KAGİDER’den kadın girişimciye kredi müjdesi.

KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç, Türkiye’de kadın girişimcileri desteklemek amacıyla 10 milyon dolarlık fon oluşturacaklarını belirterek, ‘Bir yıl içinde fonun oluşması için çalışacağız’ dedi.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Garanti Bankası’ndan kadın girişimcilere kredi müjdesi geldi. KAGİDER öncülüğünde dün İstanbul’da düzenlenen “1. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi”nde konuşan KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç, Türkiye’de kadın girişimcileri desteklemek için ABD ile ortak 10 milyon dolar tutarında bir fon oluşturmak için çalıştıklarını belirtirken, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen de uluslararası kredi kuruluşlarından kadın girişimcilere ve KOBİ’lere destek için yaklaşık 320 milyon euroluk kredi alacaklarını açıkladı.
Zirvenin açılışında konuşan Onanç, kadının siyasette, iş yaşamında ve toplumun her yerinde eşit olarak var olduğu bir dünyanın, daha refah ve barışçıl olacağını söyledi. Bir “kadın girişimcilik ile liderlik fonu” oluşturmak üzere ABD ve Türkiye arasında fikir birliğine vardıklarını belirten Onanç, “Bir yıl içinde fonun oluşması için çalışacağız. Öncelikle bu projede Türkiye ve ABD yer alacak. Hedeflerimiz, girişimciliğin desteklenmesi yönünde karşılıklı eğitim. En büyük ihtiyaç kadınımızın kendine güvenini onlara verilecek eğitimlerle sağlamak. Bu fon kadın girişimci ve siyasetçilerin eğitilmesi, cesaretlendirilmesi ve ilişki ağı için kullanılacak” dedi.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen kadın girişimcileri ve KOBİ’leri desteklemek için uluslararası kuruluşlardan kredi almak üzere olduklarını açıkladı. Egemen, “Overseas Private Investment Corporation’dan almak üzere olduğumuz 100 milyon dolarlık bir kredi var. Alman Kredi Yapılandırma Enstitüsü’nden 20 milyon euro, Avrupa Yatırım Bankası’ndan da 200 milyon euroluk kredi alacağız” diye konuştu.

En fazla yardım Türkiye’ye
Zirveye video konferans ile katılan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Türkiye’de kadın haklarının uzun tarihe sahip olduğunu dile getirerek, “İstanbul’da sizinle ‘katılın, çoğalın, fark yaratın’ mottosunu hayata geçirmek lâzım. Kadınlar bir araya gelirse önünde hiçbir engel kalmaz” dedi.
Avrupa Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Genel Müdürü Michael Leigh ise, Türkiye’nin AB’ye aday ülke olarak büyük miktarda finansal yardım aldığına dikkat çekerek, üye olmayan ülkeler arasında en büyük desteği Türkiye’nin aldığını söyledi.
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, dünyanın bir yarısını oluşturan kadınların, diğer yarısını girişimcilik konusunda adeta zorladığını belirtti. Kavaf, “Girişimcilik, kadına, daha fazla özgürlük imkanı verdiği gibi kadının işine yönelik planlar yapması, kaynakları en verimli şekilde kullanma becerisi ile işinde edindiği tecrübeleri topluma yansıtma imkânı da sağlamaktadır” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Ders kitaplarındaki cinsiyet
ayrımcılığıyla mücadele
Zirvede “Kadın Liderler Dünyayı Nasıl Değiştirebilir” konulu oturumda konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye’deki kadın girişimciliğinin önündeki en büyük engelin, eğitim olduğunu belirtti. Çubukçu, “Her şeyden önce okul ders kitaplarında cinsiyet ayrımcılığını ifade eden, bu ayrımcılığın yeniden üretildiği tüm alanlarda mücadele vermemiz gerekiyor. Cinsiyetçi yargıların, kadına yönelik ayrımcı bakış açısının yıkılmasının, kadın ve erkek eşitliğini sağlamadaki hedeflerin en önemli parametrelerinden biri olduğunu kabul etmemiz gerekiyor” dedi.ri olduğunu kabul etmemiz gerekiyor” dedi.
Kaynak:Referans

113 YORUMLAR

 1. Merhabalar ben bayan iç giyim üzerine bir dükkan açmak istıyorum fakat birikimim yok destek olbilirmisiniz.

 2. mrhb lar ben merve kendı işimi tabıkı herkez gıbı yapmak istıyorum herzaman hayalını kurduyum bır iş vardır tabıkı bu işten tecrubem var eşimınde tecrubesı var maddı konuda kısıklı olduyumuz için bu hayalımızı gercekleştıremıyoruz dogal olarak maddı güçümüz yok ama ben hayal ve hedeflerımden vazgecmek ıstemıyorum bu sebepden dolayı yardım ve desteklerınızı beklıyorum şimdıden tşk ederım.

 3. iyi günler ben kosgeb hakkında bilgi almak istiyorum nasip olursa işyeri unlu mamüller üzerine

 4. ben 42 yaşında iki çocuklu anneyim memurum ve birkaçtane bankaya ihtiyaçalardan dolayı ihtiyaç kredileri çektim artık acayip borca girmiş bulunuyorum mücadelede çok fazla gücüm kalmadı hiçbir bankadan kredi çekemiyorum. aylık 1.500 tl taksitle bana kredi açabilecek bir bankadan yardımcı olabilirmisiniz. acaba beni nasıl yönlendirirsiniz. benim desteğinize ihtiyacım var. en kısa zamanda mail inizi bekliyorum

 5. merhabalar, ben 25 yaşındayım uluslararası ticaret mezunuyum ve ihra0cat firması kurmak için kadın girisimcileri destekleme kredisinden nasıl faydalanabilirim. bu konu hakkın bilgi verirseniz çok tesekkür ederim

 6. ben iki çocuk annesiyim çocuklarımın geleceği için ve ayaklarımın üstünde durmak için kendi işimi kurmak istiyorum ama sermayem yok unlu mamül üzerine bir yer açmak istiyorum bu krediden yararlanabilirmiyim ? Yardımcı olursanız sevinirim nasıl bilgi alabilirim.

