Ahmet Maranki Cosmic Center ile Bayilik Veriyor

Türkiye’nin Lokman Hekimi olarak anılan Ahmet Maranki ile röpartaj şansı bulduk.Üstelik girişimcilere bir müjdesi var.
Ahmet Maranki Cosmic Center ile Bayilik Veriyor
4 dk
Son güncellenme: 05/08/2020

Ahmet Maranki, Cosmic Center zinciri kuruyor. Franchise bedeli tam 60 Bin Euro Ahmet Maranki, Cosmic Center zinciri kuruyor. Bitkisel destek ürünlerinin, ağrı gideren jellerin, 7 şakraya iyi gelen taşların, organik yiyecek-içeceklerin satılacağı bu merkezler için 60 bin euro bedelle franchise verilecek.

PROF. Dr. Ahmet Maranki’yi biz de tüm kamuoyu gibi televizyon kanalları aracılığıyla tanıdık. Çok değil üç yıl önceydi bu. Ancak çok geçmeden “Türkiye’nin Lokman Hekimi” olarak anılmaya başladı. 

Prof. Dr. Ahmet Maranki, kendi deyimiyle kozmik bilimini kullanarak insanlara sağlıklı ve kaliteli yaşamın ipuçlarını veriyor. Bununla da yetinmeyip ‘Cosmic’ markalı ürünleriyle bu desteğini “fiiliyata” döküyor. Aslında Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin herhangi bir şirkette ortaklığı yok. Eşi ve kızlarının ortaklığıyla kurulan Bilge Eğitim Danışmanlık’a danışmanlık yapıyor. Bu şirket, bitkisel destek ürünlerinden bitkisel çaylara, bitkisel yağlardan havayı ve suyu temizleyen özel cihazlara onlarca ürün satıyor. 

İşte Maranki ailesi, şimdilerde bu ürünlerin ve daha fazlasının satılacağı bir Cosmic Center açmaya hazırlanıyor. Prof. Dr. Ahmet Maranki, ardından franchise sistemiyle bu Cosmic Center’ların yaygınlaştırılacağını söylüyor. Nedir su Cosmic ürünler? Cosmic Center’larda neler satılacak? Amacımız, doğal ve sağlıklı olan her şeyi bu merkezlerde insanlarla paylaşmak. İlk Cosmic Center’ı mayıs ayının ilk haftasında, İstanbul Topkapı’daki merkezimizin altında kendimiz açacağız. Ardından da bu merkezimiz için franchise vereceğiz. Bazı alışveriş merkezlerinden de bünyelerinde Cosmic Center açmamız yönünde talepler var. Bu arada, Avrupa şubemizi de yine mayıs ayı içinde Frankfurt’ta açacağız. Halen 14 kuruluşun bize franchise müracaatı var. İlk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir için vereceğiz.

Bu Konuda Nasıl Bir Model Uygulayacaksınız?

Franchise için üç model oluşturduk. Birincisi, bitkisel dropların yani kuru ürünlerin satıldığı yerler olacak. Biyorezonans cihazlı bileklikler, taşlar, yüzükler, haplar, sular, yağlar ve çaylar... İlk model için 60 metrekarelik yer yeterli. İkinci modelde, bunlara ilaveten organik şarküteri ürünleri olacak. Keçi peyniri, dağ çileği gibi organik ürünler satılacak. Bu model için 80 metrekarelik mağaza yetebilir. Üçüncü ve daha büyük olan Cosmic Center modelinde ise taze meyve suları da içilebilecek. 

Nasıl ki yabancılar insanımızı fast food ürünlerle hasta ettiyse biz de tabii meyve suları ve çaylarla iyi edeceğiz. Franchise maliyeti; isim hakkı, mimari proje, satış, organizasyon ve muhasebe sistemleriyle birlikte 60 bin euro civarında. Girişimciler sadece yeri bulacak. Eylül ayından itibaren teklifleri değerlendirmeye başlayacağız. Patentli markanızın adı Cosmic. Bu marka altında hangi ürünler var? 50’ye yakın bitkisel besin destek ürünümüz var. Bunlar tablet ve kapsül şeklinde. 54 çeşit bitkisel yağımız, saç bakım, selülit ve masaj yağımız var. İki de cilt bakım kremi ve güzellik kremimiz bulunuyor. 

