Kasap dükkanları için morfikirler

1-Ürünlerinizin görünen bir kısmına ürünün kesilme ve son kullanılma tarihini yazmanız ve saklama koşullarıyla ilgili bilgiler bulundurmanız müşterilerinize daha güvenli bir işletme imajı oluşturacaktır.
2-Müşterilerinize ürün teslim ederken yanında minik yemek tarifleri veya kitapları ücretsiz olarak hediye edebilir ve bu kitapların arkasına logonuzu ve telefonunuzu yazabilirsiniz.Böylece müşteri memnuniyeti oluşturabiliriz.
3-Evlere servis hizmetini kullanabilirsiniz.Burada farklı olarak yapacağınız eve ürünü poşette kağıda sarılı bir şekilde vermeyin.Özel bir servis tepsisinde verin ki müşterinizle iletişiminiz kopmasın.Daha sonra tepsiyi almaya gidin.Bu size ikinci bir sipariş alma fırsatı verebilir.
4-Fiyat ve ürün çeşitlerinizi çoğaltın.Fiyata örnek olarak Kilo yerine Porsiyon kelimesini de kullanabilirsiniz.1 kg kıyma yerine 8 porsiyon köftelik kıyma gibi ve bu şekilde fiyatlar oluşturarak menüyü zengin gösterebilirsiniz.
5-Ürünleri çoğaltmanın bir yoluda hazır yemekler yapabilirsiniz.Mesela bir hazır iskender olabilir. Hazır köfteler ve pidelerin iç malzemeleride olabilir.(kuşbaşı pide)
6-Soğuk görünümden kurtulun.Bir çok kasap dükkanının içi soğuk ve donuktur.Yerlerdeki fayansların ve duvarlardaki fayanslar nedense beyazdır. Zamanla kasap arkadaşlarda bu görüntülere ayak uydurup donuk ifadelerle müşteri karşılamıyor değiller hani. Bundan kurtulmanızın yolu dekorasyonuzu değiştirmek olabilir.Daha çok ağaç malzemeler kullanın. Kısacası dükkanınızın içine sıcaklık verin.
7-Genelde etin yanına hazır baharat kutuları konur.Bunun yerine kendinize özel ağaçtan sempatik bir baharat kutusu yaptırın.İçine yuvarlak kavonozlarla çeşitli baharatlar koyun ve müşterilerinize bedava hizmet olarak sunun.Ufak kesekağıtları yaptırıp üzerine firmanızla ilgili bilgileri yazdırabilir ve müşterileriniz seçeceği baharatları bu kesekağıtlarına koymalarını sağlayabilirsiniz.
8-Et ve Yemeklerle ilgili püf noktalarından oluşan broşürler hazırlatıp reklamınızı yapabilirsiniz.Aynı zamanda müşterilerinize de verebilirsiniz.
9-Farklı bir hizmet olarak sizden alışveriş yapan müşterilerinizin kaydını yapın.Her ay 2 ya da 3 müşterinize ürünlerinizden 1 kg. kadarlık bir kısmını bedavaya gönderin.Bunu alışveriş sırasında müşterilerinize de yapabilirsiniz.