İmalat Yapmak İsteyenlere 40 İş Fikri

İmalat yapan bir şirket kurmak ister misiniz? İmalat yapılacak işler ve bütün sorularınızın cevapları bu yazımızda imalat yapmak isteyenlere 40 iş fikrini sunuyoruz.
İmalat Yapmak İsteyenlere 40 İş Fikri
16 dk
Son güncellenme: 08/10/2021
Tüm Başlıklar

İmalat yapan bir şirket kurmak ister misiniz? İmalat yapılacak işler ve bütün sorularınızın cevapları bu yazımızda imalat yapmak isteyenlere 40 iş fikrini sunuyoruz. İş fikirleri arasında imalat yapmak isteyeceğiniz pazarlar hakkında kısa bilgiler bulunmaktadır. İmalat fikirlerinin bazıları küçük üretimli olsalar da toptan bir ürün üretme fikri her zaman diğer işlere göre daha çok kazandırmaktadır. Unutmayın herhangi bir ulusun ekonomisini yönlendiren en önemli araçlardan biri imalat sanayisidir. Sanayileşmiş, gelişmiş ve ekonomik olarak ayakta duran ülkeler, canlı ve aktif imalat sektörüne sahip ülkelerdir. Nitekim, dünyanın hemen hemen tüm sanayileri etkin bir şekilde çalışabilmesi için imalat sanayisine güvenmektedir. Örneğin; imalat sanayisi Tıp ve sağlık endüstrisinin ihtiyaç duydukları ekipman, alet ve malzemelerin çoğunu üretmekle yükümlüdürler. İmalat endüstrisine girmeyi düşünüyorsanız, küçük bir ölçekte işe başlama seçeneğiniz vardır (ev eşyalarının üretimi vb.). Orta ölçekte başlamak için daha farklı bir alan seçebilirsiniz ve son olarak büyük bir ölçekte başlayarak güçlü bir yatırımla önemli bir oyuncu olmayı seçebilirsiniz. Büyük ölçekli bir imalat sektörüne başlamak için gerçekten sermayeye yoğun olsa da, pazarı doğru bir şekilde tanımlayabilir ve son derece pazarlanabilir ürünler seçebilirseniz o zaman ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

İşte sizde imalat sanayisinde bir iş kurmak istiyorsanız, seçebileceğiniz 40 işletme fikri

Organik ve Kimyasal Gübre İmalatı

Gübre imalatı Tarım sektöründe organik ve organik olmayan gübrelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür işletmeler için büyük bir pazar var. Tarımın teşvik edilmediği herhangi bir ülke yoktur; Nitekim dünyanın birçok ülkesindeki hükümetler insanlara çiftçilik yapmalarını teşvik etmek için destekler vermektedir. Bu nedenle, imalat sanayisinde bir iş kurmayı düşünüyorsanız, organik ve organik olmayan gübre üretimine geçmeyi düşünebilirsiniz. Gübre imalat sektöründe bunu oldukça büyük hale getirmenin en kolay yolu devlet desteklerinden faydalanmaktır. Çoğu ülkede, hükümet daima gübrelerin en büyük müşterisidir. İstatistik olarak Türkiye'de 2015 yılında gübre tüketimi 5.5 milyon tondur. Buna rağmen gübre üretim miktarı ise 3.6 milyon ton civarındadır. Gübre tüketimini karşılamak için toplamda 2.7 milyon ton gübre dışarıdaki ülkelerden ithal edilmiştir. Ayrıca son zamanlarda organik gübreye de talep hızla artmaktadır. Bu nedenle basında yer alan solucan gübre üretim haberlerini de sıklıkla duyabilirsiniz.

El Aletleri İmalatı

El Aletleri Teknik olarak kurabileceğiniz bir üretim fikri de el aletleri imalatıdır. El Aletleri için büyük bir pazar var; Çekiç, pense, vidalama makinesi, şekillendirme aletleri, makas, zımba, keski, manuel el testeresi, kesme makası, keser ve diğerleri. İşletmeyi başlatmadan önce kapsamlı bir pazar araştırması ve fizibilite çalışması yaptığınızdan emin olun. Gerçekten karlı bir iş girişimi olan el aletlerini pazarlayabileceğiniz Türkiye pazarında 14.457 adet nalbur ve hırdavatçı bulunmakta. İşin püf noktası ise herkesin ürettiği ürünlerden biraz daha farklı olmanız gerekmekte. Bunun için yapmanız gereken ise Türkiye ve diğer ülkelerde üretilen ürünlerin karşılaştırmasını yapmak. Yani keser her yerde hep aynı model mi üretiliyor. Yoksa örneğin Amerika veya İtalya'da ki keserler bizdekilerden farklı mı.

