Para Kazandıran Cin Fikirler: Savaş Sakar'dan

Para kazandıracak cin fikirler. Eminim bir çoğunuzun aklından daha fazla yada alternatif para kazanma yolları geçiyordur.
Para Kazandıran Cin Fikirler: Savaş Sakar'dan
4 dk
Son güncellenme: 16/01/2020
İçeriğe Ait Başlıklar 1 Başlık

Para Kazandıran Cin Fikirler

Para kazandıracak cin fikirler. Eminim bir çoğunuzun aklından daha fazla yada alternatif para kazanma yolları geçiyordur. Aslında gerçekten bir şeye odaklanan ve gerçekten isteyen için bir çok yol mevcut. Umarım aşağıdaki önerilerim işinize yarar. Benim açımdan işinize yaraması, uygulamanız yada size en azından başka konuda ilham vermesi olacaktır.

Öneri 1 - Kendi Gazetenizi çıkarın gazete çıkarmak normal bir gazete çıkarma prensibi ile yanıdır. Basit olarak; gazete tanesi çok ucuza bazılan ancak içine yüksek bedellerle reklamlar alınarak kara geçilen bir model. Her ne kadar Türkiye’de tek bir gazete dışında oturmamışsada “abonelik” satışıda gazete için önemli bir unsur. Önerim şu: Oturduğunuz mahalle, tatil sitesi, kasaba vb. için bir yerel gazete çıkarmak. Eğer bulunduğunuz yerdeki tüm oturanlara ulaşabilecek(evlerin kapısının altından atmak, cami çıkışlarında dağıtmak, market vb. yerlerden bedava alınmasını sağlamak vb.) bir gazete çıkarırsanız yine yerel esnaf tarafından o bölgedeki herkese ulaşabileceğiniz için reklam alabilirsiniz. Gazetenin formatı sadece okunabilecek şekilde düzgün olmaldır, piyasadaki gazeteler gibi büyük değil. Yada spesifik bir gazete olacak: hayvan saipleri için, çiçek severler için, sudoku oynayanlar için vb. Unutmayın: Siz günlük haberin okunduğu büyük gazeteler ile rekabet etmeyeceksiniz.

Öneri 2 – Kaza Kılavuzları Bu öneri aslında biraz avukatlara yönelik. Bir kitapçık düşünün içinde kaza durumunda ne yapılacağı, ilk yardım, kaza oluşmaması için alınacak önlemler, hastahane ve acil servis numaraları, bu tip durumlarda sigortadan nasıl yararlanılabileceği ve hukuki olarak yapılabilecekler yer alacak.Aslında ihtiyaç olduğunda nasıl avukata gidileceğini anlatan ve herkesin elinin altında olması gerekenbir kitapçık olacak. Bedava olarak dağıtılacak ve kitapçığa bir sponsor bulanarak kar elde edilecek. Ayrıca kolay anlaşılır hukuki kılavuzlar insanların yasal yolladan haklarını nasıl arayabilecekleri vb. konularda aydınlatıcı küçük el kitapçıklarıda düşünülebilir.

Öneri 3 – Enteresan Kart Programları Üretmek Örneğin hayvanseverler diye bir kart programı başlatıp bu karta sahip olanların bu konuda bir çok yerde indirim, taksit vb. alması sağlanabilir. İndirim veren yerden bu konuda tanıtımını yapmak için ve programın devamı için destek alınabilir ve gelir modeli yaratılır.Aslında bu tip uygulamalar taraftar kartı ve kredi kartı birleşimi olarak uygulandı ama benim burada kastettiğim çok daha niş ve küçük, spesifik ilgi gruplarına yönelik uygulamalar.

Öneri 4 – Takip Servisi Şimdi diyelim ki bir kuaföre gittiniz saçınızı yaptırdınız yada ayakkabı mağazasına gidip beğendiğiniz bir ayakkabı aldınız. Aradan bir süre geçikten sonra bu mağaza sizin tekrar geri gelmeniz için bir şey yaptı mı? İşte takip servisi bir mağaza yada işletmenin gelen müşterilerinin daha sonra aranması, onlara yeniliklerin haber verilmesi vb. takip işini yürütür. İnanın bu işe ikna ettiğiniz mağazaların işininde ikiye katlandığını görebilirsiniz.

Öneri 5 – 2. El Satışı Çevrenizdeki kullanılmış eşyaları(bilgisayar, cep telefonu vb.) satın alıp açık artırma sitelerinden satabilirsiniz. (Ör. Gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi.)

