz tel:05458084663
arzu topal 61 ay önce
merhaba 250 kişilik grubum var kalem montajı,payet,katlama,paketleme,takı vs yapabiliriz iletişim 05385103825 arzutopal499@gmail.com
DİLEK ATAR 65 ay önce
MERHABALAR..İNŞALLAH MESAJIMI GÖRÜRSÜNÜZ. EVDEE VİDA SOMUN PAKETLEME İŞİ, DAVETİYE İŞİ YAPMAK İSTİYORUM...
züleyha 66 ay önce
adım Züleyha acil bu işe ihtiyacım var lütfen bana ulaşın...
Halime Demirci 68 ay önce
Merhaba, İstanbul/Ümraniye/Çakmak da üç komşuyuz. Evde kutu yapımı, kalem montajı, davetiye katlama, iplik temizleme işlerinizi titizlikle ve hızla yetiştirebiliriz. Lütfen bize ulaşın evdenis@mynet.com Saygılarımızla.
TİMUR ENGİN 79 ay önce
MERHABA Ürünümüz yöresel bir tatlı. Çoğu kişinin iyisini bulduğu zaman bir tane yedimi bir tane daha yemek istediği ürün . KÜNEFE .. Üretimini HATAY da kendimiz yapıyoruz. İçinde kullanılan tüm ürünler orijinal. Zaten tadına baktığınızda anlayacaksınız  Şu an markamızın patent ve ambalaj prosüdürleri hallediliyor. 15 güne aya kadar marketlerde raflara koyulacak hale gelecek. Hedefimiz ( Şimdilik  ) tüm İstanbul genelinde dağıtım ağını kurmak. Kimlerle mi ? Bu işe inanan azimli kararlı kişilerle . Pekiiii nasıl olacak ??? İçinizden ‘ BU KLİŞE SÖZLERDEN SIKILDIK, SADEDE GEL ARTIK ‘ dediğinizi duyar gibi oluyorum  İstanbul’un her ilçesinden ilk aşamada birer arkadaşımız olacak. Diyelim ki bir şahıs bir yerde KÜNEFE yi yedi ve beğendi. ‘ Ben de sipariş vermek istiyorum ‘ dedi. O zaman kendisine bulunduğu ilçede temsilcimiz olan kişinin teli verilecek , temsilcimiz kanalıyla siparişini verebilecektir. Yani o ilçedeki tüm girişler 1 kişi üzerinden olacaktır. Temsilcilerimize ‘ DEPO KUR, ARABA AL, …. KADAR TEMİNAT VER, veya ÜRÜNÜ BİR ŞEKİLDE KAPI KAPI PAZARLA ‘ demiyoruz. Tam aksine şu tavsiyelerde bulunuyoruz. & Günlük rutin işiniz gücünüzde çalışmaya devam edin. & Her akşam kendinize 1 saat ayırın & İlçenizdeki Market, Restaurant, Kafeterya , Otel , Catering firmaları vb listesini hazırlayıp populasyonun en çok olanından başlayarak her akşam 1 veya 2 tanesini ziyaret edip yöresel ürünümüzün sunumunu yapın, Bunların sonucunda & Başarılı sunumun ardından siparişinizi alacaksınız & Kapıda ödeme sistemiyle ürünümüz müşterimize teslim edilecek. & 12 Ay boyunca görev yaptığınız İlçe sınırlarında sizin vasıtanızla bizden ürün alan müşterilerimizin her mal siparişlerinde hiç haberiniz bile olmasa tüm siparişlerden hesabınıza payınız aktarılacak. & Sizlerden isteğimiz siparişini aldığınız ve bizim de ürün gönderdiğimiz kurum ve kişilerle sıcak ilişkiyi soğutmayıp ayda bir ziyaretlerine gidip çaylarını içmenizi, haftada bir telefonla arayıp hallerini hatırları sormanızı ve şikayetleri olup olmadığını öğrenmenizi istiyoruz. & İşimiz bu kadar