İçecek Bayilikleri Gıda Sektöründe Cazibeyi Arttırıyor

İçecek ürünleri konusunda bayilik almak istiyorsanız size rehber olacak firmalar, yatırım tutarları ve destekleri içeren bilgileri derledik.
İçecek Bayilikleri Gıda Sektöründe Cazibeyi Arttırıyor
6 dk
Son güncellenme: 06/10/2021
Tüm Başlıklar

Gıda sektörünün ayrılmaz bir parçası olan içecek firmaları ürünlerinin daha geniş kitlelere daha kolay bir şekilde ulaştırılması adına bayilik veren firmalar arasında yerini alıyor. Tüketicilerin tercih ettikleri veya zorunlu ihtiyaçları olduğu için tükettikleri içecekler işletmelere de çapraz satış yapma fırsatı sunuyor. Kimi zaman tek bir içecek satışı odağında özelleşen firmalar bayilik veriyor, kimi zaman da ürünlerini farklı işletmelerde sergiletmek isteyen firmaların içecek bayilik ilanları artış gösteriyor. Konsept her ne olursa olsun meyve suyu, su, gazlı içecek, kahve, ayran ve çay gibi içecek üreticileri için bayilik sistemi çoklu avantajlar sunuyor. Gıda sektörüne yatırım yapan girişimcilerin hitap ettikleri kitleye daha çeşitli ürünleri sunabilme imkanı da sağlayan içecek bayilikleri tüketicilerin aldıkları hizmetten duydukları memnuniyeti de yükseltiyor. Bu yazımızda içecek sektöründe bayilik veren firmalar hakkında genel bilgileri bulabilirsiniz.

İçecek Bayilikleri Veren 12 Firma

Hünkar Gazoz Bayilik

Hem nostaljik bir içecek hem de sağlıklı bir tercih arayan kişilerin en çok tercih ettikleri içeceklerin başında gelen gazoz, Hünkar Gazoz markası adı altında satıldığında büyük bir rağbet görüyor. Ürünlerinde %100 doğal şeker ve doğal kaynak suyu kullanan firma içecek bayilikleri veriyor. Hali hazırda ticari faaliyeti bulunan bakkallara, marketlere, çiğ köfte satan işletmelere, cafelere satış yapma imkanı sunan Hünkar Gazoz bayilerinden sıcak satış yapmalarını istiyor. Bu açıdan yaklaşıldığında Hünkar Gazoz bayilik sisteminin daha çok distribütörlük özellikleri taşıdığı söylenebiliyor. Siz de masa başı bir iş fikrine sıcak bakmıyorsanız Hünkar Gazoz bayileri arasında yer alarak araç ve ekipman gereksinimlerinizi karşılayıp sıcak satıştan gelir elde edebilirsiniz. Hünkar Gazoz bayilik şartları için firma yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Taşkesti Su Bayilik

İstanbul merkezli faaliyet gösteren Taşkesti Su damacana su sektöründe bayilik vermektedir. En temel içecek olan su özelinde yatırım yapmak isteyen girişimcilerin yüksek marka bilinirliği ile ilk tercihleri arasında yer alan Taşkesti Su sorumluluk sahibi, girişimci ruha sahip, müşteri memnuniyetini önceliklendiren yatırımcılara bayilik vermektedir. Taşkesti Su bayiliği almak için herhangi bir franchise bedeli gerekmez, bayilerin su dağıtımı için uygun kriterlerdeki araç veya araçlara sahip olmaları beklenir. Fiziki bir şube açılmasının da gerekmediği Taşkesti Su bayiliklerinde girişimciler doğal mineralli su satmanın verdiği gücün avantajlarını yaşayabilirler. Siz de su bayilikleri alarak temel ihtiyaçlara yanıt vermek ve sürümden kazanmak istiyorsanız Taşkesti Su firmasının yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kahve Plus Bayilik

Bayilik almak isteyen girişimcilerin dikkatini çeken firmalardan biri olan Kahve Plus franchise veren firmalar arasında yer alıyor. Doğru lokasyonda yüksek kazanç sağlama potansiyelini girişimcilerle buluşturan marka bayilik sözleşmesini 5 yıllık sürelerle gerçekleştiriyor. Kahve Plus ücretsiz bayilik veriyor ve bu açıdan da maliyet sıkıntısı çeken girişimcilerin avantajlarını arttırıyor. Bayilerinin başarısının kendi başarısı olduğunun farkında olan Kahve Plus personel desteği, eğitim desteği, pazarlama desteği, reklam desteği ve yer seçimi desteği sayesinde bayilerinin sektöre güçlü bir şekilde girmesini kolaylaştırıyor. Kahve Plus bayilik almak için girişimcilerin firma yetkilileri ile görüşmesi gerekiyor.