Çocuk Oyuncakları İmalatı

Oyuncak imalatı Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar konuştukları dilden veya derilerinin renginden bağımsız olarak oyuncaklarla kolayca ilişki kurabilirler. Bu, çocuk oyuncakları için çok büyük bir pazar olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, imalat sektöründe bir iş kurmayı düşünüyorsanız, çocuk oyuncaklarının üretimine başlamayı düşünebilirsiniz. Tıpkı diğer işler gibi, pazara girmeyi başarabildiğiniz takdirde bu işten kesinlikle büyük kazanç elde edebilirsiniz. Çocuk oyuncakları kategorisinde bir çok ürün bulunmaktadır. Balon üretiminden tutunda peluş oyuncaklara kadar pek çok farklı seçeneğin olduğu bu sektörde doğru pazarlama yapabilirseniz önünüz sürekli açıktır.

Çanta İmalatı

Çanta imalatı Yukarıda bahsedilen ürünlerden bazıları gibi çantalar için de büyük bir pazar var; En azından evinde bir çanta bulamayacağınız bir aile yoktur. Çantalar farklı şekil ve ebatlarda ve farklı amaçlarla gelir. Okul çantaları, çanta / moda çantaları, seyahat çantaları, alet çantaları, kamera çantaları ve diğerleri var. Bir çanta üretim şirketinin faaliyete geçirmek akıllıca bir iş olabilir. Örneğin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetleri market kasalarında tüketiciye ücretli olarak verilmeye başlanacak. Bunun asıl amacı ise plastik poşet üretimini azaltmak. Tüketicilerin bir çoğu da bu durumdan rahatsız olacak ve market çantaları aramaya başlayacak. Şimdi nasıl halk pazarlarına çanta ile gidiyorsak yakın zamanda da marketlere alışveriş çantaları ile gitmeye başlayacağız. Bu yüzden sadece bu konuda bile araştırma ve imalat işine başlamak şimdiden mantıklı geliyor.

Gıda koruma kimyasalları imalatı

İmalat endüstrisi ile ilgileniyorsanız, başlangıçta düşünmeniz gereken bir başka üretim işi Gıda koruma kimyasalları imalatıdır. Gıda koruma işinde Türkiye neredeyse tamamen yurt dışına bağlı durumda. Bu yüzden bu konuda imalat yapmak isteyenler devletten rahatlıkla destek alabilirler. Önümüzdeki yıl 40 milyar dolarlık bir pazarı olacağı düşünülen katkı maddeleri için iyi araştırmalar yapmak ve yurt dışı eğitimler almak gerekli. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK gibi kurumlardan konu hakkında bilgiler alarak işe başlayabilirsiniz. İmalat fikirleri arasında en çok para kazandıracak olan bu fikri iyi bir seviyede yapabilirseniz önünüz daima açık olacaktır.

Kağıtlar ve Defterlerin İmalatı

Bu imalat fikrinde ağaçları ve ekosistemimizi koruma kampanyası ön plana çıksa da insanlar kağıt kullanımına devam ediyor. Kağıt pazarı tüm sektörlerde kazandırmaya devam ediyor çünkü insanlar, okullarda, bürolarda ve işyerinde her yerde kağıtlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle kağıt ve defter üretimi işinde çalışmayı düşünebilirsiniz. Gerçekten karlı bir imalat olan bu iş için başlangıç sermayeleri büyük gibi gözükse de yeterli sayıda müşteri bulmanız gerekir. Üretilen ürünleri sezonundan önce sipariş almaya çalışırsanız sürekli kar edebilirsiniz.

