Evde Ne Üretebilirim? Evden Para Kazandıran İş Fikirleri

Son yıllarda, malum geçim sıkıntısının da artmasıyla birlikte, evden yapılabilecek iş fikirlerine büyük bir ilgi var. Biz bu yazımızda evde yapılabilecek iş fikirlerini biraz daha spesifik olarak inceleyeceğiz.
Evde Ne Üretebilirim? Evden Para Kazandıran İş Fikirleri
6 dk
Son güncellenme: 06/10/2021
Tüm Başlıklar

Evde ne üretebilirim diye düşünenler için çare olacak bir içerik hazırladık. Düzenli bir işiniz olsa ve tam zamanlı olarak işinizin başında kalsanız dahi evinizde de para kazanabilirsiniz. Birçok farklı ek iş alternatifi arasından seçiminizi yapabilir, evinizde geçirdiğiniz zamanları daha keyifli ve aynı zamanda çok daha kazançlı hale getirebilirsiniz. Düzenli bir işiniz yoksa da dertlenmenize gerek yok, size en uygun iş fikirleri arasından seçim yaparak evde para kazanma yolları hakkında kısa sürede eksper haline gelebilirsiniz.

Genellikle evden para kazanmak denildiğinde internetten para kazanma yolları anlaşılıyor. Ancak evden para kazanma yolları salt internetin sunduğu imkanlara da indirgenemiyor. Evde ne üretebilirim diye yeni fikirler arıyorsanız, birçok farklı üretim yaparak para kazanma deneyimi yaşayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları sayesinde kazanıldığı kadar hızlı olmasa da evde mandal, hediyelik eşya, sabun, tasarım saat vb. eşyaların üretimi işi veren firmalar ile bağlantıya geçerek düzenli gelir sahibi olabilirsiniz.

Elbette sadece evlere iş veren firmalar ile de yetinmek zorunda değilsiniz, evde ilgi alanlarınız doğrultusunda gerekli malzemeleri alarak başlayacağınız üretimleri internet üzerinden de satabilirsiniz.

Siz de “Evde ne üretebilirim?”, “Evden para kazanmak için ne üretilir?”, “Evden ne kadar para kazanılır?” gibi en çok merak edilen soruların yanıtları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Mum Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 1. Evde Mum Üretimi

Geçmiş yıllarda elektriğin olmadığı zamanlarda ya da henüz ulaşmadığı yerlerde aydınlatma ihtiyacı için kullanılan mumlar günümüzde ev dekorasyonunun güzelleştirilmesi için en çok tercih edilen aksesuarların başında geliyor. Romantik bir akşam yemeği ya da sadece ambiyansı hareketlendirmek için birbirinden renkli ve güzel kokulu mumlar kullanılıyor.

Çeşitli tasarımlara sahip olan mumlar yanmasa dahi mutfaklarda, salonlarda ve banyolarda yer bulunca haliyle evde yapılabilecek üretim fikirleri dendiğinde de mum yapımı ilk sıralarda daimi bir hakimiyet kuruyor. Mum üretimi için gerekli malzemeleri bulursanız ve bilginiz olmasa dahi mum yapımı ile ilgili bilgilendirici videoları izlerseniz siz de birbirinden güzel mumlar üretebilirsiniz.

Perakende olarak satmasanız dahi sizin zevkinizi yansıtan mumları internet üzerinden müşterilerinizle buluşturabilirsiniz. Ambalaj ve markalama süreçlerini de tamamlarsanız özel organizasyonlara yönelik mum üretimi yaparak karlı bir iş sahibi olabilirsiniz. Doğum hediyeleri, düğün hediyeleri ve organizasyon mekanların süslemesi için mum yapmayı düşünüyorsanız organizasyon şirketleri ile bağlantıya geçerek ihtiyacınız olan networke ulaşabilirsiniz.

Nikah Şekeri Üreterek Evden Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 2. Evde Nikah Şekeri Üretimi

Evlere iş veren firmaların büyük bir çoğunluğu nikah şekeri işleri ile ek gelir elde etme fırsatı sunar. Nikah şekerlerin doldurulması, süslemelerinin yapılması ya da isimlerinin zımbalanması gibi farklı işleri yaparak para kazanmak istiyorsanız evlere iş veren firmalar ile bağlantıya geçebilirsiniz, bu geçerli bir alternatiftir. Ancak evden para kazanmak için kendi başınıza hareket etmek istiyorsanız da nikah şekeri üretimi yapabilirsiniz. Dünya genelinde birbirinden cezbedici nikah şekeri süslemelerini inceleyebilir, gerekli malzemeleri temin ederek benzerlerini üretmeye çalışabilirsiniz. Evlere iş veren firmalar sayesinde kazanabileceğinizden daha fazlasını özgün tasarımlar yaparak elde edebilirsiniz.

