Kasap dükkanları için morfikirler.

Kasap dükkanları için morfikirler

1-Ürünlerinizin görünen bir kısmına ürünün kesilme ve son kullanılma tarihini yazmanız ve saklama koşullarıyla ilgili bilgiler bulundurmanız müşterilerinize daha güvenli bir işletme imajı oluşturacaktır.
2-Müşterilerinize ürün teslim ederken yanında minik yemek tarifleri veya kitapları ücretsiz olarak hediye edebilir ve bu kitapların arkasına logonuzu ve telefonunuzu yazabilirsiniz.Böylece müşteri memnuniyeti oluşturabiliriz.
3-Evlere servis hizmetini kullanabilirsiniz.Burada farklı olarak yapacağınız eve ürünü poşette kağıda sarılı bir şekilde vermeyin.Özel bir servis tepsisinde verin ki müşterinizle iletişiminiz kopmasın.Daha sonra tepsiyi almaya gidin.Bu size ikinci bir sipariş alma fırsatı verebilir.
4-Fiyat ve ürün çeşitlerinizi çoğaltın.Fiyata örnek olarak Kilo yerine Porsiyon kelimesini de kullanabilirsiniz.1 kg kıyma yerine 8 porsiyon köftelik kıyma gibi ve bu şekilde fiyatlar oluşturarak menüyü zengin gösterebilirsiniz.
5-Ürünleri çoğaltmanın bir yoluda hazır yemekler yapabilirsiniz.Mesela bir hazır iskender olabilir. Hazır köfteler ve pidelerin iç malzemeleride olabilir.(kuşbaşı pide)
6-Soğuk görünümden kurtulun.Bir çok kasap dükkanının içi soğuk ve donuktur.Yerlerdeki fayansların ve duvarlardaki fayanslar nedense beyazdır. Zamanla kasap arkadaşlarda bu görüntülere ayak uydurup donuk ifadelerle müşteri karşılamıyor değiller hani. Bundan kurtulmanızın yolu dekorasyonuzu değiştirmek olabilir.Daha çok ağaç malzemeler kullanın. Kısacası dükkanınızın içine sıcaklık verin.
7-Genelde etin yanına hazır baharat kutuları konur.Bunun yerine kendinize özel ağaçtan sempatik bir baharat kutusu yaptırın.İçine yuvarlak kavonozlarla çeşitli baharatlar koyun ve müşterilerinize bedava hizmet olarak sunun.Ufak kesekağıtları yaptırıp üzerine firmanızla ilgili bilgileri yazdırabilir ve müşterileriniz seçeceği baharatları bu kesekağıtlarına koymalarını sağlayabilirsiniz.
8-Et ve Yemeklerle ilgili püf noktalarından oluşan broşürler hazırlatıp reklamınızı yapabilirsiniz.Aynı zamanda müşterilerinize de verebilirsiniz.
9-Farklı bir hizmet olarak sizden alışveriş yapan müşterilerinizin kaydını yapın.Her ay 2 ya da 3 müşterinize ürünlerinizden 1 kg. kadarlık bir kısmını bedavaya gönderin.Bunu alışveriş sırasında müşterilerinize de yapabilirsiniz.

18 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar bende düşünüyorum kendime ait bi besi hanem var 100 başa kadar çıkarabilirim tarım ve hayvancılık mevcut çok bi giderim yok küçükbaşta çevremde mevcut beyaz et çevremde çiftlik sahibi arkadaşlarım var fazla bi giderim olmayacak gibime geliyo fikrinizi alabilirmiyim şimdiden tesekkurler .

 2. AB uyum yasaları gereğince, kasaplarda hazır ürün satışı yasaktır. Tahta ürün kullanımı yasaktır. Bıçak sapları ağaç olmayacak, et kütükleri ağaç olmayacak ama plastik olacak.
  Açıkta ürün satışı yasaktır. Dökme ürün bulundurmak yasak. o yasak bu yasak…
  Müşteri velinimettir ve haklıdır ama ızgara köfte içinde çiğ köftelik et almamalı Kasaba güvenmelidir.
  Adam doğal sucuk bağırsağının üstündeki yağı görerek bu çok yağlı baksana dışına çıkmış dememeli, Bonfileden kıyma çektirir sonra fiyatına itiraz eder, ama ben kıyma aldım….
  Adam BMW ile gelir, elinde iphone kıymanın fiyatına itiraz eder.12.5 tlye kıyma varmış neden biz pahalı veriyormuşuz. bu şartlarda kafa ymiyecek varsa bu mesleği yapsın…
  müştri gibi takılıyoruz şu dünyaya….

