Büyük Ciro Yapan Küçük Dükkanlar

Dükkan açmak isteyen ve bu konuda fikirleri arayan girişimciler için, küçük metrekarelerde boyundan büyük cirolar yapan işletme fikirleri
Büyük Ciro Yapan Küçük Dükkanlar
5 dk
Son güncellenme: 21/12/2019
Tüm Başlıklar

Çok Para Kazandıran Küçük İşletmeler

Küçücük bir alana sıkışmış olsalar da yıllardır değişmeyen lezzetleriyle vazgeçilmez olan küçük dükkânlar, lüks restoranlardan daha fazla ciro elde ediyor. Nispeten küçük yatırım ve büyük emek ile hayata geçmiş bu iş fikirleri ve bu lezzet durakları, aynı zamanda CEO'ların, sporcuların ve ünlülerin de vazgeçemediği yerler. Onların gözleri hiç yükseklerde olmadı... Ünleri kulaktan kulağa yayıldı... Hepsinin ortak özelliği kalitelerinden ödün vermemek için vazgeçemedikleri küçücük dükkânları... Kiminin dükkânı 5 metrekare, kiminin ise 20... Ama bu küçücük dükkânlarda yarattıkları özel lezzetlerle paraya para demiyorlar. Büyük ciro yapan küçük dükkanlar

Büyük ciro yapan küçük dükkanlar

Büyük ciro yapan küçük dükkanlar

İstanbul'un dört bir yanında bulunan lezzet noktaları başarıları ile parmak ısırtıyor. İş, sanat ve spor dünyasının tanınmış simalarının kapısında kuyruk olduğu Diyarbakırlı Çetin Ailesi'nin dürümcü dükkânı, 142 yıldır aynı yerde hizmet veren Sirkeci'deki Filibe Köftecisi, 1969 yılından beri tek bir dükkanla ayakta duran ve rekor satışlara imza atan Ali Usta Dondurmacısı, İnci Profiterol, Barış Büfe, Bulgar'ın Kaymağı bu lezzet duraklarından sadece birkaçı.

CEO'ları Kuyruğa Soktu

Geçim sıkıntısı çektikleri için 1997 yılında Diyarbakır'dan İstanbul'a göç eden Çetin Ailesi, kendi üretimleri olan dürümle ününe ün katıyor. Yasin Çetin ve dört kardeşinin babalarının, "Bizim işimiz kebap. Bildiğimiz işi yapalım" öğüdünü dinleyerek İstanbul Fulya'da dürüm arabası ile başladıkları satışa bugün yaklaşık 30 metrekarelik dükkanlarında devam ediyor.

Yedi ay önce geçtikleri dükkanlarının müdavimleri arasında kimler yok ki... CEO'lardan ünlü mankenlere, sanatçılardan sporculara kadar Türkiye'nin ünlü simaları akşam saatlerinde dükkanın önünde kuyruk oluyor. Çetin kardeşler bu nedenle de dükkanlarının ismini de Meşhur Fulya Dürümcüsü koymuş. Onları meşhur eden el arabalarını da dükkanın başköşesine yerleştirmişler. O araba şimdi onların mangalı...

Meşhur Fulya Dürümcüsü 

Çetin, "13 yıl el arabasında satış yaptık. İlk müşterilerimiz taksici ve öğrencilerdi. Kısa sürede ünümüz kulaktan kulağa yayıldı. CEO'lar, sporcular, sanatçılar, mankenler el arabamızın önünde sıraya girip dürüm bekler oldu. 7 ay önce de bu dükkâna geçtik" diyor.

Hafta içi günde yaklaşık 750 adet dürüm satılan dükkanda, hafta sonları rakam bin adedin üzerine çıkıyor. Aylık cirolarının 150 bin TL civarında olduğunu ifade eden Çetin, yaklaşık 30 metrekarelik dükkanlarının tüm aile üyeleri ve 10 çalışanı da dahil olmak üzere 60 kişinin geçimini sağladığını söylüyor. 

Çetin, dürümlerinin yatırımcıların da dikkatinden kaçmadığını söylüyor ve bayilik talepleri aldıklarını anlatıyor. Çetin, "Önümüzdeki 2 yıl içinde şubeleşmeyi düşünüyoruz" diyor.