Organik Oyuncak Üreterek Evden Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 3. Organik oyuncak

Evde ne üretebilirim diyerek araştırma yapanların aklına ilk gelen fikir oyuncak olmasa da bu tip ürünlerin piyasada talebi var. Çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimleri için büyük öneme sahip olan oyuncaklar sizin yeni gelir kapınız olabilir.

Organik malzemelerden üretilen doğal oyuncaklarla hem çocukların hem de oyuncaklara ilgi duyan yetişkinlerin taleplerini toplayabilirsiniz. Keçeden, organik iplerden, tahtadan ve yeteneğinize göre metalden oyuncak üreterek kendi markanızı bile yaratabilirsiniz. Oyuncak üretimi için yeterince zamanınız ve ilginiz olması gerektiğinden yola çıkarak sizin için en kazançlı ve eğlenceli üretim fikrini hayata geçirebilirsiniz. Her zamanki gibi sosyal medya platformlarından veya tanıdığınız hediyelik eşyası satan işletmecilerden destek alarak el yapımı üretimlerinizi satabilirsiniz.

Evde Ne Üretebilirim Diyen Ev Kadınları İçin Mantı İşi

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 4. Mantı

Kim mantıya hayır diyebilir ki? Mutfağımızın bu geleneksel lezzeti hem eşsiz tadı hem de istediği emekle çok özel bir yere sahiptir. Neredeyse herkes tarafından sevilerek tüketilen mantı birçok gıda markasının da vazgeçilmezleri arasında konumlanır. El yapımı mantıları satın alan firmalar evde mantı üreterek para kazanmak isteyenlerin taleplerine yanıt verir. Aynı zamanda bireysel olarak mantı üreten kişiler yaşadıkları yerde yöresel ürünler satan işletmelere ya da mandıralara el yapımı mantılarını satabilirler.

Mantı konusunda uzman olanların kilo başına 50 TL dolayında para kazanma imkanı yakaladıkları bu iş fikri size de cazip geliyorsa evden para kazanmanın en lezzetli halini yaşayabilirsiniz. Ayrıca; hem evde ne üretebilirim diyerek fikirler arayan hem de yeni bir uzmanlık dalı kazanmak için vakit ayıramayan ev kadınları için harika bir ürün.

Parfüm Üreterek Kendi Markanızı Yaratabilirsiniz

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 5. Evde parfüm üretmek

Kadınların da erkeklerin de kişisel bakım süreçlerinin tamamlayıcısı olan parfümler evden para kazanmak isteyenlerin de gözde iş fikirleri arasında yer alıyor. Açık parfüm satışı yapan işletmelerden sıyrılmak, en güzel esansları en doğru oranlarla bir araya getirmek ve eşsiz kokular üretmek isteyenler parfüm üretimi ile ciddi paralar kazanabiliyor. Elbette bu iş fikri karlı hale gelsin diye çabalayanların yetenekleri kadar bilgileri de ön plana çıkıyor. Bizim, evde parfüm üreterek para kazanmak isteyenlere önerimiz butik hizmetler vermeleri yönünde olacak. Kişilerin isteklerini dinlerseniz ve onlara özel kokular üretirseniz yaptığınız benzersiz ürünler sayesinde ek gelir elde edebilir; hatta tek geçim kaynağınızın parfüm üretimi olmasını sağlayabilirsiniz.  Butik parfümerilerin internet üzerinden fiyat politikalarını takip ederseniz ne demek istediğimizi çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Para Kazanmak için Evde Kozmetik Malzemeleri Üretimi

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 6. Evde kozmetik malzeme üretimi

Sağlık her şeyin ötesindedir, bu nedenle her kozmetik ürün kullanılmamalıdır.  Evde yapılacak alternatif bir iş fikri arayanlar %100 doğal malzemeleri doğru oranda bir araya getirerek sağlıklı kozmetik ürünler üretebilir. Dışarıdan aldığınız kimyasal maddeler barındıran kozmetik ürünlere güvenmiyorsanız üretimi öncelikle kendiniz için sınırlayabilir, aldığınız sonuçların başarısını bizzat gördükten sonra bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Üstelik yaratıcılığınızı ve araştırmacı kişiliğinizin farkını da ürettiğiniz kozmetik malzemeler ile ön plana çıkarabilirsiniz. İnternet üzerinden farklı tarifleri araştırabilir, muhteşem kokulu kremler ve cilt tiplerine özel üretimler yapabilirsiniz. Balmumu, elma çiçeği, elma, lanolin, ısırgan otu, fıstık yağı, su, salatalık, yumurta sarısı, çilek, yoğurt, yulaf unu, zeytinyağı, havuç, badem yağı, biberiye yağı, avokado, gül suyu, lavanta ve adaçayı gibi kolay temin edilebilir malzemelerden mucize ürünler yaratmak ve evden para kazanmak emin olun zor değil! Sadece denemeniz gerekir.

