Kredi İle Yapılabilecek Uzman Ve Hibe Desteği Gerektirmeyen İşler

100 bin lira sermaye ile hibe almadan yapılabilecek işler hakkında bilgiler ve projenize hibe verebilecek kurumların listesi.
Kredi İle Yapılabilecek Uzman ve Hibe Desteği Gerektirmeyen İşler
6 dk
Son güncellenme: 18/10/2021
Tüm Başlıklar

100 Bin Türk Lirası İle Ne İş Yapılır?

Kendi işinizi kurmak, ticarete atılmak ve sabit bir gelire bağlı kalmamak mı istiyorsunuz? Hayallerinizi gerçekleştirecek sermaye ve cesaretiniz var fakat henüz daha ne iş yapabileceğinize karar veremediyseniz bu yazı tam size göre.  

Hibe Desteği Veren Kurumlar

Girişimcilik bireyin kendi işini kurması ve daha fazla paralar kazanması için kişinin kendisine fayda sağlasa da ülke ekonomisinin canlandırdığı için devlete de para kazandırmaktadır. Bu nedenle çeşitli kurum ve kuruluşlar yapılan girişimcilik projelerini destekler ve belli miktarlarda maddi desteklerde bulunarak hibe yardımı sağlarlar. Verilen hibe, faizsiz kredi destekleri, işletme için gerekli makine ve ekipman için kullanılabileceği gibi iş yerlerinde üretimi veya ticareti yapılacak mallar için de kullanılabilmektedir.

Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Hibe Veren Kuruluşlar

 • KOSGEB
 • Tarım ve Orman Bakanlığı
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)
 • Bölgelerin kalkınma ajansları

Girişimci ve Esnaflara Hibe Veren Kuruluşlar

 • KOSGEB
 • Ticaret Bakanlığı
 • Esnaf Kooperatifleri
 • Teknoloji Bakanlığı
 • Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü

Hibe ve desteklerin yanına iş yeri açmak isteyen girişimcilere de çoğu banka kredi desteği vermektedir.  

Kadın Girişimcilere Hibe Veren Kuruluşlar

 • KOSGEB
 • TOBB Kadın Girişimciler kurulu
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • KGF Kadın Girişimciler Desteği
 • Kadın Girişimciler Derneği
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Hibe Desteği Veren Diğer Kuruluşlar

 • TÜBİTAK
 • Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri
 • Kredi Garanti Fonu
 • Hazine ve Maliye Bakanlığı
 • Türkiye Teknoloji Vakfı
 • Avrupa Birliği (AB) hibe fonu
 • TOBB
 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Hibe Desteği Almadan 100 Bin Tl İle Yapılabilecek İş Fikirleri  

E-Ticaret Yapmak  

Online alışveriş insanlar için vazgeçilmez bir hale geldi hatta bazı insanlar için internet üzerinden alışveriş yapmak tutku halini almış durumda. Öyle ki dünyada dakikalar içinde binlerce sipariş veriliyor. İhtiyaç duyulan bir eşyayı almak için dışarı çıkıp belirli bir yol giderek satış merkezinden alım yapmak birçok insan uğraştırıcı ve yorucu. Evinden, efor ve zaman harcamadan yapılan online satışlar çok daha cazip geliyor.

Hangi ürünleri satacağınıza karar verin, teminatını kolay ve ucuz şekilde yapabileceğiniz  bir ürün olursa sizin için daha avantajlı olur. Hedef kitlenizi belirleyin, ürününüze kaç yaş aralığındaki insanların ilgi göstereceğini, daha çok kadınların mı yoksa erkeklerin mi ilgi göstereceğini, hangi bölgede yaşayan insanların ilgi göstereceğini veya ekonomik durumu ne seviyede olan insanların tercih edeceğini bilmelisiniz, bu gibi soruların araştırmasını yaparak bir hedef kitle belirlemeli, satış ve reklam çalışmalarını bu veriler üzerinden yapmalısınız. Bu araştırmaları doğru yapmanız ve doğru stratejiyi belirlemeniz halinde hedefe daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kobi Hibe Desteği Nedir ve Kimlere Verilir