Günde 2500 Profiterol

Arnavut kökenli Lucas Zigoridis tarafından kurulan ve 1944 yılından beri Beyoğlu'nda aynı yerde hizmet veren İnci Profiterol'ün sahibi Musa Ateş, 12 yaşından beri burayı ayakta tutuyor. Yaklaşık 45 metrekarelik bir mekânda hizmet veren İnci Profiterol'ün de müdavimleri oldukça fazla. Günde 2 bin-2 bin 500 porsiyon profiterol satılan dükkânda kışları ise bu rakam daha da yükseliyor. Kışın 3 bin 500 porsiyon satış yapan İnci Profiterol'ün başka şubesi bulunmuyor. Buna rağmen porsiyonu 5 TL olan profiterol satışından işletmenin elde ettiği ciro ise yaptığımız hesaplamalara göre yaklaşık 375 bin TL.

Beş Saat İçinde 300 Porsiyon Köfte Satışı

Filibe Köftecisi 

1867 yılında Filibe'den gelen aile büyükleri tarafından kurulan Meşhur Filibe Köftecisi, 142 yıldır Sirkeci'de hizmet veren bir marka. Babasının ölümünden sonra işlerin başına geçen Münevver Erpak, ailenin dördüncü kuşağı. Onların ünü, köftelerinin 140 yıldır değişmeyen lezzeti. Köfte reçetesini sır gibi saklayan Filibe Köftecisi, sadece 11:00 ile 16:00 arasında açık.

Siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından pek çok müdavimi olan Meşhur Filibe Köftecisi'nin menüsü köfte, piyaz, çoban salata ve tatlıdan oluşuyor. Yaklaşık 20 metrekarelik dükkanda beş saatte porsiyonu 7 TL'den (Bu fiyat güncellenmiş olabilir) 300 porsiyon satıyor. Salata içecek gibi ürünler de eklendiğinde Filibe Köftecisi'nin aylık cirosu bizim hesaplamalarımıza göre yaklaşık 90 bin TL.

Münevver Erpak, "Tarifimiz 1867 yılından beri değişmedi. Tarif ustalardan ustalara geçerek aynı tat ve şekilde devam etmemizi sağlıyor" diyor. Şube istekleriyle karşılaştıklarını belirten Erpak, "Kalite ve tadın bozulabileceği düşüncesiyle buna karşıyız. Ancak kendimizin işlettiği Anadolu yakasında şube açma düşüncesine sıcak bakıyoruz" açıklamasını yapıyor.

Günlük 1 Tona Yakın Dondurma Satışı

Ali Usta Dondurma 

1969 yılında Moda'da 15 metrekarelik bir dükkanda dondurma yapıp satmaya başlayan Ali Usta Dondurma'nın Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında müdavimleri bulunuyor.

Halen 29 yıl önce taşındığı 45-50 metrekarelik dükkanında müdavimlerine hizmet veren Ali Usta Dondurma'da dondurmanın kilosu 35 TL (Fiyat metnin yazıldığı tarihe aittir. Güncellenmiş olabilir). Moda Ali Usta Dondurma'nın sahibi Ali Kumbasar ser verip sır vermese de günlük satışının 1 ton seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. Yaptığımız hesaplama ile ayda yaklaşık 1 milyon TL ciro yaptığını tahmin ettiğimiz dükkanın ününün kulaktan kulağa yayıldığını söyleyen Moda Ali Usta Dondurma'nın sahibi Ali Kumbasar, "Kış ayları bile satışlarımızı etkilemez" diyor.

Şimdiye kadar hiç şube açmayı düşünmeyen Kumbasar da artık büyümenin zamanının geldiğini düşünüyor. Ama o da diğer meşhur dükkânlar gibi şubesini kendi açma taraftarı... "Önümüzdeki yıl içinde kendimizin işlettiği bir şube açmayı düşünüyoruz" diyen Kumbasar'ın dondurmasını ünü İngiltere, Amerika, Fransa, Almanya'nın çeşitli basın organlarında bile yer almış.

