Evde Ek İş Olarak Kurdele Yapımı

Ek gelir elde etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken evde kurdele yapımı gibi kolayca evden yapılacak işler hakkında bilgi almak isterseniz yazımıza mutlaka göz atın.
Evde Ek İş Olarak Kurdele Yapımı
5 dk
Son güncellenme: 21/12/2019
Tüm Başlıklar

Gerek birbirinden farklı becerilere ve yaratıcılığa sahip ev hanımlarının yepyeni iş fikirleri bulması gerek toplumsal gelişmeler sonucu yeni ihtiyaçların oluşması ile evde yapılacak iş fikirlerine neredeyse her gün yenileri ekleniyor. Evde yapılacak işler ev hanımlarına zamanlarını kendi günlük işlerine, ailesinin ihtiyaçlarına ve varsa çocuklarının programına uygun olacak şekilde planlama fırsatını veriyor. Ayrıca çoğu ev hanımı evde yapacağı işi seçerken el becerilerini ve yeteneklerini göz önünde bulunduruyor. Örneğin tığ ya da şiş ile örgü örmeyi sevenler amigurumi oyuncaklar ile ürün çeşitlerini genişletebiliyor mutfakta kendisine güvenenler ise salçadan reçele mantıdan ev yemeklerine pek çok çeşidi müşterilerine sunarak, en iyi bildikleri işleri paraya çevirmenin konforunu yaşayabiliyorlar. 

Evde Kurdele Yapımı 

Evde kurdela yapımı

Hediyelik eşya satışlarında, pastanelerde, kırtasiyelerde, çiçekçi dükkanlarında sıklıkla kullanılan ve bir süsleme aksesuarı olan kurdeleler artık, ev hanımlarının gelir kaynakları arasında yer alıyor. Kurdele üretimi yapan firmalar evde kurdele yapacak olan kişilere farklı renklerde ve rulolar halinde kurdele malzemelerini teslim ediyorlar. Gelen kurdele ruloları işi yapan kişi tarafından 1 metrelik tahta cetvelle ölçülüyor ve maket bıçağı ile kesiliyor. Daha sonra, kesilmiş olan 1 metre boyundaki kurdele parçası 10 cm boyutlarındaki iki karton kalıba sarılıyor ve poşetin içerisine yerleştiriliyor. 10 farklı renkteki kurdele rulosu için aynı işlemler yapılıp paketler dolduruluyor. Tüm ruloların belirtilen ölçülerde kesilmesi ve paketlenmesinden sonra paketler kolilere yerleştiriliyor. Kurdele paketleme işini evlere ek iş olarak genel firmalar genellikle haftalık 250 - 300 TL arasında ödeme yapıyorlar. 

Evde Örgü İşi Yapmak

Eğer örgü örmeyi biliyor ve seviyorsanız, televizyon karşısında otururken harcadığınız vakti aile bütçesine katkı fırsatına çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Kendileri için aslında bir hobi olan örgü örme işinden para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle ne satmak istediğine karar vermesi gerekiyor. Çocuklara, gençlere ya da yaşlılara özgü ürünler; atkı, şal, kazak, eldiven, bere, şapka ve daha pek çok çeşit arasından seçim yaparken trendleri yakalayan ya da kendine özgü tasarımları uygulayanlar daha fazla satış yapabiliyorlar. Sevgililer Günü’ne özel yapılan kalpli bereler, figürlü çocuk battaniyeleri, takım eldiven - bereler hatta geleneksel kıyafetlerin ve ürünlerin dışına çıkabilecek oldukça geniş ürün çeşitliliği ile değişik zevklere de hitap edebiliyorlar. Evde örgü işi yapan kişiler ürünlerini, bu tarz ürünler satan yerel dükkanlarda ya da giyim mağazalarında satışa sunabiliyorlar. 10marifet.orgsahibinden.cometsy.comgittigidiyor.com ve shopier.com gibi internet sitelerinden de pazarlayabiliyorlar. Ayrıca gerek bu işe özel açtıkları gerek şahsi sosyal medya hesaplarından satışa sunabiliyorlar. 

Eğer evde örgü işi yaparak para kazanmak istiyorsanız farklı alternatifleriniz de bulunuyor. Pek çok firma evlere örgü işi veriyor. Bu firmalar evlere örgü işi verdikleri kişilere malzemeleri ve istedikleri ürünün örneğini veriyorlar. Tabii ki yapılacak işlerin zamanında teslim edilmesini ve muntazam bir şekilde örülmesini istiyorlar. 

