Büyük Şehirlerde Başarılı Olabilen İş Fikirleri

  Büyük Şehirlerde şu ana kadar, genel olarak başarılı olabilmeyi başarabilmiş iş fikirleri.

  Bu makalemiz, yeni iş fikirlerinden ziyade başarılı olması büyük ölçüde muhtemel olan iş kategorileri hakkında hazırlanmıştır. Uzun süredir yapılmakta olan, işleyişi ve planlaması doğru yapıldığı takdirde başarılı olabilmiş iş alanlarından bahsedeceğiz. Unutmayın ki bu iş fikirleri ufak yeni başlangıçlar için değil, sermaye sahibi insanlar tarafından sağlam bir başlangıç yapmak adına bir araya getirilmişlerdir.

  1. İş fikirleri Emlakçılık

  emlak
  Emlakçılık

  Büyük şehirlere yerleşen insanların en büyük sorunlarından birisi kendilerine uygun bir konut bulmaktır. Konu büyük şehir olunca bu uygunluk bir çok konuya dallanıp budaklanabiliyor. Öncelikle bütçeye uygun olmalı, zevklere uygun olmalı ve insanları tatmin edebilmeli. Bunun yanında büyük şehirin dertlerinden biri olan trafikten daha az etkilenilmesi için mümkün olduğunca işe yakın olmalı, hastane, karakol, okul gibi merkezlere yakın olmalı ama en önemlisi başta da söylediğimiz gibi bütçeye uygun olmalı. Büyük şehirlerde saydığımız her konuyu tam anlamıyla sağlamak oldukça zordur. Bu nedenle emlakçılık sektörü büyük şehirlerde çok daha gelişme kat edebilmektedir. Üstelik kalabalık olması nedeniyle ve büyük şehirlerin büyük gözler alması sebebiyle müşteri sıkıntısı da pek çekilmemektedir.

  2. İş fikirleri Hukuk Bürosu

  hukuk
  Hukuk Bürosu

  Büyük şehirlerde başarılı olması muhtemel bir diğer iş dalıdır. Eğer bir avukatsanız ve bir firmada maaşlı çalışıyorsanız kesinlikle kendi büronuzu açmayı düşünmeli ve değerlendirmelisiniz. Büyük şehirdeki nüfus yoğunluğu sayesinde başarısız olmanız neredeyse imkansız gibidir. Nüfus yoğunluğu bolca müşteri demektir. Çünkü bir merkez ne kadar kalabalık ise o kadar fazla anlaşmazlık çıkacaktır.

  3. İş fikirleri Taksi ve Minibüscülük

  taksi
  Taksicilik

  Büyük şehirlerde ulaşım büyük bir problemdir. Üstelik her daim toplu taşıma araçlarını kullanacak, durak saatlerini bekleyecek zamanınız olmayabilir. Bu nedenle taksiler neredeyse boş kalmamaktadır. İnsanlar zaman zaman ulaşım çilesinden, trafik stresinden, toplu ulaşım araçlarını bekleyip bir de sıkış tıkış seyahat etmekten bıkarlar ve değişikliğe de ihtiyaç duyarlar. Büyük bir şehirde eğer iyi bir şoförseniz taksi veya minibüscülük işine girebilirsiniz.

  4. İş fikirleri Sinema Salonu açmak

  sinema
  Sinema Salonu

  Büyük şehirlerde oldukça başarılı olabilecek bir diğer fantastik iş dalı ise sinema salonu işletmektir. Büyük şehirlerde insanların eğlenmek için bir çok aktiviteye sahip olduklarını zaten biliyoruz. Ancak sinema bir kültür, farklı bir zevktir. Günümüzde insanlar hayranı oldukları filmlerin yeni bölümlerini ya da internet üzerinden takip ettikleri yeni çıkacak filmler arasından ilgi çekici bulduklarını dört gözle beklemektedirler. Öyle ki bir çok filme ilk günlerinde bilet bile bulmak zor olabilmektedir. Bu kadar yoğun talebe maruz kalan bir iş dalı akıllarda mutlaka yer etmelidir.

  5. İş fikirleri Bilet ve Rezervasyon 

  bilet-ve-rezervasyon
  Bilet ve Rezervasyon

  Büyük şehirlerde en büyük sıkıntılardan biri rezervasyonlar ve bilet bulma sorunudur. İnsanlar katılmak istedikleri bir konsere, tiyatroya, yemek yemek istedikleri bir restorana ya da seyahat etmek istedikler acentaya kolayca ulaşabilmek isterler. Aksi halde bu durum yoğun bir stres kaynağıdır. Bu nedenle büyük şehirlerde düşünülmesi gereken bir diğer iş alanı da bilet ve rezervasyon işidir. Ülkemizde genel olarak Biletix tekelidne bulunan iş kolu ufak çaplı bir şekilde yeni fikirlerle hayata kolayca geçirilebilir ve başarılı olacağından da eminiz.

