Diasa bayiliği için gerekli şartlar

Önemli Not : Diasa Dia Sabancı Süper Marketleri Ticaret AŞ’nin tamamı Şok Marketler Ticaret AŞ tarafından 129 milyon 719 bin 191 liraya satın alındı.

Diasa ANA ŞARTLAR
Franchise giriş bedeli : 2500 EURO (KDV dahil)
Tabela Harcı: 500 EURO
Banka Teminat Mektubu: 25.000 TL PROJE DETAYI ( 200-250 m2 baz alınan bir mağaza için )

Diasa bayilik şartları
Diasa bayilik şartları

Diasa DEMİRBAŞ
Dükkanı oluşturmak için gerekli olan ekipman.
Fiyatlar ve gerekli demirbaşlar listesi:

 1. Demirbaş Şekli Fiyatı (Kdv Dahil)
 2. Raf 7.500 – 15.000 Euro
 3. Sütlük ( 2,50 + 2,50 + 3,75 ) ( 3 Adet ) 7.500 – 14.000 Euro
 4. Elektrik Sistemi(Aktif-Reaktif Pano) 2.500 – 5.000 Euro
 5. Jeneratör (15 – 25 Kwa) 2.500 – 4.000 Euro
 6. Derin Dondurucu 750 – 2.000 Euro
 7. Bilgisayarlı Yazar Kasa ( 2 Adet İçin ) 6.000 Euro ( Peşin Olarak Dia’dan Alınır)
 8. HL ( Reklam ve Fiyat Aparatları ) 400 Euro ( Peşin Olarak HL Firmasından Alınır)
 9. Mağaza Dia Konsept Görselleri 1.500 – 2.000 Euro
 10. Bilgisayar 500 Euro (Fiyatlar Mağaza Büyüklüğüne Göre Değişiklik Gösterebilir)

Diasa ÜRÜN
Yaklaşık 2200 kalem paketli mal peşin ödeme koşulu ile size ulaştırılmaktadır. Fakat siz bizim portföyümüzdeki paketli mal dışında ; Şarküteri , kasap, unlu mamul, gazete, açık kuruyemiş ve isterseniz meyve sebzeyi kar marjını kendiniz ayarlamak koşuluyla(rakiplerden en az %5 ucuz olmak kaydıyla) satabilirsiniz.

Not: Bu föyde belirtilen veriler bugünkü tarih için geçerlidir. Piyasa koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

Sık Sorulan Sorular…

Kontrat
Soru : Minimum sözleşme süresi nedir?
Cevap : Beş yıldır. Eğer bayi mağaza kiralayacaksa enaz 5 (Beş) yıllık kontrat yapmak zorundadır.
Soru : Kontrat zamanından once feshedilir mi?
Cevap : Evet edillebilir. Bayi, kontratta belirtilen DIASA’nın belirlemiş olduğu kural ve akite riayet etmez ise bayiliği DIASA tarafından fesh edilebilir. Bayi tek taraflı kontratı fesh edemez. Kontratta belirtilen şekilde ve DIASA’nın kontrolünde ticari faaliyetini bırakabilir.

Mülk
Soru : Herhangi bir isim hakkı, kar paylaşımı, veya kira alıyor musunuz?
Cevap : İsim hakkı bedelimiz 2500 Euro KDV dahil dir. Bu rakam ilerki tarihlerde değişiklik gösterebilir. Daha sonra açılacak mağazalarda güncel olan isim hakkı bedeli alınacaktır. Kar paylaşımı, kira, reklam bedeli şuan için talep etmiyoruz.
Soru : Mağaza içi ekipman ve demirbaşları kim sağlayacak?
Cevap : Bayi Adayı tarafından yapılacaktır. DIASA’nın çalışmış olduğu firma ve markalarla çalışılma zorunluluğu vardır.

Yatırım
Soru : Aylık ne kadarlık bir ciro yapılır?
Cevap : Satışlar; mağaza büyüklüğü, kira, bölgenin yoğunluğu, yerin konumu, yapılan işin kalitesi, pazarın ve rakiplerin durumuna gore değişiklik gösterebilir. Biz bunu belirlerken aynı özellikleri gösteren DIASA’lara gore bir tahmin yapabiliriz.
Soru : Belirli bir satış oranını geçtiğimizde kar marjımız artar mı?
Cevap : Hayır.
Soru : Mağazanın ilk yatırımını kim yapacak?
Cevap : DIASA’nın kontrolü ve denetimi altında olmak koşuluyla bütün yatırımlar ve açılış prosedürleri Bayi Adayı tarafından yapılacaktır.
Soru : Projenin kazançlılığı nedir ?
Cevap : Projenin kazançlılığı bizim vermiş olduğumuz ürünlerle sizin satmış olduğunuz ürünlerin kar marjının toplamından görünmeyen kayıplar ve işletme giderlerinin çıkmasıdır.

