Çok Para Kazandırabilecek 5 iş Modeli

Para Kazanma ile ilgili yayınladığımız konuların arasına yeni iş fikirlerini ekliyoruz ve bu yazımızda seçtiğimiz işlerin bazıları ise Türkiye’de uygulanmamış fikirler. Fikirlerin bazılarının ise yatırım tutarları çok gibi gözüksede kazanç açısından ciddi paralar kazandırmaya değer. İş modellerindeki fiyatlar değişkendir ve karar verirseniz mutlaka ön fizibilite yapmanız gerekmektedir.

1Muhafazakar Havuzlu Villa Kiralama

Villa Kiralama

Bir diğer iş modelimiz tatil yapmak isteyen muhafazakar aileler için. Helal villa, Muhafazakar villa ve İslami Tatil deyimleri yeni yeni iş modellerinin arasına girmeye başladı. Ülkemizde özellikle Muğla ve Antalya şehirlerinde ağırlıklı olarak bulunan bu villalar tatil fiyatları açısından diğerlerinden bayağı pahalı. Özelliği ise sadece tatil yapmak isteyen aile için tasarlanmış olması.

Günlük 1500 liraya varan fiyatlarda kiralanan bu villalar aylık olarak 30-60.000 Tl arasında para kazandırabiliyor ve sezonda ise 200.000 liralık kazan imkanı sağlayabiliyorlar. Son zamanlarda talebin artması ise iş fikrinin özellikle başka şehirlerde olmamasından kaynaklanıyor. Örneğin Sakarya, Bursa, İstanbul gibi şehirlerde bu tarz Muhafazakar Havuzlu Villalar ya yok ya da sayısı çok az bulunuyor