Amazon Kindle’da e-Kitap Satarak Para Kazanma

Amazon Kindle’da e-Kitap Satarak Para Kazanma
Amazon Kindle

Amazon Kindle’da e-Kitap Satarak Para Kazanma

Amazon Kindle yayınları ile neredeyse herkes kitap yayınlayabilir ve günde 100 $ veya daha fazla para kazanabilir. Mantığı oldukça basittir: elektronik formatta bir kitap yazıp Amazon’a yükleyin. Tabi ki bu kadarla bitmiyor ama temel olarak bu şekilde işliyor. Eğer ingilizceniz iyi ise bu fikir size para kazanmanın yollarını açabilir.

Amazon Kindle
Amazon Kindle

Bir kitap yazabileceğinizi düşünmüyor musunuz? Tabi ki de yazabilirsiniz! Eğer kitap yazmak istemiyorsanız başka tabi. Bir sonraki iş fikrine geçebilirsiniz. Eğer aklınızda bir yerde kitap yazma fikri duruyorsa okumaya devam edin. Öncelikle satılması kolay olan kitaplar bir problemi çözen kitaplardır. Şu nasıl yapılır, bu nasıl olur gibi kitaplar”¦ Eğer kurgusal bir hikâye yazmak istiyorsanız da bu sizin cesaretinizi kırmasın. Bu durumda insanların sorunlarına çözüm bulan kitaplara karşı birazcık daha fazla pazarlama yöntemi kullanmanız gerekebilir.

e-kitap yazmak için izleyeceğiniz adımlar

100+ sayfalık bir kitap yazmak için izleyeceğiniz adımlar:
1.İnsanların bir sorununu çözen veya insanların tutkulu oldukları bir konu hakkında araştırma yapın.
2.10 veya daha fazla bölümlük bir ana hat oluşturun.
3.Her bölümü 10 sayfalık araştırma veya kişisel deneyim içeriğiyle doldurun.
4.Bir giriş ve sonuç bölümü yazın.
5.Bir içindekiler bölümü ve kapak hazırlayın.

Kindle’da e-kitap satarak ne kadar para kazanabilirim?

İyi bir kitabın haftada 100 $ ile 300 $ arasında, hatta daha da fazlasını kazandığını gördük. Çok yüksek bir para gibi görünmeyebilir ancak kitabı bir kere yazdığınızı ve haftadan haftaya başka bir şey yapmadan para kazandığınızı düşünün. Bunun yanında yazmayı da seviyorsanız daha fazla e-kitap yazarak daha çok para kazanabilirsiniz. Kitabınızı Amazon’a nasıl yükleyeceğinizi ve Kindle piyasasında nasıl en üste taşıyacağınızı öğrenmek için aşağıdaki rehberi size önerebilirim:

Kindle
Sales Krusher

Bu kitap Amazon’da hızlı bir şekilde kitabınızı satmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda işinizi kolaylaştıracak bazı kısa yolları da bu rehberde bulabilirsiniz.
Kaynak: www.morfikirler.com

8 YORUMLAR

 1. PARA KAZANDIRACAK BİR WEB SİTESİ NASIL OLMALI

  Web teknolojileri ile uğraşan bu alanı kendisine meslek edinmiş herkes web sitesinin çok iyi bir konumda olmasını, iyi derecede gelir getirmesini isteyecektir elbette. Fakat hiç kuşkusuz bunun için yapılması gereken bir çok çalışma vardır. Dahası bu bir çok çalışma olarak kabaca nitelendirdiğimiz tüm faaliyetleri en başından itibaren belirli bir disiplin ve plan dahilinde bilinçli olarak götürmelisiniz. Zira plansız, disiplinsiz ve yüzeysel üstünkörü bir çalışma ile başarı elde edilmeyeceği bilinen bir gerçektir.

  Konunun Devamını Okumak İçin Buyrun; http://ogreniyoruz.org/para-kazandiracak-bir-web-sitesi-nasil-olmali/

  Okuyacağınız bu konu para kazanmanıza çok iyi bir başlangıç olacak.

 2. Tabiki Türkçe kitap ekleye bilirsin ama müşteri yelpazen dar olur. Artı Türkiye'de e-kitap satışları sandığın kadar iyi olmayabilir…Kolay gelsin…

 3. Merhaba
  Güzel fikir. Ekleyebilceğim hazırda iki kitap var. Bir ailedeki iletişimin güçlü olması ve çocukları sorunsuz yetiştirmeyle ilgili. Öteki ise AÖF Felsefe dersini kolay anlamayı sağlayan bir yardımcı kitap. Hazırlayadığım bir kaç kitabı daha eklemek isterim bu sisteme. Fakat takıldığım tek nokta; İngilizce olması. Bilen varsa yazsın lütfen, Türkçe kitap ekleyemez miyiz?
  Veya kitaplarımı İngilizce'ye çevirebilecek arkadaş varsa, kitabın satışıyla ilgili paylaşım yapabiliriz.
  Lütfen yazın bana.
  Kamil Yılmaz
  anadoluca@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here