Evde Salça Yapıp Satmak

Gıda sektörünün insanlara sunduğu ürünler ile ilgili ciddi şaibeler olması nedeni ile insanlar yedikleri ürünlerin içerisinde katkı maddesi olmayan, doğal ürünler olması konusunda hassas davranıyorlar. Özellikle belirli ürünlerde çok fazla katkı maddesi ve koruyucu madde kullanılması ise ev yapımı ürünlerin giderek daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Evde salça yapabiliyorsanız siz de sağlıklı beslenmeye ve organik ürünler kullanmaya özen gösteren geniş bir kitleye ürünlerini pazarlama fırsatını değerlendirebiliyorlar. Evde salça yapıp satmak isteyen kişiler yaptıkları salçaları gerek internet sitesi gerek yerel gıda dükkanları aracılığı ile satışa sunabiliyorlar. İşi büyütmek isteyenler ise süpermarket distribütörleri ile iletişim kurarak ev salçalarının bu tarz işletmelerde pazarlanmasını sağlayabiliyorlar. 

Evde Dekoratif Yastık İşi Yapmak

Dikiş dikme konusunda yeteceği olan üstelik biraz da tasarım yeteceği ve göz zevki olan kişiler evde dekoratif yastıklar yapıp satarak aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar. Farklı tasarımlarda, tarzlarda, büyüklüklerde hazırlanan dekoratif yastık işine başlanmadan önce güncel dekorasyon trendlerinin araştırılması, en çok tercih edilen kumaşlar hakkında bilgi edinilmesi daha doğru ürünler sunulmasında etkili oluyor. Malzeme maliyetleri, işçilik maliyeti, ambalajlama maliyeti gibi kalemlerin fiyat belirlenirken mutlaka göz önünde bulundurulması gerekiyor. Evde dekoratif yastık yapan kişiler ürünlerini online platformlarda satabiliyorlar. Ya da perakende butikler ve mağazalar aracılığı ile de satmayı tercih edebiliyorlar. 

Evde Fiyonk Paketleme İşi

Mağazalar müşterilerinin aldıkları ürünleri paketlerken, göz hoş görünmeleri için özenle hazırlanmış malzemeler kullanmayı tercih ediyorlar. Şık bir paketin ortasında yer alan fiyonklar da çoğunlukla bu paketlemelerin olmazsa olmazı olarak kabul ediliyorlar. Fiyonklar genellikle parlak sentetik şeritlerden rafya adı verilen malzemeler ile yapılıyor. Hediye paketlerinden çiçek buketlerine hatta çikolata ambalajlarına kadar pek çok yerde, altındaki yapışkan kağıt çıkarılıp yapıştırılan fiyonklar aynı zamanda ev kadınları için bir ek iş fırsatı haline geliyor.

Evlere fiyonk işi veren firmalar genellikle düz kurdele şeklinde fiyonkların hazırlanmasını istiyorlar. Firmanın verdiği kumaşlar, iki parmağa uygun teknikle dolanıp sarılarak çok basit bir şekilde fiyonk yapılabiliyor. Ayrıca firmaların görevlileri, işi yapacak kişilere uygulamalı olarak da işin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. Evde fiyonk paketleme işini düzenli olarak yapan kişilerin aylık 1800 TL - 2000 TL civarında gelir elde ettiği biliniyor. 

Evde İlaç Kutusu Paketleme İşi

Günlük düzenli ilaç kullanan kişiler özellikle de yaşlılar, ilaçlarını aksatmadan alabilmek için plastik ilaç kutularından yararlanıyorlar. Haftalık ilaç kutusu olarak da bilinen bu plastik ilaç kutularının yedi gözü bulunuyor. Her biri etiketli olan bu gözlere her gün kullanılması gereken ilaçlar yerleştiriliyor ve kişilere ilaç takibi konusunda kolaylık sağlanıyor. 

Bu plastik kutuların üretimini yapan firmalar ise evlere ek iş imkanı sunuyorlar. Plastik ilaç kutularının kapakları üzerinde pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar günlerinin isimleri yazılı oluyor. Evde ilaç kutusu paketleme işi yapacak kişilerden kutuların kapaklarının üzerine haftanın günlerinin yazılı olduğu etiketleri yapıştırmaları bekleniyor. Kapağın büyüklüğüne göre ayarlanmış olan etiketler yapıştırıldıktan sonra kapaklarda herhangi bir çatlak, kırık olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Paketleme aşamasında ise ilaç kutuları şeffaf poşetlerin içerisine koyuluyor ve ağızları yapıştırılıyor. Poşetlenen ürünler karton kutuların içine yerleştirildikten sonra kutunun ağzı da bantla kapatılıyor ve ilaç kutusu paketleme işi tamamlanmış oluyor. 