Operasyon
Soru : Bayi Temsilcisi kimdir?
Cevap : Bayi Temsilcisi, mağazaların DIASA standartlarında doğru ve düzenli işleyebilmesi için size destek verecek olan kişidir. Mağazaların verimliliğinden ve mağazalardaki DIASA kültürünün devamlılığından kendileri sorumludur ve herhangi bir aksi durumda sizi uyaracak kişiler de onlardır.
Soru : Kaç Mağaza personeline ihtiyacım var, kim aliyor ve eğitiyor?
Cevap : Mağazanın büyüklüğüne, çalışma saatlerine ve iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Bizim tavsiyemiz en az 1 Mağaza Sorumlusu ve 2 Mağaza Görevlisi çalıştırılmasıdır. Mağaza personelini siz işe alıyorsunuz. Biz herhangi bir ücret talep etmeden Eğitim Merkezimizde ve mevcut mağazalarımızda yaklaşık 5 gün süren bir eğitim programından geçiriyoruz.
Soru : Bozulan mallar geri alınıyor mu?
Cevap : Üretim hatalı ürünler dışında mal iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.
Soru : Mağaza mesai saatleri nedir?
Cevap : DIASA’nın Standart mağazalarında uyguladığı mesai saatlerine uymak zorundadır. Fakat bayi ister ise mağazayı daha erken açıp daha geç kapatabilir.

Finans
Soru : Mal ödeme şekli nedir?
Cevap : Nakittir.
Soru : Teminat şekli ve süresi nedir?
Cevap : Sadece Banka Teminat Mektubu Kabul edilmektedir. Gayrimenkul ipoteği, çek, senet vs. kesinlikle kabul edilmemektedir.
Soru : DIASA’nın bayiye katkıları nedir?
Cevap : DIASA olarak biz size nakliye, reklam, marka, sürekli indirim garantisi ve bunları destekleyen broşürleri veriyoruz. Ulusal bir çatı altında çalışabilme rahatlığını sağlıyoruz.

BU YAZI YORUMLARA KAPATILMIŞTIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN DİASA YI ARAMANIZ GEREKLİDİR. YUKARIDA YAZILAN ŞARTLAR ZAMAN İÇERİSİNDE GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLABİLİR. YENİ ŞARTLAR İÇİN DİASA YI ARAYINIZ.

Sponsor

62 YORUMLAR

 1. Slm merhaba ben İbrahim diasayla ilgili yetkili kişiyle Görüşmek istiyorum diasa ile ilgili Ayrıntılı bir şekilde beni bilgilendirebilirmisin saolun tşk ederim

 2. arkadaslar ben ankarada 15 senedır market ısletıyorum bunlardan en onemlısıde urunun gerı ıade edılır olması magazama urunu alırken gerı ıaede edbılecegım buyuk bı fırma ıse alıyorum kar ısını kendın ayarlaman varken neden adamlara gebe kalcan onlara kalırsa ucuz olsun kar yapmasın ne yaprsa yapsınlar benım ıslettıgım market aylık en kotu 6-8 bın kar bırakıyor sız sız olun vercegınız bu paralara kendınız acın ben anlamam dıyorsanız sahıbınden satlık ılanlardan bakın market dızaynı dıasadan guzel market var 150-200 bın arası kendı ısınızın patronu olun

 3. diasada franciselerin durumu içler acısı ülker tüm mağazalarını şok yaptı geri kalan franchiselerde kaderlerine terkedildiler ne arayan var nede soran hergün zarar nereye varır bilinmez yıldırma politikalarını en üst düzeyde yapıyorlar haksızlık dizboyu

 4. Tecrübeli arkadaşlar bu diasa marketlerde veya normal marketlerde kar oranı kaçtır ortalama bana sigara satarsa şu satmazsa şu kadar yorum yapmayın ortalama olarak alırsanız sevinirim mesala 3000 tl cirolu bir s market ne kazanır