Bir Tost Bir Ayrandan Ayda 90 Bin TL Ciro

Barış Büfe 

1976 yılında Mehmet Zeki Yıldız tarafından, Şaşkınbakkal'ın ilk büfesi olarak açılan 11 metrekarelik Barış Büfe, bugün Anadolu yakasında dört şubeye sahip. Hepsi de küçük küçük dükkanlar. Yıldız ailesi küçücük dükkanlarına mal yetiştirebilmek için imalathane bile kurmuş. 1986 yılında açılan imalathanede üretilen ayran, beyaz peynir, taze kaşar, yoğurt ve kavurma gibi büfenin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Kapısında sürekli kuyruk olan Barış Büfe'de ikinci kuşak yönetici Barış Yıldız'ın verdiği bilgiye göre döner, sosisli gibi ürünlerin dışında sadece bir şubede günde 150 tost satılıyor. Büfede bir tost ortalama 2.5 TL (Fiyat metnin yazıldığı tarihe aittir. Güncellenmiş olabilir). Buradan yola çıkarak bir tost, bir içecek üzerinden hesap yaptığımızda şirket sadece tost alan müşterilerinden günde yaklaşık 3 bin TL para kazanıyor. Aylık kazanç ise ortalama 90 bin TL. Büfenin tost gibi döner ve sosisli gibi ürünleri de çok satıyor.

Şaşkınbakkal, Çiftehavuzlar, Etiler ve Küçükyalı olmak üzere 4 tane şubeleri olduğunu belirten Yıldız, büyüme planlarının yeni kendi şubeleri ile sınırlı olacağının sinyalini veriyor.

Kibrit Kutusu Kadar Dükkân ABD'den Bile Sipariş Alıyor

1895'ten beri Beşiktaş Tarihi Balık Çarşısı Meydanı'nda yer alan "Bulgar'ın Kaymağı" kahvaltı salonu salaş ortamı, özel üretim manda kaymağı ve bal gibi ürünleri ile 115 yıldır ayakta duruyor. 

Dedeleri Balkan Harbi'nde Bulgaristan'dan Beşiktaş'a göç eden Pando Şestakov'un dünyanın her yerinden ve İstanbul'dan müdavimleri var. Emirgan'da şimdi Lale Bahçesi olan arazide, eskiden mandıralarının ve 150 baş hayvanlarının olduğunu belirten Şestakov, "Benden sonra işin başına geçecek kimse yok. Eskiden sadece günde 200-300 tane yoğurt satardık. Şimdi herkes her işi yapıyor" diyor.

Tüm ürünleri kendi özel imalatı olan Pando Amca'nın mönüsü yumurta, bal, manda kaymağı ile eşinin yaptığı ev yapımı reçellerden oluşuyor. Dubai, Fransa ve Amerika'dan özel olarak kaymak siparişi alan Pando Şestakov, İngiliz Wallpaper, BBC, Fransız gurme dergileri, Alman televizyon kanalı gibi basın organlarında bile yer almış. 

