Gıda Sektöründe Yatırım Alan En iyi İş Fikirleri

Gıda Sektöründe Yatırım Alan En iyi İş Fikirleri 8
Gıda iş fikirleri

Gıda Sektöründe Yatırım Alan En iyi İş Fikirleri

Gıda sektörü her zaman çok ilgi görüyor. Bu yüzden iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler gıda sektörü üzerine daha çok ağırlık veriyor. Para kazanma açısından daha çok seçenek sunan gıda işleri için yatırım sitelerini araştırdığımızda neredeyse 30.000’in üzerinde iş fikrinin yurt dışında fon toplayabildiğini gördük. Bu yüzden sadece tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği işlerin arasından sadece 7 tanesini sunmaya karar verdik.

1- Anova Precision Cooker

Gıda iş fikirleri
Gıda iş fikirleri

Toplamda 1,811,321 dolar yatırım alan bu fikir 10.508 kişi tarafından desteklenmiş. İş fikrinin amacı acemilere bile 1. sınıf restoran kalitesinde yemek pişirme imkanı sağlamak. Ürün bir tencereye monte ediliyor ve zamanlayıcısı ile sıcaklığı ayarlanarak kullanılıyor. Akıllı telefonlar bağlantı kurabilen cihaz, yemeğin ne durumda olduğu, sıcaklığı ve doğru pişirme yöntemleri kullanılması konusunda kullanıcısına bilgiler veriyor.

2- Demir Tava The Field Skillet

Demir Tava
Demir Tava

Tava fikri 12,553 yatırımcıdan 1,633,361 dolar fon toplamayı başaran gıda fikirlerinden birisi. Bsait bir tava diyebilirsiniz ama firma sahibinin yaptığı inovasyon ve pazarlama stratejileri ürünü pazarlamaya yetmiş bile. Tava için farklı ne olabilir diyorsanız bu linkten konuyu okuyabilirsiniz. Ayrıca Gıda sektöründe mutfak üzerine üretilen fikirlerin genelde işe yaradığını ve hedef kitlesinin çok olduğunu unutmayın. Dikkat etmeniz gereken doğru yerlerde doğru ürünü üreterek başarıya ulaşmak.

3- Prepd Akıllı Beslenme Çantası

Prept
Prept

Akıllı Beslenme Çantası fikri 12,557 destekçiden 1,439,098 yatırım almış bir iş fikri. Gıda işleri arasında dikkat çeken bu girişimcilik fikri aynı zamanda teknoloji ile birleştirilmiş bir ürün. Bizde sefer tası olarak bilinen fikrin gelişmiş hali olan Prepd Akıllı Beslenme Çantasının içerisinde 2 manyetik kaşık bulunuyor ve ürün sızdırmazlık garantisi veriyor. Akıllı uygulaması ile basit tariflere ulaşabiliyorsunuz ve yemeğinizi yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

4- ROK Kahve Öğütücü

ROK Kahve Öğütücü
ROK Kahve Öğütücü

ROK Kahve Öğütücü 299.715 Dolar yatırım alan ve 2202 kişi tarafından desteklenen bir ürün. Devrimci ROK kahve değirmeni sloganıyla başarıya ulaşan fikir kaliteli elektrikli kahve öğütücülerinin pahalı olmasından yola çıkarak üretilmeye karar verilen bir ürün. Sadece 30 saniyede kaliteli bir öğütme gerçekleştiren Rok sevdiğiniz tüm kahve çeşitleri için bireysel ayarlar yapmanıza imkan sağlıyor. İngiltere’li girişimci Patrick Hunt’ın fikri olan kahve öğütücü 149 dolardan satılıyor.

5- Meater Aşçılar İçin Et Termometresi

Meater
Meater

8769 kişi tarafından desteklenen bu fikir tam 2.379.544 dolar yatırım aldı ve üretimine başlandı. Aşçılar ve yemek yapmayı sevenler için geliştirilmiş olan Meater et termometresi 60 dolarlık satış fiyatına sahip. Bir adet yanmaz termometre çubuktan oluşan ürün, kablosuz bir şekilde akıllı telefonlarla iletişime geçiyor ve anında etin durumunu bildiriyor. Uygulama üzerinden, inek eti, koyun eti, tavuk ya da hindi gibi seçenekleri ayarlayabiliyor ve böylece her et türüne göre doğru sonuçları elde edebiliyorsunuz.

6- Biem Tereyağ Spreyi

Biem
Biem

Doug Foreman istatistiklerden yola çıkarak bir ürün üretmeye karar vermiş bir girişimci. Amerika’da ki yüksek tereyağı tüketimini göze alarak Tereyağ Spreyi üretmeye karar veren girişimci fikri ile 235,098 dolarlık yatırım almayı başardı. 1714 kişinin desteğini alan fikir, kısaca insanların sabahları kahvaltı yaparken tereyağı sürmekte zorlanmalarından yola çıkarak tereyağı püskürtebilen bir ürün. Dünyada kendi alanın tek olan Biem dolapta olan tereyağını 95 derece eritiyor ve püskürtülmeye hazır hale geliyor. Kahvaltı ve atıştırma zamanlarında işe yarayan bu icat’ta Gıda Sektöründe Yatırım Alan En iyi İş Fikirleri arasında yer alıyor.

7- Roccbox Taşınabilir Pizza Fırını

Roccbox
Roccbox

Pizza Fırını fikri 2482 yatırımcının ilgisini çekiyor ve toplamda 1.235.000 dolar yatırım alıyor. Pizza yemeği seven bir çok kişi için üretilen bu fırın taşınabilir olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Roccbox Taşınabilir Pizza Fırını hem gaz ile hem de odun ateşi ile pişirme olanağı sunuyor. 1 yıl garantili olan pizza fırını ile aynı zamanda farklı gıda ürünleri de pişirmek için uygun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here