Boncuk Mağazası Nasıl Açılır ve Ne kadar Kazandırır?

Boncuk Mağazası Nasıl Açılır ve Ne kadar Kazandırır?
6 dk
Son güncellenme: 20/12/2019
Tüm Başlıklar
Boncuk mağazası açmak için yazımızdan güzel bilgiler edinebilirsiniz. İşletme sizin için ( iş, esnaflık potansiyeliniz, insan ilişkileriniz ) gibi konularda... iyi bir seçim olup olmadığına karar vermelisiniz. Boncuk mağazasını açmadan önce, sizlere yardımcı olacak tüm önemli bilgileri yazımızdan okuyabilirsiniz. Bu konulardan bazıları; Boncuk mağazasının günlük faaliyetleri, hedef pazar, büyüme potansiyeli, boncuk mağazası ilk giriş yani başlangıç maliyetleri gibi ve daha fazla konu hakkında bilgileri makalemizden edinebilirsiniz! Boncuk mağazası, profesyonel olarak satış yapan kişiler ve hobi olarak kurslara katılan kişilere; boncuklar, aletler ve el sanatları üzerine malzemeleri satan işletmelerdir. Ürünler internet üzerinden de satılabilir. İşletme sahipleri için, perakende satış ve toptan satış dahil olmak üzere seçim yapabilecekleri çeşitli pazar fırsatları ve gelir kaynakları vardır. Boncuk Mağazası Nasıl Açılır

Boncuk Mağazası İşi Kimler İçin Uygun?

Perakende boncuk mağazası işine başlanmak isteyen insanların hazır olması gereken bazı kurallar vardır. İşi iyi yönetmek, sıkı çalışma, gereken özveriyi gösterme ve bazen uzun saatler boyunca mağazada kalmaları gereklidir. Boncuk işini seven, çeşitli boncuklar hakkında araştırma yapıp güncel ürünleri ve işleri takip eden ve boncukla yapılacak ürünler üzerine öğretim ve sonra eğitim vermeyi seven bir girişimci, bu iş de başarıyı kovalayıp bulacak olan girişimcilerdir.

Boncuk mağazasında sıradan bir günde yapılması gereken işler nelerdir?

Belirtildiği gibi, boncuk dükkanı sahipleri gelir elde etmek için çeşitli fırsatlara sahiptir. Günleri, işletmeyi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim, dükkan dizaynının müşteri için kolaylıkları ve ürünlerin görünürlükleri bakımından olumlu olumsuz yanları hakkında en uygun olanı yakalamak için düşünebilirsiniz ve satışınızı daha ileriye taşıyabilirsiniz. Son olarak çıkan yenilikleri takip etmek sıradan bir günde yapabileceğiniz diğer bir işiniz olacaktır. Diğer günlük görevler şunları içerir:
 • Gerektiğinde; stok kontrol edilir ve envanter yeniden sıralanır.
 • Perakende dükkanını temiz ve düzenli tutmak
 • Yeni trendleri araştırmak, bölgenizle alakalı hangi yeni stillerin olduğunu belirlemek
 • Müşterilerle işbirliği yapmak
 • Boncuk tedarikçileri ile iletişim kurmak
 • Web sitesinin bakımı ve internetten alınan siparişler

Hedef pazar nedir?

Boncuk dükkânları genellikle müşteri portföyünü oluşturan yerel nüfusa güvenmektedir. Doğru yapılan internet pazarlama planıyla, ülke genelinde el işçiliği yapanlara ve boncuk meraklısı kitlelere ulaşabilirsiniz. Takı, kıyafet, kostüm üreten ve satan kişileri pazarlama stratejinize dahil edebilirsiniz. Boncuk Çeşitleri

Boncuk dükkanları nasıl para kazanıyor?

Boncuk dükkanları, boncuk ve yan ürünlerinin satışı ile gelir elde eder. Ürünler internet üzerinden evlerden ve dükkandan satılabilir. Birçok girişimci hem perakende hem de toptancıların ihtiyaçlarına hizmet eder. Diğer girişimciler ise tek tür müşteriye odaklanıp internet üzerinden onlara satış yaparak para kazanır.

Boncuk mağazasının büyüme potansiyeli nedir?