Özel Tasarım Kıyafetler Dikerek Evden Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 7. Özel tasarım kıyafet dikimi

Özel tasarımlara merakınız ve bu konuda yeteneğiniz varsa özel tasarım kıyafetler dikerek evden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki bu konuda bir ilginiz, deneyiminiz veya eğitiminiz yoksa bu işin HİÇ kolay olmadığını bilmelisiniz. Son zamanlarda özel tasarım tekstil ürünlerinin çok yüksek rakamlara satıldığı bilinen bir gerçek olduğu için yazımızda da bu fikre yer vermek istedik. Bu işe yıllarını vermiş kişiler kadar olmasa da siz de kişiye özel ürettiğiniz kıyafetler sayesinde evden para kazanabilirsiniz. Herkesin bilgi kaynağı olan sosyal medya platformlarından destek alarak kim bilir, belki beklentilerinizin üzerinde bir ilgi ile karşılaşabilirsiniz.

Takı Üretimi ile Evden Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 8. Takı tasarımı

“İnce işçilik beni sıkmaz, takı modellerini araştırmayı severim, takı imalatı konusunda elimin yatkınlığı tartışılmaz” diyenlerdenseniz evden takı üretim sürecini başlatabilirsiniz. En popüler iş fikirleri arasında yer alsa da işini hakkıyla yapan çok kişi olmadığı için evde takı üretimi niş bir uğraş olmayı sürdürür. Evden takı üreterek para kazanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken fabrikasyon takıların benzerlerini üretmeye çalışmaktan vazgeçmektir. Her yerden temin edilebilen standart takılar ile sizin takılarınız imkanı yok boy ölçüşemez! Ucuza mal edilen ve aynı şekilde ucuza satılan takılara yönelmemelisiniz. Bunun için de el emeği olduğu anlaşılan takı modelleri üretmeye çalışmalısınız. El yapımı takı modellerinin yüksek fiyatlara satıldığını görüp motive olmak isterseniz www.etsy.com üzerinden açılan ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

Resim Çerçevesi Üreterek Evden Para Kazanma Yolları

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 8. Evde resim çerçevesi üretimi

Resim çerçevesi deyip geçmeyin, insanların hayatındaki en önemli anların tanıkları olan resim çerçeveleri üretiminde ülkemizde büyük bir boşluk var. Tabi standart resim çerçevelerinden bahsetmiyoruz. Özel sipariş üzerine, farklı tasarımlara sahip ve özellikli ürünler üreterek hem online satış yapabilir hem de özel ürünler satan hediyelik eşya dükkanları ile iletişime geçebilirsiniz. Farklı malzemeler kullanarak üreteceğiniz resim çerçevelerini taleplere özel bir şekilde tasarlayarak para kazanma sürecinizi başlatabilirsiniz.

Turşu Üretimi Yaparak Evden Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 9. Turşu üretimi

“Turşu sirke ile mi olur limonla mı?” ikileminden bağımsız olarak enfes turşular üreterek para kazanmak istiyorsanız bu iş fikrini evinizde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ürettiğiniz farklı turşularla bölgenizde yöresel ürün satışı yapan işletmelerle bağlantıya geçebilirsiniz. Son zamanlarda fabrikasyon turşuların yol açtığı turşu soğukluğunu ortadan kaldıracak lezzetler üretmeyi başarabilirseniz evden para kazanmak için başladığınız bu işi bir adım öteye de taşıyabilirsiniz.

Kültür Mantarı Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim Diyenlere Fikirler: 10. Evde kültür mantarı üretimi

Az sermayeli iş fikirleri arasında sıklıkla bahsettiğimiz kültür mantarı üretimi için evinizde de faaliyetlerinize başlayabilirsiniz. Büyük bir eviniz ya da evinizin bahçesi varsa gerekli ortamı sağlayarak kültür mantarı yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Üretim hacmine bağlı olarak düşük miktarlı yatırımlarla kısa sürede ilk hasat ürünlerini alabilirsiniz. Bölgenizde faaliyet gösteren restoranlarla iletişime geçerek mantar üretiminden para kazanma döngünüzü başlatabilirsiniz.

Daha iyi bir ekonomik seviyeye yükselmek için ya da sadece üretmenin keyfine doyasıya varmak için evinizde birçok iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Evden para kazanma yolları arasında size en cazip gelenini seçerek ek gelir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.