Öneri 6 - Merhaba Servisi Diyelim ki mahallenize sokağınıza yada yaşadığınız siteye yeni biri taşındı. Siz çevredeki lokanta, market, kuru temizlemeci vb. tüm esnaftan alacağınız küçük bir bedel kaşılığı bu yeni taşınan kişiye “hoşgeldin” ziyareti yapıp o bölgede neyi nereden alması ve yapması gerektiğini anlatabilirsiniz. Bu hizmeti özellikle elektrik, su ve gaz idaresinin nerede olduğu dahil olmak üzere yapılması benim çok hoşuma giderdi doğrusu. Ayrıa site yönetimleride bu tipte kılavuzları esnafı sponsor ederek hazırlatıp yeni taşınanlara verebilirler.(Böyle site dergileri mevcut)

Öneri 7 – Bedava Tebrik Kartları Aslında bununla ilgili İstanbul’da çeşitli örnekler mevcut ama ben başka bir şey önereceğim. Örneğin bir okuldaki resim yarışmasının birincilerini tebrik kartına basıp okul yararına okul içerisinde satmayı okul yönetimi düşünebilir. Bir işletme kendi ürün ve dükkanı ile ilgili görsellerden tebrik kartı yaptırıp dağıtmak isteyebilir. Bir çocuk annesine ve babasına kendi resmi olan bir tebrik kartı göndermek isteyebilir. Aslında ihtiyacınız olan küçük bir dükkan, bir yazıcı.

Öneri 8 – Günlük Çocuk/Yaşlı Bakımı Sizin kendi çevrenizde rahatlıkla yapabileceğiniz bir hizmet. Gece bir yere giden ebeveynlerin çocuklarına birkaç saatliğine göz kulak olmak. Burada çocuk, yaşlılar ve hatta hayvanlar bile söz konusu olabilir. Böyle bir şey yaparsanız daha önce baktığınız kişileri referans olarak vermeyi unutmayın.

Öneri 9-Günlük Yaşam - Beceri Kursları Özellikle uzman olduğumuz konularda profesyonel olarak para kazanırız. Yani elektronik mühendisi bir şirketin projelerinde, arge’sinde çalışır. Şimdi aynı elektrik mühendisinin bir günlük pratik ev elektroniği kursu verdiğini düşünün. İnsanlar evlerindeki elektrik ile ilgili yapabilecekleri temel bilgileri öğrenseler.Uzmanlığın dışında hayatı kolaylaştıracak kurslar da önemli. Mesela eski sevgiliyi 24 saatte unutturma kursu, bebek bakımı, araba bakımı vb.

Öneri 10-Hasta gruplarına sosyal faaliyetler Birçok kronik hastalık mevcut. Genellikle ilaç firmaları kendi ilaçlarının reklamı adına hitap ettikleri gruplara yönelik organizasyonlar yapabiliyorlar. (Bende zamanında Multiple Sclerosis hastaları için yapılan Ata Demirer gösterisine gitmiştim.) Her hasta grubunun hastalık özelliklerine göre özel organizasyonlar düzenlenmesi önemli bir olaydır. Bu konuyu geliştirersek araba sevenler yada pul kolleksiyoncuları için çeşitli organizasyonlar yapılması güzel olacaktır. Ne yapılabilir derseniz o insanları gündeme en çok oturmuş dizinin setine götürmekten tutun, pikniğe ve onlara seramik yapmayı öğretmeye kadar giden geniş bir yelpaze mevcut.

Öneri 11-Arabalara yazı yazma, dövme yapma Aslında amatörce ve çıkartma şeklinde var olan bir iş. Ama sizin yapmanız gereken gerçekten iyi bir resim yeteneğiniz varsa arabalara istenilen resmi yapmak. Sizin yaptığınız şey sadece o arabada ve tek olacak.

Öneri 12-Telif Hakkı Olmayan Şeyleri Çoğaltma Telif hakkı olmayan klasik eserleri yeniden bastırıp satabilirsiniz. Yada gutenberg.org’da yer alan bazı kişisel gelişim kitaplarını güncelleştirerek yeni birer kitap haline getirebilirsiniz. (Çiçek bakımı, yemek yapmada püf noktaları vb.) Bu tipte kitapların telif hakkı olmamasının sebebi çok eski olmalarıdır ama bazı konular zaten hiç değişmiyorlar.Özellikle internette telif hakkı gerektirmeyen eski radyo ve TV programları, filmler bedava olarak bulunabiliyor.