  6. İş fikirleri Anaokulu, Çocuk Evi, Çocuk Yuvası

  cocuk-yuvasi
  Anaokulu

  Çoğu olupta büyük şehirde çocuk yuvasına göndermeyen aile yok gibidir. Özellikle çalışan ailelerin mesai saatlerinde çocukları ile ilgilenme imkanı yoktur. Genel olarak büyük şehirdeki ailelerin çoğu da anne ve baba olarak çalışmaktadırlar. Bu durum çocuk yuvaları açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Yeterli sermayeye sahipseniz yuvayı farklı kılacak özelliklerle de donatarak hiç beklemediğiniz kazançlara ulaşabilirsiniz.

  7. İş fikirleri Kuru Temizleme

  kuru-temizleme
  Kuru Temizleme

  Bir diğer büyük şehir iş alanı da kuru temizlemedir. Büyük şehirlerde yaşayan insanların mutlak ihtiyaç duyduğu bir hizmete sahiptir. Acil durumlar, tatsız kazalar ve iz bırakan içecekler bu iş alanının adeta besin kaynağıdır.

  8. İş fikirleri Cafe veya Restoran açmak

  fast
  Restoran açmak

  Yiyecek sektörü özellikle büyük şehirlerde kolay kolay başarısız olmaz. Yeter ki iyi çalışan ve temiz bir ekibe , kendinize has özelliklere ve tatlara sahip olun. Fast food dükkanlarının önlerinde sıra olmuş insanlara bir çok defa tanık olmuşsunuzdur. Peki bu insanlar neden sizin dükkanınızın önünde kuyruk oluşturmasınlar? Ayrıca son yılda cafe açmakta çok popüler olmaya başladı. Bu konuda ister bayilik alabilirsiniz isterseniz de kendi markanızı oluşturabilirsiniz.

  9. İş fikirleri İç Mekan Dekor

  ic-mekan-dekor
  İç Mekan Dekor

  Küçük şehirlerde yaşamasına pek imkan olmayan bir iş alanıdır. Büyük şehirlerde bir çok yeni mağaza, restoran, kafe, otel vb. işletme açılmaktadır. Üstelik bu durum genel olarak belirli bir zamanda olmamakta, sürekli olarak devam etmektedir. Tek sorun ise bunca mekanın birbirinden farklı tarzlara nasıl sahip olacağıdır. İşte bu durumda iç mekan dekorları konusunda uzmanlaşmış olan siz devreye giriyorsunuz. Hizmetinizi sunduğunuz müstakbel dükkan sahibine istediği tarzda ancak yeni fikirlere sahip ortamlar ve konseptler oluşturarak adınızı rahatlıkla duyurabilirsiniz.

  3 YORUMLAR

  1. Merhaba yatırım kararınızı verdiniz diyelim. Alımlarınızda ve satımlarınızda işinizi resmileştirmeniz gerekmektedir. Ortak iş veya şahıs işi yapıyorsanız işi resmi tutmak ilerde adli anlaşmazlıkların önüne geçecektir. Şirket kuruluşlarınızda gerçek veya tüzel kuruluşlarınızda
   İstanbul anadolu yakası muhasebe hizmetlerinizi yapmaktan şeref duyarız. Muhasebecim çok defter parası istiyor. defterimi pahalı tutuyor derseniz de yanınızdayız. uygun ölçülerde muhasebenizi tutmak isteriz. irtibat : muhasebetr@mail.com.tr Mehmet bey

  2. İki ayda kendini amorti edip düşük maliyet ve yüksek kazançlı hem eğlenip hem para kazanmak isteyenler;bulunmaz fırsatla karşınızdayız.

   Sanal gerçeklik gözlükleri artık hayatımıza girmeye başladı ve gelişen teknoloji hız kesmeden devam etmekte.

   Oyun standı,oyun bilgisayarı,gözlük ve ekipmanlarıyla kolay kurulum hizmeti verip memnun kalacağınız ve müsterilerinize kesinlikle pişman olmayacağı deneyimler yaşatmak ister misiniz?

   Kendi işini kurmak isteyenler için İnternet cafe, AVM’ler ve istediğiniz her yere kurabilirsiniz.

   Fiyatlar ve detaylı bilgiler için iletişime geçiniz.

   0544 901 63 80
   Veysel KARATAŞ

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here