Amazon Kindle’da e-Kitap Satarak Para Kazanma
Amazon Kindle

Amazon Kindle’da e-Kitap Satarak Para Kazanma

Amazon Kindle yayınları ile neredeyse herkes kitap yayınlayabilir ve günde 100 $ veya daha fazla para kazanabilir. Mantığı oldukça basittir: elektronik formatta bir kitap yazıp Amazon’a yükleyin. Tabi ki bu kadarla bitmiyor ama temel olarak bu şekilde işliyor. Eğer ingilizceniz iyi ise bu fikir size para kazanmanın yollarını açabilir.

Amazon Kindle
Amazon Kindle

Bir kitap yazabileceğinizi düşünmüyor musunuz? Tabi ki de yazabilirsiniz! Eğer kitap yazmak istemiyorsanız başka tabi. Bir sonraki iş fikrine geçebilirsiniz. Eğer aklınızda bir yerde kitap yazma fikri duruyorsa okumaya devam edin. Öncelikle satılması kolay olan kitaplar bir problemi çözen kitaplardır. Şu nasıl yapılır, bu nasıl olur gibi kitaplar”¦ Eğer kurgusal bir hikâye yazmak istiyorsanız da bu sizin cesaretinizi kırmasın. Bu durumda insanların sorunlarına çözüm bulan kitaplara karşı birazcık daha fazla pazarlama yöntemi kullanmanız gerekebilir.

e-kitap yazmak için izleyeceğiniz adımlar

100+ sayfalık bir kitap yazmak için izleyeceğiniz adımlar:
1.İnsanların bir sorununu çözen veya insanların tutkulu oldukları bir konu hakkında araştırma yapın.
2.10 veya daha fazla bölümlük bir ana hat oluşturun.
3.Her bölümü 10 sayfalık araştırma veya kişisel deneyim içeriğiyle doldurun.
4.Bir giriş ve sonuç bölümü yazın.
5.Bir içindekiler bölümü ve kapak hazırlayın.

Kindle’da e-kitap satarak ne kadar para kazanabilirim?

İyi bir kitabın haftada 100 $ ile 300 $ arasında, hatta daha da fazlasını kazandığını gördük. Çok yüksek bir para gibi görünmeyebilir ancak kitabı bir kere yazdığınızı ve haftadan haftaya başka bir şey yapmadan para kazandığınızı düşünün. Bunun yanında yazmayı da seviyorsanız daha fazla e-kitap yazarak daha çok para kazanabilirsiniz. Kitabınızı Amazon’a nasıl yükleyeceğinizi ve Kindle piyasasında nasıl en üste taşıyacağınızı öğrenmek için aşağıdaki rehberi size önerebilirim:
Kindle
Sales Krusher

Bu kitap Amazon’da hızlı bir şekilde kitabınızı satmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda işinizi kolaylaştıracak bazı kısa yolları da bu rehberde bulabilirsiniz.
Kaynak: www.morfikirler.com