Bu içeriği oylayın
3.00, 1 Oy
Yorumlar (15)
ibrahim burmaoğlu 55 ay önce
Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den İbrahim BURMAOĞLU
görünmeyen gerçek 56 ay önce
sevgili arkadaşlar bakın hayvanlardan en çok çalışan eşek dir ama sonuçta eşektir oysa aslan yatar karnı acıktıgında avını kapar karnı doyar acıkana kadar yatar kralık asalana verilmiştir dolasıyla yok şöyle yapın böyle olmaz ilmi isteyene rızkı dilediğimime veririm buyurmuştur HZ ALLAH gerisi hikaye ne yaparsanız yapın ancak rızkınız olanı alırsınız demem o ki boş işler bunlar sadece ihtiyacınız kadar kazanın bakın hayat nasıl güzel oluyor elbetki çok kazanmak herkez ister lakin kısmetinde varsa kazınırsın yoksa hiç bişey yapamazsınız boşuna kendinizi yormayın
Kerim Fenasi 56 ay önce
Gençler 150 tost değil 1500 tost demek istemis buma damı biz söyliyelim
Levent Ceyhan 58 ay önce
Burdur da Türkiye'nin gelişimde birinci sıradaki üniversitesi MAKÜ bulunmaktadır.Öğrenci konaklama sektöründe hizmet vermekteyim , konsept ve tarzı farklı olan ,müşteri problemi olmayan ,doluluk oranı %100 olan ,işletme gideri az olan iş yerimi bu konuda genişlemek ve büyümek adına satışa çıkarmış bulunmaktayım , müşteri aramadan kurulu düzen...05304694170
Mustafa 59 ay önce
Denizli de pastane firini mi is değişikliği nedeni ile devrediyorum başka bir işte yapmak isteyenler değerlendirilir, cep telefonu 05314070914 detaylar icin telefon.
Mirac Ozel 59 ay önce
Para kazandıracak bir iş modeli. LR Health And Beauty Detalar için: admin@eczanelife.com adresine E-Posta atınız.
Cengiz 59 ay önce
Ben uzun yıllar okul ve ders aletleri üzerine çalıştım çok karlı bir iş sermayesi olan zengin iş adamları ortak arıyorum 5053247752
Ahsen KAYA 60 ay önce
Merhabalar fazla yorum yapmam ama yazma gereği duydum. Tost satış karına takılmış çoğu 90.000 denen karı 9.000 e düşürüp kira flan var dahada azalır diye. Bu yazıları böyle yorumlayanlar değil iş kurmak , ellerine 5-6 farklı fatura verilse onları yatırıp gelemezler. Bir düşünün orada 4 şube deniyor siz 1 şubeyi hesaplıyorsunuz tost içecek batışından çıkarak deniyor düz mantık sadece tostu hesaplıyorsunuz her şey kendi üretimi deniyor kar marjı belirliyorsunuz birde en komiğime giden 100 yılı aşkın işletmenin kirasımı olur
Hasan 60 ay önce
Ges yani gunes enerjisi paneli kurulu santralimizdeki panellerin adiniza sozzlesmeyle yillik veya 2 yillik sekilde size satilmasi buradan uretilen elektrigin sizin olmasi ve bu elektrigi sizden satin almamiz aylik nema olarak size vermemizdir. Her bir panel 500 tldir 200w uretir aylik nema gelir ve diger seyler icin sizi yerimize veya telefonlarimiza davet ediyoruz. Evinizin elektrigini aradan cikarmak istiyorsaniz arabanizi almak istiyorsabiz bir senede. 30 bin liradan yukarisi olmayacak sekilde size bu arabayi insallah aliyoruz. Bizde ac gozlulugun bir anda milyarlar kazanayimin tasasini düşünen kisileri ve faizli para cekip bize bulasmak isteyenlerin parasini istemedigimizi dilimizle uyariyoruz biradaki amacimiz yavas yavas sabirla gep beraber kalkinmaktir. Yer onemli degil nerede olursaniz olun. Ciddi olarak düşünen bilgi almak icin ariyabilitsiniz. Önümüzde yeni bir projelerimizde vardir biz kimseden koru körüne baglilik beklemiyoruz ama hizli kosmak is5oyenleride istemiyoruz cok para getirip faizle is yapanlarida. Ilgililenen kisilere watsapptan sozlesme sayfamizi bilgileri vs konu hakkinda detayli bilgi verebiliriz 05073501462
executive cheff 60 ay önce
Istanbulda yoresel ve dunya mutfagi uzerine dukkan acicam 15000 tl ile ortak ariyorum 05320691445
Kaan SOYSAL 112 ay önce
Power Balance Bileklik Extra Denge Extra Performans Extra Güç Orjinal Power Balance Bileklikde ki Halogram içinde ki mucize şey nedir? Pek çok Avrupa ülkesinde, Amerika’da ve Türkiye’de de sıkça kullanılan power balance, aslına bakarsanız silikon bir bileklik. Hiçbir gösterişi olmayan ama yaptığı iş büyük olan bu bileklik vücuda denge, güç ve esneklik kazandırıyor. İçindeki negatif iyon sayesinde vücuttaki enerjiyi düzenliyor, dengeliyor. Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda: Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3 Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3 Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3 Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3 Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3 Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3 Konutlarda : 20 (-) iyon cm3 Avrupa,Amerika ve Uzak Doğuda insanlar her geçen gün biraz daha,gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik, 3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar. Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vücut esnekliğinizi , yorulmadan maksimum seviyede kullanacaksınız ve elektronik cihazların yaydığı negatif unsurlardan korunup, açık bir bilince sahip olacaksınız. Erken uyanamama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır. Türkiye'de ve Dünyada Hangi Ünlüler Power Balance Kullanıyor ? Dünyada ve Türkiye'de bir çok porofesyonel sporcu ve ünlü tarafından kullanılan Power Balance enerji ve denge bilekliği yararları kanıtlanmıştır. Victoria Beckham, Robert De Niro, Gerard Butler, Demi Moore, Larry King, Puff Daddy, Leonardo Dicaprio Türkiyede Kullanan Ünlüler ; Beşiktaşlı Guti , Hidayet Türkoğlu, Hakan Şükür, Demet Akalın, Sergen Yalçın, Pınar Altuğ, Pascal Nouma ,Survivor Birincisi Derya Büyükuncu ve bir çok ünlü POWER BALANCE FAYDALARI Mucize bilekliğin yararı; 1. Harcadığımız enerjiyi tekrar yerine koyma, 2. Daha az yorulma, 3. Vücudun dengesini ve esnekliğini sağlama, 4 .Extra Güç + Denge + Performans sağlama 5. Konsantrasyonumuzu yükseltme vb. Halogram içinde ki mucize şey nedir? Negatif iyon doğada var olan bir elementtir. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vucutlarındaki atıl olan enerjiyi maxsimum seviyede kullanmaları ve daha temiz hava solumaları için, cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır. Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır. Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda: Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3 Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3 Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3 Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3 Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3 Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3 Konutlarda : 20 (-) iyon cm3 Negatif iyon doğada varolan bir element. Araştırmalara göre herkesin vücudundaki enerjiyi en iyi ve doğru şekilde kullanması için negatif iyona ihtiyacı var. Ama hava kirliliği, hayatı kolaylaştıran cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller nedeniyle negatif iyon oranı, büyük şehirlerde yetersiz. Avrupa ve Amerika da meselenin öneminin farkında; Sağlık için para harcıyor, gençleşip güzelleşmek isteyenler haftada bir, birkaç saatini negatif iyon kürüne ayırıyor. Bu talep, girişimci firmaları harekete geçirdi ve negatif iyonu vücutta taşımanın en basit yolunun, silikon bileklikten geçtiği sonucuna varmasını sağladı. Power Balance bileklik harcanan enerjiyi yerine koymak, daha az yorulmak, dengeyi ve vücut esnekliğini sağlamak, konsantrasyonu yükseltmek için kullanılıyor. İlle de bileğe takmak gerekmiyor, önemli olan vücuda 1 metre mesafede tutmak. Power Balance motosiklet yarışçısından futbolcuya kadar, ünlü sporcular arasında çok yaygın: Guti Hernandez, Shaquille O’Neal, Christiano Ronaldo, F1 pilotu Rubens Barrichello, golfçü Tiger Woods... Ünlü basketbolcu Shaquille O’Neal, bu bilekliğin harikalar yarattığını düşünenlerden. Sahaya çıkarken bilekliğini takan O’Neal, bir maçta takımına 57 puan kazandırdığını söylüyor. Diğer ünlülerden de Victoria-David Beckham, aktör Robert De Niro, Gerard Butler, Demi Moore bilekliği kullanmakta. Avrupa,Amerika ve uzak doğuda insanlar yaptıklarına bakın... Avrupa,Amerika ve uzak doğuda insanlar her geçen gün biraz daha,gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik,3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar. Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vucut esnekliğinizi , yorulmadan maxsimum seviyede kullanacaksınız ve elektornik cihazların yaydıgı negatif unsanlardan korunup, açık bir bilince sahip olacakasınız.Erken kalkama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır. İTHALATTAN TOPTAN SATIŞ FİYATI 3.50 tl GÜNCEL ve YENİ EKLENEN ÜRÜNLERİMİZİN RESİMLERİNİ ve ÜRÜN DETAYLARINI ; FACEBOOK OKYANUS İTHALAT DIŞ TİCARET SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. İletişim Bilgileri OKYANUS İTHALAT DIŞ TİCARET ( İstanbul ) Yetkili Kişi: KAAN SOYSAL Telefon numarası:+90 (0850) 2264667 +90 (0535) 9459282 MSN: okyanus_gym@hotmail.com