Elektrik Ampulü ve Elektrik Tesisatları Üretimi

Elektrik ampulleri ve elektrik tesisatları çevrenizde bulabileceğiniz tüm binalarda bulunmaktadır. Bu elektrik ampulleri ve elektrik tesisatları için küresel bir pazar olduğunun göstergesidir. Bu nedenle, imalat sanayisinde bir iş kurmayı düşünüyorsanız elektrik ampulleri ve elektrik tesisatları üretimine başlamayı düşünmelisiniz. Elektrik ampulleri ve elektrik tesisatları için pazar rekabetçi olmasına rağmen, üretiminizde inovasyon yapabilirseniz muhtemelen kendi pazar payınızı elde etmek için mücadele etmeyeceksiniz. Bu konuda Çin dünyada ki en önemli imalata sahip olsa da şunu da unutmayın. Çin'de pirinç yetiştiricisi olan birisi bile evinin altında elektrik tesisatları ile ilgili parçalar üretip Alibaba gibi sitelerden dünyaya pazarlıyor.

Mutfak Gereçleri ve Çatal bıçak takımları imalatı

Evlerimizde, kantinlerimizde, lokantalarımızda ve otellerimizde tencere, su ısıtıcısı, kızartma tavası, çatal-bıçak takımı ve diğer mutfak gereçleri bulunmaktadır. Yiyecek insanların bir numaralı ihtiyacıdır ve neredeyse her durumda bu tarz ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu, mutfak eşyaları ve çatal-bıçak takımları için geniş bir piyasa olduğunu gösteriyor. Nitekim, mutfak eşyaları ve çatal bıçak takımı bulamayacağınız neredeyse hiçbir ev yok. Bu nedenle, imalat sanayisinde bir iş kurmayı düşünüyorsanız, mutfak eşyaları ve çatal-bıçak takımları imalatına girmek kötü bir fikir olmayacaktır. Pazarda her ne kadar bir çok imalatçı olsa da siz de yeni tasarımları üreterek piyasaya girebilirsiniz. Unutmayın dünyada çatal bıçak üreten sadece bir firma yok.

İlaç imalatı

İmalat endüstrisi ile ilgileniyorsanız düşünmeye başlamanız gereken bir başka iş de ilaç imalatıdır. İlaç firmaları sürekli olarak yeni ilaçlar aramaya devam ederken bu işi fason olarak yerli ilaç imalatçıları da artmaya devam ediyor. Bu iş diğer imalat fikirlerine göre biraz daha çok izin ve prosedür gerektirir. Aynı zamanda ilaç imalatı için deneyimli ekiplere ihtiyacınız vardır. İşin aslı eğer bu konuda bilginiz yoksa fason ilaç üretimi yapan şirketlere de ortak olabilirsiniz. İlaç piyasaları aynı zamanda dünyada üzerine en çok çalışılan alanlardan birisidir.

Kauçuk Halı İmalatı

Kauçuk halı pazarının büyük bir kısmı izolasyon halıları ve paspas olarak üretilmektedir. Bu tür bir iş için bir üretim fabrikası açarsanız, kısa bir süre içinde bile bir çok müşteri kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Tabii ki bu özellikle iyi pazarlama ve tanıtım stratejileriniz varsa geçerlidir. Sadece kapsamlı bir pazar araştırması ve fizibilite etüdü yapmanız gerekli. Kauçuk halı imalat sektöründe işyerleri ofisler, arabalar ve evler en büyük pazarınızı oluşturmaktadır.

Plastik Şişelerin İmalatı

Gıda ve içecek endüstrisinin yanı sıra kimya endüstrisi ürünlerinin bir kısmını paketlemek için plastik şişeler gerekmektedir. Sular, içecekler, kimyasallar ve diğerleri yalnızca birkaç örnek dışında düzgün bir şekilde paketlendiğinde halka satılmaktadır. Bölgenizdeki gıda ve içecek işleme şirketlerini bulabiliyorsanız bu plastik şişeler için bir pazar olduğu anlamına gelir. Bu sektör içine girmeyi düşünüyorsanız iyi araştırma yapmalısınız. Türkiye’de son 4 yılı kapsayan araştırmada yılda ortalama 2.932 bin ton plastik ambalaj malzemesi tüketildiği belirlenmiştir.  

Çivi ve Cıvata İmalatı

Çiviler, cıvata ve somunlar inşaat endüstrisinde, marangozda ve tabii ki mühendislik endüstrisinde kullanılan malzemelerdir. Teknik becerilere veya gerekli başlangıç ​​sermayesine sahipseniz, bu iş türünü küçük ölçekte başlatabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür işi gerekli müşteri sayısına ulaştıktan sonra büyük ölçekte başlatabilirsiniz. Büyük ölçekli çivi, somun ve cıvata imalatı işletmesi size ayrıcalık tanıyacak veya uluslararası pazarları keşfedecektir. Yüzlerce ülkeye bu konuda mal satabilirsiniz ve uluslararası bayilikler verebilirsiniz.