 7. NE TÜR PROJELERE KREDİ VERİLİYOR MİKTARI VE ŞARTLARINI NELERDİR MÜRACAT EDECEGİMİZ YERLERİN TELEFON NUMARASINI VERİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILAR

 8. 46 yasinda dul bir bayanim tek gelirim oglum icin aldigim nafaka o da cok az kendime ait bir sarkuteri acmak istiyorum ama bunun icin hic imkanim yok ozelliklede onume cikan engel yas tecrube ve bir uzmanlik belgesi hayalimi gerceklestirmek icin kadin girisimci paketinden nasil yararlanabilirim beni aydinlatirmisiniz

 9. MERHABA,BİZ TUZLA'DA CRANE VİNÇ İMALAT VE SATIŞINI YAPMAKTAYIZ.ANCAK BİR BAYAN OLARAK KENDİMİ BU SEKTÖRE YAKIN BULMUYORUM.BU YÜZDEN DE BİR BAYANLA SERMAYELERİMİZİ BİRLEŞTİREREK BİR ORTAKLIK DÜŞÜNÜYORUM.LÜTFEN İLGİLENEN ARKADAŞLAR BEN KENDİME GÜVENİYORUM DİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ E-MAİL ADRESİNDEN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

  ALTERNATİF VİNÇ SANAYİ
  BURCU ÇETİN
  info@alternatifvinc.com
  0216 395 60 74

 10. ben 30 yaşında bursada yaşayan bir bayanım eşim dışarda çalışma taraftarı değil bende kendi kırtasiyemi açmak istiyorum fakat sermayem hiç yok kadiger e nasıl baş vurabilirim, aranan şartlar neler , bursa'da kadıger merkezi varmı?

 11. bir icadım var türkiyede bir ilk patentini de aldım ürünü tanıtmak için yer sorunu yaşıyorum yeni bir ürün olduğu için serğilenen yer iyi bir yerde olmalı bu konuda bir destek verebilecekmisiniz ,menfi,müsbet bir cevap verirseniz memnun olurum tlf.5353596222

 12. bir yıllık esnafım işimi büyütmek için bayilik almayı düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla.

 13. kendi işinizi kurmak yada ek iş yapmak bağımsız ve yüksek kazanç istiyorsanız ek_gelir_firsati@hotmail.com fikiralısverişi yapalım. gerekirse ortak olalım.
  her kesimden herkese açıktır. iletişime geçmeniz yeterli.

 14. ben 32 yaşında İstanbul'da yaşayan bir bayanım.2 çocuğum var. Biri 3 biri 8 yaşında.8 yaşındaki okula gidiyor.eşim uzun zamandır çalışmıyor.iş aradığı da yok.ben bazı işler yapmak istedim özel sektörde ama yaşımdan dolayı pek kabul görmedim.eşimden ayrılmak istiyorum.fakat gidebileceğim yerler var fakat onların durumuda benden parlak değil.kendi dükkanımı açmak istiyorum.hem dükkan hem ev olarak kullanıp eşimden ayrılmak istiyorum.

 15. merhaba ben 25 yaşında iki çocuk annesi bir kadınım eşim rahatsız çalışamıyor . maddi durumumuz da olmayınca geçinemiyoruz. kendi işimi kurmak istiyorum ütü paketleme işi kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. 0534 273 22 82

 16. merhaba
  ben 28 yaşındayım ve ankaralıyım özel sektörde belirli bi maaşla bir yere varılamayağı kanaatindeyim. Kendi işimi kurmak istiyorum. Sektör olarak da çiğ köftecilik bayiliği almak istiyorum. Bu konuda nasıl destek olabilirsiniz. Bilgi ve fikirlerinizi nasıl bir yol izleyeceğim konusundaki deneyimizi paylaşır mısınız?

 17. selam benim atolyem fason iş yapıyprum imalata gecmek istiyorum bana bu konuda yardım edermisiniz teşekkürler

 18. ben 2 çocuk annesi 36 yaşında bursada bir hastanede taşeron firmada sekreter olarak çalışan bir bayanım, biliyorsunuz taşeron firma deyince asgari ücretli bir iş geliyor,aklımıza ve çocuklarımada hiç zaman ayıramıyorum ve benim ayda bana daha çok getirisi olan bir işe ihiyacım var mesela bir bijuteri gibi ne olur bana destek olun ve önerilerde bulunun nasıl bir yol izleyeceğimide bilmiyorum.Bu konuda sizin desteklerinizi bekliyorum. saygılarımla,

 19. ben 35 yaşında 2 çocuk annesi bir ev hanımıyım el sanatlarıyla uğraşıyorum özel tasarım dekoratif ürünler üzerine çalışıyorum kendime bir atölye kurdum sipariş üzerine işimi yürütüyorum ancak biraz daha büyümek ve yaptığım işleri sergileyip satışa sunmak istiyorum nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardım istiyorum kısıtlı bir bütçem var kredi çekmek istemiyorum fakat paramı doğru yer ve doğru zamanda kullanmam gerek bana rehberlik etmenizi istiyorum teşekkürler.

 20. merhaba ben rukiye 26 yaşında gen bir bayanım ve bir künefe salonu acmak istiyorum kobi destek planından nasıl yararlana bilirim bana cevap verebilirmisiniz bende samsunda oturuyorum lütfen bana cevap verirseniz sevinirim teşekürler

 21. merhabalar.antalyada yaşıyorum.şuanda küçük bir işletmem var fakat büyütmek için finansal desteğe ihtiyacım var.kosgeb ten 15 ay vadeli kredi aldım.malesef ihtiyaçlarımı karşılamıyor.kadın girişimci olarak tekrar kredi alabiliyormuyum
  cevap alabilirsem sevinirim.
  teşekkürler

 22. Merhabalar,
  İstanbulda yaşıyorum. Çocuk yuvası açmak istiyorum. Kadın girişimcilere verilen kredilerle ilglili bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler…

 23. merhaba ben 45 yaşında ev hanımıyım. yöremize ait hamur işleri. üzerine küçük bir işyeri açmak istiyorum. fakat sermayem yok. bu kredinen yarlanabilirmiyim..aranılan kriterler nedir acaba..ne kadar kredi alabilirim.

 24. merhabalar,
  bende bu destek kredisi hakkında bilgi almak istiyorum.Kendi mesleğim üzerine ufak bir iş yeri açmak istiyorum fakat sermayem yok.bu ihtiyaç kredisinden nasıl faydalanabilirim?

 25. 3 Aydır İstanbul Ümraniye de Lokanta işletmeciliği yapıyorum. Bende bu krediden faydalanabilirmiyim.İşimi genişletmek için 50.000 Tl ye ihtiyacım var.