Juice Planet Bayilik

Sağlıklı yaşamın ve doğal beslenmenin ülkemizde değer bulmasıyla franchise ağını giderek genişleten Juice Planet, doğal ve katkısız meyve suyu ihtiyacını karşılıyor. Yatırım maliyeti kadar riskin de az olduğu Juice Planet içecek bayilikleri girişimcilere ulusal çapta tanınan ve güçlü referanslara sahip olan ürünleri satma şansı tanıyor. Juice Planet, içecek bayilikleri ile ilgilenen girişimcilere farklı bayilik konseptleri sunuyor. Kiosk ve kafe bayilikleri için gerekli kriterler de haliyle değişiklik gösteriyor. Kiosk Vitamin için 10 – 25 metrekarelik bir alan yeterli olurken dükkanlı bayilik konsepti için 40 – 100 metrekarelik alanların tercih edilmesi gerekiyor. Juice Planet farklı bayilik konsepti haricinde çeşitli işletme modellerine dahil olma fırsatı da sunuyor. Örneğin franchise modelinde işletmenin tamamı yatırımcının sorumluluğunda oluyor; İstanbul ve İzmir illerinde yarı ortaklık ve kiralama modelleri uygulanıyor. Sonuç olarak Juice Planet içecek bayilikleri arayışında olan birçok girişimcinin hayatını kolaylaştıran alternatifleri ile büyümeye devam ediyor.

Harput Dibek Kahvesi Bayilik

Türk damak tadına uygun olarak üretilen leziz kahveleri ile marka bilinirliğini giderek arttıran Harput Dibek içecek bayilikleri almak isteyen girişimcilere yeni ve bir o kadar da güçlü bir alternatif sunuyor. 2015 yılından bu yana eşsiz bir kahveyi tüketicilerle buluşturan marka Türkiye’nin birçok ilinde satış noktaları ve bayileri aracılığı ile tüketicileri ile bir araya geliyor. İçecek bayilikleri almayı düşünen girişimcilere Cafe & Bistro, mobil stant, midi kiosk ve büyük kiosk konseptlerini sunan Harput Dibek markasından bayilik almak için gerekli yatırım maliyeti de seçilen bayilik konsepti doğrultusunda değişebiliyor. Şu an için bayilerinden royalty bedeli istemeyen firma satış ve pazarlama, lojistik, reklam, operasyon, eğitim ve personel destekleri gibi alanlarda da bayilerini yalnız bırakmıyor. Bayilik haricinde son dönemde distribütörlük de vermeye başladığı internet sitesinden duyurulan Harput Dibek Kahvesi ürünlerini marketlere, gıda pazarlarına ve aktarlara da taşımayı hedefliyor.

Turnib Şalgam Suyu Bayilik

Çiğ köfte satan dükkanların, kebapçıların ve meyhanelerin vazgeçilmez içecekleri arasında yer alan şalgam suyu Turnib markası adı altında franchiselar tarafından satışa sunuluyor. Geçmişi 1980 yılına dayanan Turnib firması hem yurt içi hem de yurt dışı pazara ürün satışı gerçekleştiriyor. Doğal, katkısız ve sağlıklı ürünlerinin satış potansiyelini arttıracak bayiler arayan markanın bayilik şartları ve bayilik bütçesi ile ilgili net bir bilgi internette bulunmuyor. Ürün çeşitliliğini arttırmak ve müşterilerine sağlıklı içecek alternatifleri sunmak isteyen girişimciler marka yetkilileri ile iletişime geçerek bayilik şartları hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

Erikli Su Bayilik

Türkiye’nin en çok tercih edilen damacana su markaları arasında yer alan Erikli Su, damacana sektöründeki payını arttırmak için yatırımcılarına bayilik veriyor. Türkiye genelinde 400’e yakın bayisi ile hizmet kapsamını arttıran Erikli su bayilik almak isteyen girişimcilerden Erikli üzerine bir telefon hattı açılmasını, sipariş ihtiyacını karşılayacak personel çalıştırılmasını, sipariş verilen suların hızlı bir şekilde iletilmesi için araç sahibi olunmasını istiyor. Araç ve diğer gereksinimler de düşünüldüğünde Erikli Su bayilik için yatırım maliyetinin 100 bin TL dolayına çıkabildiği biliniyor. Siz de Türkiye’nin öncü su bayilik işletmelerinden birine sahip olmak isterseniz Erikli markası ile iletişime geçerek bayilik sürecinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

