McDonald's Bayilik

McDonald's kaliteli bir iş organizasyonu olarak tanınması ve en iyi lisans imkanlarından birisi olmasının nedeni, başarısının büyük oranda işletmecilerinin niteliklerine dayanmasıdır.
McDonald's Bayilik
4 dk
Son güncellenme: 03/01/2020

McDonald's ve Siz 

McDonald's zincirinin yüksek kaliteli bir iş organizasyonu olarak tanınması ve en iyi lisans imkanlarından birisi olmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanmasıdır. Tabii, bu başarıyı pekiştiren diğer unsur, hemen hemen hiçbir işletmenin sağlayamadığı yüksek kalitede verilen McDonald's eğitim ve destek programlarıdır. Diğer üstün özellikler dışında işletmecilerimizden beklediğimiz temel özellikler şunlardır: 

  • Girişimci bir ruh ve başarma tutkusu.
  • Özellikle insan yönetimi ve finansal yönetimde geniş tecrübeler.
  • Tüm zaman ve gücünü restoran yönetimi için harcama isteği ve imkanı.
  • Hareketlilik.
  • Katılıma bağlı olarak 8 ay veya daha uzun sürebilen eğitim programına katılabilmek.
  • McDonald's işletmeciliğinin gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olmak.
  • Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 400.000 - 500.000 USD arasındadır.

MCDONALD'S LİSANSI ALMANIN AVANTAJLARI

McDonald's işletmecisi olmak, size verilecek eğitim ve destekler sonucu başarılı bir iş sahibi olabilme imkanı yanında birçok avantajlar da getirecektir. Kendi İşinizin Sahibi Olmak McDonald's işletmecisi olmanız, bir yandan kendi işinizin sahibi olurken bir yandan da McDonald's uzmanlığı ve deneyimini yanınıza almanız, dolayısıyla da risklerinizi büyük ölçüde azaltmanız demektir. McDonald's, kendi geliştirdiği restoranların işletmeciliğiyle ilgili lisans verir. Verdiğimiz lisans, işletmecimizin bizim adımız ve markamız altında ticari faaliyette bulunmasına hak tanır.

McDonald's, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez. İşletmecimiz, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz. İşletmecilerimiz her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.

 

McDonald's bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir restoranın işletmeciliği ile sınırlıdır. McDonald's, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde emlâkı kiralar veya satın alır. Tadilat projelerini hazırlayıp restoranın inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespitini McDonald's yapar. Bu işlere paralel işletmeci olmak isteyen aday adaylarından, McDonald's normlarına en uygun şahsı seçer ve bu şahsı 8-12 ay süren A'dan Z'ye McDonald's işinin öğretildiği bir eğitime tabi tutar. İşletmecimiz restoranın başına geçerken mutfak ekipmanı, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, restoranın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca işletmeci adayı, lisans anlaşmasının imzalanması esnasında McDonald's başlangıç ücreti ve lisans süresi sonunda iade edilen depoziti öder. İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir. EĞİTİMİNİZ McDonald's işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald's işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 8-12 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. Eğitim programının son iki haftasında işletmeci adayımız Chicago Genel Merkezimiz'deki Hamburger Üniversitemiz'de "İleri Operasyon Kursu"na katılır. Ayrıca bu program süresince işletmeci adayımız bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald's yetkilileriyle temaslarında A'dan Z'ye McDonald's işiyle ilgili bilgilendirilir. Ancak bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald's lisans imkanına kavuşabilirler.

MÜRACAAT ve SEÇİM

Bir McDonald's lisansı için müracaatlar Müracaat Formu'nun doldurulup tarafımıza ulaştırılmasıyla başlar. McDonald's'ın başarısı büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanır. Bu yüzden McDonald's, işletmecilerinin seçimi konusunda çok titiz davranır. Seçim sürecimiz dört adımdan oluşur. Bunlar müracaat formunun değerlendirilmesi, ilk mülakatlar, herhangi bir restoranımızda gerçekleşen 5 günlük "İş Başında Deneme" çalışması ve son mülakatlardır. Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayımız, karşılıklı nihai mutabakattan sonra eğitim programına başlar.

SORULARINIZ

Umarız ki bu bilgiler McDonald's işletmecisi olmanın getireceği avantajlar ile ilgili sorularınıza cevap vermiştir. Şayet ek bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız; derhal ( 0212 ) 336 34 00 numaralı telefondan Franchising Departmanı'nı arayın.Mesleki başarınızı, artık kişisel başarıya dönüştürmenin zamanının geldiğini ve asıl önemlisi, seçkin McDonald's ailesinin üyesi olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, ekteki müracaat formunu doldurup; McDonald's Restauranları Ltd. Şti. Franchising Departmanı, Büyükdere Caddesi 122/9 Özsezen İş Merkezi A BLOK 34394 Zincirlikuyu/İSTANBUL adresine ulaştırarak, başarılı bir geleceğe adım atın. Alacağınız Destek ve Servisler Tüm işletmecilere birinci günden başlamak üzere verilen yoğun ve kaliteli eğitimler, bilgilendirme ve danışma hizmeti, genel ve lokal pazarlama destekleri, mal ve hizmet standartlarının sürekliliğini sağlamaya yönelik malzeme alımı ve kalite kontrol hizmetleri, ekipman tasarım ve yerleştirmesi, ürün araştırma ve geliştirme gibi; ama bunlarla sınırlı kalmayan, McDonald's eksperlerinin size sağlayacağı destek ve hizmetler. Zengin İnsan İlişkileri Tam bir takım çalışması yaptığınız ekibiniz ile olan ilişkilerinizden müşterilerinize uzanan insan ilişkileriniz, sizde keyifli bir tatmin yaratacaktır.