 26. merhaba 5 aylık evlıyım 22 yasındayım yeni iş yeri kurdum. bir kadın olarak işimi yükseltıp ayaklarımın ustunde durmak istiyorum. bunun içinde maddı manevı destege ıhtıyacım var.yadımcı olursanız cok sevınırım. bir ömür duacınız olurum.bir kadın ayaklarının ustunde durmalı. bende bunun için kendımı ıspat etmek istiyorum ve yardımlarınızı beklıyorum. saygılarımla

 27. merhaba ben 30 yaşındayım bir çocuk annesiyim yaklaşık 13 yaşından beri güzellik sektöründe çalışmaktayım artık kendi işimi kurmak istiyorum ankarada yaşıyorum bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 28. merhaba ben 22 yasındayım iki senedir yüncü dükkanı acmak istiyorum ama maliyeti nasıl olur kar oranı nedirr kazancı varmı bana yardımcı olursanız sevinirim

 29. MERHABA BEN EVDE EL İŞİ ÜRETEN BAYANLARA SESLENMEK İSTİYORUM ARKADAŞLAR YENİDEN FAALİYETE GEÇİRDİĞİMİZ EL İŞİ SATIŞ SİTESİNDE ÜRÜNLERİNİZİ SERGİLEYEBİLİR VE SATABİLİRSİNİZ EL EMEĞİSEPETİ.COM SİTEMİZİ İNCELEYİN VE ÜYE OLUN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ 8 HAZİRANDA ÜYELİK BAŞVURULARI ONAYLANACAK HEPİNİZE HAYIRLI SATIŞLAR

 30. kadın işletmecilerden biriyim bayrak imalathanem var işimi daha iyiye götürebilmek için desteğe ihtiyacım var daha teknolojik imalata geçmek istiyorum finansa ihtiyaç duyuyorum ne yapmalıyım

 31. 28 yaşında henüz atanamamaış bi öğretmenim,kendi işimi kurmak istiyorum bana krediyle ilgili bilgi verirmisiniz?

 32. 7 yıl grafikerlik yaptım, sonra çalıştığım handaki çayocağını aldım, şimdi 1 yıldır çayocağını çalıştırıyorum… ama sultahahmette birçok yolun trafiğe kapanması nedeniyle hanımız boşaldı ve her ay daha da kötüye gidiyor… bunun için kredi kullanıp başka bir yerde aynı işi yapmak istiyorum, ya da küçük bir yer yemek işi gibi, bu konuda kredi yardımı istiyorum… buradan çok fazla umudum olmasada kendimi anlatmak adına yazıyorum…

 33. bende bi kreş açmak istiyorum ama buradaki bayanların dediği gibi kredi konusunda net bir bilgi bulamadım.kendime ne istediğimi ifade edebileceğim ve bana kredi almamla ilgili hangi prosedürleri yapmam gerektiğiyle ilgili danışmanlık yapıcak bir mutahaba ihtiyacım var.kredi alabiliyor muyum nasıl alıyorum.bu konuda bilgi verilirse çok sevinicem.maden bibilgilendirme sitesi bu, sizden ricam sorularımıza yanıt verin ki ne yapabileceğimizi bilelim.bu konuda çok mağduruz,kendi adıma ben eşimden bile bu konuda gereği kadar önemseme bulamıyorum

 34. ben yeri iş yerı kurdum bayanım bankaya gidiyorum bır yıl dolmadı kredi vermıyorşar ne yapabıllırım

 35. evde kendi çabalarım ve imkanlarımla ahşap boyama ve dekorasyon ürünleri yapıyorum.çevremden gelen taleplerle ufak tefek siparişler alıyorum.fakat ben kendi sanat atolyemi açmak istiyorum ama imkanım şuan için yok.mühendisim fakat işte bulamıyorum.bu krediyi nasıl alabilirim.

 36. MERHABALAR,
  USTA ÖĞRETMENLİK VE USTALIK BELGEM MEVCUTTUR.
  GÜZELLİK MERKEZİ AÇMAK İÇİN BU KREDİDEN FAYDALANABİLİRMİYİM

 37. izmir bornovada oturuyorum.mesleğim kuaförlük.Kalfalık ve Ustalık diplomalarım var.küçük bir salon açmak istiyorum fakat ekonomik durumum yok.kredi imkanınızdan nasıl faydalanabilirim,kredi başvurusu için neler yapmam gerekiyor,ödeme şartlarınız nasıl öğrenebilirmiyim.beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

 38. Merhaba kolay gelsin ben didim den yazıyorum kendime ait unlu mamüller üzerine işyerim var fakat sermaye darlığından dolayı işyerimi yürütmekte zorlanıyorum kredi başvurularında bulundum fakat bankalar yüzümüze sürekli kapılarını kapatıyorlar.Kefilsiz kredi diyorlar başvurduğumuz zaman kefil şart koşyorlar veya teminat istiyorlar.Teminatım ve kefilim olsa zaten kredi başvurusunda bulunmam.Aynı zamanda kosgeb üyesiyim kosgeb kredisi müracaatındada bulundum sözde biz kadınlara kırk bin tl ye kadar kredi veriyorlar.Ama kosgeb kredisi daha verilmeye başladığı gün sözde sistemler kapandı .Bizler sistemler kapalı olduğu için malesef müracaat etmemize rağmen bu krediden cevap dahi alamadık .Fakat bir banka müdürü bana bir teminat bulursanız sizi kredi faydalandırırım dedi.Teminatımız olsa zaten kosgeb kredisine ne diye müracat edelim.Burda kosgebin özellği ne bu kosgeb kredileride birilerine peşkes mi çekiyorlar.Bizi bu konuda aydınlatırsanız veya bizim konumumuzdaki işletmelerin faydalanabileceği bir kredi sistemi yokmu? Teşekkürler.

 39. merhaba ben 26 yasındayım ve benim kuruyemiş ve şarküteri dükkanım var 1,5 yıldır işletiyorum ve tabiki işimi büyütmek istiyorum böyle kredi imkanlarından yararlanmak istiyorum bunun için bana bilgi verilmesini isterim sizlere çok tesekkür ederim herkeze kolay gelsin..:)

 40. iyi günler harika okuduklarım.ben bir mağaza açmak istiyorum ve kiralık eşime yakın bir mağazada buldum.bunun için kredi çekmek istiyorum.daha doğrusu sizden ilgi ve yardım bekliyorum.ilgilenirseniz sevinirim.

 41. iyi günler benimde kendime ait harfiyat şirketim var bir tane makinem var .ikinciyi alıp işimi genişletmek istiyorum bu konuda bankalara müraacat ta bulundum ama hiç bir sonuç alamadım… bana yardımcı olmanızı istiyorum…

 42. slm ben emine. bende kredi için bircok başvuruda bulundum fakaqt sonuç nafile.bu böyle olunca biz dar gelirli bayanlar nasıl iş sahibi olucaz?