 3. mehaba arkadaşlar benu halfeti de kasaplık yapıyorum ben hiç kimseye kasaplık tavsiye etmiyorum muştiri giden gelen et yağsız olsun artık insan canından bile bıkıyor ama müşteriyle iyi anlayacağını düşünüyorsanız tavsiye ederim

 4. GIDA KODEKSİNE GÖRE KASAPTA HAZIR KIYMA VE KÖFTE BULUNDURMAK YASAKTIR BULUNMASI HALİNDE 1.200TL PARA CEZASI KESİLİR. VETERİNER HEKİM.

 5. slmlar herkeze bence bir kasap kendini eski kasaplar gibi görmemeli.caga ayak uydurmalı.mesligini seven biri olmalı önce. kendi temiz olmalı.sonrada iş yerini abartısız moderm ve temiz tutmalı.
  sonrada müsterinin istemis oldugu ürününe farkılık katmalı bence bu çok önemli. kısaca köfte yapacak olan müsterisine kaburga kıymasını tavsiye etmeli. kavurma yapacak olan müsteriyede sokum veye antrakot gibi agızda tat yapacak ürünlar sunmalı et yağ dengesine muhakkak dikkat etmeli.

 6. walla bende kasap tükanı açacaam amma kasaplıkla uzaktan yakından alakem yok yaani.sizce bu kasap tükanı nasıl işledilir bana yardımcı olun arkadaşlarım yaaa…saolun

 7. ben 20 sene bu nankör mesleği yaptım kasap mesleğinin hiçbir hizmet eksiği yada müşteri memnunıyetıyle 1999 yılı öncesine kadardı ARTIK özelikle dıyorum artık çok ilgisi yok hayat artık kalıteli emsalsiz mal ve fiyatıyla ilgisi var bunlarıda bir kasap dükkanının bıraraya getirmesi şu çakal piyasasında çok zor yada uç umut olarak goruyorum ama sonra bu öneriler eklenebilir.

 8. bence gusel fıkırler daha gusel seyler uretıle bılır artık kara kasaptan cıkıp modernleşmemiz gerek paylaşım icin tesekkur ederim

 9. ÖNCELİKLE TEŞEKÜRLER BENCEDE GÜZEL FİKİRLER AMA SOĞUK OLUR YAZMIŞLAR AMA ÖYLE OLMASI LAZIM SONUÇTA ET SOĞUKLA MUHAFAZA OLUR VE DÜKYAN DEVAMLI HİJJENİK OLMALI VE BENCE HER HAFTA YIKANMALI ONUN İÇİN AHŞAP SACMA

 10. eeee ne demişler akıl akıldan üstündür verdiğin fikirler çok hoş kardeş teşekkürler

 11. güzel hoş şeyler yazılmış ama son çıkan kanunlar çerçevesinde yenilik yapamıyorsun.mesela hazır köfte;adana kebap;soslu ürünler vs.bunları yapabilmek için milyarlarca harcama yapıp izin belgeleri alman lazım.

 12. bende bı kasap adayı olarak bu fıkırlere katılıyorum ama bunları dahada cogaltabılırız saygılarımla. okaanet marmara adası

 13. guzel fikirler var ben kasap olarak burdakının yarısın dukkanada uyguladımızı düsünüyorum

 14. bence hiç de saçma değil hem müşteri potansiyelini arttırır hem hizmette kaliteyi ve hoşgörüyü yüceltir. Neden hep amman ya altı üstü bi paket kağıdı sar bi naylona ver eline
  mantığı güderiz, böyle bir hizmet insana saygıdır, yaptığın işe saygıdır. Dejenere değildir
  bu tür güzel değişimlerin öncüsü olmalıyız bence. Ama halı saha önerisinde bir yorum okumuştum bazı insanlar hak etmeli iyi hizmeti yani laik olana yapılmalıdır bu tür hizmetler
  diiicem ben de, ama gerçekten kurunun yanunda yaş da yanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here