FIREBALL Enerji İçeceği Bayilik

Alternatif bir içecek bayiliği almak isteyen girişimcilerin değerlendirebilecekleri Fireball bayilikleri oldukça avantajlı koşullar sunuyor. Başlangıç olarak bayinin faaliyet göstereceği bölgenin satış potansiyeline bağlı olarak toplu sipariş vermesi gerekiyor. Araç sahibi girişimciler arasından seçim yapan firma Türkiye geneline bayilik veriyor. Girişimcilerden reklam katılım bedeli istemeyen firma bayilerine %40’lık bir kar kazanma şansı tanıyor.

Çaldağ Doğal Mineralli İçecek Bayilik

Çaldağ markasıyla maden suyu, mineralli su ve gazoz üremi yapılmaktadır. 1991 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren firma ürün çeşitliliğini arttırmak ve tüketicilere çeşitli ürünler sunmak amacıyla AR-GE çalışmalarına önem vermektedir. Alkolsüz içecek bayilikleri arayışında olan girişimcilerle temasa geçen Çaldağ yetkilileri il bayiliği almak isteyen girişimcilerden 400 metrekare alana sahip depolama yeri bulmalarını, ürün satışı için araç ve sermaye gücü istemektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının giderek önem kazanmasının ardından karlılığı artan Çaldağ ailesinde siz de yer almak isterseniz firma yetkilileri ile görüşerek bayilik koşulları hakkında daha kapsamlı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Pepsi Bayilik

Pepsi dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak müdavimlerine daha rahat ulaşabilmek adına bayilik sistemi ile ve distribütörlük sistemi ile çalışmayı tercih ediyor. Sürdürülebilir bir büyümeyi hedefleyen marka içecek bayilikleri almak isteyen birçok girişimcinin beklediği kurumsallığı ve destekleri sağlıyor. Ürün satış bayiliği ve distribütörlük iş modelleri arasından seçim yapan firmalar kar marjı yüksek olan ve aynı zamanda sürümden kazandıran Pepsi ürünlerini müşterilerine sunma ayrıcalığını yaşıyorlar. Pepsi sadece Pepsi markası ile içecek üreten bir firma olmadığı için Pepsi markasına bağlı Lipton Ice Tea, Fruko, Yedigün ve Tropicana gibi marka bilinirliği yüksek ürünlere de kolaylıkla erişebiliyor. Pepsi bayilerini ve distribütörlerini birçok kriterden geçirerek seçtiğinden Pepsi bayilik şartları ile ilgili net bilgilerin firma yetkililerinden alınması gerekiyor.

Çaytaze Bayilik

En çok tüketilen içeceklerin başında gelen çay, gözde içecek bayilikleri için temel satış unsuru olmayı sürdürüyor. Çaytaze markası yeni konseptiyle içecek bayilikleri almak isteyen yatırımcılara fırsat sunuyor. Aynı zamanda cafe bayilikleri sınıfına da giren Çaytaze bayilikleri hem kiosk hem de mağaza konseptinde sunuluyor. Kiosk bayilikleri için girişimcilerin 7,5 metrekarelik bir alan bulması gerekirken mağaza konsepti için minimum 100 metrekarelik bir alana ihtiyaç duyuluyor. Çaytaze bayilikleri için gerekli yatırım miktarı seçilen bayilik konseptine ve işletmenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebildiği için bayilik şartları ile ilgili en doğru bilgilerin firma yetkililerinden alınması gerekiyor.

Neşve Çay Kahve Evi Bayilik

Türkiye’nin ilk yerli gurme çay ve kahve evi olma hedefi ile yola çıkan Neşve Çay Kahve Evi içecek ve cafe bayilikleri almak isteyen girişimcilere büyük avantajlar sağlıyor. Neşve Çay ve Kahve Evi bayilikleri almak isteyen girişimcilerin ortalama olarak 200 bin TL sermayeye ihtiyaç duyduğu biliniyor. Marka değerlerini benimseyen, tüm zamanını işe ayırabilen, ticari sicili temiz olan ve yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olan girişimcilerle yola çıkmak isteyen marka bölge koruması, yer seçimi, pazarlama, personel ve eğitim desteklerini sunmaktadır. Siz de Neşve Çay Kahve Evi bayileri arasında yer almak isterseniz kurum yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.