EcoGarden Dünyanın En Akıllı İnteraktif Ekosistemi

EcoGarden

EcoGarden

EcoGarden 9 Kişilik bir ekip ve 2 yıllık bir ön çalışma sonucu ortaya çıkan inovasyon harikası bir iş fikri. Akıllı bir minyatür bir sera oaln ve kendi kendini idame ettiren akvaryum olarak tanıtılan proje istediği yatırımı almış durumda.

İnsanları doğaya yeniden bağlamak ve daha akıllı olmalarını sağlamak için teknolojiyi doğa ile kesintisiz bir şekilde birleştiren ürün EcoGarden ‘ı oturma odasına, koridora veya mutfağa yerleştirebilirsiniz. Minimalist ve eşsiz İskandinav görünümü her yerde dikkat çekecektir.

EcoGarden

Kafeler ve ofiste bile , EcoGarden işletmenizin tasarımına katkıda bulunur ve canlı bir izlenim yaratır. Ürüne en iyi yemekler, kokteyller, smoothie’ler ve daha fazlası için taze otlar yetiştirebilirsiniz. Bitkilerle çevrili olmak, hafızanızı % 20’ye kadar arttırır. Bitkilerin evdeki ve çalışma alanındaki inanılmaz etkisi , zihninizi uyararak, performansınızı ve zihin sağlığınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

EcoGarden tanıtımı

EcoGarden, akıllı bir minyatür seranın ve kendi kendini temizleyen bir akvaryumun birleşimidir. Önceden bilgi sahibi olmadan çeşitli taze otlar ve sebzeler yetiştirebilen tek akıllı ekosistemdir. EcoGarden’ı uzaktan izleyebilmeniz ve kontrol edebilmeniz ve tohumdan hasata kadar tüm büyüyen süreci elinizin avucusundan takip edebilmeniz için akıllı sistemler ile donatılmıştır.

EcoGarden ile daha iyi yiyin ve daha sağlıklı yaşayın.

Eşsiz büyüme yöntemi ‘Aquaponics’ olarak bilinir. Bitkiler için besin kaynağı olarak balık israfını kullanan eski bir yetiştirme tekniğidir . Bitkiler doğal olarak tekrar balıklara geri dönen suyu filtreler . Akvaryumunuzu temizlemenin doğal ve etkili bir yolu, bitkinin ve balığın simbiyozda yaşadığı, kendi kendini idame ettiren ve kaynak verimli bir ekosistem oluşturmaktır. Toprak veya kimyasal gübre gerektirmez ve böcek ilaçlarından tamamen arındırılmıştır.

Balıkları beslersin, balıklar bitkileri besler ve bitkiler de seni besler!

EcoGarden

Bitkilerinizi sulama ya da balıklarınızı beslemek için iki kez düşünmeyin, EcoGarden bunu sizin için yapar. Entegre sensörleri ve yenilikçi teknolojisi ile, kendi başına hareket eder veya talimatlarınıza tepki verir. Sıcaklığı kontrol edin, balığınızı besleyin ya da birkaç günlüğüne yurt dışına çıktığınızı bildirin! Her zaman sadece bir tık uzaktasınız.

Nüfus büyüdükçe ve daha çok insan şehirlere taşırken, doğadan ve hayat veren faydalarından daha uzaklaşıyoruz. Sağlığımız için önemi ve ne kadar iyi bir doğaya sahip olduğunu vurgulamak zor. Araştırmadan sonra yapılan çalışma, doğa ile olan ilginin hem zihinsel hem de fiziksel sağlığımızdaki önemli yararlarını göstermektedir. Doğaya daha çok bağlı olan insanlar daha mutlu olurlar, daha iyi hissederler ve yaşamlarında daha fazla anlam ifade ederler. Yaşayan bir şeyi sürdürmek de bize bir amaç verir ve ödüllendirir.

EcoGarden herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Sadece birkaç basit adım ile kurulabilir. Kullanıcı dostu ve az bakım isteyen bir üründür.

Smart LED Grow ışığı

Işık sensörü ile donatılmış EcoGarden, bitki büyümesini ve enerji verimliliğini optimize etmek için ölçülen ortam ışığına göre ışık yoğunluğunu otomatik olarak ayarlayacaktır.

Otomatik Besleyici

Balıklarınız için doğru miktarda yiyecek bulmak için uğraşmak mı istiyorsunuz? Yoksa tatildeyken balığınıza bakmak için komşularınıza güvenmek zorunda mısınız? Otomatik besleyici ile, istediğiniz zaman beslemek için zamanlayabilirsiniz.

Özel mobil Ecobloom uygulaması (iOS ve Android için mevcut) ekosisteminizin önemli değerlerini izlemenizi sağlar . EcoGarden Wi-Fi’nize bağlanır, böylece her yerden yönetebilirsiniz. Siz ışığınızı kontrol etmek, balıkları beslemek ya da bitkilerin nasıl olduğunu kontrol etmek elinizin altındadır.

Ara sıra su değişimleri ekosistemin dengelenmesine yardımcı olur ve balıklar için daha faydalı bir ortam sağlar. Ayda iki kez yaklaşık % 20’lik bir su değişimi öneririz, bu da her fırsat için size en fazla 5 dakika sürecektir! EcoGarden’deki birçok filtre sayesinde, 15 dakikalık temizlik seansı ayda bir kez yapmak için yeterlidir! Bu kadar basit!

EcoGarden, birçok balık türü ve diğer suda yaşayan hayvanlar için yeterli olan 24 L su depolayabilir. Tercihinize bağlı olarak, balık sayısı değişecektir. 1 Betta balık öneririz, ancak birkaç balık tercih ederseniz, 2-4 Zebra Danios veya Erkek Fantezi Guppies alternatif bir hayvan seçimi olarak tutmayı öneririz. Ayrıca salyangozları, karidesleri, yengeçleri ve diğer balıkları da buraya koyabilirsiniz . Hatırlanması gereken genel kural, galon başına balık başına 1 “balıktır (3,78 L su başına 2.54 cm balık)!

Tropikal balıklar için, suyun (biraz şımarık) güzel görünümlü tropikal balıklar için suyu güzel ve ılık tutacak bir ısıtıcı da bulundurmanız tavsiye edilir.

Hatırlanması gereken çok şey var mı? Eh, iyi bir uygulama size rehberlik edecek ve sizin için uygun olan miktarı tavsiye edecek! Ayrıca balıklarınızı yerel pet mağazasında bulabilir, burada tavsiyelere göre balık türü hakkında daha fazla öneri alabilirsiniz. Çeşitli güzel su canlıları arasından seçim yapın ve ekosistemde gelişmelerini izleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here