Lastik İmalatı

Lastikler uçaklar, kamyonlar, arabalar, bisikletler, bisikletler, forkliftler vb. Tarafından kullanılır. Bu, lastik için geniş bir pazar olduğunu göstermeye devam ediyor. Aslında dünyada otomobil bulamayacağınız hiçbir şehir yok, bu yüzden lastiklerin satışı son derece başarılıdır. Bir imalat işine başlamayı düşünüyorsanız, bir lastik fabrikası kurmaya bakmalısınız; Her ne kadar sermaye yoğun bir iş olsa da aynı zamanda karlı bir iştir. Sadece Türkiye'de 2015 yılında 22 milyon lastik satıldığını düşünürseniz bu işin ne kadar pazarı olduğunu da az çok kestirebilirsiniz.

Cep Telefonu Aksesuarları İmalatı

Akıllı telefonlar pazarında ki sürekli büyüme ve telefon aksesuarlarındaki talebin buna bağlı olarak artması artık herkesin bildiği bir konu. Kulaklık, Bluetooth cihazı, pil şarj cihazları ve kılıflar gibi bir çok aksesuar için geniş bir pazar var. Küresel bir pazarı olan aksesuar işinde Çin en büyük pazar payına sahip olsa da doların artmasından dolayı artık her aksesuar Çin'den getirilmiyor ve yavaş yavaş Türkiye'de imal edilmeye başlanıyor. Pazarın en hareketli tarafı ise telefon üreticilerinin sürekli yeni model çıkartması. Her model yeni aksesuarlara ihtiyaç duyuyor ve bu da imalatçı için yeni ürünler geliştirmek anlamına geliyor.

Otomobil Yedek Parçaları İmalatı

Otomobiller aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalırlar, dolayısıyla yıpranmış parçaların değiştirilmesi ihtiyacı doğar. Mali kapasiteye ve iyi iş becerilerine sahipseniz, kendi otomobil yedek parçaları imalat işinizi başlatmayı düşünmelisiniz. Bir otomobilin tüm parçalarının üretiminde bulunmanız şart değil, yalnızca farklı araç markaları ve modelleri için fren balataları üretiminde uzmanlaşmayı seçebilir ve büyük bir patronaja sahip olursunuz. Sonuçta kapsamlı bir pazar araştırması ve fizibilite etüdü yapılması gerekmektedir.Bu fizibilite size bir araçta genellikle piyasada aşınan ve yüksek talep gören parçaları tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Seramik Karo İmalatı

Son zamanlarda, halılara kıyasla karoları olan evleri ve ofisleri bulmak artık çok daha kolay. Bunun nedeni, karolar daha uygun fiyatlı hale geldiği ve aynı zamanda muhafaza edilmesinin daha kolay olmasıdır. Seramik karoları için gerçekten geniş bir pazar var. İmalat endüstrisine girmek istiyorsanız, başlangıçta düşünmeniz gereken işlerden biridir. Ülkenizdeki inşaat sektöründeki insanlarla bağlantı kurmanın yanı sıra, seramik karolarınızı başka ülkelere de verebilirsiniz; Gerçekten karlı bir iştir.

Mermer imalatı

Tıpkı seramik gibi, mermer yüksek taleplerde olan başka bir döşeme malzemesidir. Zengin insanlar evlerini inşa ederken İtalya'dan yüksek kaliteli mermer ithal etmek istiyorlar. Her ne kadar bu iş için geniş bir pazar olsa da başlangıç yatırımı da yüksektir. Ülkemiz 5,2 milyar metreküplük mermer rezervleriyle önemli bir doğal taş potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda dünya rezerv toplamının %33’üne sahip olan Türkiye'de 1.500 adet doğal taş ocağı bulunmaktadır. Bu sektörde 80’in üzerinde değişik yapıda ve 120’nin üzerinde değişik renk ve desende mermer rezervi bulunmaktadır.  

