Rusya’da Zengin Edecek 5 İş Fikri

  1759

  Rusya ile ilişkilerin tekrar normale dönmesi ile birlikte bir çok insan bu ülkede yapılabilecek işlere yoğunlaşmaya başladı. İşte sizler için hazırladığımız iş fikirleri

  rusya-is-fikirleri
  Rusya ‘da iş kurmak

  Rusya , dünyada yüz ölçümü olarak en büyük, nüfus olarak ise en kalabalık 9. ülkesidir. Bu anlamda bir çok iş imkanı ve iş fikri bu ülke üzerinden düşünülebilmektedir. Yüz ölçümünün büyük olması ve kalabalık olması ülkeye çok büyük bir ekonomik potansiyel kazandırır. Bu nedenle de dünyanın en büyük ekonomisi olarak görülür.

  Ülke, gelirinin büyük bir bölümünü petrol ve doğal gazlardan kazanır. Ayrıca Rus hükümeti tarafından tarım, hayvancılık ve yiyecek üzerine çeşitli destekler vermektedir. Peki Rusya’da yapılabilecek en kazançlı işler hangileridir?

  1- Petrol ve Gaz 

  sdfghhhwserg
  Rusya iş fikirleri

  Dünyanın en büyük petrol ve doğal gaz üreticilerinden biri olan ülkede bu işle ilgili bir girişimde bulunmanın kazanç sağlayacağı neredeyse kesindir. Tabi ki ciddi miktarlarda yatırım isteyen bu iş için Rusya’nın çeşitli düzenlemeleri ve kanunları da bulunmaktadır.

  2 – Balık ve Deniz Ürünleri

  sdfghhhdfg
  Balık ve Deniz Ürünleri

  Ülke, bulunduğu yer itibari ile dünyanın 3 farklı okyanusuna kıyısı olan bir ülkedir. Bu nedenle dünyanın önemli bir deniz ürünü üreticisi konumundadır. Yüksek nüfus nedeniyle sürekli olarak yiyecek konusunda sıkıntılar çeken ülkede deniz ürünleri işi kurularak oldukça iyi kazançlar elde etmek mümkündür.

  3 – Buğday Tarımı

  dsfhdfghhhgfdetr
  Buğday Tarımı

  Ülke yine kalabalık nüfusu nedeniyle buğday üretimine büyük önem vermektedir. Eğer konu hakkında bilgiliyseniz ya da araştırma yaparak bu işe girmeye niyetli iseniz, Rusya tarafından buğday tarımına hükümet desteği sağlandığı ve kredi sağlandığını da belirtmeliyim.

  4 – Giyim ve Aksesuar

  dshsdfggsdfgsdfgdf
  Giyim ve Aksesuar

  Ülkenin en önemli küçük işletme kategorilerinden biri giyim ve aksesuar işidir. Özellikle Türkiye’nin sahip olduğu konfeksiyon konusundaki gelişmişliği ve kaliteyi de kullanarak Rusya’da oldukça karlı ticaretler yapabilirsiniz.

  5 – Kereste ve Marangozluk

  hdfghdfghhgfdfhg
  Kereste

  Ülke, dünyanın en büyük ormanlarına sahip ülkesidir. Bu nedenle de en başarılı kereste ihracatı yapan ülkelerinden biri olması kaçınılmazdır. Bol kaynak bir anlamda ucuz ürün anlamına gelmektedir. Bu sayede marangozluk, mobilya sektörü, ahşap ürün üretimi gibi işler konusunda araştırmalar yaparak çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

  3 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here