Şevket ustanın briket makinesi dünyada kapış kapış

121

İlkokul mezunu, 1985 doğumlu Şevket ustanın imal ettiği otomatik briket ve parke taşı makineleri için dünyadan sipariş yağıyor.

Şevket Sevimli’nin ustabaşı olarak çalıştığı Ankara OSTİM’deki Zaian Mac şirketi, en erken sipariş teslimatı için 2011 yılı sonuna gün verebiliyor. Makinenin üretildiği Zaian Mac yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket. Makine saatte 3.250 parke taşı veya 1.000 briket üretim kapasitesine sahip.

Türkiye’de daha önce yapılmayan tam otomatik briket ve parke taşı makinesi imaline başlayan Zaian Mac, 1 yıl içinde Ankara ve Konya’daki müşterilerine 5 makine teslim etti. Cezayir başta olmak üzere Afrika ülkeleri, Kazakistan, İngiltere, Fransa ve Kuzey Irak’tan sipariş almaya başladı.

Zaian Mac Genel Müdürü Mustafa Günal, “Aynı makinenin ithal olanı 1-2 milyon Euro arasında fiyatlarla satılıyor. Biz 100-150 bin Euro’ya satıyoruz. Yoğun siparişlerden dolayı teslimat için 2011 sonuna gün verebiliyoruz. Zaian Mac’in 150 bin Euro’ya ürettiği tam otomatik briket ve parke taş makinesi 1 milyon Euro’ya ithal edilen markalarla aynı özelliklere sahip.” dedi.
Kaynak:Zaman

10 YORUMLAR

  1. Telefon Numaram 0 532 714 18 74
    Makine konusunda teleplerinizi değerlendirebiliriz…

    Yorumlar için teşekkür ederim

  2. bu gördüğünüz resimdeki makina Yalçın Makinaya aittir firma başkalarının resimlerini kullanmaktadır.

  3. merhaba

    şevket ustanın biriket makinası gerçek bir başarı öyküsü ve etkileyici bir çalışma. şevket ustanın fabrikasına veya kendisine nasıl ulaşabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here