 5. Merhaba;

  Öncelikle 2 yıldır diasa mağazası olan biri olarak konuşuyorum. Diasadan bayilik almak isterseniz herşeyden önce iş takibinizin mükemmel olması gerekli hangi maldan ne kadar geliyor hangi fiyattan geliyor bunları zihninizde ezberlemelsiniz. Bir kasiyer alır 2 reyoncu alır gezerim derseniz kafan batarsınız.. Sosyal hayat sona erer sürekli bir iş yükü olur. belli bir işletme tecrübeniz varsa yaparım derseniz bayilik alırsınız.. Biz 2 yıldır ortalamarın üstünde bir marja (stoklu çalışarak) ciddi satış rakamlarına ulaşmış durumdayız.. Açacağınız nokta rekabet konuşulları herşey çok önemli.. Mağazamızda 7 çalışan var toplam herkes özverili çalışkan…Herkes işini biliyor mağazama giren her ürünün fiyatını kafamda bilir siparişimi ona göre uygun fiyatlardan yüksek miktarlarda veririm.. Tavsiyem tecrübesi ve market işletmeciliği konusunda bilgisi olmayan girmesin ama dediğim noktalarda kendinden emin ve uygun bir nokta varsa ben herşekilde bayilik alırım..Ama şuan diasaların satışı söz konusu bu konu ilerde ne gösterir belirsizlik mevcut..

 6. diasa bu işi yapamıyor ülkere satılacak diye söylentiler çıktı ülker alsada şok gibi bir düzene koysa mağazaları diasa da franchiseler kendi kendine kapatsın yani bıkıp yılsınlar diye dahada kendini geri çekti çünkü ülker franchise leri istemiyormuş farklı oyunlar dönüyor diasa açacağınıza paranızı çöpe attım ben diasa bayiliği yaptım ve 100 bin üzerinde zararla bir yılda kapatttım.satacagın kadar ürün al diyen arkadaşlar bayi temsilcileri ve yönetimdeki arkadaşlardır peki soruyorum buna izin veriyormusunuz depodan otomatik gelen siparişlere ne diyeceksiniz yani depodaki fazla ürünleri istemeden bayi kakalamanıza ne diyorsunuz bırakın bu işleri beni yaktınız başkasını yakmayın milletin ağını almayın yeter artık!

 7. frc güzel ama içerden çalışan olupta frc açarsan
  dıştan bu işe ne kadar tecrüben olursa olsun zor hertürlü batarsın o yüzden operasyondan 2 eleman alacaksın işi bilen veya 1 2 yıl çalışacaksın o zaman anlarsın işi çözersin biz mesela izmirde operasyondan frc ye geçiş yaptık ama patron siparişe ürün yönetimine karışmaz 10 numara oldu ikinci magazayı da açtık
  mesela rinso 6 kg 23,90
  ay başında %25 indirim kuponu verdi ve aynı ay kupon hariçi indirime girdi
  23.90 yerine 18.90
  sana maliyeti 23,90-5,00indirim-%25 kupon indirimi-%4 kar payı-%1otomatik sipariş sistemi
  walla biz bir kamyon çektik satabildigimizi sattık kalanı attık depoya 6 ay içinde 23,90 tlden sattık
  işin kısacası takip ve sıcak para olacak kimse kusura bakmasın ben battım demek gülünç
  frc açacaksan 100-150 bin tl gözde çıkaracaksın + 100 bin tl de sıcak para yanında olacak
  adam satıyor satıyor mal almaya gelince siparişten kısıyor ne kadar kısarsan o kadar çabuk batarsın

 8. slm arkadaslar dias inamayın ben 5 senedir market isi yapiyom diasa okadar cok kazansa size neden bayilik versin bim gibi kendi acar elaman koyar sadece saflardan para kazanmak istiyorlar 150yt param olsa neden diasa acam kendi işimi acar kendim patronu olurum akmısı kokmusu her toptanci alıyor size hadi bir haftalık urun yolladı satamadiniz musteriye gunu gecmiş malı verdinmi o musteri bida gelirmi size alış verise gelmez
  bunlar sadece kendilerine saf birilerini arıyorlar

 9. ARKADAŞLAR BEN 12 YILDIR BU SEKTÖRDEYİM AKILSIZLIK YAPTIM DİASAYA GEÇTİM 2 YILDIR DİASAYI İŞLETİYORUM AKLI OLAN GİRMESİN KENDİ İŞİMLE 10 YILDA ÜÇ TANE EV ALDIM AMA 2 YILDDA DİASA İLE ÜÇ EVİMİDE SATTIM DAHADA İÇE GİRDİM BUYRUN TERCİH SİZİN

 10. Arkadaşlar ben 3 ay önce bi diasa mağazası actım ve toplamında 6 ay gecmeden battım ve şuan bile hala teminat mektuplarıyla uğraşıyorum lütfen aklı olan bi insan bu diasa adı altındaki kendilerine döre market zincirinin bi üyesi olmasın ben böyle bi hata yaptım ama size bi tavsiyem lutfen acmadan önce faal durumda olan bi diasayla görüşürse ne demek istediğimi anlarsınız ilk görüşmede yani sisteme başlamadan önce tüm destekleriyle yanınızda oluyorlar oluyorlar tabi sözde ama taki siz marketi acana kadar ondan sonraki surecte değişiyor tum sistem.cunku herşey lafta kalıyor disa acıcagınıza kendinizi bi bakkal acın cok daha iyi en azından ne sattıgınızı bilirsiniz …………….kendinize macera aramayın çöpe atılacak paranız varsa oda sizin kararınız benim yaptığım aptallıgı yapmayın.