Öneri 13-Casus Yazılım Dedektifi Çevrenizdekilere yani komşu ve mahallenizdekilere çok ucuz fiyata casus yazılım arama ve bulma hizmeti verebilirsiniz. Onların bilgisayarına casus yazılım bulma, reklam önleyici ve firewall kurabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz yazılımları biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Öneri 14-Otopark Kartı Bir kart çıkartarak otoparklarla anlaşabilir, bu kart için toplam park saati üzerinden otopark çevresindeki işyerlerine bir bedel ile satabilirsiniz.Aynı kartı bir işyerinin, gelen misafirlerine kullandırması içinde alması sağlanabilir.Bu haftalıkta bu kadar, gelecek hafta yeni fikirlerde buluşmak üzere Kaynak: Savaş Sakar

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (12)
ibrahim burmaoğlu 54 ay önce
Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den İbrahim BURMAOĞLU
şaban murat 56 ay önce
merheba muğla fethiyede 3500m2 -- 1500m2 2 adet boş arsam var güzel iş fikri olan arkadaşlarla beraber çalışabiliriz kendim istanbulda oturuyorum 0535 708 6206 watsaptan yazabilrisiniz..
Erkan 60 ay önce
Birkaçı gayet iyi. Kötü bile olsa insanlar bu düşünce biçimini örnek alarak kendi fikirlerini ortaya koyabilirler. Emeğe saygı gostermezsek gün olur bizim de emeğinize saygı gösterilmez. Paylasimiz için teşekkür ederim.
Gözde ilter 70 ay önce
Hayalleriniz varmı? Var dediğinizi duyar gibiyim. Kimi ev, Kimi araba, Kimi dünya seyahati, kimi iyi bir eğitim, kimi evi baştan düzmek istiyor olabilir. Peki mevcut şartlarınızla bu hayallere ulaşabilir misiniz? Ne kadar zamanınızı alır? Bu hayallere ulaşmak için bir planınız varmı? Kısır döngüyü kıracak ve sizi hayallerinize götürecek farklı birşey yapıyormusunuz? Bunada Hayır dediğinizi duyar gibiyim. Peki ozaman hiç birşey kaybetmeyeceğiniz ama sadece 2 yıllık sıkı bir çalışmayla tüm bu hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir iş olsaydı ekibimizle birlikte sizin network ağınızı kursaydık bizimle çalışırmıydınız? Ozaman Hemen hayatınızda kendiniz için bir fark yaratın ve BİZİMLE KAZANIN. İletişim Gözde İlter 0539 618 13 55 http://www.bizimlekazan.net/?SyfNmb=3&pt=%C4%B0leti%C5%9Fim
Baha güneş 72 ay önce
Çok saçma iş fikirleri sanki mahaledeki liseli çocuklara tafsiye niteliğinde olmuş.
kenan özyurt 147 ay önce
gayet mantıklı
burak turna 149 ay önce
saygısızlık etmek istemem ama bana bir tanesi bile mantıklı gelmedi.
Gözde ilter 70 ay önce
Hayalleriniz varmı? Var dediğinizi duyar gibiyim. Kimi ev, Kimi araba, Kimi dünya seyahati, kimi iyi bir eğitim, kimi evi baştan düzmek istiyor olabilir. Peki mevcut şartlarınızla bu hayallere ulaşabilir misiniz? Ne kadar zamanınızı alır? Bu hayallere ulaşmak için bir planınız varmı? Kısır döngüyü kıracak ve sizi hayallerinize götürecek farklı birşey yapıyormusunuz? Bunada Hayır dediğinizi duyar gibiyim. Peki ozaman hiç birşey kaybetmeyeceğiniz ama sadece 2 yıllık sıkı bir çalışmayla tüm bu hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir iş olsaydı ekibimizle birlikte sizin network ağınızı kursaydık bizimle çalışırmıydınız? Ozaman Hemen hayatınızda kendiniz için bir fark yaratın ve BİZİMLE KAZANIN. İletişim Gözde İlter 0539 618 13 55 http://www.bizimlekazan.net/?SyfNmb=3&pt=%C4%B0leti%C5%9Fim
ibrahim burmaoğlu 54 ay önce
Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den İbrahim BURMAOĞLU
Erkan 60 ay önce
Birkaçı gayet iyi. Kötü bile olsa insanlar bu düşünce biçimini örnek alarak kendi fikirlerini ortaya koyabilirler. Emeğe saygı gostermezsek gün olur bizim de emeğinize saygı gösterilmez. Paylasimiz için teşekkür ederim.
şaban murat 56 ay önce
merheba muğla fethiyede 3500m2 -- 1500m2 2 adet boş arsam var güzel iş fikri olan arkadaşlarla beraber çalışabiliriz kendim istanbulda oturuyorum 0535 708 6206 watsaptan yazabilrisiniz..
Baha güneş 72 ay önce
Çok saçma iş fikirleri sanki mahaledeki liseli çocuklara tafsiye niteliğinde olmuş.
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.