Ayrıca yeni iddialı bir ürün çıkardık. Buna biyoenerji jel ya da romatizma jeli diyoruz. Dünyada ilk defa yağdan jel yaptık. Bel, diz, boyun ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını giderme konusunda iddialıyız. Bu ürünümüzü de 3 aydır üretiyoruz. 12 ayrı renkte, cinste, 7 şakraya (çakra) iyi gelen taşlarımız var. Biliyorsunuz inci de çok önemli. İnci de ürettik. Ayrıca biyorezonans cihazımız, 10’a yakın kadın ve erkek bileziğimiz, ayak detoksu yapan cihazımız, 9.5 alkali su üreten cihazımız mevcut. Şifalı ve enerjili taşlarınızı nereden getiriyorsunuz? Kozmik bilimin beş ana dalından biri taşlardır. 

Türkiye ise tam bir taş cenneti. Bizce bunların ekonomiye mutlaka kazandırılması gerekiyor. Ben bu taşları önce Hindistan’dan üç parti halinde getirdim. Ancak sonra ekonomiye katkısının olabileceğini fark edince Türkiye’den alıp Kapalıçarşı’daki anlaşmalı atölyelerimize işlettirmeye başladım. 

Sırada Cosmic Markalı Başka Ürünler Var Mı? 

Mado ile Cosmic markalı dondurma yapacağız. Mado keçi sütü ve keçi peyniri üretiyor. Dondurmanın içine koyacağımız antioksidan aromatik bitkilerle dondurmanın zararlarını ortadan kaldıracağız. Bunları da Cosmic Center’ların şarküteri bölümlerinde satacağız. Ürünlerinizi şu ana kadar hep kendiniz mi sattınız? Aktarlara ve eczanelere vermiyoruz. Maranki ürünlerine talep çok olduğu için korsan ve sahteleri yapılıyor. Bugüne kadar 154 bin kişi bizden ürün aldı. Bunlara 1 ila 5 kutu arasında ürünler verdiğimizi söyleyebilirim. Bitkisel droplarımızı Ankara’da Anti İlaç, İstanbul’da ise Arı Kimya’ya ürettiriyoruz. Cosmic markalı bitkisel droplarımızı Almanya’ya, Çin’e ihraç ettik. İhracatımızın 10 bin kutuyu bulduğunu söyleyebilirim. 

Peki Bütün Bu Faaliyetlerden Ne Kadar Kazanıyorsunuz? 

Ben devlet memuruydum. Yeni emekli oldum. Kendi şirketim yok. Eşimin ve çocuklarımın üstüne bir aile şirketimiz var. Adı da Bilge Eğitim Danışmanlık Organizasyon ve Sağlık Hizmetleri. Bilge Eğitim’de halen 20 kişi çalışıyor. Ama ürünlerimizin toplanması ve üretilmesi aşamasında 1.000’e yakın eleman istihdam ediliyor. Benim şahsi kazancım yazdığım kitaplardan geliyor. Devlette 30 yıl çalıştım ve 30 bin lira emekli ikramiyesi aldım. En çok sattığı dönemlerde her ay kitabımdan bunun kadar telif vergisini devlete ödedim... 

Kitap Yazmaya Devam Ediyor Musunuz? 

Kozmik Yaşam serisinde 6 kitabım çıktı. 1 milyon civarında sattı. Bu kitapları son üç yılda ürettim. Sırada iki kitap daha var. “Sağlıklı Düşün, Beslen, Yaşa” ve “Şifalı Taşlar” başlıklarıyla çıkacak. İkisini de bitirdim. Yakında basılacak. Ardından başka bir Maranki ortaya çıkacak. Bundan böyle stratejik araştırmalar üzerine yazacağım. Maranki, hiç kapağı açılmamış konularla ilgili halkımızı bilgilendirecek. Ülke olarak neden bu hale düştük? Neden sağlık sistemimiz bu durumda? Neden düşünemeyen bir toplum haline getirildik?.. Bütün bunları üç kitapla toplumun emirlerine sunacağız. Yoksa siyasete mi gireceksiniz? Ben halk arasında yüzde 50 reytingi olan biriyim. Halk nazarında etkiliyiz. Ancak artık özel hayatımız tehlikede. Artık rahatlıkla bir pazara bile gidemiyoruz. “Başbakan’a desteğe hazırım”.  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son yıllarda yorgun görünüyor. Ancak Prof. Dr. Ahmet Maranki, bu görüşümüze katılmıyor: “Başbakanımız sağlıklı yaşıyor. Özellikle Emine hanım bu konuda çok bilgili ve dikkatli. Biz yine de Başbakanımıza destek sağlamayı her zaman isteriz” diyor. Maranki, yoğun stres altında olan yönetici ve patronlara da enerjili taşlar kullanmalarını tavsiye ediyor: “Moraliniz bozuksa ametisti kullanabilirsiniz. Erkekler lal taşı, akik taşı kullanabilir. Ancak hangi yaşta hangi taşı takacağınızı iyi bilmeniz lazım.” 

