Yurt Dışında İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Yurt Dışında İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Dünyadan 2016 yılının en popüler, internetten para kazanma trendleri

Bir çok insan interneti eğlence, iletişim, haber alma amacıyla kullanırken bir çok insan da internetten para kazanma hayalleriyle yaşıyor. Kimilerine göre bir hayalden öteye geçemeyecek bu durum doğru yöntemler kullanıldığında ve doğru çalışma yöntemleri uygulandığında hiç beklenmedik derecede iyi sonuçlar verebiliyor.

Dünyadan 2016 yılında kullanılan para kazanma yöntemlerini sizler için derledik. Burada örnek olarak göstereceğimiz yöntemleri sizde ülkemizde deneyebilir ve benzerlerini oluşturabilirsiniz.

internetten-para-kazan

Video İzleyerek Para Kazanın

InboxDollars adlı web sitesi, platform üzerinden izlenen videolar için para ödüyor. Daha doğrusu videolardaki reklamları izlediğinizde para kazanıyorsunuz. Tabii ki bu platform gerçek işinizin yerini alamayacaktır ancak video izlemeyi seven bir insansanız bu platformu kullanarak ekstra gelir elde edebilirsiniz. Üstelik InboxDollars kayıt olan her üyeye anında 5 dolar ödüyor. Tek yapmanız gereken üye olup mail adresinizi onaylamak.

Web Sitelerini Deneyenlere Para Ödeniyor

Usertesting.com adlı platform, yeni ortaya çıkan web sitelerini kullanıcılara test yaptırarak para kazanmalarını sağlıyor. Platform, web sitelerinin kullanıcılar tarafından denenmesiyle, hatalı ve göze hoş gelmeyen kısımlarını belirleyebiliyor. Böyle bir yardım karşılığında da para ödüyor.

İnternetten Odanızı Kiralayın

Özellikle yabancı ülkelerde popüler olan sistem, turistik bölgelerde yaşayan insanların boşta olan odalarını kiralamalarına olanak veriyor. Üstelik platformun Türkçe ve Türkiye desteği de bulunuyor. AirBNB adlı platform sayesinde odalarınızı tanıtabiliyor, özelliklerinden bahsedebiliyor, ve misafirlerinizi belirleyebiliyorsunuz.

Eski Kıyafetlerinizi Çöpe Yollamayın

Yine yabancı ülkelerde yapılan “yard sale” mantığının internete uyarlanmış versiyonu, eski ve kullanmadığınız kıyafetlerin satış mantığıdır. ThredUp adıyla kurulan platform da bu yöntemin uygulanması sağlayan bir platform oluşturmuş durumdadır.

Tweeter’ı Kullanarak Para Kazanabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Bazı reklam şirketleri Tweeter’da isimlerinin geçmesi için para ödemeye razılar. Bu sistemi uygulayan bir web sitesi de bulunuyor. SponsoredTwets.com adresinden daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Aracınızı Kiralayın

Diğerlerine göre biraz daha riskli sayılabilecek olan sistem, elinizde bulunan araba, motorsiklet, bisiklet, deniz botu vs gibi araçların kiralanması üzerine tasarlanmış. RelayRides.com adresi üzerinden kiralamak istediğiniz aracı tanıtabiliyor ve müşteriler bulabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Uzmanları

Sosyal Medya’nın kullanımı hakkında geçerli olabilecek bir akademik birim bulunmuyor. Ancak çoğu insan kendi kendine sosyal medyada ünlü olabilmenin bir yolunu buluyor. Eğer siz de Facebook, Twitter, Instagram gibi ortamları oldukça iyi kullanabildiğinizi düşünüyorsanız eğlenirken oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzenli güncellediğiniz bir hesap sahibi olmak ve insanların ilgisini çekebilecek paylaşımlarda bulunmak.

