Yazın Ne Satılır - Girişimcilik Fikirleri 1
Güneş Enerjili Şemsiye

Yazın Ne Satılır

Yaz ayları artık kapıda ve bu durum girişimciler içinde yeni fırsatlar oluşturuyor. Hangi ürün veya hizmeti sunmalıyız diye şimdiden düşünmeye başlamış olabilirsiniz. İşte sizin için araştırdığımız birbirinden ilginç yaza özel fikirler. Bunların bir kısmı satılıyor bir kısmı da proje aşamasında.
1- Plajda güneşlenmek için Neso Çadırları
Bu fikir şu an yatırım toplama aşamasında ve durumuda iyiye gidiyor. Plaja giden tatilciler için düzenlenmiş bu çadırların hem kurulumu kolay hemde yanınızda taşıması kolay. Ürünü üretmek o kadarda zor gözükmüyor. Neso Çadırlarının ana görevi plaj şemsiyesi olmak. Alternatiflerine göre daha çok avantajı bulunan bu ürünü yakından incelemek isterseniz ürünün videosunu izleyebilirsiniz.

2-Güneş Enerjili Şemsiye 
Şemsiyeler ve çardaklar güneşten korunmak amacıyla yazın en çok satın alınan ürünler arasında. Resimdeki Güneş Enerjili şemsiye ise işi bir adım öne götürerek akıllı cihazlarınızıda şarj etmeyi düşünmüş. Bu ürün yurt dışında 500 dolar civarında satılıyor. Türkiye’de de benzerleri var ve tatil piyasamıza baktığınız zaman ürüne yoğun ilgi olabileceğini farkedeceksiniz.

Güneş Enerjili Şemsiye
Güneş Enerjili Şemsiye

3- Havuz Temizleme Robotu
Havuzun içini boşaltmak ve temizlemek zor olduğu gibi uğraştırıcı bir iştir. Oysa ki iRobot firması bu iş için harika bir havuz temizleyen robot üretmiş. Bu ürün yurt dışında 1300 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulmuş. Havuz temizleme robotlarının farklı versiyonlarınıda Türkiye’de derya elektronik tarafından satılmakta. Bu firmayıda yakından inceleyebilirsiniz. Havuz temizleme robotlarını geçici bir iş olarakta düşünebilir ve bu makinelerden alıp işletmelere kiralayabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki havuz ve aquparkları iş başına ücretlendirme yaparak temizlemekde güzel bir ek gelir sağlayabilir.
4- Dondurma Arabaları
Gezici dondurma arabaları çok iyi paralar kazanabiliyor. Türkiye’de hala çok popüler olmayan bu girişim yurt dışında bir çok ülkede bulunuyor. Özellikle dondurma satma fikri çok karlı ülkemizde araçlar ile yaygın olmamasının sebebi ise gerekli izinlerin alınmasında yaşanan zorluklar olabilir. Son yıllarda soft dondurma makineleride bu arabaların içine girmeyi başardı ve videoda izleyeceğiniz gibi müşteri bulmakta zorlanmıyorlar.
5- Semaver Kiralama
Semaver ile çay yapıp kiralamak özellikle turistik yerlerde çok popüler olmaya başladı. İşe başlaması ve pazarlaması kolay olan bu fikrin kazancıda güzel. Çay hepimizin yaz kış çok sevdiği ve vazgeçemediği bir içecek bu yüzdende çok satıyor. Yaz aylarında gezmeye giden bir çok kişi mola verdiği veya gezdiği noktalarda semaverle çayı gördüğü zaman dayanamıyor ve aile olarak mutlaka içiyor. Ortalama semaver ile çay servisi vermek 15-30 Tl arasında değişiyor maliyeti ise su,çay ve mangal kömürü. Kısaca 2-3 lira gibi maliyeti var. Günde 30 kere semaver kiralamak ise en az 450 en çok 900 lira kazandırıyor. En önemli nokta ise kiralama yapacağınız mekanı iyi seçmeniz.
Semaver Kiralama
Semaver Kiralama

Bu konuya ilgili diğer bir konu ise Yaza özel iş fikirlerini de okuyabilirsiniz.

BESTE PARK-TEL