Boncuk satışının yanında yapılacak olan diğer ürün satışları; pul, iğne, ip, makas, kurdela vb... ürünlerininde dükkan konseptine uygun olacağını ve bu ürünlerin ayrı ayrı kalemlerinin gelirinize toplamda % 60 civarında etkisi olacağını aklınızda bulundurun. Dükkan gelirlerinizin yaklaşık olarak % 40'ıda boncuk satışından elde edebilirsiniz. Böylece el işçiliği yapanların ihtiyaç duydukları tüm ürünleri mağazanızda bulacağını bildiği için sizi tercih edecektir ve satışlarınız katlanacaktır. Bu konularda; yeni işletme sahiplerini lokasyon seçerken, büyüme potansiyeline göre mağazalarının yerini dikkatli bir şekilde seçmeye davet ediyoruz.

Başarılı boncuk dükkanı açmanız için size yardımcı olacak bazı beceri ve deneyimler?

Başarılı bir girişimci bu işi bilmiyorsa önce boncuk sanatı ile ilgili işçilikleri öğrenmeye başlamalıdır. İnternetten kendisine faydalı olacak eğitim ve öğretimi çeşitli videolardan öğrenerek işe başlayabilir. Yerel halk eğitim merkezleri sık sık düzenli kurslar düzenler, bu kurslar, böyle bir işi yürütmenin çeşitli unsurları hakkındaki bilginizi geliştirebilir. Uygulamalı deneyim en iyi öğretim seçeneği olduğundan, dükkanınızın kapısını açmadan önce bir endüstride çalışmak şiddetle tavsiye edilir.

Boncuk mağazasının açılış maliyeti nedir?

İşin nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak, daha hızlı başarıya imza atan girişimciler 100.000 TL ile 248.000 TL arasında bir bütçe ile işe giriyorlar. Buda onlara şıkır şıkır bir dükkanın vermiş olduğu artı avantaj ile geri dönüyor. Girişimciler 50.000 TL gibi düşük bir bütçe ile daha küçük boncuk mağazası açabilirler. Ama burada onları bekleyen dezavantajlar arasından sıyrılmaları kolay olmayabilir. Şayet! Mağazanın konumuna ve mağaza içi dizayna dikkat ettiği takdirde, ürün yerleşimine göre satışlardan elde edeceği gelirde değişkenlik gösterecektir. Başlangıç bütçenizi belirlerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:
 1. Bina - Satın almaya veya kiralamaya karar verdiğiniz binanın büyüklüğü, iş hedeflerinize uygun olmalıdır. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarınıza hitap ettiğinden ve alanın, ürününüze doymamış olduğundan emin olun.
 2. Ürünler - İlk ürünlere yapacağınız yatırımı geniş bir boncuk çeşidi seçimi ile yapın. Raflarınız hem popüler hem de eşsiz boncuklarla dolu olsun, ürünleriniz müşterinizi tanımanıza fırsat sunacaktır. Müşterilerinizi tanıdığınızda mağazanızın koleksiyonuna daha fazla parça katmaya başlayabilirsiniz.
 3. Web sitesi - Bir e-Ticaret sitesine sahip olmak, işletmenizi tamamen yeni bir potansiyel müşteri ağına açacaktır.
 4. İş araçları - Ofis malzemeleri, dükkanınız için mobilya, vitrinler vb...
 5. Pazarlama materyalleri
 6. Sigorta
Bu sektörde de pek çok franchising fırsatları vardır. Ortalama franchise ücretleri 80.000 TL civarındadır. Çoğu kişi tarafından bu firmalardan kazanılan deneyimlerin fırsatlar sunduğu kabul görmüştür. Zaten kurulmuş olan bir işletmenin satın alınması da büyük bir stratejidir. Boncuk dükkanı raf sistemi

Boncuk mağazasını açmak için birtakım ipuçları?

Boncuk endüstrisindeki liderler aşağıdaki tavsiyeleri sunmaktadır:
 • Karlı bir web sitesi kurmak için ürünlerinize mükemmel fotoğraflar ve açıklamalar sağladığınızdan ve mağaza politikalarınızı açıkça tanımladığınız dan emin olun.
 • “Tek duraklı alışveriş” sunan tedarikçilerden kaçının. Mağazanızı doğru şekilde tedarik etmek için birden çok tedarikçiye ve çeşitli boncuklara ihtiyacınız olacaktır.
 • Düşündüğünüz herhangi bir tedarikçi hakkında kapsamlı araştırma yapın.
 • Dükkanı açmayı planladığınız bölgedeki nüfusu araştırın. Bölgede otuz dakikalık bir sürüş mesafesinde kaç kişi bulunduğunu ve halk eğitim merkezlerinde hangi kursların revaçta olduğunu sorun veya bu bilgileri iyi bildiğinizden emin olun.
 • Karınızdan çoğunu ilk iki ila üç yıl için envantere geri koymayı planlayın.