 43. MERHABA BEN 28 YAŞINDA BİR BAYANIM. BEBEK VE ÇOCUK ÜRÜNLERİ SATAN BİR MAĞAZAM VAR. 7 YILDIR MAĞAZAMI İŞLETİYORUM. FAKAT ARTIK İŞİMİ BÜYÜTMEK VE BU KONUDA DAHA FAZLA BİLGİLENMEK, EĞİTİM VE KONFERANSLARA KATILMAK İSTİYORUM. ÇEVREMDEKİ BAZI ÇOK YAKINLARIM TARAFINDAN SÜREKLİ İŞİMLE ALAKALI OLUMSUZ ŞEYLER DUYMAKTAN SIKILDIM. ONLARA VE KENDİME BÜYÜK ŞEYLER BAŞARABİLECEĞİMİ KANITLAMAK İSTİYORUM. FAKAT İŞİMLE ALAKASI OLMAYAN BİR BÖLÜM OKUDUM VE HİÇ TECRÜBEM OLMADAN DİREK KENDİ İŞİMİ KURUP ÇALIŞMAYA BAŞLADIM VE 8 AYLIKTI BEBEĞİM ONUNLA BİRLİKTE ÇALIŞTIM 2. ÇOCUĞUMADA İŞ YERİMDE BAKTIM BÜYÜTTÜM. ARTIK İŞİMİ GELİŞTİRMEK VE İLERLEMEK İSTİYORUM AMA NASIL VE NEREDEN BAŞLAYACAĞIMI BİLMİYORUM. BU YIL A.Ö.F DEN İŞLETME OKUYACAĞIM EN AZINDAN BURADAN BAŞLAMAK İSTİYORUM AMA İŞİMLE ALAKALI EĞİTİM VE SEMİNERLERDEN DE YARARLANMAK İSTİYORUM. LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
  TEŞEKKÜR EDERİM.

 44. merhabalar .genelde verilen krediler önceden kurulmus ve 2 yıl faliyet göstermiş şirketler için veriliyor .. amaç kadını iş sahibi yapmaksa eger işini kumamış ama kurmak isteyen girişimciye verilmeli ki amacına ulasın . ben iki yıldır girişim yapmak istedim fakat kurulmuş bir şirketim olmadıı içinde iş falan kurmadım tabiki .. mikro kredi adı altında verilen krediler çok cüzzi ve yeterli değil .. heleki şu zamanda .. gerçekten kadını iş hayatına katmaksa amaç bu şekilde olamıyor malesef .. birde illa kadın iş kurmak durumunda olacagına bu dernege üye olan iş kadınlarının kendi işlerinde agırlılı olarak çalışsalarını kadın olmasına önem vermeliler .. ki bu yollada kadınlarımız sadece iş kurarak degil kurulmus işlerde becerilerini gösterebilsinler .

 45. ben hatice sözer küçük bir atölyem var çeyiz işleri yapıyorum fakat sermayem olmadıg için hiç ilerleyemiyorum hibe kredisi kullanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 46. selamlar ben de bi umut köyümde hayvancılıkla uğraşmak istedim fakat daha başlamadan ümidim kırıldı yorumları okuyunca hak da veriyorum.çünki farklı bi nedenden kredi başvurusu yapmıştım teminat olmadan vermiyorlar.insanların zaten imkanı olsa neden krediyle uğraşsınlar ki…bu işten kimlerin ekmeğine yağ sürülüyor çok merak ediyorm…bu ülke bu gidişle bi arpa boyu yol gidemez.hep birilerinin cebi doluyor.karınları o kadar büyük ki fakire sıra gelmiyor.

 47. slm arkadaslar ben leyla,almanyadan türkiyeye yeni geldim.ve piyasayya baktimda gercekten türkiye kadinlara bir yol acmazi gerekiyor.cok eksik var coook.
  ben bursada sadece kadinlara özel bir spror merkezi acmak istiyorum,niyetim eve kapanan kadinlara sosyal aktivitelerde bulunmak ve onlara daha güzel bir ortam yaratmak.hem eglenebilecegi hem huzur bulabilecegi bir ortam.bu is icin bana destek verecek kisileri bekliyorum.

 48. selam ben 35 yaşında calışan bi ev hanımıyım simdiye kadar cok yerde yemmek yaptım 3 kız cocugu okutuyorum ve artık kendi işim olsun isdiyorum kocaeli kandırada ikamed ediyorum ve acik kırediye ihdiyacım var dükkan buldum amma maddiolarak tıkandım eger benide arranıza alırsanız sevinirim

 49. SLM BEN 23 YASİNDA ZONGULDAKTA YASAYAN GENÇ BIR BAYANIM 6 YILDIR BIR KIRTASIYE DUKKANINDA CALİSIYoRuM YILLARDIR BEKLEDIĞİM BİR DÜKKANIM OLSUN İSTİYRUM FAKAT EKONOMİK SARTLARIM II OLMADIĞI İCİN AKLIMDA OLAN BİR İKİ İŞ PLANINI FAALİYETE GEÇİRMEK İSTİYORUM SİZLERDEN BU KONUDA BİLGİ DESTEK VERMENİZİ İSTİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM…

 50. Merhaba herkese bakıyorumki ben gibi bir çok girşimci ama desteği olmayan bayan arkadaşım var burda… Malesef Türkiyede herzamanki gibi yine bayanlar üzerinden bir çok oyunlar oynanıp, milyon dolarlar ceplere indiriliyor. 1 yıldır her türlü fon, yatırım kredisi, hibeler teşvikler ile ilgili başvuru yaptım ancak hiçbirinden cevap alınmıyor.. Üstelik projem oldukça yüksek gelirli ve kazançlı bir imalat. Özel bankalara gelince hiçbiri o sayflarında boy boy verdikleri ilanlara bağlı olarak kredi felan vermiyor… Çünkü hepsiyle elimde teklif dosyam tek tek görüştüm. Ben sadece bu ülkeye gönderilen ve bizim gibi ihtiyacı olanlara dağıtılması gereken bu paraların kimlerin ceplerini dahada doldurduğunu bilmek istiyorum.

 51. Merhabalar;
  İzmir Kemalpaşa'da oturmaktayım.Kız meslek Lisesi mezunu, 2 çocuk annesiyim,37 yaşındayım.Evden yapıp sattığım ev usulü hamur işleri ve yemekleri dükkanımda satmak istiyorum.Sermayem olmadığı için de krediye ihtiyacım var.Kadın girişimcilere verilen destek kredisi hakkında bilgi edinmek istiyorum.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.Şimdiden çok teşekkürler.