 11. biz fethiyede market acmayı dusunuyoruz siz bayıılık veriyormussunuz. Biz de sormak istedik. biz donerseniz seviniriz.

 12. benım su anda ıkı marketım var.dıa sa nı yonetıcılerı bakkallarla ortak kazanalım beraber pazarımızı yukseltelım dıyorlar guzel teklıf.dusunce guzel ama faalıyete gecınce agzımın yanacagını sımdıden dusunmeye basladım.benım ıkı dukkanım var bırı bayrampasada bırı kucukkoyde benım yeterkı malım olsun kar marjımı kendım belırlerım sımdıye kadar ıadeye dusen malım olmadı dıa sanın teklıfı hıc hos deıl tavsıye babında soyluyorum aklı olan kısı ucundan bıle bakmaz teklıf sıfır.zemın sıfır bence.ya yonetıcı ler dıasanın yonetıcılerıne soyluyorum soyledıgınız rakamlarla yapacagınız masraflarla bına doldururum ben reklam parası sutluk raflar ucuk fıyatlar cok ucuk anlastıgınız fırmalara avanta verıyormusunuz ben hem senınle calısacam o da yok calıstıgın fırmalardan malzemelerı tedarık edecem yok oyle bence cok sacma gelıyo.ınsan sabancının catısı altına gırdımı aklına ne gelecek bılıyormusun rahmetlının kolunun sıcaklıgını hıssetmelı bence….burada sızın egemenlıgınız soz konusu olur ısı bılen adam sızın hukumlerınıze uymaz yonetıcıler.projenızı daha ılımlı daha sıcak daha ekonomok hale getırmenız lazım yuku tabana yaymanız lazım bakkalları kazanmak ıstıyorsanız esnafı ılk once rahatlatmanız lazım yuk altında ezılırse zararı hem sıze hem bıze cıkar deılmı sayın yonetıcıler bakkallara ının onların sıkıntılarıyla ılgılenın adamın parası olsa ısmını degıstırırmı dusunun bır kere saygılar sevgıler.basarılar

 13. ADAMLAR ONUN BUNUN SIRTINDA TÜRKİYE GENELİNDE KENDİLERİNE ZENCİRİN HALKASINI ÇOĞALTACAK ADAM ARIYORLAR 3-5 YIL NEYSE İŞİ GÖTÜRECEKLER İŞLETMECİ TABİ PARA KAZANAMAYINCA ARTIK PROSÖDÜRÜNÜ BİLMİYORUM BUNLAR DEVİR ALACAK ADAM PARA KAZANAMAYINCA YANİ ANLAYACAĞINIZ BUNLAR BİM GİBİ MAĞAZAYI GELİŞTİRMEK İÇİN KENDİ EKMEKLERİNE YAĞ SÜRECEK ADAM ARIYORLAR BIRAKIN KARDEŞİM BU İŞLERİ SONUÇTA GENE ONLARIN DEDİĞİ OLUYOR SANA MALI SATIYOR SEN İSTER ZARAR ET İSTER KAZAN GERİ İYADESİDE YOKMUŞ ÇOK ZOR İŞ BENİM FİKRİM KİMSE KİMSEYE DESDEK OLMAZ BU HAYATTA. ADAM ÖNCE KENDİ MENFAATİNİ DÜŞÜNÜR
  ZATEN BÜTÜN MARKETİ KENDİN AÇIYORSUN ONLARIN SANA VERDİĞİ İMKAN MAL ALIRKEN NAKLİYE ALMIYOR BİRDE ONLARIN İSMİNİ KULLANIYORSUN SATIŞ FİYATINIDA ONLAR BELİRLİYOR :)) ÇOK SAÇMA TEKRAR SÖYLÜYORUM BUNLAR KENDİNİ ÇOK UYANIK SANIYOR MARKET ÇOĞALTMANIN YOLUNU İYİ BULMUŞLAR ADAMDA DİASA İŞLETECEM DİYE SEVİNİR YANİ ONLAR GENE PATRON,ONCA YATIRIM YAPARIM DİYORSANIZ KENDİ İŞİNİZİ KURUN DERİM.