“Cosmic Yaşam Evleri” kuracak Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin bir hayali de Cosmic Yaşam Evleri oluşturmak. Hatta bunun için bazı inşaat firmalarıyla görüşmeye başlamış bile. Bu projesini de şöyle anlatıyor: “İstanbul’daki ciddi inşaat firmalarına teklifte bulunmak istiyorum. Gelin Cosmic Yaşam Evleri kuralım. 

İnsanların kalan ömürlerini sağlıklı ve kaliteli yaşamaları için bu gerekli. Enerjisi uygun olmayan bir evde huzurlu yaşayamazsınız. Bu konutlar devremülk olarak da satılabilir.” Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin parmağında iki yüzük var. Biri kötü enerjileri engellediğine inanılan topaz taşından yapılmış. Diğerinde ise Osmanlı padişahlarının tercih ettiği, yoğun enerji veren kırmızı renkli lal taşı kullanılmış...

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (10)
Celalettin Sami 127 ay önce
Sayın Maranki, Sizden su bayiliği talebinde bulunuyorum, yalnız burada Türkiye'de yaşam şartları insanların alım gücü belli, bayilik ücretinin de bu şartlarda olmasını rica ediyorum. Saygılarımla...
60 Bin 134 ay önce
maranki helal sana şifayı 60 Bin Euro satışa çıkardık bari TL olsaydı
bar 137 ay önce
Kozmik evler yapılmasını kim istemez ki ; ancak oraya gidebilecek nüfus sadece % 5 olan zengin kesim % 95 i çok fazla düşünen yok.Ahmet Maranki hocamı takdir ediyorum. İnsanlığa katkı sağlamak istiyor. Gerçekten inançlı biri olarak görüyorum. Ama bu kozmik evler konusunda biraz daha titiz davranmasını rica ederim. Toplumumuz yarın ne yiyeceğim diye düşünürken kozmik evlere gidrek 1 aylık yiyecek parasını vermekte sıkıntı çekebilir. Her insan rahat ve hururlu olmak ister. Ama kozmik evlerdeki fiyatlarda ılımlı davranırsa, maddi durumu çok iyi olmayan insanlar da buraya gidecektir. Tabi iş hayatından fırsat bulabilirlerse.Ahmet Maranki gerçekten saygı değer bir insandır.Tüm içtenliğimle söylüyorum. Teşekkür ederim.
karahan 137 ay önce
ticaret güzel bir şey ama ülkemizin ekonomik gerçeklerinide unutmamalıyız.kimimiz günde 2 öğün yemek yiyebilse kendini şanslı hisseder,kimimizde bir işçi maaşını bi günde harcar.gelir adaletsizliğinin olduğu bir ülkede hangi taşlar bize şifaa olur orasını bilemeyiz
ismail 137 ay önce
60 euro deli para ya.
bar 137 ay önce
Kozmik evler yapılmasını kim istemez ki ; ancak oraya gidebilecek nüfus sadece % 5 olan zengin kesim % 95 i çok fazla düşünen yok.Ahmet Maranki hocamı takdir ediyorum. İnsanlığa katkı sağlamak istiyor. Gerçekten inançlı biri olarak görüyorum. Ama bu kozmik evler konusunda biraz daha titiz davranmasını rica ederim. Toplumumuz yarın ne yiyeceğim diye düşünürken kozmik evlere gidrek 1 aylık yiyecek parasını vermekte sıkıntı çekebilir. Her insan rahat ve hururlu olmak ister. Ama kozmik evlerdeki fiyatlarda ılımlı davranırsa, maddi durumu çok iyi olmayan insanlar da buraya gidecektir. Tabi iş hayatından fırsat bulabilirlerse.Ahmet Maranki gerçekten saygı değer bir insandır.Tüm içtenliğimle söylüyorum. Teşekkür ederim.
karahan 137 ay önce
ticaret güzel bir şey ama ülkemizin ekonomik gerçeklerinide unutmamalıyız.kimimiz günde 2 öğün yemek yiyebilse kendini şanslı hisseder,kimimizde bir işçi maaşını bi günde harcar.gelir adaletsizliğinin olduğu bir ülkede hangi taşlar bize şifaa olur orasını bilemeyiz
Celalettin Sami 127 ay önce
Sayın Maranki, Sizden su bayiliği talebinde bulunuyorum, yalnız burada Türkiye'de yaşam şartları insanların alım gücü belli, bayilik ücretinin de bu şartlarda olmasını rica ediyorum. Saygılarımla...
60 Bin 134 ay önce
maranki helal sana şifayı 60 Bin Euro satışa çıkardık bari TL olsaydı
ismail 137 ay önce
60 euro deli para ya.
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.