 52. mrbalar,ben istanbul pendikte oturmaktayım işten ayrıldım 2 çocuk annesiyim 32 yaşındayım daha önce özel dersane kantini ortak işlettim sözleşmesi bittiğinden işsiz kaldım ama artık kendi iş yerimi kurmak istiyorum diğer yorumları okudum ben de ufak çapta bir büfe açmak istiyorum banka kredisi çekmeyi düşündüm fakat denedim olmadı sizin bu ilanlarınız ilgimi çekti bayan dayanışması benide aranıza alıp yardımcı olursanız çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum saygılar

 53. Ben hat ve minyatür dersleri veriyorum.İstediğim tek şey bir atölye açmak.Yurtiçi ve yurt dışında bir çok sergiye katıldım.Şimdi ilk kişisel sergimi açmak için başvuru yaptım ve kabul edildi.Amacım bir atölye açıp saray sanatlarını herkese tanıtmak,öğretmek.Ne yapabilirim,nasıl yapabilirim bilmiyorum.Yaklaşık 15000 liraya ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

 54. kadın girişimci destek kredisi bankaların kadınlara sunduğu destek kredisi yalaaann
  bütün bu reklamı veren bankalara gittim hiç birisi vermiyor neymiş üstümüze mal olması lazımmış kardeşim benim üstüme birşey olsa sizin vericeniz üçbeş kuruşamı kıalırım saçmalaık insanlarla dalkga geçmekten başka birşey değil

 55. arkadaşlar bende halk bankası ile ilgili yazıyı okuyup umutla bankaya koştum ancak banka çalışanlarının böyle bir uygulamadan haberi bile yok girişimci krediside hiçbir banka vermiyormuş bu internette gezinen yalan haberlerden bilgi kirliliğinden ve bu saçmalıklarla bizi boşu boşuna umutlandıranlardan nefret ediyorum.

 56. Meraba, Adım Gülay. Benimde küçük bir tekstil atölyem var fakat elemana ihtiyacım var kaç aydır kimse basvuru yapmadı. Makineden anlayan bayanlar varsa irtibata geçebilirler. Antalya Şarampol Arka Tarafındadır atölyemiz. İrtibat No: 0544 251 38 13 Şimdiden teşekkür ederim.

 57. Sayın Girişimci bayanlar;
  Yeni keşfettiğim bir siteyi sizlerle paylaşmak istedim.Yazıyı aynen kopyalıyorum.Ben temsilci oldum, önümüzdeki yüzyılın işi bence..
  Ek gelir, Ek iş fırsatı Dünya'da ilk kez uygulanacak olan şifreli Kartvizitler yöntemi..
  Ürün tanıtımıyla uğraşmayacaksınız, para tahsilatı yapmayacaksınız, Kargo peşinde koşmayacaksınız, Ürünleri teslim etmeyeceksiniz, elinizde katalogla insanlara ürün satmaya ÇALIŞMAYACAKSINIZ.
  Ayrıntılı bilgi için
  http://www.beraberalsak.com/Yard%C4%B1m/index2.html
  bilgi@beraberalsak.com

 58. Türkiyede kadına verilen değerin her geçen gün artması beni gururlandırıyor yalnız yetkililerden bir ricam ülkemizde koca şiddetine maruz kalıp ekonomik yetersizlik çeken bayanların tespit edilip onlara öncelik verilmesini istiyorum mesutsimsek1979@hotmail.com 05545379909

 59. 41 yaşındayım girişimci bir kadınım eksiğim maddi destek sadece bayanların çalıştırılacağı işyeri fikirlerim var hayallerim büyük kerediye ihtiyacım var. destek beklıiyorum .saygılarımla

 60. Merhabalar,ben size bu yazıyı izmir'den yazıyorum.Bende işsiz kadın mağdurlardanım.2,5 yıl önce işsiz kaldım ve özel sebeplerden dolayıda çalışamıyorum.Kendi işyerimi açmak ve kendi paramı kendim kazanmak istiyorum.Ben üniversiteden2 yıllık Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum ve işimle illi ufak da olsa elimden geldiğince kendi kazancımı elde etmek istiyorum.Bukonuda sizin derneğinizin birkısım krediyi geri ödemesiz verdiğinizi duydum.Benim şu anda hiçbir birikimim yok ve bu konuda yardım ve bilgilerinizi almak isterim.

 61. slm bende geçim sıkıntısı çeken bir anneyim 3 çocuğum var okutmak zorundayım ama gelirimiz yeterli değil iş yeri açmak istiyorum kaymakamlıktan da işyerimi açmak için kredi alamadım halkbankasına bende gittim ama yine aynı şeyleri söylediler vergi levhası falan yani yalan dolan dilencilkmi yapalım ne yapalım neden kadınların sesini duyan yok lütfen duyun artık çoçuklarımızı dershaneye dahi gönderemiyoruz desteklerinizi bekliyouz

 62. merhabalar ben toner kartuş ve bilgisayar donanımı işiyle uğraşıyordum resmi olmayan bir ortaklığım vardı anlaşmazlıklar yüzünden yollarımızı ayırdık şimdi kendi başıma ayakta durmaya çalışıyorum mikro krediden tutunda kadın girişimciler için verildiği söylenen tüm krediler için görüştüm ancak hepsi sonuçsuz kaldı ya en az bir senelik faliyeti ispat çıktı karşıma yada yine konuya muaffak olduğumuzu ispat edebilmek için sigortalı olmak.Girişimim taktir toplarken ve başarılı olmaya başlamışken yardım bulamamak insanın omuzlarını ağırlaştırıyor …lütfen sormak istiyorum ticarette girişimin anlamı yeni bir projeye yada şöyle diyelim yeni bir oluşuma başlamak değilmidir?Destek bulabilmek için başka bir yol varsa fikir yardımı istiyorum kredi almayı başaran kimse varsa yazsın lütfen umut olursunuz… bize…

 63. merhaba, ben batman dan güler, genç girişimciyim. biz kendi imkanlarımızla yöresel ev yemekleri yaptığımız" YÖREM EV YEMEKLERİ LOKANTASI". kadın girişimciliği ve istihdamına katkı sağlamak için kendi imkanlarımızla kurduğumuz küçük işletmemizi desteklemek ve katkı sunmak isteyenleri batmana bekliyoruz. Maddi, manevi desteklerinizi bekliyoruz … "YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI" SEVGİLERİMİZLE,

 64. bende kendime göre bir iş yeri açmak istedim halkbankasına kredi için uğrayanlardanım ama bu kredi sistemimiz aktif değil denildi arkamı dönüp çıktım nasıl oluyorda hem kredi veriyoruz deyip ardından bir yıllık vergi levhanızı görmemiz lazım denilebiliyor anlamış değilim.Bir yıllık vergi levhası sahibi olsam zaten herşeyi yerliyerinde bir iş yeri sahib olmuşum sayılır ozaman değil devlet bankası özel bankaların hangisine gitseniz zaten bu şartlarla kredi verebiliyorlar.Herşey yalan dolan olmuş gözboyamaktan başka hiçbirşey değil.