McDonald's Başarısına Katkıda Bulunabilme Fırsatı Big Mac, File-O-Fish gibi ürünlerimiz, işletmecilerimizin fikirlerine dayanarak geliştirdiğimiz ürünlerdir. Kişisel Tatmin McDonald's ile beraberliğiniz hem kendi işletmenizin patronu hem de uluslararası bir organizasyonun üyesi olmanın getireceği kişisel tatmini sağlayacaktır. Kişisel ve Profesyonel Gelişim McDonald's'ın size sağlayacağı sağlam bir işletme deneyimi ve eğitimden dolayı üstün bir profesyonel gelişim sağlayacaksınız.

Kısacası, bir tarafta başarma tutukusu ile dolu girişimci bir ruh, diğer tarafta McDonald's ve üstün avantajları, sağlıklı ve kârlı bir yatırım için gerekli tüm unsurları barındıran sağlam bir temel oluşturacaktır. McDonald's bayilik başvurusu için web sitesini ziyaret etmelisiniz.

Bu içeriği oylayın
1.00, 1 Oy
Yorumlar (11)
Birkan 93 ay önce
Mc Donald's Bayilik Alan , Bas vuran Kisilere ile Sirketlere Duyurulur. iZMiR 'de Bulunan Is Merkezinde Genis alan da Mc donalds icin Ideal Isletme yeri mevcuttur. Danisma hatti. 0049 1782121110 . <- Almanya
huseyin kayacan 100 ay önce
obje ben su anda bir is adamiyim facat bir macdonal dusunuyorum facat lisan yok buda 6vea 8 ay sure zarfinda veriyorsunuz bu da birsey deyil anma insat soktorunden ticari macdonal soktorunde is yapmak istiyoeum finasman icin uygun birisiyimb facat ben bu isi kendi melecetimde yapmacistiyorum belediye yer veriyor tek is bu isi benim basarmam 25senelik insat sektrundeyim bunu basarmis sam bunu da yaparim bir denemeke fayda fransaya gelmeden once kaynakciydim istanbulda bu fransada da insaci oldumbn 25senedir kendime calisiyorum fakat neden dusunduysem makdonal isi bana uygun geldi cunki basarmak bile buyuk cesaret tir cesaret de de bilgi yatar uzun lafin kisasi bene denemek idterseniz ben fransadan kesin donus yapabilirim kendi ulkeme hizmet etmekten kururdyarim bu ulede bizi alayamadilar yeter bukadar buraya ben artik frast verir seniz turkiyeye hizmet vermek genc ellaman lara is uretmek tayip erdogana da bu mesajimi ilete bilirsiniz yur disisda ki yatrimcilarin onunu acin issizlik azalsin birde sikorata yapayana ceza verilsin boylece turkiye kalkinsin hic kimseye ihtiyac kalmasin umarim beni anlamis sinizdir yemin edriki yur disind
seher eskici 119 ay önce
SİLİVRİ'DE MC DONALD'S BAYİLİĞİ AÇMAK İSTEYEN KİŞİLERE DUYURULUR... SİLİVRİ GİRİŞİNDE ( ŞEHİR MERKEZİ VE YAZLIK BÖLGELERLE İÇ İÇE ), ARABAYA SERVİS HİZMETİ VEREBİLECEK BİR ALANDA, D-100 ÜZERİNDE UYGUN ŞARTLARDA KİRALIK ALANIMIZ MEVCUTTUR. İLGİLİ YER; DEĞİŞİK SEKTÖR VE SEÇKİN MARKALARI BİRARADA BULUNDURACAK ŞEKİLDE YAPILANMAKTADIR... irtibat Telefonu: 0 212 729 02 34
Kemal Oguz 130 ay önce
Arkadaslar ben Türkiyede kendi Markami yarattim, fakat Almanyada yasadigim icin Türkiyede yarattigim Markami neyazikki faaliyete geciremiyorum. Ayni isi Almanyada yapiyorum ve dört noktada satis yerim var. Bu ürün Almanyada ve cok ülkede satis rekorlari kiriyor ama Türkiyede yok. Bu ürünün Marka Tescil Belgesini devir alacak ciddi girisimcilerle irtibata gecebiliriz. Ürünün yapiminda, hazirlanisinda ve bazi malzemelerin Almanyadan Ithalinde yardimci olabilirim. Franchise/Bayilik arayacaginiza, kendi ürününüzün Bayiligini verin derim. Devir ücreti 65.000 Euro. Ürün hakkindaki bilgileri ciddi girisimcilerle paylasabilrim. Kemal e-mail: bgako@gmx.de
selahaddin erdal 140 ay önce