Şemsiye, Yağmurluk ve Yağmur Botları İmalatı

Yağmur yağdığında, insanlar genelde şemsiye, yağmurluk ve yağmur kabinlerini kullanırlar. Yağmurların yanı sıra, insanlar kendilerini güneşin kavurmasından korumak için de şemsiyeden faydalanırlar. İmalat sektöründe bir iş kurmayı düşünüyorsanız, şemsiye, yağmurluk ve yağmurluk üretimine başlamayı düşünmelisiniz. Mevsimlik bir iş olduğu düşünülmesine rağmen, gerçekten karlı bir iştir.

Ayakkabı ve Kemer Üretimi

Kauçuk ayakkabılar, deri ayakkabılar ve kemerler büyük pazarlara sahiptir. Ayakkabı ürünlerinin seri üretimine geçmeyi seçebilir ve yurtiçi ve yurtdışından müşterilere imalat yapmayı düşünebilirsiniz. Erkek ayakkabıları, kadın ayakkabıları, çocuk ayakkabıları, terlikler ya kauçuk ile ya da deri/sentetik deri ile üretilebilir. Sadece niş seçmeden önce uygun bir pazar araştırması ve fizibilite etüdü yaptığınızdan emin olun. Kemerde aynı şekilde sık kullanılan bir üründür. Kemer ve ayakkabı imalatı için pazardaki trednleri yakından izlemek gerekli. Örneğin emojilerin çok moda olduğu bu dönemde emojili kemer veya ayakkabı imalatını düşünebilirsiniz.

Müzik Enstrümanı İmalatı

Başlamaya değer diğer gelişen üretim işi ise müzik aletlerinin üretilmesidir. Davul setleri, gitarlar, trompetler, ziller, flütler, saksofonlar, piyano , kemanlar ve benzeri gibi müzik aletleri için geniş bir pazar var. Sadece kaliteli müzik aletleri üretmeniyi hedefleyin ve bu ürünler için yurt dışında büyük bir pazar olduğunu unutmayın.

Kol Saatleri ve Duvar Saatleri Üretimi

Kol saatinde ve duvar saati imalatında tanınmış markalar olmasına rağmen, kendi saat üretiminizi başlattığınızda kendi pazarınızı oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Nitekim, kol saatini veya duvar saatlerini satın almak için pazara giren kişiler, ürünün iyi ve uygun olduğu sürece gerçekten marka ismini çok da umursamıyorlar. Bu nedenle, imalat sanayiinde bir iş kurmak istiyorsanız, kol saatleri ve duvar saatleri için bir üretim fabrikası açmayı düşünmelisiniz. Pazarda niş ürünler imal etmek sizi rakiplerinizden öne çıkaracaktır. Örneğin her yerde akıllı saatler moda olurken akıllı duvar saatlerinde çok büyük bir pazar boşluğu bulunuyor.

Kırtasiyecilik İmalatı

Kalemler, silgiler, kalemtraşlar, zımbalayıcılar, cetveller, kalemlikler, defterler, not defterleri, ilan panoları, beslenme çantaları ve diğerleri öğrenciler ve öğretmenler tarafından okullarda da kullanılan temel ürünlerdir. İmalat endüstrisinde başlayacak bir iş arıyorsanız, kırtasiye malzemeleri üretimine başlamayı düşünmelisiniz; Bu tür işletmeler için büyük bir pazar olduğunu unutmayın.

Çimento İmalatı

Bir çimento üretim tesisi başlatmak yoğun sermaye gerektirir. Ancak çimentolarınızı özellikle rekabetçi bir fiyata satıyorsanız mücadele etmek zorunda kalmazsınız. Sabit bir sermaye tabanına sahipseniz, kendi çimento üretim tesisinizi açmayı düşünmelisiniz. Bu tür işler dünya genelinde son derece karlıdır, çünkü inşaat sektörü sürekli devam etmektedir. Çimento pazarında Türkiye ihracatta dünyada 3’üncü sırada yer almaktadır. Bu yüzden bu tür bir imalat fikri ile yurt dışından bir çok müşteri bulabilirsiniz.

Blok İmalatı

Düşük başlama sermayesi ve çok az teknoloji veya hiç teknoloji gerektirmeyen bir ticaret işletmesi başlatmak için arıyorsanız, bir blok imalat şirketi kurmayı düşünmelisiniz. İnşaat endüstrisi geliştikçe, blok imalat sanayii de gelişecektir. İnşaat endüstrisi blokların ana tüketicisidir ve blok üretimi yapıyorsanız, inşaat sektöründeki kişilerle iletişim kurmanızı sağlamalısınız.

