Büyük Şehirlerde şu ana kadar, genel olarak başarılı olabilmeyi başarabilmiş iş fikirleri.

Bu makalemiz, yeni iş fikirlerinden ziyade başarılı olması büyük ölçüde muhtemel olan iş kategorileri hakkında hazırlanmıştır. Uzun süredir yapılmakta olan, işleyişi ve planlaması doğru yapıldığı takdirde başarılı olabilmiş iş alanlarından bahsedeceğiz. Unutmayın ki bu iş fikirleri ufak yeni başlangıçlar için değil, sermaye sahibi insanlar tarafından sağlam bir başlangıç yapmak adına bir araya getirilmişlerdir.
1. İş fikirleri Emlakçılık

emlak
Emlakçılık

Büyük şehirlere yerleşen insanların en büyük sorunlarından birisi kendilerine uygun bir konut bulmaktır. Konu büyük şehir olunca bu uygunluk bir çok konuya dallanıp budaklanabiliyor. Öncelikle bütçeye uygun olmalı, zevklere uygun olmalı ve insanları tatmin edebilmeli. Bunun yanında büyük şehirin dertlerinden biri olan trafikten daha az etkilenilmesi için mümkün olduğunca işe yakın olmalı, hastane, karakol, okul gibi merkezlere yakın olmalı ama en önemlisi başta da söylediğimiz gibi bütçeye uygun olmalı. Büyük şehirlerde saydığımız her konuyu tam anlamıyla sağlamak oldukça zordur. Bu nedenle emlakçılık sektörü büyük şehirlerde çok daha gelişme kat edebilmektedir. Üstelik kalabalık olması nedeniyle ve büyük şehirlerin büyük gözler alması sebebiyle müşteri sıkıntısı da pek çekilmemektedir.
2. İş fikirleri Hukuk Bürosu
hukuk
Hukuk Bürosu

Büyük şehirlerde başarılı olması muhtemel bir diğer iş dalıdır. Eğer bir avukatsanız ve bir firmada maaşlı çalışıyorsanız kesinlikle kendi büronuzu açmayı düşünmeli ve değerlendirmelisiniz. Büyük şehirdeki nüfus yoğunluğu sayesinde başarısız olmanız neredeyse imkansız gibidir. Nüfus yoğunluğu bolca müşteri demektir. Çünkü bir merkez ne kadar kalabalık ise o kadar fazla anlaşmazlık çıkacaktır.
3. İş fikirleri Taksi ve Minibüscülük
taksi
Taksicilik

Büyük şehirlerde ulaşım büyük bir problemdir. Üstelik her daim toplu taşıma araçlarını kullanacak, durak saatlerini bekleyecek zamanınız olmayabilir. Bu nedenle taksiler neredeyse boş kalmamaktadır. İnsanlar zaman zaman ulaşım çilesinden, trafik stresinden, toplu ulaşım araçlarını bekleyip bir de sıkış tıkış seyahat etmekten bıkarlar ve değişikliğe de ihtiyaç duyarlar. Büyük bir şehirde eğer iyi bir şoförseniz taksi veya minibüscülük işine girebilirsiniz.
4. İş fikirleri Sinema Salonu açmak
sinema
Sinema Salonu

Büyük şehirlerde oldukça başarılı olabilecek bir diğer fantastik iş dalı ise sinema salonu işletmektir. Büyük şehirlerde insanların eğlenmek için bir çok aktiviteye sahip olduklarını zaten biliyoruz. Ancak sinema bir kültür, farklı bir zevktir. Günümüzde insanlar hayranı oldukları filmlerin yeni bölümlerini ya da internet üzerinden takip ettikleri yeni çıkacak filmler arasından ilgi çekici bulduklarını dört gözle beklemektedirler. Öyle ki bir çok filme ilk günlerinde bilet bile bulmak zor olabilmektedir. Bu kadar yoğun talebe maruz kalan bir iş dalı akıllarda mutlaka yer etmelidir.
5. İş fikirleri Bilet ve Rezervasyon 
bilet-ve-rezervasyon
Bilet ve Rezervasyon

Büyük şehirlerde en büyük sıkıntılardan biri rezervasyonlar ve bilet bulma sorunudur. İnsanlar katılmak istedikleri bir konsere, tiyatroya, yemek yemek istedikleri bir restorana ya da seyahat etmek istedikler acentaya kolayca ulaşabilmek isterler. Aksi halde bu durum yoğun bir stres kaynağıdır. Bu nedenle büyük şehirlerde düşünülmesi gereken bir diğer iş alanı da bilet ve rezervasyon işidir. Ülkemizde genel olarak Biletix tekelidne bulunan iş kolu ufak çaplı bir şekilde yeni fikirlerle hayata kolayca geçirilebilir ve başarılı olacağından da eminiz.
6. İş fikirleri Anaokulu, Çocuk Evi, Çocuk Yuvası
cocuk-yuvasi
Anaokulu

Çoğu olupta büyük şehirde çocuk yuvasına göndermeyen aile yok gibidir. Özellikle çalışan ailelerin mesai saatlerinde çocukları ile ilgilenme imkanı yoktur. Genel olarak büyük şehirdeki ailelerin çoğu da anne ve baba olarak çalışmaktadırlar. Bu durum çocuk yuvaları açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Yeterli sermayeye sahipseniz yuvayı farklı kılacak özelliklerle de donatarak hiç beklemediğiniz kazançlara ulaşabilirsiniz.
7. İş fikirleri Kuru Temizleme
kuru-temizleme
Kuru Temizleme

Bir diğer büyük şehir iş alanı da kuru temizlemedir. Büyük şehirlerde yaşayan insanların mutlak ihtiyaç duyduğu bir hizmete sahiptir. Acil durumlar, tatsız kazalar ve iz bırakan içecekler bu iş alanının adeta besin kaynağıdır.
8. İş fikirleri Cafe veya Restoran açmak
fast
Restoran açmak

Yiyecek sektörü özellikle büyük şehirlerde kolay kolay başarısız olmaz. Yeter ki iyi çalışan ve temiz bir ekibe , kendinize has özelliklere ve tatlara sahip olun. Fast food dükkanlarının önlerinde sıra olmuş insanlara bir çok defa tanık olmuşsunuzdur. Peki bu insanlar neden sizin dükkanınızın önünde kuyruk oluşturmasınlar? Ayrıca son yılda cafe açmakta çok popüler olmaya başladı. Bu konuda ister bayilik alabilirsiniz isterseniz de kendi markanızı oluşturabilirsiniz.
9. İş fikirleri İç Mekan Dekor
ic-mekan-dekor
İç Mekan Dekor

Küçük şehirlerde yaşamasına pek imkan olmayan bir iş alanıdır. Büyük şehirlerde bir çok yeni mağaza, restoran, kafe, otel vb. işletme açılmaktadır. Üstelik bu durum genel olarak belirli bir zamanda olmamakta, sürekli olarak devam etmektedir. Tek sorun ise bunca mekanın birbirinden farklı tarzlara nasıl sahip olacağıdır. İşte bu durumda iç mekan dekorları konusunda uzmanlaşmış olan siz devreye giriyorsunuz. Hizmetinizi sunduğunuz müstakbel dükkan sahibine istediği tarzda ancak yeni fikirlere sahip ortamlar ve konseptler oluşturarak adınızı rahatlıkla duyurabilirsiniz.

BESTE PARK-TEL