Yeni Müşteri Kazandıracak 10 Fikir

Yeni Müşteri Kazandıracak 10 Fikir

Bir satış uzmanı, ofisini doldurmak isteyen bir profesyonel ya da yeni ürünlerini satacak müşteriler arayan bir “taze patron” iseniz, başarınız, kendinizi veya ürününüzü tanıtma becerinize bağlıdır. Çoğu kez insanlar, bir iş kurduktan sonra, para ödeyecek müşteri bulma sürecinin yarattığı stres ve moralsizlik yüzünden işi bırakırlar.
Düzenli olarak yeni müşteriler kazanan biri olmanın herhangi bir formülü ya da sırrı yoktur. Aksine, yeni müşteriler kazanma yetisi, belli bir yönde düşünmenin, hissetmenin ve davranmanın sonucudur. Başka bir deyişle, belli bir düşünce yapısına sahip olduğunuz an, yeni müşterileri kendinize çekmeye başlarsınız. Aşağıdaki ipuçları, ofisinizi düzenli olarak yeni müşterilerle doldurmanızı sağlayacak düşünce yapısını geliştirmenize ve korumanıza yardımcı olacaktır.

İnsanları insan olarak görün.  Pek çok kez, kendinizi ya da ürününüzü tanıtmanızı engelleyen unsur, diğer insanların üstün, özel ya da bir şekilde farklı olduklarına inanmanızdır. Gerçek şu ki onlar da sizin gibi birer insandır. Aynı bedensel işlevlere, duygulara ve gereksinimlere sahiplerdir. Bunu aklınızda tutmak, başkalarıyla konuşurken özgüveninizin artmasına yardımcı olacaktır.

Reddedilmenin size yönelik kişisel bir tutum olmadığını bilin.
Biri teklifinizi reddederse, reddettiği, siz değilsinizdir. Aksine, sunduğunuz ürünü ya da hizmeti reddediyordur. Hangi nedenden ötürü ürünü istemediği ya da ürüne ihtiyaç duymadığı, fark etmez. Bunun şahsınıza yönelik kişisel bir reddediş olmadığını bilmelisiniz. Böyle düşünmek, başkalarına açıkça, dürüstçe ve kendinizden emin bir biçimde yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Konuyla herkesin ilgilenmeyeceğini kabul edin.
Ürün ya da hizmetlerinizi herkes istemeyecektir. Ama, bazıları isteyecektir. İsteyenlere odaklanın; istemeyenleri bir yana bırakın.

Yeni müşteri kazanmanın, satışla değil, ilişkiyle ilgili bir olgu olduğuna inanın. İnsanlara ürün ya da hizmet satmaya odaklanıyorsanız, yanlış yolda ilerliyorsunuz. Başarılı satış, satın alacak kişiyle ilişki kurarak yapılır. Satış yaptığınız kişiyle hemen ilişki kurun. Bunun için, sunduğu ürün ya da hizmetlere inanan dürüst, kibar ve anlayışlı bir kişi olarak hareket edin. Böylece, çok daha fazla satış yaparsınız.

Sihirli yönünüzü bilin ve gün ışığına çıkarın.  Eşsiz ve sihirli bir varlıksınız. Diğer insanlardan farklı görünüyor, davranıyor, düşünüyor ve gülüyorsunuz. Sihirli özelliklerinizi keşfedin ve her tür etkileşimde gün ışığına çıkmalarına izin verin. Müşteri adayları, bunu fark edecek ve size, sihirli insana, geleceklerdir.

Hedeflerinizi belirleyin ve sonuçlara odaklanın. Sonuçları görmek, bunların ne zaman nasıl olacağını planlayanlara nasip olur. Kaç yeni müşteri kazanacağınız konusunda, kendinize gün, hafta, ay ve yıl bazında gerçekçi hedefler koyun. Daha sonra, bu hedeflerle tutarlı olacak biçimde harekete geçin. Temel olarak, sonuçlarınızı planlayın ve onlara ulaşmadan önce nasıl gerçekleşeceklerini bilin.

Başkalarına karşı ilgili, şefkatli ve sevecen olun. Potansiyel müşteriler de kendilerine has ilgileri, tecrübeleri, başarıları ve duyguları olan insanlardır. Müşteri adaylarınızın yaşamlarını merak edin. En büyük mücadele konuları nelerdir? Nasıl bir aileleri var? Mesleklerinden memnunlar mı? İhtiyaçları nelerdir? Bunun gibi. Müşteri adaylarınızla sevecen ve şefkatli bir biçimde bağ kurun. Bunu hissedecek ve size buna göre yanıt vereceklerdir.

Görselleştirmeye çalışın. Her gün en az 5 dakikanızı, zihninizde, insanların size nasıl yanıt vereceklerine ve sizin onlara ne sunacağınıza dair bir film oynatmaya çalışarak geçirin. Olayları gerçekleşmeden önce zihninizde yaşayın. Renkli bir film gibi görerek ve uygun sesler, kokular, tatlar, vb. ekleyerek bunları gerçek kılın. Görselleştirmede kendinizi geliştirdikçe, bu uygulamanın gördüklerinizi gerçeğe dönüştürmede ne kadar etkili olduğuna şaşıracaksınız. Çevrenize kazananları toplayın.
Negatif düşünen, pireyi deve yapan ve çok şikayet eden insanlarla zaman geçirmeyin. Bu tür kişiler, enerjinizi ve potansiyelinizi adeta emerler. Unutmayın, tencere yuvarlanır kapağını bulur. Etrafınızda, ulaşmaya çalıştığınız hedefe çoktan ulaşmış, olumlu düşünen kişiler olursa, sizin de aynı başarıyı göstermeniz kolaylaşır. Çevrenize kazananları toplayın.

