Kosgeb desteği alan iş fikirleri 30 : Oto servisi
Oto Servis işi
Oto Servis işi

Kosgeb desteği alan iş fikirleri

Girişimci Yusuf Kemal Polat, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli İl Müdürlüğü’nün İŞKUR, Belediyeler ve Ticaret Odaları vasıtasıyla düzenlemiş olduğu “Girişimcilik Eğitimi” programına katılarak kendi işini kurdu ve kendisiyle birlikte dokuz kişiye istihdam sağladı.
Yusuf Kemal Polat, oto servis, yedek parça, bakım ve onarım alanında faaliyet gösteren OTOPOL Limited Şirketi’ni eşi ve ortağı Arzu Polat ile birlikte kurarak eşi ve kendisi haricinde 7 kişiye daha iş imkanı sağladı. Vali Yavuz Erkmen, OTOPOL Limited Şirketi’ni ziyaret ederek yapılan yatırımları yerinde inceleyerek şirket ortakları Yusuf Kemal Polat ve Arzu Polat’tan şirket hakkında bilgi aldı. Vali Erkmen’in ziyaretinde Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve KOSGEB Denizli İl Müdürü Kemal Bildiş de hazır bulundu. Girişimci Yusuf Kemal Polat yaptıkları yatırım ile ilgili bilgi vererek, bu yatırımı yapabilmek için KOSGEB’in Girişimcilik Eğitimine katıldığını ifade ederek, “Eğitim sonrası projemizi hazırlayıp KOSGEB’e başvurumuzu yaptık. Başvurumuzun değerlendirilip bize destek verilmesinden sonra yatırımlarımızı yaptık.
KOSGEB’den 27 bin TL hibe, 70 bin TL iki yılı ödemesiz toplam dört yılda geri ödemeli faizsiz kredi aldım. Kendi işini kurmak isteyen herkese bu eğitime katılmalarını ve bu sunulan imkanlardan yararlanmalarını tavsiye ederim. Daha önce işçi olarak çalışıyordum ama şimdi kendi işimin patronu oldum” diye konuştu. Şirket ortağı ve girişimci Yusuf Kemal Polat’ın eşi Arzu Polat da, KOSGEB’in verdiği destekten yararlanarak kendi işlerini kurduklarını ve bundan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Özellikle hanımlar KOSGEB’in sunduğu bu imkanlardan daha çok yararlanmalılar. Hanımlar da kendi işlerinin patronu olabilirler. Onun için sunulan imkanları sonuna kadar değerlendirmek lazım” diye konuştu.

BESTE PARK-TEL