 14. BİZ AĞRI/DOĞUBAYAZITTA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ KENDİMİZE AİT YERİMİZ VAR BU KONUDA KİMİNLE NASIL İRTİBATA GEÇECEĞİMİZ KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

 15. sacmalık kendine güveni olmayan yapmasın bu işi yada alsana bir kaya nerene dayarsan daya şartlarına razı olmasın diasa okadarda büyük birfirma değil en büyük firma sahibi olduğun firmadır emin olun bu purosödürler birleşme değil eldeetme mecbur bırakmaktır paranızla mahkum olmayın saygılarla

 16. yorumlarda bu işi daha önce yapmış kişilerde vardı..onlar işin iç yüzünü anlatırsa seviniriz..bunlar sahtekar demek yetmiyor..ciddi para söz konusu..dia cılar bu işi anlatırken mükemmel bir iş diye anlatıyorlar.. bu işe girip çıkan ve hala yapmakta olan insanlar varsa onların anlatacakları çok değerlidir..saygılar

 17. bu şartlarda bu bayilikleri kabul edenin aklına şaşarım insanlarla dalgamı geçiliyor anlamadım valla en kötü bir toptancı bile skt ( son kullanım tarihi ) geçmiş ürünleri geri alıyor yani bırak hatalı ürünleri almayı onları ise özür dileyerek mahçupolarak gerialıyor dia sa nın bu tutumunu ve şartlarını kınamaktan başka birşey gelmiyor elimden bu kadar saygın şirketler daha iyi bir çalışma lar yapsın bu konularda aslın da bu şrtları hazırlayan insan için dia sa şirketi düşünmeli bence gerçi o kişi şirketin menfaatlernden başka birşey düşünmemiş ki bu şartları hazırlarken şirkette aferin demiştir kendisine. saygılarımla diasa

 18. ben bayilik istiyorum marketimi diasaya çevirmek istiyorum onun için gere ne yapmam lazım ben dididm altın kumöda market işletiyorum

 19. ÜLKEMDE MARKA YARAT MARKA ÇÖPTEN YARAT AMA MARKA YARAT SORA GEL KEYFİM GEL,YURT DIŞINDAKİ DANDİK MARKALAR ÜRETMEDEN ÜLKEM VE İNSANIM ÜZERİNDEN HAVADAN PARA KAZANILIYOR,HALKIMIZ PERİŞAN DAĞINIK BİLİNÇ VE ÖRGÜTLENİMLMELİ AMA NASIL BU GEMİ HEPİMİZİN BU PİYASA ŞARTLARI İLİĞİMİZİ EMDİ(YABANCI BANKA.BAYİ MAL ÜRÜN VS.)

 20. saygılarımla diasa kadar üçkağıtçı şirket olamaz. bayilik istediğin zaman herşeye evet biz yardımcı oluruz bir sıkıntın olursa biz buradayız diyip sana güzel kakalıyorlar sonra kendi adamları gelip sipariş veriyor bütün ürünlerden fazla fazla yazıyorlar bayiye 250000 tl sipariş çıkartıyor. zaten çoğuda satmıyor boş boşuna duruyor magaza alırken eski ürünleri giydiriyor son kulama tarihi geçmiş ürünleri sana kakalıyorlar sen orda her ürüne tek tek bakamazsınki. herki ilam yapmak istiyorsanız manav reyonu iş yapan vesevkiyat sorunu olmayan yer bulmanız alzım diasa kendi markalı ürünlerden %6 sigaradan %4 kazanılıyor ortalama %9 dur bu aldatmasın firesi vergisi işçi poşet rulo bu zarardır manav günde 3000 üzeri iş yaparsa para kazanır bu büyük para verilmez bu sıkıntıya girmeye değmez

 21. ben bu kadar ağır şartlarda hiç bir bu işi bilen insanın açıcağını sanmıyorm 150000tl yi bulan fiyatta kendi çapınızda açsanız piyasayı dağıtırsınız diasa çıldırmış olmalı hep kendilerini düşünüyorlar sakın kanmayın

 22. diasa ne kadar yatırıma ne kazandırır ,bu konu hakkında dağa açıklayacı bilgi verebilirmisiniz ,yatırımın toplam maliyati kaç ay veya yılda amorti eder?