 65. bende buradaki yorumlara katılıyorum. kadının önü açılmalı derken hangi kadın pörtföyünden bahsediliyor anlamıyorum. adalet y.o mezunuyum iç miamarlık eğitimi alıyorum. gönüllü yardım kuruluşlarına yardım ediyorum 32 yaşındayım 2 çocuk annesiyim ve kadın giyimi üzerine tasarım içerikli mağaza açmak için araştırma yapıyorum. kendimi geliştirmek için imkanlarımı deniyorum. ama kredi desteğine gelince…………… bu nasıl destek analmadım. kredi için bir bankacı tanıdığımı aradım ve nasıl girişimci kadın kredisi alabilirim dedim. cevap " SEN İŞ KUR DİYE KREDİYİ YOLA DÖKMÜŞLER" buna cevap varsa siz söyleyin

 66. mrb bende 33 yaşında üniversite mezunu biriyim.tablo karamsar olduğu için köyüme dönüp hayvancılık.(süt sığırcılığı )yapmaya başladım ama sermayem yetersiz olduğu için yarım yamalak gidiyor.direniyorum.umutsuzum.halkbankın kadın girişimciye kredi verdğini duydum ve 2 gündür şubeyle ev arasında mekik dokuyorum.yok öyle bir kredi teminatsız veremeyiz diyorlar ve tüm kapıları kapatıyorlar.hani çarşaf çarşaf sitelerdeki destek haberleri noldu.hani destek hani.böyle umutlarıyla oynanmasın kadınların.zaten ezilmiş çileli anadolumun gururlu,çalışkan kadınlarını karanlıklara itmeyim.bir el uzatın.toprağa tohumu atın bakın nasıl asil bir çınar çıkıyor ortaya.

 67. ben gül size dedigim halk bankasının kadınlara yönelik kredisi işte .herkesin yalanladıgı o kredi yazısı bu.eger bu yazıyı yazdılarsa vermek zorundalar.

  Kadın Girişimci Kredisi, herhangi bir faaliyeti ya da kendine ait bir işyeri olmayan, mal ve hizmet üretimine, serbest meslek ya da ticari faaliyete yönelik yeni bir işyeri açmak isteyen, elinde iş konusu ile ilgili belgesi olan veya olmayan, bilgi veya deneyime sahip ancak yeterli sermayesi bulunmayan KADIN girişimciler 5000 YTL’den 25.000 YTL’ye kadar ; azami 6 ay ödemesiz dönemli 36 aya varan krediler ile desteklenmektedir.

  Bu kredinin en önemli özelliği ise; kredi için geçmiş döneme ilişkin mali veriler, tablolar gerekmemektedir.

  Biliyoruz”¦.Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin karşılaştığı en önemli sorunlardan biri teminat! Halkbank “teminat yetersizliği” probleminin çözümü için KREDİ GARANTİ FONU’nun kefaletini sağlayabilmektedir. Kredi Garanti Fonu’nun öncelikleri arasında genç ve kadın girişimciliğin geliştirilmesi de yer almaktadır.

  Kadın Girişimci Kredisi ile tanışın, hayalinizdeki iş için bir adım atın.

  Detaylı bilgi için en yakın Halk Bankası şubeleri ile irtibata geçebilirsiniz
  Halk Bankası

 68. Mor çatı idi sanırım tam bilmiyorum ege bölgesinde bu şekilde girişim yapmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık ve destek hizmeti veren kurum vardı isteyen olursa araştırabilirim. gecen 45 proje onaylamışlardı.

 69. ben 46 yasında daha once tıcaretle ugrastım ve bulundugumalanda guzel basarılara ımza attım fakat bır cocugumoldu esımde cocugabakıp evde oturmamıcın elımdekı butun ımkanlarımı aldı suan 50 kısılık bır kadın ekıbı kurdum bılgı ve pıyasa tecrubemle yenıden bır seyler yapmayı hedeflıyorum bu konuda kagıderden calısan bayanların ssk odemelerınde destek alabılırmıyız veya bıze nasıl bır destek verılebılırkı evde koca baskısından asagılamasından kurtulup kendı ayaklarımız uzerıne durabılelım

 70. GARANTİ BANKASI KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ OLDUĞUNU DUYDUM AMA GİTTİM EN AZ BİR SENEDİR ÇALIŞIR DURUMDA OLAN İŞLETMEM OLMASI GEREKİYORMUŞ BEN İŞ YERİ KURMAK İSTİYORUM BENDEN ESNAF TA KAYDIM VARMI YOKMU ONU SORUYORLAR BÖYLE SACMALIK OLURMU KADIN LAR İŞ KURMASINMI HEM KADINLAR YÜKSELSİN İSTİYORLAR YÜKSELMEMEMİZ İÇİNDE BÜTÜN GAYRETLERİNİ SERGİLİYORLAR LÜTFEN KADINLARA KREDİ VERİLSİN KADINLAR EZİLMESİN

 71. 40yaşında bir bayanım 7 senedir iş arıyorum işte kurmayı düşündüm ama cok zor hayat şartları kredialmak bir kimseden adam gibi bilgi alamıyorsun kadınlara tam destek yok yok saygılar

 72. kimsenin cevap verdiği yok.bence biz kadınlar kandırıyolar.varsa böyle birşey kime yardım etmişler .bence kimse inanmasın çabalamaya devam arkadaşlar. SAKARYA

 73. Bende bütün yorum yapan arkadaşlar gibi çabaladım çabaladım olmadı kpss yi 3 kere kazandım ama sonuç yok piyasada düzenli düzgün bir iş yok 35 yaşındayım ve hala kendime yeni bir iş kurmakla meşgulum bu seferde sermayem yok desteğim yok Allah aşkına bu reklamı yapılan hibe proje yatırımlarını kimler kullanıyor bu siteye bile bir tane yararlanıpta yorum yazan yok ben çektim işimi kurdum diyen birisi varsa lütfen yol göstersin bizlerde bu hayatın içinde olmak istiyoruz. üretmek yararlı olmak ve mutlu olmak istiyoruz sevgiler saygılar

 74. merhaba ben meslek lisesi mezunuyum.halk eğitime bağlı biçki dikiş kurslarında 2 yıl usta öğretici olarak çalıştım.Ardından 2 yıl önce bayan giyim üzerine terzi salonu açtım fakat kriz nedeniyla kısa bi süre önce salonu kapatmak durumunda kaldım .mesleğimi daim ettirebilmek için sizden yardım bekliyorum saygılarımı sunuyor teşekkür ediyorum

 75. işletmemde 7 siğortalı 10 stajer 3gönüllü elemanım var.nakış ağırlıklı ev testil üretimi yapmaktayım.atölyemin mülkünü teminat vererek bankadan kredi aldım.kullanmakta oldugum makinalar eskimekte ve bakım gerekiyor.kredimi ödemekte zorluk çekiyorum.yeni makinalar almam gerekiyor.uzun vadeli az faizle ödeyebileceğim bir kredi bulabilirmiyim makinalarımı alabileceyim krediyle yenileyebilirmiyim.ürünlerim çok güzel ama ambalajlıyamıyorum bile alamıyorum maddi imkansızlıgımdan yardımınıza ihtiyacım var.AB fonlarından yararlanabilirmiyim bana nasıl yardım edebilirsiniz . saygılarımla

 76. SELAMLAR..KULLANDIRILACAK KREDİNİN ŞARTLARI NELERDİR ..HANGİ KOŞULLARDA KİME VERİLECEĞİNE DAİR BİR KRİTER VAR MI..BİLGİLERİ KİMDEN ALABİLİRİM.DESTEĞİNİZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER..
  İYİ ÇALIŞMALAR

 77. Çok merak ediyorum bu isteklerin hangisine cevap verilmştir? Ben de istekte bulunmak istiyorum ama ümitsizim onun içinde talep edemiyorum.Lütfen yazdıklarınm terbiyesizlik olarak algılanmasın.Saygılar….