Boncuk dükkanı nasıl tanıtılır ve ürünler nasıl pazarlanır?

Sektör liderleri, farklı bir pazarlama planıyla en başarılı olanı buldular. Bu, hedef kitlenize ve etkinlik / takım sponsorluğunuza hitap eden dergilerde reklamlar içermelidir. Sponsorluk yapmadan önce, potansiyel boncuk dükkanı kullanıcılarına katkı sağlayacak bir şeye yatırım yaptığınızdan emin olun. Sanat ve el sanatları üzerine kermes stantları ve halk eğitim kermes stantları ilgiyi artırmak için etkili bir yol olacaktır. Teknoloji, tanıtım ve pazarlama için başka büyük bir kaynaktır. Sosyal medya platformları, daha geniş bir kitleye ulaşmanız için ve mevcut müşterilerinize yeni gönderiler ve özel ürünler hakkında bilgilendirmede size yardımcı olacaktır. Müşterilere e-posta adreslerinden sorun ve düzenli olarak cevaplar gönderin.

Müşterilerin geri gelmesi nasıl sağlanır?

Müşterilerinizin kapıdan girdiği her an veya online sipariş verdiği her zaman müşteri hizmetleri dediğimiz güler yüz ve ilgiyi sunun. işinizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Birçok müşteri, işini ve kendisini yeterince umursamayan birinden alışveriş yapmak için ekstra km gitmek istemeyecektir. Lakin özverili ve ilgili çalıştıklarını bildiği mağaza için biraz daha yüksek bir fiyat ödeyeceğini bilse bile sizin mağazanızı tercih edecektir. İndirim kartları da yeni müşteriler getirmek ve mevcut olanların geri gelmesini sağlamak için etkili bir yoldur.

Ne Zaman Personel Almalıyım?

Bu sektörde, yaptığınız her şey konusunda daima tutkulu olmanız önemlidir. Yine de yoğun iş saatlerinde açık kalırsanız ve tükenmişlikten kaçınmak istiyorsanız mağazanızı en az bir çalışanla birlikte açmayı düşünün. İşin sahibi olarak birçok ödün vermeniz gerekecek. Önemli görevlerde yakalanılan tükenmişlik sendromu işinize zarar verecektir.

Boncuk satışından elde edeceğiniz kar için boncukları ne kadar bir fiyat aralığında ücretlendirebilirsiniz?

Boncuk fiyatları, türüne, boyutuna, kalitesine ve malzemesine bağlı olarak değişir. Dükkan sahipleri, bir ürünün maliyetinden % 25-40 arası kazanmanın yeterli olacağını söylüyorlar. Bazıları envanter maliyetinin % 100'üne kadar rapor ediyor ve anca kurtardığını söylüyor. Amaç, rekabeti azaltmadan rekabetçi olmayı sürdürmektir. Burada önemli olan tüm endüstriye zarar vermeden bu işi sürdürmektir.
Boncuk dükkanı için devamlı olan masraflar nelerdir?
Birincil harcamalarınız bordro, kira / ipotek ödemesi gibi ödemler olacaktır. Bunu takip eden 2. harcamanız mevcut stokların yeniden stoklanması olacaktır. Bir web sitesi, portföyünüzün bir parçasıysa, genellikle aylık ya da yıllık olarak ödenen site barındırma ve yönetim maliyetleri olacaktır. En son trendlerin üstünde kalmanızı sağlamak için, konferanslara katılmanız önerilir. Bu size erişemeyeceğiniz güçlü bir ağ ve pazarlama fırsatları sağlayacaktır.
Boncuk mağazası ne kadar kâr yapabilir?
Doğru vizyon, pazarlama stratejisi ve sıkı çalışma ile, bir boncuk dükkanı, yeni işletme sahipleri için önemli karlar edinme potansiyeline sahiptir. Kazançlarınız, 18.000 TL ile 45.000 TL veya daha fazlası arasında değişecektir. Kendiniz için tasarladığınız büyüklük ve çalışma türüyle doğru orantılıdır.
İşletmenizi nasıl daha karlı hale getirebilirsiniz?
En yüksek kar eden dükkan sahipleri yalnızca boncuk satışı ile ilerlemiyorlar. Bunların yanında kullanılan ve ihtiyaca yönelik olan birçok değişik parçanın satışını da yapıyorlar. Bazıları kendi boncuklarını üretip satıyor. Birçok mağaza sahibide acemi işçilere yönelik proje kitleri satarak başarıyı buluyor.
Bu içeriği oylayın
5.00, 1 Oy
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.