Berber dükkanları

1-Dergilerin yeni sayıları sürekli bir şekilde raf veya sehpalarınızda yer almalı. İnfomag,Capital,Boxer,Film+,Atlas+Esquıre+ Fhm+Autocar+Fourfourtwo Bu dergilerden bir kaçı olabilir. Müşterilerinizin sıra beklerken sıkıntılı bir şekilde beklemesini sanırım istemezsiniz.
2-Erkek bakım ürünleri satabilirsiniz. Jöle-Banyo jileti-Şampuan-Cild bakım kremleri-Doğal sabunlar vs…
3-Masaj konusunda ise bence dışarıdan gördüğünüz gibi masaj yapmayın. Alabiliyorsanız bu işi bilenlerden kısa bir eğitim alın.Ve lütfen müşterinize sormadan masaj yapmayın.Ayrıca cilt bakımı içinde eğitim alabilirsiniz.
4-Çocuklar için yeni ve eğlenceli yöntemler geliştirin.Bu konudaki farklı uygulamaları takip edin.Mesela çocuğun oturacağı yerde uçaktan maket bir koltuk olabilir veya eline atari tarzı oyunda verebilirsiniz.
5-Müşterileriniz için internet de kurabilirsiniz.Maillerine bakabilirler veya gazete okuyabilirler.Böylece gazete masrafınızdan kurtulabilirsiniz. Aynı durum dergi için geçerli olmayabilir.
6-Nadir rastlanan bir durum olsada soğuk su kullanmayın.
7-Televizyon olayını çok iyi konumlandırmanız gerekiyor.Traş olan müşterileriniz ve oturanlar için izlenebilir bir yerde olması gerekiyor.
8-Dükkan dekorasyonunda yenilikleri takip edin.
9-Lütfen kazançlarınızın önemli bir kısmını iddaa ve at yarışlarına harcamayın. Kazanmak için emek verdiğiniz paranın değerini bilin.
10-İş kıyafeti giyin ki kalabalık bir ortamda kimin berber olduğunu bilelim.
11-İşinizi yaparken dışarıyı izlemeyin hele birde elinizde ustura varken.Sırf bu yüzden berberimi değiştirdim.
12-Yenilikleri takip edin arada bir başka semtteki dükkanlara gidin ve kendiniz onlarla karşılaştırın.
13-Müşteri randevu sistemi kurun.Ve özellikle sabahları dükkanınız erken açın. Erkeklerin geneli sabah erken işe gider ve geç gelir.
14-Mesleğinize değer verin ve sevin.