 23. iyide bensizin mazanızın birinden hiç memmun kalmadım niye diyeceksin tabi şöyle oldu dışarıya ürün katoloğu koymuşlar ürünü soruyorum neymiş efendim bumazada yokmuşda egetarafında varmış tamamda olisteyi veyakatalo niye dışarı koydunbe kardeşim

 24. dianın şartları ağır ve tek taraflı iş yapılıyor karşı taraf ında fes etme hakkı olmalı eşitlik olmalı karşılıklı dia tek taraflı edebilirken bayi edemiyor ya hiç kimse edemez yada her ikiside edebilmeli bayiler 10 kere düşünmeli bence bende market tarzı bir yatırm düşünüyorum ama bu koşullarla çok zor

 25. yıllarca sektöründe dünyanın en büyük markasında bayii yöneticiliği yapmış 8 adet il yönetmiş biri olarak: kendi geliştirdiğiniz planlarla piyasa realitesi birbirini tutmaya bilir firmalarda bunun tedbirini kendi çaplarında alırlar fakat biz okadar bilinir,bulunur ve satılır halde olamıza rağmen bayiilik başlangıç şartlarında bu kadar gaddar olamadık.neticede sektör gıdadır.belli ürünlerde belli şartlarda iade alınması bu işin olmazsa olmazıdır.Bayii memnuniyeti ve devamlılığı anlamında dianıntedarikçi firmaları ile bu yönde anlaşma zemini aramaması kabul edilemez.Bu tarz hizmetin getireceği iş yükütoplam maliyet ve karlılık içinde hesaplanması mümkün olan ve fayda maliyet analizi içinde fayda tarafı ağar basan bir olgudur.Ayrıca rebatçi ortamda bu konumda bir firmanın daha agresif olması beklenir bu bayiilik şartlarında ve Türkiye çapında homojen dağılımındanda bakıldığında diasanın bu kriterleri karşılamadığı görülür.Arkadaşlar yıl içerisinde kaybettiğiniz 50.000 tl lik bir ürünü sırf iade edemediğiniz için telafisi anlamında minimum 300.000 ila 350,000 tl lik ekstra ciro üretmeniz gerekir bunun lojistik ve işletme giderleri hariçken.Sözün özü:Bu şartlarda bakıldığınada diasa şartları iyileştirmeden mevcut şartlarda risk oranı yüksek.Bu analiz bende daha detaylı halde var.

 26. diasa çok gerekeknin üstünde bi marka degilki arkadaşlar bu halde bile iade almyolarsa esnaf nasıl dolduracak dükkanını ürün göze batmazsa zaten satılmaz tavsiyem kendi marketinizi kendiniz kurmanız 150 bin ytl keş paraya öttürürsünüz piyasayı ayrıyetten toptancılıga yönelmenizi tavsiye ederim fuul çeşit sigaradan tutun aklınıza ne gelirse hem peşin hem biraz daha rahat stressiz kar marjı belli sattıgın belli ben 5 market şubem vardı krizde kapattım şimdi otptancılıga yöeneldim

 27. Bu kadar ağır şartlarla bayilik almak çok riskli. Firma bayisini değil tamamen kendi çıkarlarını ve kar marjını düşünerek bayilik vermeye çalışıyor. Mevcut dükkanımıza bayilik almayı düşünmüştük ama bu şartlarla markeler zinciri kurulur.
  Küçük meskenler için daha esnek şartlar oluşturulmalı.
  Diasa kendi açsın mağazalarını bu şartlarda…
  Toptancılar bile daha esnek.

 28. arkadaslar neden cok olumsuz sekılde yaklasıyorsunuz farkındamısınız bılmem fakat butun yorumcular raf omru kısa olan urunlerın cope atılması ıle olusacak olan zarardan bahsedıyor.beyler tıcaret te tezgahtarlık denen bı olay vardır unutmayınız lutfen son kullanım tarıhı yaklasmıs olan urunlerı ön plana cıkartmak raflarınızı duzenlı kontrol edıp personelınızı yonlendırmek cokmu zor anlamıyorum.oturdugunuz yerden para kazanmaya ne kadar cok meraklısınız uzuntu verıcı.
  parekende gıda sektoru dısında olan bırısı olarak dia firmasının banka kredı kartı komısyonlarında yatırımcısına ne kadar nereye kadar destek verdıgını ve karlılık oranları hakkında bılgısı olan varmı acaba..beyler bayanlar gunumuz sartlarında yaratıcı olmak sart ve hakıkaten dıa sızce bayilerine neler veriyor neler alıyor bu konuyu tartısmaya ne dersınız..
  tesekkurlerımle herkeze hayırlı işlerrr olsun..