İnternetten Fotoğraf Satışı

Bir çok web sitesi, çekilmiş fotoğraflara para ödüyor. Üstelik çektiğiniz fotoğrafların ne ile ilgili olduğu önemli değil, yeter ki kaliteli çekimler olsun. Bir çok insan telefonları ile çektiği fotoğrafları dahi bu platformlar üzerinden satabiliyor. Shutterstock.com, 123RF.com, Dreamstime.com gibi siteler bu platformlardan bazıları.

El Yapımı Ürünler ve Tarihi Eşyalar

Ülkemizde pek fazla değer verilmeyen el yapımı ürünlere ve eski eşyalara yabancı ülkelerden büyük bir ilgi gösteriliyor. Eğer bu tarz eşyalara sahipseniz, ya da el yapımı ürünler yapabiliyorsanız, Etsy.com adlı platform üzerinden, düşündüğünüzden daha iyi fiyatlara satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

5 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar pek bunlara inanmayın , harcadığınız elektrik , internet ve sinir sisteminize yazık .Söylemesi benden .Burda abartanlar sizin sırtınızda birkaç kuruş kazanma hayalinde ler .

 2. ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞINKİ BİNLERCE KURS PARASI BOŞU BOŞUNA ÖDEMESİNLER.AMAZONDAN PARA KAZANMAK İLE İLGİLİ HERŞEY BU KİTAPTA.KURSLARDA DA ANLATILANLARDAN DAHA GENİŞ AÇIKLAMALI

  BEDAVA BIRÇOK KİŞİNİN PARA KAZANMA YÖNTEMİ İLE HAZIRLANMIŞ ADIM ADIM AMAZON FBA KİTABINI İNDİRMEK İÇİN LİNK.
  http://eepurl.com/dphXNb

 3. Reklam-İzle Para Kazan sitelerinin içerisinde en güvenilir ve en eskisi ClixSense’dir. Üyelerine tıkladığı her bir reklam için 0.01$ ila 0.03$ arasında ödeme yapan bu site, 2007 yılından bu yana internetten para kazandırma konusunda faaliyette ve 2 milyonu aşkın üyesi ile bugüne kadar ödemelerini aksatmayan nadir tıkla-kazan (PTC) sitelerinden birisidir. Eğer reklam izle-para kazan işinden gerçekten para kazanmak ve vaktinizi boşa harcamamış olmak istiyorsanız ClixSense ile çalışmanız yararınıza olacaktır. ClixSense ücretsiz üyeliği için
  http://www.clixsense.com/?7569072 TIKLAYINIZ..

 4. BUGÜNE KADAR BİLGİSAYARINIZ SİZE HİÇ PARA KAZANDIRDI MI.. ?
  HAYIR SESLERİNİ DUYAR GİBİYİM..
  BENİM BİLGİSAYARIMDA HİÇ PARA KAZANDIRMIYORDU..
  TAKİ.. KAİROS TEKNOLOJİ İLE TANIŞANA KADAR..
  ÜSTELİK HER AY İNTERNETİ ÖDEDİM, ELEKTİRİK PARASINI ÖDEDİM, MAUSE BOZULDU – FAN BOZULDU YİNE BEN ÖDEDİM..!!
  VE TANIŞTIGIM KAİROS TEKNOLOJİ İLE:
  ***Üye yapmadan,
  ***Ürün satmadan,
  ***Aktiflik olmadan,
  SADECE,
  Bilgisayarımı günde ”10 SAAT” çalıştırdım..
  KULANMADIGIM Hard Diskimİ Güvenlik firmasına kiraya verdim ve bilgisayarım benim için çalışıp bana para kazandırdı VE SONGAZ KAZANMAYADA DEVAM.. Sizde 0 risk ve minimum %250 kar marjı ile ek gelir elde etmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.. Yaptıgımızın işin ayrıntılı bilgisi için grubumuza davetlisiniz. Grubumuzda ki video ve paylasımlarımız ile merak ettıklerınızı öğrenebilirsiniz..
  https://www.facebook.com/groups/885341014896618/?fref=ts

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here