Evde ilaç kutusu paketleme işi yapmak isteyen ev hanımlarına firmalar haftalık olarak 5.000 - 10.000 arası ürün teslim ediyorlar. İşi yapacak kişilerden de kendilerine verilen plastik ilaç kutularını haftalık olarak paketleyip teslim etmeleri isteniyor. Bu iş karşılığında ise haftalık olarak ortalama 500 TL ödeme yapılıyor. 

Evde Lavabo Filtresi Paketleme İşi

Mutfak ve banyolarda kullanılan bu ürünün paketlemesi aşamasında ilk olarak gelen yedek parçaların ayrılıp toparlanarak paketlenmesi gerekiyor. Filtrelerin içerisine koyulacak yedek vida ve sıkma aparatları poşetlere yerleştiriliyor.  Ardından filtre poşete koyuluyor, yedek parçaları ve kullanım kılavuzu da içerisine eklenerek lavabo filtresi paketleme işi tamamlanıyor. Tüm paketleme işlerinde olduğu gibi lavabo filtresi paketleme işinde de ücret paketlenen ürün başına hesaplanıyor. Sorunsuz paketlenen her lavabo filtresi için firmadan firmaya değişmekle birlikte genelde 1 TL ödeme yapılıyor. Bu işte düzenli bir çalışma sergilenerek aylık 2.000 TL kazanılması mümkün olabiliyor. 

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
Arife 33 ay önce
Bu isi yapmak istiyorum hemen dönerseniz önemli rica olunur
Züleyha 34 ay önce
Bende kurdele yapmak istiyorum cok elisiyaptim elim yatkin lutfen donun artikk
yadikar 45 ay önce
ek iş yapmak istiyorum uetenekliyimdir istanbul beyoğlu okmeydanı cıvar
Emre 47 ay önce
Merhabalar Kocaeli Darıca’da ikamet etmekteyim. Evde çalışma tecrübem var. El becerileri gelişkin disiplinli çalışan biriyim. 4 kişilik bir ekip ile işlerinizi profesyonel olarak zamanında teslim edebiliriz. Dönüş sağlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar...
Fatma Ece 49 ay önce
Meraba bu işi yapmak istiyorum
Leyla 54 ay önce
Bende yapmak istiyorum. Ankara'da oturuyorum
Leyla 55 ay önce
Merhaba bu ise talebis istanbul esenurt
feride 61 ay önce
Ben daha önce yaptim bu işi,kurdela nakışından kına kesesi,havlu,tepsi,seccade yaptim biliyorum kurdela nakışını bu işi yapabilirim...çorum/merkez..
Ahsen 65 ay önce
Evde kurdeleden gül ve nikah şekeri işinde el becerim bulunmaktadır.Kütahya da oturuyorum.
efsun 66 ay önce
ist.bağcılar güngören bpaşa esenler civarlarına yakın saten kurdeladan gül yapan bilen tecrübeli bayanlara ıhtiyaç var acill 0545 536 34 34
kamile kesgin 93 ay önce
merhaba ben çorumda ikamet ediyorum ,istanbuldan başka şehirlerde bunları yapan yaptıran iş yerleri yokmu? aile ekonomime desetek olmak istiyorum evimde iş yapmak istiyorum evde yapılabilecek yukarda da belirtmiş olduğunuz çeşitli işleri severek titizlikle yaparım ,işin gereği ekipde kurabilirim,lütfen bi haber bekliyorum 05466946776
Emre 47 ay önce
Merhabalar Kocaeli Darıca’da ikamet etmekteyim. Evde çalışma tecrübem var. El becerileri gelişkin disiplinli çalışan biriyim. 4 kişilik bir ekip ile işlerinizi profesyonel olarak zamanında teslim edebiliriz. Dönüş sağlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar...
xzenon 87 ay önce
ya arkadaşlar özlekle bayanlar cep numaranızı iletişim bilginizi her yerde dağıtmayın varsa bi düşünceniz özel olarak görüşün sitenin güvensizliğini düşünüp söylemiyorum sadece kişisel güvenlikğe diikkt çekmek istiyorum...
yaratıcı düşşlerde;oya 88 ay önce
bu işlere çok yatkınm ve oldkça isteklym.şartlar elvermedi bölümü dgştrdm ama yinede içimde bu işlern hevesi bitmdi hç olmazsa boş zamanlarımda yapayım bişeyler... desteklerinz bklyrm arkadaşlr...
derya 94 ay önce
ankara sincanda oturmaktayım tekstil mezunuyum bunun yanında kurdele nakışı sertifikam var elimden her iş gelir örgü dikiş iyne oyası bunlarıda yapıyorum ilgilenirseniz sevinirim
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.