Resim Çerçeveleri İmalatı

İmalat endüstrisinde başlayabileceğiniz basit ama yine de başarılı bir iş, resim çerçeveleri üretimidir. Tüm dünyada resim çerçeveleri için büyük bir pazar var. Başlamak için bir iş arıyorsanız, farklı şekil ve boyutlarda fotoğraf çerçeveleri üretmeye gidebilirsiniz. Aslında, düşük başlangıç ​​sermayesi gerektiren kârlı bir iştir. Sektördeki rekabet orta derecededir ve sektörde tekel yoktur; Her fotoğraf çerçevesi üreticisi, iyi tasarımlar içeren kaliteli fotoğraf çerçeveleri ürettikleri sürece endüstride rekabet edebilir.

Yatak ve Yastık İmalatı

İmalat sanayisinde bir iş kurmayı düşünüyorsanız, öncelikle üretiminize başlamak için bir ürün seçmeden önce pazar araştırması ve fizibilite etüdlerinizi gerçekleştirmeniz önemlidir. Tüm makul şüphelerin ötesinde imalat sanayisine girmeyi düşündüğünüz takdirde imalata başlayabileceğiniz ürünlerden biri minder ve yastık imalatıdır. Nitekim ülkemizde ve dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde yatak ve yastık bulamayacağınız bir ev yoktur. Bu, yastıklar ve şilteler için çok geniş bir pazar olduğunu gösteriyor. İçinde bulunduğunuz endüstri ve endüstrideki rekabet olursa olsun, ürünleriniz iyi kalitede ve iyi bir pazarlama ve satış stratejiniz varsa, olumlu bir şekilde endüstride rekabet edebilirsiniz.

Güvenlik Kaskları, Emniyet Botları ve Diğer Güvenlik Cihazları Üretimi

Emniyet endüstrisi, bir girişimcinin başlamak için düşünebileceği, oldukça gelişen bir endüstridir. Kask, tulum, koruyucu gözlük, emniyet botları, emniyet yelekleri (bib) vd. Gibi emniyet cihazları için büyük bir pazar var. Bu tür bir işletmeye başlamayı düşünüyorsanız, endüstrideki düzenleyici kurumların standart ve spesifikasyonlarıyla çalışmaya istekli olmanız gerekir. Sermayesi yoğun bir endüstridir ve aynı zamanda karlı bir girişimdir. Ancak, bu tür bir işletmeye başlamadan önce kapsamlı bir pazar araştırması ve fizibilite etüdü yapılması önerilir; bunları yaptırmak kendi pazarınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Bebek Bezi ve Bebek Mendilleri Üretimi

Bebek bezleri ve bebek mendilleri anne-babalar için temel ürünlerdir. Bebek ve çocuklar için 0 aydan 3 yaşına kadar olan eşyalardır ve sıklıkla tüketilmektedir. Belirtilen yaş gruplarına giren bebek ve çocukları olan ebeveynlerin bebek bezleri ve bebek bezleri satın almaktan başka seçeneği yoktur. Bir imalat sektörünü kurmayı düşünüyorsanız, bebek bezleri ve bebek mendili üretim hattını başlatmak kötü bir fikir olmayacaktır. Bu gelişen ve yeni girenler için oldukça açık olan bir iştir. İşletmedeki önemli oyuncular olmasına rağmen, ürünleriniz kaliteli ve uygun fiyatlıysa kendi pazarınızı çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Kapı İmalatı

Hiçbir ev kapılar olmadan düşünülemez ve kapılar evlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kendi imalat şirketinize başlamaya doğru yöneliyorsanız ve kapı üretmeyi düşünüyorsanız sektörün çok büyük olduğunu unutmayın. Normal kapılar üretmek yerine aynı zamanda güvenlik kapıları üretiminde de uzmanlaşabilirsiniz. Güvenlik kapıları için büyük bir pazar var ve bu iş gerçekten de kârlıdır. İç kapı pazarı da aynı şekilde üyük bir pazardır ve çeşitleri bol olan bir yapıya sahiptir. Günümüzde kapı modelleri arasında çok tercih olsa da pazarda niş alanlar mevcuttur. Önemli olan hem kaliteli hem de işlev açısından inovatif fikirler üretmektir.