Kendinizi bir kazanan olarak görün. Artık, kazananlarla birlikte zaman geçirdiğinize göre, kendinizi onlarla eşdeğer ve bir kazanan olarak görmeye başlayabilirsiniz. Siz, yalnızca size ait eşsiz özellikleri olan, özel ve dinamik bir insansınız. Kendinizi ve kazandıran özelliklerinizi gün ışığına çıkarın!
Yazar: Ronya Banks

11 YORUMLAR

 1. Herbalife ile kilo ver vucutaki yaglari yak yerine kas birak urunlerimiz saglik bakanligindan gecmistir bitkiseldir size yardimci olmak istiyoruz kilo problemi varsa lutfen bana ulasin istanbul 05423590273

 2. arkadaslar kronık bronsıt ve astımla ılgılı bıtkılerden karısık ballı yaptıgım bır formul buldum ve ıyı olduguna daır ımza verebılecek 25 hastam var 2 tanede kanser hastasında kullandık ondandada basarılı olduk bunu uretmek ıstıyoruz tarım koy ıslerı bakanlıgına basvuru yapıcam benım bu formulum var dolum tesısısnı kurup hem cok para kazanıp hemde ınsanlıga hızmet sunacak bırı aranıyor tesısı kuracak gucu olan bır ortak arıyoruz saygılarımla ılıgelenenlerın 0554 465 64 10

 3. ARKADAŞLAR HEDEFİNİZİ SEÇİN VE O HEDEFE KOŞUN..

  **BU HEDEFLERİ YAKALADIĞINIZDA ŞU HEDİYELERİKAZANIRSINIZ***
  … … …

  *1. BASAMAK:1000TL CİRO+7 AKTİF KAYIT=65TL ÜRÜN HEDİYESİ+20 TL+35 TL KAYIT =120 TL %12 PRİME TEKAMÜL EDER..

  *2.BASAMAK:2500TL CİRO+15 AKTİF KAYIT=100 TL ÜRÜN HEDİYESİ+50 TL+75TL KAYIT=225 TL %9 PRİME TEKAMÜL EDER..

  *3.BASAMAK:5000TL CİRO+30 KAYIT=175TL ÜRÜN HEDİYESİ+100TL+150TL KAYIT=425TL %8,5 PRİME TEKAMÜL EDER..

  *4.BASAMAK:7500TL CİRO+60 KAYIT=250TL ÜR……ÜN HEDİYESİ+150TL+300TL=700TL
  %8,5 PRİME TEKAMÜL EDER..

  *10 BİN CİRO ASGARİ ÜCRET

  *15 BİN CİRO ASGARİ ÜCRET*SGK(30)*ŞİRKET HATTI*TÜM BÖLGEDEN %2 PRİM

  *150 KAYIT 50 BİN CİRO ARABA*ASGARİ ÜCRET*SGK(30)*
  ŞİRKET HATTI*TİCKET*TÜM BÖLGEDEN %2 PRİM

  HAYIRLI BEREKETLİ VE BOL KAZANÇLI GÜNLER SİZLERİN OLSUN…
  SEVGİLER

  Similyon networking YILDIZLAR EKİBİMİZE katılmak için
  aşağıdaki formu doldurunuz…
  SİMİLYON UYE KAYDI FORMUNU DOLDURURKEN REFERANS KISMINA: SMLYN358 yazınız.EMİNE KURTGÖZLÜ

 4. sayın morfıkır akyazı da ısyerlerı olarak yenı ne ıs dusunursunuz 30 mılyara kadar sermayelı sız olsanız ne ıs yaparsınız veya karlı ıs fıkırlerınızı beklıyoruz tesekurler .

  Morfikirler : Akyazı’da ne yok onlara bir bakalım.
  1-Sinema yok.
  2-Aile çay bahçesi var ama yeterli ve güzel değil.
  3-Kuzuluk kaplıca evleri civarında müthiş bir potansiyel var ama bu genelde restoran ve çaybahçesi olarak değerlendiriliyor.Burada da bir çok iş fikri uygulanabilir.
  4-Tam teşkilatlı oto kuaför yok.
  5-Hobi evler yok sitede bununla ilgili bir yazı var.
  6-Halka açık bir spor tesisi yok.İstanbul’da çocuk parkları yerine artık spor parkları açılıyor.
  aslında pek çok şey yok ama idare ediyoruz : )

 5. öncelikle site için teşekkür etmek istiyorum çok güzel makaleler ekliyorsunuz .
  Ben parekende satıştan, hiç tecrübem olmayan toptan satışa geçtim bana önerebileceğiniz makale ve kitaplar hangileridir?

  Şimdiden teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here