Emlakçılık Yapmak

Bir emlak dükkanı açtığınızda ilk aylar çok zorlanabilirsiniz. Emlak sektörünün en önemli kuralı geniş bir çevrenin olmasıdır. Emlakçı açmak için gerekli belgeleri, izinleri hallettikten sonra ofisinizi kurdunuz ve kurumsal bir hava kazandırdınız. Her şeyin dijitalleştiği bir dönem de sizin de dijitalde yer almanız gerekecek. Kendinize güzel bir site kurdurun ve sosyal medya hesabı açarak, bilinirlik ve güvenirliğinizi artırın. Unutmayın! Artık kurumların görünen yüzü sosyal medyalarıdır.

Ofisinizi dekorasyonunu iyi ve göze hoş gelmesine dikkat edin çünkü ağırladığınız müşterilerin gözünde ofisiniz sizin prejtinizdir. Ofisiniz için gerekli olan her şeyi tamamladıktan sonra reklam çalışmalarına başlayarak, müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayacaksınız. Her zaman için yenilikçi bakış açısıyla bakarak müşterilerinize daha iyi hizmet vermeyi hedeflerseniz çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sektörde ne kadar uzun kalırsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hediyeleşmek kimi mutlu etmez ki? Yeryüzünde en güzel şeylerden bir tanesi karşı tarafı düşündüğünü belli eden bir hediye almak veya düşünüldüğümüzü hissedeceğimiz küçük de olsa bizim için bir hediye alınması…

Doğum günleri, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, mühendisler günü, evlilik yıldönümü… Bu liste uzayarak gider sonu gelmez. İnsanlar sevdiklerini mutlu etmeyi onlara hediye almayı çok severler. Özel günlerin sayısı bu kadar fazlayken alınan hediyelerin sayısını siz hesap edin. İşlek bir caddede veya hediyelik eşya dükkanının olmadığı, rekabetin az olduğu bir lokasyonda dükkan açarak ve hediyelik eşya çeşitliliğini artırarak bu sektörde çok iyi paralar kazanabilir ve en başta yatırmış olduğunuz sermayenizi kısa sürede amorti edebilirsiniz. Gündemi takip ederek popüler, sevilen eşyaları dükkanınızda bulundurmanız satış hızınızı artıracak ve dükkanınıza olan ilgi artacaktır. Aynı zamanda ürünlerinizi sosyal medya platformlarından satışa sunmanız da daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Hediyelik eşya dükkanı 100 bin tl bütçeyle yapılabilecek iyi bir iş olabilir.

Dönerci Açmak

Hızlı yemek tüketim sektöründe en çok tercih edilen yiyecek dönerdir. Her mahallede görebileceğimiz dönerciler gerçekten bu kadar iş yapabiliyorlar mı? Sorumuzun cevabı evet çünkü hızlı hazırlanıp servis edilmesi, lezzeti, doyuruculuğu ve fiyatı insanları döner yemeye yönlendiriyor.  

Doğru lokasyonda açacağınız dükkan ile servis hizmetlerini artırarak yüksek kazançlar elde etmeniz ve kısa sürede sermayenizi amorti etmeniz mümkün. Evlere servis hizmetiyle kazancınızı katlayabilirsiniz. Reklam çalışmaları kapsamında ara ara kampanyalar yapmanız, broşürler ve magnetler yaptırarak evlere dağıttırmanız da kazancınızı ve bilinirliğinizi artıracak en önemli yöntemlerdendir.  

İlginizi Çekebilir:  Kosgeb İçin 50 İş Fikri

Çiğ Köfteci Açmak

Lezzeti, yapımı ve tüketimi ile kültürümüzde yer edinmiş olan ve çok sevilen yiyeceğimiz olan çiğ köfte ününü son 10 yılda oldukça artırdı. Eskiden sokak aralarında ve küçük dükkanlarda satışı gerçekleştirilen çiğ köfte, şimdiler kocaman dükkanlarda ve şehrin en işlek caddelerinde servis edilmektedir.  

