Akıllı Ürünler ve Akıllı Bisiklet

Akıllı Bisiklet

Akıllı telefon, akıllı tablet derken bir çok akıllı ürün yavaş yavaş piyasaya giriyor. Saatler, buzdolapları, Otombiller derken bir çok ürün gelişen teknoloji ile birlikte kendilerini yeniliyorlar.

İşte bu bisiklette bunlardan birisi yani Akıllı Bisiklet The Copenhagen Wheel ismi verilen ürün 2009’da Kopenhag’da gerçekleşen iklim zirvesinde tanıtıldı ve günümüzde artık satışa çıktı. Bisikletin akıllı olma özelliği tekerleğinden geliyor. 5.9 kilo ağırlığında olan bisikletin tekerlekleri lityum pille çalışıyor ve pedal çevirdikçe piller kendi kendine doluyor.

Akıllı Bisiklet
Akıllı Bisiklet

Bisiklet sürücüsü zorlandığı yollarda veya yorulduğunda pildeki enerjiyi aktif duruma getiriyor ve akıllı bisiklet saate 25 kilometre hız yapabilen bir motorsiklete dönüşüyor. Bisiklet sürücüsü,pedal ve pil arasındaki gerçekleşen iletişim bir akıllı telefon aplikasyonu ile sağlanıyor. Aynı zamanda akıllı telefonunuz ile trafik durumu, hava kirliliği ve sürüş esnasında kaç kalori yakıldığınıda görebiliyorsunuz. Kopenhag tekerleği 699 dolar fiyatla satışa çıkmış ilk etapta 500 adet üretilen bu üründen ilham alınarak sizde yeni iş fikirleri üretebilirsiniz.

Akıllı Bisiklet Videosu

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here