Alüminyum Ürünleri İmalatı

Alüminyumdan yapılabilecek çeşitli ürünler var bunlar; pencereler, kapılar, çatılar, tavalar gibi ürünler alüminyum ile üretebilir. Başlamak için bir imalat sektörü arıyorsanız, alüminyum ürünleri imalatı yapmayı düşünebilirsiniz. Bu tür bir işletmeye başlamadan önce, oldukça satılabilir alüminyum ürünleri belirleyebilmek için eksiksiz bir pazar araştırması ve fizibilite etüdü yapılması önerilir. Pazarlama ekibiniz için pazarlamayı çok daha kolay hale getirecektir. Düz alüminyum levhalar üretebilirsiniz; Bunun için de geniş bir pazar var.

Mobilya İmalatı

Mobilya, ofisler, evler, okullar ve neredeyse herhangi bir bina tesisinde ihtiyaç duyulan bir diğer önemli unsurdur. Sandalyeler, masalar, dolaplar, yataklar, kabinler, raflar, gardıroplar ve diğerleri çok satılabilir durumdadır. Ürünleri hem zengin hem de fakir kesime hitap eden bir işe başlamaya doğru yöneliyorsanız, bir mobilya imalatı işi başlatmayı düşünebilirsiniz. Mobilya işi karlı bir iştir eğer mobilyalarınız iyi ve kaliteli ise başarılı olabilirsiniz. Markanızı tanıtabiliyorsanız, hem uluslararası pazardan hem de ülkemizden müşteri çekebilirsiniz.

Çatı Malzemeleri İmalatı

Başlamaya değecek bir diğer imalat işi ise inşaatla ilgili iş çatı malzemelerinin imalatıdır. Gerçek şu ki, çatılar olmadan bir binanın tamamlandığı söylenemez. Bu, çatı kaplama malzemeleri için geniş bir pazar olduğunu gösteriyor. Çatı kaplama malzemeleri imalatı işi sermayesi yoğun bir iştir ancak bu tür işlere yatırım yapmadan önce pazar araştırması ve fizibilite çalışmaları yapmak isterseniz, rekor sürede kar etmenize yardımcı olacak iyi iş kararları verebilirsiniz. Pazarda farklı olmayan isteyenler ise Tesla'nın kurucusu Elon Musk'un yaptığı gibi güneşten elektrik üreten çatı malzemelerini araştırabilirler.

Takı İmalatı

Takı üretimi imalat sektörüne girmek isteyen bir girişimcinin başlayabileceği bir başka gelişen iştir. Bu tür işletmeleri küçük ölçekli, orta ölçekli veya büyük ölçekli olarak başlatmaya yönelik adımlar bulunmaktadır. Üretmek istediğiniz takılar için sıkı piyasa araştırması yapmanız gerekmektedir. Gerçek şu ki takı üretimi için geniş bir pazar var. Çünkü kadınlar, farklı malzemelerden yapılmış takıları satın almaktan bıkmazlar. Bir takı üretim şirketini kurmak isterseniz, saf altın veya gümüşten yapılmış mücevherleri de üretmeniz gerekebilir. Farklı olmak istiyorsanız plastik, bakır tel, iyi kaplama ve diğerlerinden yapılan mücevheratın seri üretimine gidebilirsiniz.

Hava Temizleyici İmalatı

Hava spreyi, kitlesel olarak üretilebilen başka bir üründür. Kendi düşük bütçeli imalat faaliyetinize başlamayı düşünüyorsanız, o zaman hava spreyi üretimi, başlayabileceğiniz imalat işletmelerinden biridir. Az başlangıç ​​sermayesi ile kendi hava spreyi üretim şirketini başarıyla kurabilirsiniz. Hava spreyi için geniş bir pazar vardır ve hava spreyi, sıvı formda, gaz halinde veya katı formda üretilebilir. Bu endüstride rekabet halinde kalmak istiyorsanız, benzersiz ve hoş kokular yarattığınızdan emin olmanız ve ürünlerinizin iyi paketlenmiş olması gerekir. Çin bu işe en çok ihtiyaç duyan ülkelerden birisidir. Nedeni ise Çin'deki hava kirliliği diğer tüm ülkelerden fazladır.

