Akıllı Aile Bisikleti Taga 2.0 Yaklaşık 2.5 Milyon Dolar Fon topladı
Taga

Akıllı Aile Bisikleti Taga, bir ailenin bisiklette isteyebileceği her şeye sahip.

Amerikalı bir aile tarafından geliştirilmiş bisiklet, aile olmanın gerekliliklerin bilen ve her bisiklete binme isteklerinde karşılaştıkları sorunları düşünen kişiler tarafından tasarlanmış. Modern bir aile, bu bisiklete sahip olduğunda, bisiklete binmenin hiç bir zorluğuyla karşılaşmayacaktır. Üstelik buna bebek sahibi olmak da dahil.

Taga
Taga

Bisikletin geliştiricileri, her şeye sıfırdan ve en ufak ayrıntısına kadar ilgilenerek başladıklarını söylüyor. Böyle bir çalışma ile yaklaşık 3 yıl geçiren geliştiriciler en konforlu, kullanımı kolay ve güvenli bisikleti geliştirmeyi amaç edinmişler.
Önünde bir bebek oturağı bulunan bisiklet bu sayede minik aile bireyleriyle birlikte insanların dünyayı keşfedebilmeleri ve bisiklete binebilmeleri konusunda odaklanmış. Bu bebek oturağı tabi ki istenildiğinde çıkarılabiliyor.
Özellikle küresel ısınma konusunda yapılan bilimsel araştırmalar ve dünyanın giderek ısındığı yönünde sonuçların elde edilmesi, insanları motorlu taşıtlardan uzaklaştırmaya başladı. Bu anlamda yapılan bir araştırmaya göre dünyada küresel ısınma araştırmalarının başlamasından itibaren bisiklet satışlarında ve kullanımında yaklaşık %24’lük bir artış söz konusu. Özellikle gelişmiş ve eğitim düzeyi yüksek ülkelerde motorlu taşıtlar daha az kullanılmaya başlanmış durumda.
Bu durumu göz önünde bulunduran girişimciler de insanların bisikletlere ve motorsuz taşıtlara yöneldiğini görerek durumu fırsata çevirmeye gayret ediyorlar.
Taga Kickstarter üzerinden satılıyor ve şu ana kadar yaklaşık 2.5 milyon dolarlık girişim sermayesi elde etmiş durumda. Taga aile bisikletinin fiyatı ise 600 dolar olarak belirlenmiş. Ürün için bir çok aksesuar ve farklı fiyat paketleri de bulunuyor. Ürün Sayfası

BESTE PARK-TEL