Seyyar Satıcılık

Çok fazla sermayeniz yok mu? Seyyar satıcılık veya büfecilik işine girin.
Seyyar satıcılık ve büfecilik günümüzde çok tutulan ve çok kazançlı işlerdir. Seyyar satıcıyla büfe arasındaki farklar şunlardır, büfe daha geniştir, kapalıdır ve çalışırken oturabileceğiniz yer vardır. Satış arabası veya büfe satın alıp satacağınız şeye uygun olarak yaptırabilirsiniz, veya alışveriş merkezinden bir tane kiralayabilirsiniz. Güneş gözlüğünden ayçekirdeğine, sosisli sandviçten köpek biblolarına, parfümden kahve bardağına, T-shirtlerden sweatshirtlere, çikolata parçalı kurabiyelerden, sağlıklı yiyeceklere kadar her şeyi satabilirsiniz. İşinizi çeşitli yerlerde yapabilirsiniz””alışveriş merkezlerinde, spor veya eğlence mekanlarında, bit pazarlarında, şehir merkezinde kalabalık caddelerde, turistik gezilerde, veya çalışanların yemeklerini yedikleri yerlerde. Bu işin avantajı perakende satış yapan bir dükkan açmaktan daha az masraflı olmasıdır, isterseniz part time olarak başlayabilirsiniz, para kazanma potansiyeli çok yüksektir, ve eğer bir yerde işiniz iyi gitmezse başka bir yer seçip işinizi oraya taşıyabilirsiniz.
Uzun saatler çalışmaya dayanma gücünüz olmalı (özellikle dışarıda çalışacaksanız), perakende satışla ilgili bilginiz olmalı, ve görüntüyle ilgi çekebilmelisiniz. Ayrıca dışadönük bir kişiliğe sahip olmalısınız çünkü seyyar satıcılık ve büfecilik işinin büyük bir kısmı yoldan geçenleri etkilemekle olur””gözteması kurmak, gülümsemek, ürünlerinizi incelemelerine izin vermek ve ikramda bulunmak vb.
Piyasa Koşulları
Müşterilerin sattığınız üründen ve satış yerinizden memnun olmalarını ve sizi seçmelerini sağlamanın en iyi yolu, temiz, trendy, çarpıcı seyyar araba veya büfenizin olması, kendinizin temiz, hevesli ve neşeli görünmeniz ve pazarlama araştırmanızı yaparak en uygun yeri bulmanızdır. Mallarınızı almak isteyecek insanların nerelerde olabileceğini düşünün, ve iki haftada bir gözlemleyerek trafik akışını ve müşteri tiplerinin öğrenin.
Gerekli Araç Gereçler
Eğer seyyar arabanızı veya büfenizi aracınızın arkasında römork gibi taşıyacaksanız, bunun için de izne ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir alışveriş merkezinde veya işmerkezinde satış yapacaksanız, bina yöneticisinin iznini almalısınız. Sokak köşesinde, parkta veya bir etkinlikte satış yapacaksanız, ilin, ilçenin veya etkinliğin yetkililerinden izin almalısınız. Dükkanınızda bir kasa, yiyecek satacaksanız hazırlamak için yer, ve eğer gerekliyse ızgara, buzdolabı, derin dondurucu, düdüklü tencere, fırın bulunmalıdır. Arada dinlenmek için bir tabure, fiş, etiket, kutu, poşet ve hediyeler için hediyelik ambalaj da olması gerekir.

BESTE PARK-TEL