En iyi 10 wi-fi kafe

En iyi 10 wi-fi kafeyi seçerken kriterlerimiz şunlardı: Ücretsiz ve kesintisiz internet bağlantısı, saatlerce otursanız da size “Hadi kalkın” imasında bulunan servis elemanları olmamalı. Dizüstü bilgisayarınızı koyabileceğiniz büyüklükte masalar ve rahat koltuklar bulunmalı. İyi bir kahve mönüsü ve kahvaltılık seçenekleri de olursa ne âlâ.


İşi şehri altüst etmek olan veya laptop’uyla kafelerde çalışmayı alışkanlık haline getirmiş kişilerden oluşan jüri üyelerimiz seçimini yaptı.


EN İYİ 10


1.Starbucks
2.Kitchenette
3.Cafe Susam – İSTANBUL
4.The House Cafe – İSTANBUL
5.Bast Cafe – İSTANBUL
6.Peximet – İSTANBUL
7.Big Chefs – İZMİR
8.Den Cafe – ANKARA
9.Palmadoro – İSTANBUL
10.Şimdi – İSTANBUL


STARBUCKS
Tüm dünyada bir numara


Kahve zinciri Starbucks, artık Türkiye’nin pek çok şehrinde bir şubeye sahip. Kesintisiz internet bağlantısı, neredeyse her köşeye laptop’unuzu şarj etmeniz için koydukları prizler sayesinde dünyanın her yerinde olduğu gibi burada da ideal çalışma mekânı. Kahvenizi aldıktan sonra bir masaya oturup saatlerce çalışmanıza hiç engel yok. Jüri üyelerimizin İstanbul Bebek, Nişantaşı ve Beyoğlu’ndaki Starbucks şubelerinin özellikle daha rahat olduğunu belirttiğini de söyleyelim.


KITCHENETTE
Rahat bir ortam


İstanbul, İzmir, Mersin ve Ankara’da şubeleri olan kafe zinciri Kitchenette de laptop’unuzla çalışabileceğiniz rahat bir ortam sunuyor. Özellikle Kanyon ve Bebek’teki restoranları hem servis elemanları hem de müşteri profili bakımından eğlenceli bir seçim. Eğlenceli çünkü bu şubelerde bilgisayarınızdan kafanızı kaldırdığınızda ünlü kimseleri görebilir, bir an olsun nefes alabilirsiniz. Levrek salatası, tatlıları ve kokteylleri nefis.


CAFE SUSAM
Curcunadan uzak


Cihangir’deki Susam’ı iyi bir wi-fi kafesi yapan, curcunadan uzak sakin ve sessiz bir ortam sunması. Müşteri profilini Cihangir’in sanatçı, sinemacı ve yazar sakinleri oluşturuyor. Bir oturan bir daha kalkmıyor, saatlerce bilgisayarına gömülüp çalışabiliyor. Yani Susam’a gidip çalışmaya başladığınızda “Ayıp oluyor, bir şey daha içeyim yoksa gelip kaldıracaklar” endişesi duymanıza gerek yok. Çünkü servis ekibi bu duruma çok alışık. Tel: (0212) 251 59 95


THE HOUSE CAFE
Servis daha hızlı


İstanbul ve Ankara’da toplam 11 şubesi bulunan The House Cafe’nin İstiklal Caddesi üzerindeki restoranı birçok sebepten hem çalışmak hem de bir şeyler atıştırmak için uygun. İnternet bağlantısı gayet iyi. Diğer şubelere oranla günün her saatinde kesinlikle daha az kalabalık ve daha sakin. Kişi başına düşen garson sayısı da fazla. Atıştırmalık mönüsü de zengin olduğundan çalışırken bir sürü farklı küçük lezzet deneyebiliyorsunuz. Tel: (212) 249 79 91.


BAST CAFE
Çalışmaya gelen var


Moda’nın en popüler kafelerinden biri. Bilgisayarınızı alıp sabahtan kurulabilir, e-postalarınızı kontrol ederken meşhur menemeninden ve milkshake’inden tadabilirsiniz. Garsonlar ve çoğunlukla etrafta görebileceğiniz sahipleri cana yakın. Kablosuz ağ bağlantısı son derece iyi. Neredeyse her masada göreceğiniz laptop’lu müşterilerin çoğu haftanın birkaç günü Bast’a sadece çalışmak için geliyor, arada da birkaç insan yüzü görmüş oluyor. Tel: (216) 450 26 40.


PEXIMET
Kafanızı dinleyin


İzmirli olup da Alsancak’taki Fil Pizza’yı bilmeyen yoktur. Gerçek anlamıyla bir döneme damgasını vurmuştu. Fakat yerini Peximet’e bıraktı. İzmirlilerin yakından tanıdığı işletmecilerden Mustafa Berberoğlu tarafından açılan mekânın beyaz ve gri ağırlıklı dekorasyonu sayesinde bir yandan laptop’unuzda önemli işler halledebilir, bir yandan da kafanızı dinlendirebilirsiniz. Mönüsünde çok lezzetli makarna, pizza ve doyurucu salata çeşitleri var. “Kahvaltı paleti” adını verdikleri kahvaltı seçenekleri de çok tutuluyor. Tel: (232) 463 05 25.


BIG CHEFS
Kahvaltıda posta kontrolü


Big Chefs’in Ankara’da üç şubesi var. Hepsinde kablosuz internet hizmeti var ama Filistin Sokak’taki en uygun olanı. Özellikle sabahları kahvaltısını eden, o sırada da e-postalarına yanıt veren bir çok insan görebilirsiniz. Mönüsünde, Evdeki Kahvaltı, Aceleci-tuzlu kahvaltı, Aceleci-tatlı kahvaltı gibi birçok çeşit var. Omletleri de çok lezzetli. Tel: (312) 436 74 54


DEN CAFE
Tam bir sığınak


Teşvikiye’nin kalabalık kafe sokaklarından uzak, Mim Kemal Öke Caddesi’nin başında, sessiz, sakin ve lezzetli bir durak Den Cafe. İki kere gittiğinizde garsonlar sizi ve sevdiğiniz yiyecek içecekleri hemen hatırlıyor. Bu da Den Cafe’yi şehrin en hareketli yerlerinden birinde tam bir sığınak haline getiriyor. Wi-fi bağlantısı iyi, ahşap masaları rahat. Köri soslu tavuk salatası nefis. Tel: (212) 224 24 71


PALMADORO
Akşamları indirimli


3 katlı tarihi bir köşkte hizmet veren Palmadoro’nun palmiye ağaçlarıyla dolu muhteşem bir bahçesi var. Her katta, kesintisiz kablosuz internet bağlantısı var. 17.00 – 23.00 arasında birçok mönüde yüzde 30’luk indirim uygulanıyor. Tüm çekirdekli kahve çeşitleri, bitki çayları dikkat çeken mekânın çikolatalı suflesi ise tadılmaya değer. Haftasonları sundukları brunch mönüsü de çok zengin. Tel: (216) 363 21 10


ŞİMDİ
Saatlece oturun


Beyoğlu Tünel’de bulunuyor. Altı yıldır aynı mekânda hizmet veriyorlar. Mekânın internet bağlantısı oldukça iyi ve ücretsiz. Bir kahve alıp saatlerce oturabilirsiniz. Kimse size karışmıyor. Ancak gitmeden evvel bilgisayarınızın şarjının dolu olduğundan emin olun. Boş priz bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tel: (212) 252 54 43.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here