basit. & Yöresel ürünümüz vasıtasıyla ağımızı kurduktan sonra sırada bekleyen , daha Türkiye’nin ismini bile duymadığı ve tattıkları zaman kişilerde tiryakilik yapacak diğer ürünlerimizi pazarlamak çok daha kolay olacaktır. & Özetlersek : Sizler ürünün depolanması , taşınması, müşteriye ulaştırılması parasının tahsil edilmesi vb hiçbir aşamasında meşgul olmuyorsunuz. Tek yapacağınız ürünün sunumunu yapmak ve siparişi alıp merkezle müşteri arasında köprüyü kurmak. Köprünün sağlamlılığını da arada sırada kontrol etmek. Tek istediğimiz bu…. & 39 İNANAN KİŞİ LAZIM & BEKLE İSTANBUL 1-Adalar, ( BOŞ ) 2- Arnavutköy ( BOŞ ) 3- Ataşehir, ( BOŞ ) 4-Avcılar ( DOLU ) 5- Bağcılar, ( BOŞ ) 6- Bahçelievler, ( BOŞ ) 7- Bakırköy, ( BOŞ ) 8- Başakşehir, ( BOŞ ) 9- Bayrampaşa, ( BOŞ ) 10- Beşiktaş, ( BOŞ ) 11- Beylikdüzü, ( DOLU ) 12- Beyoğlu, ( BOŞ ) 13- Büyükçekmece, ( BOŞ ) 14-Beykoz ( BOŞ ) 15- Çatalca ( BOŞ ) 16- Çekmeköy, ( BOŞ ) 17- Esenler, ( BOŞ ) 18- Esenyurt, ( DOLU ) 19-Eyüp, ( BOŞ ) 20- Fatih ( BOŞ ) 21- Gaziosmanpaşa, ( BOŞ ) 22- Güngören, ( DOLU ) 23- Kadıköy, ( BOŞ ) 24-Kağıthane ( BOŞ ) 25-Kartal ( BOŞ ) 26- Küçükçekmece, ( BOŞ ) 27- Maltepe, ( BOŞ ) 28- Pendik, ( BOŞ ) 29- Sancaktepe, ( BOŞ ) 30- Sarıyer, ( BOŞ ) 31- Silivri, ( BOŞ ) 32- Sultanbeyli, ( BOŞ ) 33- Sultangazi, ( BOŞ ) 34- Şile, ( BOŞ ) 35- Şişli, ( BOŞ ) 36-Tuzla, ( BOŞ ) 37- Ümraniye, ( BOŞ ) 38-Üsküdar, ( BOŞ ) 39- Zeytinburnu ( BOŞ ) Timur ENGİN kunefemis@gmail.com 0 507 156 01 41
MUSERREF UGUR 76 ay önce
AFYON KARAHİSARDA OTURMAKTAYIM TÜRKİYENİN HERTARAFINA MESHUR TATLIMIZ EKMEK KADAYIFI YAPI GÖNDEREBİLİRİM TAMAMİYLE DOGAL VE HİJYENİK BİR SEKİLDE YAPMAKTAYIM İLGİLENEN LOKANTA VE KİŞİLERLE İLETİŞİME GECEBİLİRİM ARZU EDENLERE AFYON KAYMAGIYLA BERABER GÖNDERİLİR ÖDEMEYİ KAPIDA YAPABİLİRSİNİZ İLETİŞİM NO.05373735803
hg 105 ay önce
merhaba evde kutu nikah şekeri vs yapmadan sadece kendiniz sağlıklı ürünler tüketin ve çevrenizdekielrinde bu ürünleri kullanmalarını önerin bende ev hanımıyım ve bu işten para kazanıyorum ilgilenenler halimeguven77@hotmail.com adresime mail atabilirler ersağ temizlik ve kozmatik ürünleri sponsor no 546795
ezgi 92 ay önce
Merhaba İzmir Eşrefpaşada oturuyorum .5kişilik bir grubuz. Davetiye katlama, boncuk dizme, kurdela yapma,paketleme ve mandal işleri yapabiliriz. Daha önce de nikah şekeri ve boncuk işleri yaptık. Uygun bir iş olması durumunda lütfen ulaşın: eeezgi@gmail.com
levent yusuf 99 ay önce
merhaba firmamıza satış temsılcılerı alınacaktır ücret dolgundur... ciddi efendi dürüst namuslu bay bayan ekip arkadaşları aramaktayız.. tüm masraflar firmamız tarafından karşılanacaktır... yusuf bey.. 05342470619 (işe ihtiyacı olanlar arasın)
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.