 78. merhabalar,ben 33 yaşındayım herzaman için hedefim kendi iş yerimi açmak iş kadını olmaktı. yeni girişimci bayanlara destek kredisi verildiği haberlerini herzaman takip ediyorum araştırıyorum ama maalesef bir sonuç alamıyorum.bankalar zaten hiç yanaşmıyor,kendi paramı kendim kazanmak geçimimi sağlamak ve hayalimi gerçekleştirmek için takı dükkanı açmak istiyorum az da olsa sermayem var ama destege de ihtiyacım var .lütfen ama lütfen sayın değerli yetkililerimiz bana ve benim gibi girişimcilik hayalleri olan kadınlarımıızn hayallerini gerçekleştirmelerin de yardımcı olun bizde sizler gibi başarılı iş kadını olabiliriz… sevgi ve saygılarımla
  elif teke

 79. merhabalar,ben 29 yaşındayım kendime ait bir iş yeri açmak istiyorum butik pasta üzerine eğitimler aldım fakat sermayem olmadığından iş yeri açamıyorum kredi alabilmem için ne gibi koşullar gerekli ne kadara kadar kredi kullanabilirim geri ödemesi ne zaman öğrenmek istiyorum ilginiz için teşekkürler.

 80. merhaba ben ogrencı servısı yapmaktayım bu yaz kendıme bırde kres acmayı dusunuyorum kadı gırısımcı paketölerınden nasıl faydalabılecegımı bıldırırsenız sevınırım nerelre basvurabılırımtam olarak bılmıyorum.

 81. merhaba ben güzellik salonu sahibi ve estetisyenim.bankalar işyeri açmadan önceki durumlara bakarak kredi vermede zorluk çıkartıyorlar ve işyerini gelişirecek şekilde kredi vermiyorlar.bu durum bu işletmelerin gelişmesine imkan sağlamıyor.aynı zamada meslekieğitim merkezlerindengönderili bizde yetişe elemanlar ekonomik olanaklarıdaha iyiolanişletmeri tercih ediyrlar.kadıngirişimcilere tam manasıyla destek sağlanmalı.buişyerleri gelir getiren işletmelerdir.bir çıkaryolu bulunup özellikle kadınlar çalıştırdığı işletmeler daha yüksek,uzun vadeli kredilerle desteklenmelidir.lafla kalmamalı,sadece belirlikesimler desteklenmemelidir.krediihtiyacı daha çok olana ve işletmelerin kalkınacağı şekilde veilmelidir.

 82. NE TÜR PROJELERE KREDİ VERİLİYOR MİKTARI VE ŞARTLARINI HAK. BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. KONU HAK. NEREYE MÜRACAT ETMEM GEREKİYOR.MEVCUT İŞYERİNE VERİLİYOR YOKSA KURULACAK İŞ YERİNE Mİ

 83. Ben de iç giyim üzerine küçük bir işyeri açmak ıstiyorum 5çocuk annesiyim imkanlarımçok kısıtlı çalışıp eşime çocuklarıma artık destek olmak istiyorum
  bana yardımcı olsanız çok sevinirim

 84. merhabalar ben fatma.spor akademisi mezunuyum kpss den dolayı hala atanamadım.artık kendi işimi kurmak istiyorum.manisada yaşıyorum spor salonu açmak istiyorum.ama param yok.kerdi almak için neler yapmam gerekiyo.yardımcı olrrsanız çok sevinirim

 85. slm öncelikle kadın olupta ticater yapıyorsa işi çok zor bence işyerim var ayakabı mağazam var işimi daha ileriye ğötürmek istiyorum ama bankadan kredi istediğim zaman bana zorluk çıkarıyorlar sanki vebalı olarak bakıyorlar kredi alıpta ödemiyecek ğibi bakıyorlar garanti bankasında kredi istedim hala sonuç yok ödemelirimde sorun olmadı 1 yıl içinde ticaterette sorunum olmadı ama kadın ğirişimcilere sorun çıkarmamaları lazım bence sesime kulak verenler varsa duysun sesimi

 86. merhaba kendime ait ufak bir lokanta açmak istiyorum uzun zamandır araştırmalarımı yapıyorum iş yeri çalışan gibi herşeyi ayarladım gibi ama 10 15 bin ytl arası bir paraya ihtiyacım var bu krediden faydalanmak için ne yapmam gerekiyor. kırşehir kamanda yaşıyorum

 87. ben iç giyim mahazası açmak istiyorum.kıredi alabilmem için neyapmam gerekiyor?bana bilgi verirseniz sevinirim.

 88. merhaba biz 7 arkadaş iş kurmak istiyoruz yapılan yardımların dönüşümü varmı bilmek istiyoruz

 89. sayın kagider mensupları benimde üyesi olduğum samsun kagid derneği olarak çalışmalarınızı gururla, umutla takip ediyoruz. bizde, hem bizim hem çevremizdeki kadınların ufkunu açan, hayata katılımı sağlayan iyi çalışmalar yapmak istiyoruz.ancak yeni bir dernek olmamız ve mali açıdan yetersiz kalmamız bizi demoralize ediyor. bize nasıl bir rota izlememiz , neler yapmamız gerektiği konusunda yardımcı olmanızı rica ediyoruz.bizide yanınıza olmasa bile arkanıza almazmısınız? büyük şehirde bazı şeyler daha kolay oluyor oysa buralarda kadının kadına inanması, güvenmesi hatta dinlemesi bile çok zor. sonsuz ve sınırsız başarılar

 90. Okuduğum maillerde bir şeylerle uğraşıp evine katkıda bulunmak isteyen kadınlarımızı görüyorum.Karadenizdeki sanayinin gelişmediği,tarlada çalışıp ürününden kazandığı parayla geçimini sağlayamadığı için el emeğiyle işledikleri örtülerini satmaya çalışan köydeki,şehirdeki kardeşlerimizin bu el emeklerini yurt dışına pazarlayıp onları seri üretime geçirecek bir iş düşünüyorum bunun için avrupa birliği fonlarından yararlanmak isteyen bir kadın girişiciyim bu konuda fonlardan yararlanabilirmiyim.