 29. sormak istediğim bu mağazalar kullnılabilir alan olarak metre kare bazında minumum ne kadar yerlere açılabiliyor

 30. her zamnkı gıbı sabancı grubu paranın yoldan toplandıgını zannedıyor sızın yaptıgınız pazarlama uzaycagında olur turkıye buna hazır degıl ve hıcbır yatırımcısıda

 31. hem bayilik verilecek hemde bu kadar ağır şartların olmaması gerekir.esneklik gösterilebilirse bu iş olur.en azından refları dekorasyonu buzlukları peşin değilde taksitli bi şekilde verseler çok iyi olur.bu ekonomik devirde bukadar peşin para bağlanılacak sonuçta.tabi bozulan mallarında geri alınması şart bence…

 32. iyi günler…ben yozgattan yasin meriç akaryakıt istasyonu ayrıca termal hamam kaplıca işletmecisiyim..şehir merkezinde petrol istasyonumun yanına alış veriş magzası yaptım yeni bitti..diasayı aradım her türlü şartları kabul etmeme ragmen yozgata bayilik vermiyoz dediler….buda beni üzdü..günlük 15 ila 20 milyar arasında ciro yapcagımın altına imza atıyorm..en az cirodan bahsediyorum..her türlü fizibilite alt çalışmasını yaptım..ben bir işletmeciyim 12 bine yakın benim kendi müsşterim var….sorum şu..neden yozgata vermiyosunuz…??

 33. dia sa lar neden ılgı gormuyor acıkca belli oluyor.bu şartlarda hangı yatırımcı iştitake katılır.şartların yatırımcıyı dıger fırmalara ıtmesı cok doal.

 34. adana yüreğirde şube açmak isteyen market veya banka varmı bildiğiniz varsa söleyin yav yerimiz var

 35. arkadaslar hepınızın yorumlarını tek tek okudum ama su war ısım cok onemlıdır benımde hıper marketım war ama bım geldıkten sonra bızım bır fonksıyonumuz kalmadı cogu urunu daha ucuz satıyoruz kalıtede bızde ama ınsanalar bım dıyor benım memlketıme werseler hemen ok derım. para kolay kazanılmıyorr .tekin kaya

 36. Dia ve benzer kuruluslarin bazilari temsilcilik hakki verirken, neden TL'yi tercih etmezler? anlamiyorum. Türkiyede Türk parasini koruma kanunu diye birsey yokmu? Sonra alan kisi satisini Euro veya Dolar üzerindenmi satacak. Ben yurtdisinda bir isletme sahibiyim. Türkiyede olanlari anlamis degilim.
  Zaten anlayanda yok ya!

 37. GERÇEKTEN DÜŞÜNÜYORDUM AMA ŞİMDİ ASLA HAZIR PARAMI YASTIK ALTINA KOYSAM DAHA KARDAYIM MEMLEKETİME AÇACAKTIM AMAVAZGEÇTİM SEN ONA FİRMAYA PARA KAZANDIRACAKSIN FİRMA SENİN PARANI VER BEN YİYEYİM DİYOR SİA KENDİNİZ MARKET AÇSANIZ O KADAR PARAYLA ON NUMARA MARKET AÇARSINIZ VE TOPTANCILAR SİZE BOZULAN MALLARI GERİ ALMAK ŞARTIYLA NELER VERMEK İSTEMEZ HEMDE NAKİT PARAYLA AKILLI OLALIM ARKADAŞLAR PARA KOLAY KAZINILMIYOR

 38. arkadaşlar ben ce hiç uğraşmayın.Bozulan bir ürünü almadıktan sonra bu iş yapılmaz.Satılacak kadar ürün alın diye söylüyor ama az ürün de oldu mu müşteri bu sefer bakkal dükkanına girmiş gibi olacak.Çok mal çok gösteriş bence .
  saygılarımla

 39. DELİKANLI GİBİ YAYINLIYA BİLECEKMİSİNİZ BAKALIM BU YORUMU KARDEŞLER BU DİASA FRANCHASİNG SİSTEMİNİ BEN KENDİM YAŞADIĞIM İÇİN DÜŞMANIMA DAHİ ASLA TAVSİYE ETMEM YENİ AÇANLAR VARSA ŞUANDAN İTİBAREN KURTULMANIN YOLUNU ADLİ YOLDAN BULSUN DÜŞÜNEN VARSADA GİTSİN KUMAR OYNASIN AYNI HESAP YAZIK OLUR GENÇLİĞİNİZE ARAŞTIRIN GÖRÜRSÜNÜZ

 40. aslında bu devirde nakit alış veriş imkanı olan bir ticari işletme açmak son derece cazip(karı düşük olsa bile).fakat,en azından süt ve süt ürünleri için iade olması gerekirdi.bende çok ciddi olarak bu işi yapmak istiyorum ancak bu iade hakkı olmaması işin cazip tarafını kaldırıyor.
  yukarıda bir arkadaş,evine aldığın bir ürünü iade edebiliyormusunuzda,dia sa dan iade hakkı istiyorsunuz diyor.evimize aldığımız ürünleri bir ailenin yani kendimizin ihtiyacı olarak alıyoruz,tüketeceğimiz emtiaları ve gıdaları aşağı yukarı biliriz,ama yeni bir semtte,yeni bir işyerinde enaz 6 ay bunu tespit etmek zordur.

