Kosgeb için 50 İş Fikri

Kosgeb destekleri ile iş kurmak isteyen girişimciler için hazırladığımız iş fikirlerini son yıllarda Kosgeb başvuruları onaylanmış sektörlerden seçtik. Genelde Kosgeb destekleri kurulan işler bilinen sektörler olsa da son zamanlarda Kosgeb özellikle Teknoloji odaklı iş fikirlerine sıklıkla destek vermektedir. Akıllı teknolojilerin ürünlere ilave edilmesiyle birlikte önümüzdeki yıllarda daha çok iş fikrine destek verileceğini söyleyebiliriz.

Kosgeb destekleri almak için yayınlayacağımız 50 iş fikrinin sonunda sizlere üzerinde çok çalışılan 9 teknolojiden bahsetmek istiyoruz. Bu fikirler yurt dışında özellikle girişimcilerin en çok ilgilendikleri alanlardır ve destek almak konusunda zorlanmayacağınız iş fikirleridir.

Kosgeb destekleri ile kurabileceğiniz 50 İş Fikri

1- Tekstil Atölyesi açmak: Belli bir ürün grubu üzerine odaklanmak işinizi kolaylaştırabilir. Çorap üretimi veya Tişört Üretimi gibi

2- Restoran veya Kafe Açmak: Alışveriş merkezi veya cadde üzerinde restoran, cafe gibi bir işletme açmak için kosgeb kredisi kullanabilirsiniz.

3- Kuru Temizleme İşi : Kuru temizleme işi yapmak için kredi alabilir ve ilk açılışta gereken ekipmanları Kosgeb sayesinde alabilirsiniz. Ayrıca nitelikli personel çalıştırma konusunda da destek alabilirsiniz.

4- Teknoloji Ürünleri İnsansız Hava Araçları : Drone yani insansız hava araçları gibi teknoloji sektöründe bir ürün geliştirmek ve satmak isterseniz bu konuda Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Özellikle yatırım sitelerinde çok ilgi gören Drone’ları neden Türkiye’de üretmeyelim.

5- Ayakkabı Satış Mağazası : Ayakkabı satış işinde Kosgeb desteği alan bireysel girişimcilerde mevcut. Burada önemli olan her şeyi satan bir ayakkabı mağazası yerine belli bir kitleye odaklanan bir mağaza açmak işinizi kolaylaştırır.

6- Toptan içecek satışı : Toptan içecek satışı veya üretimi yapmak içinde Kosgeb desteği alınabiliyor. Bu konuda özellikle enerji içecekleri konusunda bir marka üzerine yoğunlaşırsanız yurt dışında bile ürünlerinizi satabilirsiniz.

7- Çikolata üretimi ve satışı: Çikolata üretimi için destek alınabiliyor. Kosgeb girişimcilik eğitimlerinin en güzel özelliği de ürettiğiniz çikolatanın satışını nasıl yapacağınız konusunda da sizi bilgilendirmesi.

8- Toptan baharat ticareti : Baharat işinde ticaret yapmak isteyen girişimcilerde Kosgeb desteği kullanabiliyor. Gerekli olan ofis yatırımlarını ve ilk iş kurulum giderlerinizi rahatlıkla Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz.

9- Motosiklet Dükkanı Açmak : Kosgeb Motosiklet ile ilgili parça ve aksesuarların ticaretinden tutunda, Motosiklet bakımı ve onarımına kadar bir çok konuda destek veriyor. Bu konuda belli markalarında bayiliğini alabilirsiniz.

10- Gıda imalatı: Çok geniş olan gıda imalatı sektöründe aklınızdaki herhangi bir gıda üretim fikrini hayata geçirebilirsiniz. Örneğin bisküvi üretiminden tutunda Tulumba tatlısı üretimine kadar bir çok gıda üzerine yapılan imalatlar hakkında destek alabilirsiniz.