MC DONALD'S BAYİLİĞİ ALAN / ALMAK İSTEYEN FİRMA VE KİŞİLERE DUYRULUR KARTAL UĞURMUMCU MERKEZDE KİM (KAZANÇLI İSTANBUL MARKETLERİ) BÜNYESİNDE UYGUN ŞARTLARDA KİRALIK ALAN MEVCUTTUR. HARİCİ YER TALEPLERİNİZ İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ. irtibat:Selahaddin Erdal 0532 373 20 15.
fatih bilgi 140 ay önce
merhaba ben fatih kütahyaya açmak istiyorum ama muhatap olacak insan bulamıyorum en kısa zamanda ulaşmak isterim
huseyin kayacan 100 ay önce
obje ben su anda bir is adamiyim facat bir macdonal dusunuyorum facat lisan yok buda 6vea 8 ay sure zarfinda veriyorsunuz bu da birsey deyil anma insat soktorunden ticari macdonal soktorunde is yapmak istiyoeum finasman icin uygun birisiyimb facat ben bu isi kendi melecetimde yapmacistiyorum belediye yer veriyor tek is bu isi benim basarmam 25senelik insat sektrundeyim bunu basarmis sam bunu da yaparim bir denemeke fayda fransaya gelmeden once kaynakciydim istanbulda bu fransada da insaci oldumbn 25senedir kendime calisiyorum fakat neden dusunduysem makdonal isi bana uygun geldi cunki basarmak bile buyuk cesaret tir cesaret de de bilgi yatar uzun lafin kisasi bene denemek idterseniz ben fransadan kesin donus yapabilirim kendi ulkeme hizmet etmekten kururdyarim bu ulede bizi alayamadilar yeter bukadar buraya ben artik frast verir seniz turkiyeye hizmet vermek genc ellaman lara is uretmek tayip erdogana da bu mesajimi ilete bilirsiniz yur disisda ki yatrimcilarin onunu acin issizlik azalsin birde sikorata yapayana ceza verilsin boylece turkiye kalkinsin hic kimseye ihtiyac kalmasin umarim beni anlamis sinizdir yemin edriki yur disind
Kemal Oguz 130 ay önce
Arkadaslar ben Türkiyede kendi Markami yarattim, fakat Almanyada yasadigim icin Türkiyede yarattigim Markami neyazikki faaliyete geciremiyorum. Ayni isi Almanyada yapiyorum ve dört noktada satis yerim var. Bu ürün Almanyada ve cok ülkede satis rekorlari kiriyor ama Türkiyede yok. Bu ürünün Marka Tescil Belgesini devir alacak ciddi girisimcilerle irtibata gecebiliriz. Ürünün yapiminda, hazirlanisinda ve bazi malzemelerin Almanyadan Ithalinde yardimci olabilirim. Franchise/Bayilik arayacaginiza, kendi ürününüzün Bayiligini verin derim. Devir ücreti 65.000 Euro. Ürün hakkindaki bilgileri ciddi girisimcilerle paylasabilrim. Kemal e-mail: bgako@gmx.de
seher eskici 119 ay önce
SİLİVRİ'DE MC DONALD'S BAYİLİĞİ AÇMAK İSTEYEN KİŞİLERE DUYURULUR... SİLİVRİ GİRİŞİNDE ( ŞEHİR MERKEZİ VE YAZLIK BÖLGELERLE İÇ İÇE ), ARABAYA SERVİS HİZMETİ VEREBİLECEK BİR ALANDA, D-100 ÜZERİNDE UYGUN ŞARTLARDA KİRALIK ALANIMIZ MEVCUTTUR. İLGİLİ YER; DEĞİŞİK SEKTÖR VE SEÇKİN MARKALARI BİRARADA BULUNDURACAK ŞEKİLDE YAPILANMAKTADIR... irtibat Telefonu: 0 212 729 02 34
selahaddin erdal 140 ay önce
MC DONALD'S BAYİLİĞİ ALAN / ALMAK İSTEYEN FİRMA VE KİŞİLERE DUYRULUR KARTAL UĞURMUMCU MERKEZDE KİM (KAZANÇLI İSTANBUL MARKETLERİ) BÜNYESİNDE UYGUN ŞARTLARDA KİRALIK ALAN MEVCUTTUR. HARİCİ YER TALEPLERİNİZ İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ. irtibat:Selahaddin Erdal 0532 373 20 15.
Birkan 93 ay önce
Mc Donald's Bayilik Alan , Bas vuran Kisilere ile Sirketlere Duyurulur. iZMiR 'de Bulunan Is Merkezinde Genis alan da Mc donalds icin Ideal Isletme yeri mevcuttur. Danisma hatti. 0049 1782121110 . <- Almanya
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.