 91. Türkiyede kadın esnaf olmak çok zor.Kadın esnafa bu kadar destek olacak proğramlar olmasına karşın bankalar kredi verme aşamasında kadınların bütün şevkini kırıyor.Şubelerde esnafla ilgilenecek yetişmiş personeli dahi olmayan bazı bankalar bayan girişimci adı altında proğramla adından söz ettirmektedir.Kadın girişimci olduğum bir bankada KOSGEB in verdiği faiz destekli kredi için yapmış olduğum müracaatı 21 günde cevap alamayacak kadar yeteneksiz kişiler ticari şubede kobi temsilcisi olarak şube tarafından çalıştırılmaktadır.kendilerini uyardığım halde bu kredide teminat olarak KGF nu işaret etmeme rağmen konuya hakim yetişmiş elemanları olmadığı için olumsuz cevap vererek esnafın moralini bozan bir bankacılık sistemi halen yürürlüktedir.Bu durumda krizden çıkış açıklanan ekonomik proğramların başarılı olması olanaksızdır.Esnaf banka kapılarında boş yere zaman kaybetmektedir.Size yazmamın sebebi bu yorumu ilgili birilerinin okuyarak benimle iletişime geçmesi içindir.SAYGILARIMLA

 92. valla ben de türkıye sartlarında esınden sıddet gormus ve evını ayıramamıs bır bayan olarak meslek lısesını bıtırmıs ve kpss sınavlarını kazanmıs olmama ragmen atanamayan ve oglunu sapık bır mahalleden kurtarmak adına bır anne olarak acele yardım beklıyorum

 93. merhaba izmir de oturuyorum urlada börek imalatımız var fakat oturduğum semtte şube açmak istiyorum kredinizden nasıl faydalanabilirim.Saygılar

 94. merhaba ben betül ülgen estetisyenim egitim almış olmama ragmen çalışmış olmadıgım için tecrübesizlikten kimse işe almak istemiyor bende kuaför odası tutup yada malzemelerimi alıp evde yapmak istiyorum ama malup parasal yönden sıkıntım var bende yararlanabilirmiyim

 95. Ben de naçizane küçük bir takı malzemesi ve bijuteri dükkanı açmak istiyorum. Balıkesir/Edremit ilçesinde ikamet etmekteyim. bu kredilere başvuru için ne yapmam gerekiyor. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Telefon numaram : 0539 943 02 03

 96. 30 yaşında ev hanımıyım 1oğlum var kendi işimi kurmak istiyorum eskişehirdeyim nasıl bilgi alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 97. merhaba ben yasemin silivride oturuyorum ev hanımıyım bende silivride ufakta olsa bir yüncü dükkanı açıp evime katkıda bulunmak istiyorum .bu kredi konusunda bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler..

 98. merhaba ben 26 yaşında ev hanımıyım bende kendimi iş hayatında geliştirmek istiyorum inegölde ikamet ediyorum ve buraya iç çamaşırı mağazası açmak istiyorum bana yardımcı olacağınıza inanıyorum bizim gibi genç bayanlara iş imkanı verecenize inanıyorum desteklerini bekliyorum teşekkürler.

 99. yıllardır arzuladıgım bir türlü nasip olmıyan … minik ev yemekleri restorantı acmıya karar verdim(cok gec kaldım ) ama malesef hic bir banka bunun icin bana destek kredisi vermek istemedi…. sadece 20.000 tl ye ihtiyacım vardı… anlamak istedigim ..sadece pazarda mal satacak evinde örgü örecek evden yemek yapıp satacak ..bu tip işleremi yardım yapılıyor…? anlamış degilim . vede cok üzgünüm .veya bir minik otel sahil kasabasında acamıyacakmıyım…?

 100. ufak bir bayan kuaförü sahibiyim . iş yerimi büyütüp işyerimde yapabileceğim bayilikler almak istiyorum bununla ilgili destek ve fikir nasıl alabilirim

 101. ben 3çocuk annesi 1 evhanımıyım üç çocuğumda okuyor.ikisi üniverstede biri ilk okulda onların eğitiminde maddi olarak eşime yardımcı olmak istiyorum eşim memur bu krediden bende faydalana bilirmiyim küçük bir dükkan açmak istiyorum beni bilgilendirirmisiniz .şimdiden çok teşekkürler

 102. merhabalar,ben tarımsal alanda bir meyve yetiştiriyorum..bu meyvem ile ilgili saplığa uygunluk anlamında nerelerden rapor alabilirim,tescili için ne yapmalıyım,hiç bilgi sahibi değilim..bu konuda maddi ve manevi desteğe ihtiyacım var ltf bana bilgi anlamında yardımcı olursanız sevinirim…msn adresim mira_yaso@hotmail.com

 103. Ben İzmir'den Süreyya.Evliyim ve 2 kızım var.Okula gidiyorlar.Ben de eve katkıda bulunmak aynı zamanda çalışmak istiyorum.Bir arkadaşımla birlikte küçük bir kırtasiye açmak istiyoruz ama maddi desteğimiz olmadığından bir başlangıç yapamadık.Böyle bir kredi yardımının varlığını öğrendiğimizde çok heyecanlandık ve araştırmaya başladık.Lütfen nereye baş vurabileceğimizi bize yazarsanız çok seviniriz. sureyya.seckin@hotmail.com. şimdiden teşekkürler…

 104. kendim 27 yasında bayanım emlakcılık yapıyorum işlerimin daha iyi olabilmesi için biraz paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevınırım

 105. ben kadın esnfım küçük bir büfe işletiyorum 5 ay oldu fakat para sıkıntısı çekiyorum bazı ürünlerimi yerine koyamıyorum eğer böle bi ufak miktarda kredi yardımı yapma imkanınız varsa bir bayan esnaf olarak yardımınızı bekliyorum şimdiden ilginiz için teşekkürler

 106. pamukap aş ısıve ses yalıtımını dekarasyon ile birlestırdı artık bınaların iç decorasyonunda pamukap kullanılacak eskı model yabancı markalara son yuzde yuz yerli patentli avrupada kabul görmuş 10 yıl ömruyle harıka bır sey musterı hızmetleri 02322750101 cep 05063282204 nolu tel ulasabılırsınız bakmaya ve incelemeye değer ayrıca yatırım tesvıkınden faydalanmak isteyenler ıcın bir fırsat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here