Tekstil Düğmeleri İmalatı

Sadece düğmeleri farklı şekillerde, boyutlarda, renklerde ve tasarımlarda imal ederek milyoner olabilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz çoğu kıyafetin düğmeleri olması nedeniyle düğmeler için büyük bir pazar olduğunu unutmayın. Bu tür bir işi büyütmek için yapmanız gereken şeylerin bir kısmı, giysi ve üniforma ve benzeri ürünlerin imalatına giren şirketler ile bağlantı kurmaktır; bu şirketler sizin büyük pazarınızı oluşturmaktadır. Bu tür bir deneme yanılma yöntemiyle başlamazsanız, kapsamlı bir pazar araştırması ve fizibilite çalışması yaptığınızdan emin olun.

Sabunlar ve Deterjan İmalatı

Sabunlar ve deterjanlar, neredeyse her dakika tüm dünyada satın alınan hane halkı ürünlerinden bazılarıdır. Aslında, sabun ve deterjanla temizlik yapmanın imkanları olmasaydı dünyada hijyen açısından büyük sıkıntılar olurdu. Çünkü sabunlar ve deterjanlar kirlerden ve bakterilerden kurtulmaya yardımcı olur. Sabun ve deterjan üretimin imalatı diğerlerine göre biraz daha kolay olsa da pazarda tutunmak için sıkı araştırmalar ve iyi bir reklam bütçesi ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Asma kilitler ve Anahtarların Üretimi

Dünyanın dört bir yanında her zamankinden daha fazla üretim endüstrisi bir patlama yaşıyor. Bu yüzden her yerde bu tarz ürünleri görmek mümkün. Asma kilit ve anahtar üretimlerinde son yıllarda teknolojik özellikler artmaya başladı. Özellikle akıllı anahtarlar üzerinde farklı uygulamalar piyasaya çıkmaya başladı. Asma kilitlerde ise anahtar yerine şifre kullanılmaya başlandı ve her iki durumda da bu imalat fikrinin üzerine düşünülmesi gerekir.

Su tankları, kepçeler ve kovalar vb. Üretimi

Su depoları, plastik ürünler ve diğerlerini üretmek ilk başta basit gibi gelebilir. Ama bu sektörde günlük olarak bu malları tedarik eden bir çok tüketici de bulunmaktadır. Buradaki pazar gerçekten çok geniştir ve endüstrinin güzel taraflarını bu işte görebilirsiniz. Her şeye rağmen, bunu başlatmak için biraz büyük sermaye gerekiyor, ancak uzun vadede kâr sağlanıyor. Başlamaya hazır olduğunuz sırada çözmeniz gereken bir diğer şey de hammadde tedariki olduğunu unutmayın.

Ocak Sobaları İmalatı

Tüm dünyada; En zengin ekonomilerin bulunduğu bazı ülkelerde bile hala düşük sınıflı ve orta sınıf insanlar var. Bunların, soba kullanan bazı insanlar olduğu söylenebilir. Örneğin Anadolu'nun köylerinde yüksek düzeyde soba kullanımı vardır. Sobaların imalatına girdiğinizde basit bir üretim modeli yerine biraz soğuk ülkelerde ki soba çeşitlerine de odaklanmakta fayda var. Türkiye genelinde hemen hemen hep aynı soba modellerine rastlamak mümkün ancak Rusların kullandığı sobaların bir çoğu bizimkilerden daha verimli çalışıyor.

Mürekkep ve Kartuş Üretimi

Mürekkep ve kartuş üretim işine başlamak harika bir fikirdir. Bunun nedeni, bazı makinelerde değiştirilmesi gereken çok önemli parçaları olması gereğidir. Makinelerin bazıları yazıcıları, bilgisayarları ve elinizde ne var. Bu tip üretim işlerine başlamak elbette büyük bir miktarda para yudumlayacaktır. Bununla birlikte, doğruyu söylemek gerekirse, soğanları tanıyorsanız ve iyi ve bol miktarda çaba sarf ettiyseniz, işinizi zirveye çevirecek olursunuz. İş kurmak için imalat yapmak gerçekten iyi bir fikirdir. Ancak, imalat işine başlamak ve başarıyla çalıştırılmak için özen gösterilmelidir. Ayrıca, bir imalat işine başlamanın küçük bir mesele olmadığını da bilmek zorundasınız.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.