 41. bayi olanların hepsi şuan kurtulmak istiyor. şartlare çok agır. üstelik promosyonda olan bir ürün bittiğinde bidaha gelmiyor. yani yok satılıyor. müşteriyle papaz olanda yine siz oluyosunuz.

 42. arkadaşlar ben şuanda bi dükkan işletiyorum oldugum yerde kendimin fakat sadece 16 metre karesini birde 5 metre kare önünü kullanıyorum ben geri kalan yeri kullana bilmek için bayilik istemiş ve dükkanı her şeyini doldurup hem diasa kazanacak bende yerimi deyerlendirmiş olacaktım ama bu şartlarda zor.bugün bir efes pilsene tuborg a bi tteklif götürsem atlarlar bu işe nasıl bi rekabet ortamında lar bilmiyolarmı gercekten anlamak zor ve bunlar nasıl 200 tane maza yapmışlar hayret

 43. valla bu şartlarla bu kadar risk altına girmeye gerek yok sadece isim hakkı için bu yatırıma değmez bu kadar yatırım yapacak adam hiç bir şekilde yardımcı olunmayan bu şartları niye kabul etsinki ?

 44. ben gıda toptancısıyım bu rekabette peşin mal alıpta iade veremedikçe bu bayilik sisteminden ne anladım zaten herkez keseri kendine yontuyor bayiliği düşünüyordum ama şimdi almamak için kendimi ikna edeceğim galiba yada şartlar değişecek öylemi arkadaşlar saygılarımla

 45. Arkadaşlar,

  Türkiyedeki bayilik anlaşmaları ile açılan DİASA'ların toplam sayısı 200'ün üstündedir. (Ege ve Marmara Bölgesi)

  2500€ sisteme giriş ücreti ile günlük bu rakamlarda satış yapma şansı yakalanıyor. 2400 ürünün sadece 1000 tanesi diasa markalı ürünlerden oluşmaktadır. Geri kalan ürünler national brand olarak yeralmaktadır.

  Ürünlerin çöpe atılacağını düşünen arkadaşa bir soru; evine bile tüketemeyeceği kadar ürün alırsa yine çöpe atar. Mağazayada satabileceği kadar ürün alırsa ? satar çöpe atmak zorunda kalmaz. Nakit satın alır, nakit satar marjı cebine kalır.

  Saygılarımla,

 46. genel şartlarınızı okudum,bayilik alacak olana hiçbir şekilde yardımcı olunmamaktadır,sizin bu şartlarınızla mağaza açmak mümkün değildir.lütfen bu rekabet piyasasında biraz daha makul olunuz.

 47. banka teminat parası yatırıyoruz anlasma bittigi zaman teminat parasını geri alabiliyormuyuz

 48. ARKADAŞLAR MARKET ÜRÜNLERİ AKARI VE KOKARI OLAN MALZEMELERDEN OLUŞUR. DİASA SATTIĞI ÜRÜNÜ ÜRETİM HATASI OLMADIĞI SÜRECE GERİ ALMIYOR BOZULANLARI DEĞİŞTİRMİYOR İSE MARKETİNİZİN KENARINA BÜYÜK BİR ÇÖP TENEKESİ KOYUN Kİ PARASINI PEŞİN ÖDEDİĞİNİZ VE SÜRESİ GEÇİP BOZULAN MALZEMELERİ ATMAK İÇİN UZAKLARA GİTMEYİN.

 49. ARKADAŞLAR DİA-SA BAYİLİĞİ HARİCİNDE KENDİ MARKETİNİZİ AÇABİLİR VEYA GIDA TOPTANCILIĞI YAPABİLİRSİNİZ…

 50. ARKADAŞLAR BEN KENDİ MEVCUT MAĞAZAM İÇİN BU SİSTEMİ İSTEDİM ,Kİ DİA HALİ HAZIRDA HALA DÜKKANIMDA KİRACI BANA CIKARTTIKLARI MASRAF 150.000YTL
  YENİDEN KURULACAK MAĞAZANIN MALİYETİNİ SİZ DÜŞÜNÜN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here