Kolay para kazanmanın yolları
Kolay para kazanma

Kolay para kazanma yolları arasından sizler için seçtiğimiz yöntemler sizinde gelirleriniz de önemli değişiklikler yapabilir. Para kazanmak için binlerce yol olsa da Kolay Para kazanmak her zaman cazip hale gelmiştir.

Kolay para kazanma
Kolay para kazanma

Özellikle son para kazanma yöntemlerinden sonra bir çok girişimci de iş modellerinde para kazanmayı nasıl daha da kolaylaştırabiliriz diye düşünmeye başladı.
Kolay para kazanmanın yolları arasında bazı yöntemler oldukça kolay gibi gözükse de bazıları da oldukça çaba gerektirebilir. Para kazanma konusunda teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ise işleri daha çok kolaylaştırmaya başladı.

Kolay para kazanmanın 1. Yolu

Resulullah (s.a.v.) “Rızkın onda dokuzu ticarette” buyurmuşlardır. Evet ticaret aslında para kazanmanın en kolay yolu.
Toptan ürün almak ve satmak kolay para kazanmanın anahtarı diyebiliriz. Bu iş için ise elinizde sermayeniz olması gerekiyor. Ticaretin bir çok yöntemi ve ürün çeşidi mevcut olduğundan burada hepsinden bahsetmemiz mümkün değil. Ama sizlere bir kaç ticaret olayından örnekler verebiliriz. Cep telefonu kılıflarını ilk örnek olarak düşünürsek bu kılıflar akıllı telefon pazarının çığ gibi büyümesiyle birlikte başladı ve Çin’den ülkemize bir çok modelde cep telefonu kılıfı getirildi ve satıldı. Yerli üretim yapan firmalarında bir çok ürünü piyasada yer aldı ve bugün neredeyse her ilçede 4-5 adet cep telefonu kılıfı satan yerlere rastlamak mümkün. Telefon modellerinin sürekli gelişmesi ise ticaret olarak bu işin uzun süreler daha devam edeceğini gösteriyor. Bir başka ticari alan ise giyim sektörü yıllardır yeni modeller ile tüketicilere ulaşmaya devam ediyor. bu işin en çok kazananı ise toplu halde ticaretini yapanlar. Örneğin kazak üzerine ticaret yapan bir kişi toptan kazakları Anadolu’da 400 noktaya kadar satabiliyor ve sadece bu toptan satışla çok kolay para kazanabiliyor. Ürün çeşidi o kadar çok ki araştırmaya başladığınızda mutlaka sizlerde ticari bir çok sektörde iyi paralar kazanabileceğinizi göreceksiniz.

Kolay para kazanmanın 2. yolu

En hızlı ve en çabuk şekilde para kazanmanın yolu komisyonculuktan geçiyor. Emlak ve araba satışları buna iyi bir örnek. Özellikle emlak komisyonculuğu kolay ve hızlı bir şekilde para kazanmanıza yardımcı olabilir. Çevrenizde bir çok insanın hayali ev almak, buna evi olupta ikinci bir ev almak isteyenlerde dahil. Son zamanlarda emlak zenginleri ile ilgili bir çok haber okuyabilirsiniz. Bu işle ilgilenmek isteyen birisi emlak konusunda ilk önce deneyim edinmeli ve emlak piyasasını iyi araştırmalı. Özellikle ev satışlarında prim yapabilecek bölgelerdeki evleri araştırmalı ve evlerin değerlerini iyice öğrenmelisiniz. Ardından ilk önce evini satanlar ile görüşmeli ve kendi komisyonunuzu belirlemelisiniz. Sonrasında ise çevrenizden ve sosyal medyadan başlayarak satabileceğiniz evin ilanlarını verebilirsiniz. Kısa bir örnek vermek gerekirse Marmara Eğitim Araştırma Hastanesi 2010 yılında açılmadan önce çevresindeki ev fiyatları 80-90.000 Tl arasında iken şimdi aynı yerde daireler 200-250.000 Tl arasında. Zaman içerisinde emlak fiyatlarının yükselmesi normal olsa da bu dairelerin bir çoğunu emlakçıların değil bireysel para kazanmak isteyenlerin ” yakında hastane açılacak buradan yer alın” diyerek satmasıdır. Sonuçta Daire, Arsa, Bina ve işyeri gibi bir çok emlakta kolay para kazanma fırsatı günümüzde de devam ediyor.

Kolay para kazanmanın 3. Yolu

Teknoloji olarak düşündüğümüzde en hızlı ve kolay yoldan para kazandıran bir başka konu ise Android ve iTunes platformları için mobil oyun üretmek ve uygulama içi satın alma yönteminden yararlanmak. Konuyu iyice açmadan önce son çıkan haberlerden bir kaçını kısaca yazalım.
-Flappy Bird günde 50 bin dolar kazanıyor
-Candy Crush Oyun İçi Satışları 2014 Yılında 1 Milyar Doları Geçti
-Kim Kardashian’ın Mobil Oyunu 43 Milyon Dolar Kazandı
-Crossy Road mobil reklamlardan 1 milyon dolar kazandı
Ve bu liste uzayıp gidiyor. İşin önemli kısmı mobil oyun üretmek ve gerekli verileri bir araya getirmek. İşin uzmanları ile çalışmak ise çok önemli. Bu sektörde tutulan bir oyunu ürettirebilir ve oyunun indirilmesi için gereken destekleri ve pazarlama kısmını halledebilirseniz sizde internet üzerinden kolay para kazanabilirsiniz.

BESTE PARK-TEL