Hasan 60 ay önce
Ges yani gunes enerjisi paneli kurulu santralimizdeki panellerin adiniza sozzlesmeyle yillik veya 2 yillik sekilde size satilmasi buradan uretilen elektrigin sizin olmasi ve bu elektrigi sizden satin almamiz aylik nema olarak size vermemizdir. Her bir panel 500 tldir 200w uretir aylik nema gelir ve diger seyler icin sizi yerimize veya telefonlarimiza davet ediyoruz. Evinizin elektrigini aradan cikarmak istiyorsaniz arabanizi almak istiyorsabiz bir senede. 30 bin liradan yukarisi olmayacak sekilde size bu arabayi insallah aliyoruz. Bizde ac gozlulugun bir anda milyarlar kazanayimin tasasini düşünen kisileri ve faizli para cekip bize bulasmak isteyenlerin parasini istemedigimizi dilimizle uyariyoruz biradaki amacimiz yavas yavas sabirla gep beraber kalkinmaktir. Yer onemli degil nerede olursaniz olun. Ciddi olarak düşünen bilgi almak icin ariyabilitsiniz. Önümüzde yeni bir projelerimizde vardir biz kimseden koru körüne baglilik beklemiyoruz ama hizli kosmak is5oyenleride istemiyoruz cok para getirip faizle is yapanlarida. Ilgililenen kisilere watsapptan sozlesme sayfamizi bilgileri vs konu hakkinda detayli bilgi verebiliriz 05073501462
marko paşa 138 ay önce
bu devirde herkes her işi yapıyo.ticaretin cılkı çıktı.bu satten sonra parayı nasıl bulursun,sattığın malları,senin yakınında biri satmayacak ve şehir merkezine uzak olacaksın..ben bakkallık yapıyorum.mekan sarraf dükkanı gibi bal dök yala,ama sor bakalım kim ne alıyo.arkadaşımın bi bakkal dükkanı 40 metrekare.şehir merkezine uzak ve yol üzeri bir mekan.günlük cirosu 2.500 tl.bana göre deli para.kar marjı ortalama%20..yani demek istediğim mecburen zengin oldu.çünkü insanların gidebilecek başka bi yeri yok..benim mekan şekir merkezinde,dükkanı açtıktan 4 ay sonrada şok marketler zincirinden bi mağaza açıldı..olay bitti.sen onlardan daha da ucuza satsan soran yok soran..bence bu satten sonra böyle bulursun parayı..mecburen zengin ederler seni..diğer arkadaşların dediği gibi bi başkasının kazandığı paraya aldanmayın..yeri müsaittir,iş yapar..yoksa esnaflık falan bu satten sonra hikaye..sen herkesten suratsız ol,ama ucuza sat bakalım,,senden iyisi yok..
MEHMET MERT 139 ay önce
meraba simdiki nesil cok sabirsiz herkezin acelesi varmis gibi bir kosturmaca dir gidiyor ne guzel lezzetler ne guzel yapanlar mutlu inaniyorumki calisanlarda cok mutlu o kucuk mekanlarda oyle yerlerin yalniz lezzetine geldiklerine de inanmiyorum ortamina ve samimi hosgorulu sicak atmosverinida arayarak gelenler olur oralarin bi buyusu var benim marmariste cok sik balik restoranim var baliktan anlarim ama yapmayi pek beceremem ustalarimiz birinci siniftir kardesimin istanbulda cok salas bir yerivar ona bazen gosterirdim soyle yapiyorlar diye yinede yaptigi birseye benzemiyor balik isi cok ozel bir istir biliyoruz. fakat kardesimin yerine bayiliyorlar salas bakimsiz ancak herkesin arayipta cok az buldugu bir seyi veriyor farkli bir ambiyans var buyuleniyorsunuz cunku hakikaten bir huzur var yaptigi ciro benim kadar ancak uzgunum ayda 10 15000 tl kumar borcunu yine ben oduyom
Hasan 139 ay önce
Merhaba arkadaşlar size mlm futureyi önermek istiyorum. Artık network marketing denince o akla geliyor. Kısaca; Kazanç Sistemi uzun bir araştırma ve değerlendirme sürecinden sonra en mükemmel halini aldı. Sistem oluşturulurken aşağıdaki unsurlara dikkat edildi. 1. Alışveriş bedellerinin herkesin sisteme katılabileceği seviyede olması 2. Alışveriş bedellerinin kazanç ortaklarına yüksek kazanç sağlayacak düzeyde olması 3. Organizasyona katılanların çok kısa sürede ürünlerini bedavaya getirmelerinin sağlanması 4. Daha çok kişinin kısa sürede kazanabilmesi 5. Kazanç ortakları arasında yardımlaşmanın sağlanması 6. Başarısız olabilecek kişilerin bile kazanmasının sağlanması 7. Kazancın sürekli artan bir ivme izlemesi 8. Hak edenler için büyük bir ödül olması Daha fazla bilgi almak ve üye olmak için. www.akn.mlm-future.com
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.