Günün her öğününde yenebilen ve neredeyse herkes tarafından tüketilen çiğ köfte, dükkan fikri arayanlar için de oldukça mantıklı bir girişimcilik fikridir. Büyük firmaların bayiliklerini alarak, onların desteğinden ve vermiş oldukları eğitimlerden yararlanıp, yapmış oldukları yönlendirmelerle çiğ köfte alanında kısa sürede bilgi ve tecrübe sahibi olabilirsiniz. Sıfırdan kendi markanızı da yaratabileceğiniz sektörde, uğraşmak ve risk almak istemiyorum, kazancıma bakmak istiyorum derseniz bayilik almak sizin için doğru bir tercih olacaktır. Firmalardan bayilik alarak, firmanın güvenirliği ve bilinirliğini kullanarak dükkanınızı açıldığı ilk günden itibaren dolu tutmayı başarabilirsiniz.  

100 bin liralık bir sermaye için iyi bir girişim ve dükkan fikri olan çiğ köfte sektörü riski az kazancı bol bir iştir. Evlere servis sistemini sağlar, hizmet kalitesini önem verir ve müşteri memnuniyetini sağlarsanız kısa sürede dükkan açarken koymuş olduğunuz sermayeyi amorti edebileceğinizden ve kazanmaya başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.  

Hırdavatçı Açmak

Hırdavat sektörüne girecekseniz avantajlısınız çünkü bu sektörde rekabet fazla olmadığı için iş yapma potansiyeliniz yüksek olacaktır. Doğru lokasyon tercihi, malzeme tedariği ve reklam çalışmaları ile yüksek kazançlar elde etmeniz çok mümkün.

Yenisini almak veya yaptırmak yerine tamir etmenin artması ve hobi kültürünün yaygınlaşması, bina tamiratlarının artmasıyla beraber hırdavatçılara duyulan ihtiyaç da artmış durumda. Yapı sektörü alanında yapacağınız pazar araştırması ile en sık ihtiyaç duyulan malzemeleri tedarik ederek, elinizde malzeme çeşitliliği bulundurarak her gün satış yapabilirsiniz. Müşterilerinizle kuracağınız güler yüzlü iletişim ve müşteri memnuniyeti ise müşterilerinizle samimi bir bağ kurmanıza yardımcı olacaktır. Hırdavatçı dükkanına ne zaman ihtiyaç duyulacağı, ne zaman hangi malzemenin lazım olacağı pek belli olmaz bu nedenle müşteri ilişkilerini iyi tutmanız bir malzemeye ihtiyaç duyulduğu zaman tercih edilmenizi sağlayacaktır.  

Cep Telefonu ve  Cep Telefonu Aksesuarları Satan Dükkan Açmak

Cep telefonu satışı, hat değişimleri, aksesuar satışçı, abonelik işlemleri, teknik servis gibi işlerden gelir sağlayabileceğiniz bu sektörde sadece telefon aksesuarları satarak bile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Herkesin en az bir adet cep telefonu vardır, her sene birçok yeni model telefonunda çıktığını da düşünürsek, telefon piyasasındaki pazarın büyüklüğünü tahmin edebiliriz. Son çıkan teknolojiden faydalanmak isteyen veya popüler olana sahip olmak isteyen çok büyük bir kitle var. Aynı özelliklere sahip, rengi farklı ve kasasında çok ufak bir farklılık olan daha yeni model bir telefona bir telefon fiyatı kadar fark ödeyip satın almak isteyen çılgın bir topluluktan bahsediyoruz.

Telefon piyasası bu durumdayken, telefon aksesuarları da her gün farklılık göstermekte ve birçok yeni ürün çıkmaktadır. Telefon kılıflarındaki artış ve çeşitlilik bile bu sektörün ne kadar canlı olduğunun göstergesi. Sizde doğru hamleler ile bu sektörde yer alarak, sektörde dönen para akışından faydalanabilirsiniz. Doğru lokasyonda bir dükkan tercih edip, telefon ve telefon aksesuarlarındaki çeşitliliği korur, popüler olan ürünleri dükkanınızda bulundurursanız yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ürünlerinizi internet üzerinden satışa sunmayı ve işletmenizin reklamına her ay belirli bir bütçe ayırmayı da unutmamalısınız.

 

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.