Düşük Sermaye İle Başlanabilecek Karlı İş Fikirleri

düşük sermaye

Düşük sermaye ile yapılabilecek perakende satış üzerine karlı iş fikirleri

Düşük Sermaye ile yapılan işler. Açıkçası perakende satış hakkında fikirler sunmak çok da zor değil. Perakende satış, ilkel zamanlardan günümüz bilgi çağına kadar her zaman popüler olmuş ve ekonominin önemli bir kısmını oluşturabilmiştir.

Bilinen bir çok milyarder 11 haneli banka hesaplarını perakende satış ile başladıkları işleri geliştirerek elde etmiştir. Örnek vermek gerekirse Ingvar Kamprad, IKEA ile birlikte bu şekilde dünyanın sayılı zenginleri arasına girebilmiştir.

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik
dusuk-sermaye-ile-yapilabilecek-is-fikirleri
Düşük Sermaye

Yine de parekende satış işinde özellikle ilk etapta küresel amaçlar gütmeye gerek yoktur. Bulunduğunuz kasaba ve ya şehirde bile oldukça iyi kazançlar elde etmeniz mümkün.

Perakende satış fikirleri arasından en başarılı olmuş fikirleri sizlerle paylaşacağım.

Baskılı Giysiler

baskili-giyisiler
Baskılı Giysiler

Uzun zamandır özellikle gençler arasında olan resim baskılı giysiler, üreticilerin çok iyi paralar kazanmasını sağlamıştır. Türkiye’de bulunduğunuz bölgede fazla masraf yapmadan ilginç bir dükkan dizaynı, baskılı giysi seçenekleri ve ilginç aksesuarlar ile çok iyi paralar kazanmanız mümkün. Dükkanınızı açarken, gençlerin gözlerinin önünde bir yer olmasına ve yakınlarında bu işe benzer satışlar yapan bir yer olmamasına dikkat etmelisiniz.

İlginç Cihazlar

ilginc-cihazlar
İlginç Cihazlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlara fayda sağlayan bir çok araç gereç üretilmeye başlanmıştır. Bunlardan bir çoğu, görenleri şaşırtma kapasitesine sahiptir. Özellikle Çin’de üretilen ilginç ürünleri Türkiye’ye getirerek çok iyi karlara satabilirsiniz. Çin’de çok ucuza üretilen ve verilen siparişe göre ücretsiz kargo imkanı bulunan alışveriş siteleri bulunmaktadır. Bunları inceleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, Aliexpress ve Dealextreme, bu konuda harika seçenekler sunan 2 farklı sitedir. Ürünlerinizi elde ettikten sonra ufak bir dükkan üzerinden satabilir ya da online satış sitenizi açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Pasta ve Kek

pasta-ve-kek
Pasta ve Kek

Eğer pasta ve kek konusunda yetenekleriniz varsa, evde bile yapabileceğiniz ürünlerin satışından oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Satışlarınızı bulunduğunuz bölgede yapabilir, işlerinizi büyütebilir, daha geniş bir çevreye hizmet verebilirsiniz. Bu işte sosyal medyanın önemi ise oldukça büyüktür. Özellikle Instagram ve Facebook hesaplarınızı açıp kendi reklamlarınızı yaparsanız, ürünlerinizi denemeye uzak mesafelerden bile gelenler olacaktır eminim.

İnternet kullanılmadan başarılı bir girişim kurmak, bir çok piyasa için neredeyse imkansız hale gelmiştir.

E-ticaret

e-ticaret-internetten-alisveris
E-ticaret

Günümüzde herkesin yapmak istediği 1. numaralı iş fikirlerinden biridir. E-ticaret sistemleri, oldukça güçlü bir temele ve çalışma planına göre başarılı olur. Öncelikle güçlü bir bilgisayar programcısına ihtiyacınız vardır. E-ticaret sisteminizin güvenilir olması ve düzgün çalışması açısından bu çok önemlidir.

Bunun haricinde, sitenizi görenlerin size güvenmesini sağlayacak kaliteli bir tasarımcıya ihtiyacınız bulunmaktadır. Güçlü bir yazılımı bulunan ancak kötü görünen bir siteden kimse alışveriş yapmak istemez. Sosyal medyayı kullanarak reklamlarınızı yapmalı, kampanyalarınızı ve ürünlerinizi tanıtmalısınız.

Bunun için piyasadaki sosyal medya firmaları ile çalışabilir ya da bünyenizde sosyal medya işlerini yönetebilecek bir eleman bulundurabilirsiniz. Son olarak verdiğiniz hizmetin geri dönüşlerini inceleyecek, müşterilerin sorunları ile ilgilenecek müşteri temsilcilerine ihtiyacınız bulunuyor.

Böylece sorun yaşayan müşterileri, ihtiyaç duydukları yardımı kısa sürede alabilir ve sizin hakkınızda olumlu görüşler edinebilir.

Kullanılmış Eşya

kullanilmis-esya
Kullanılmış Eşya

Özellikle öğrencilerin bol bulunduğu bölgelerde oldukça iyi işler yapan kullanılmış eşya dükkanları, ürünlerini oldukça karlı bir şekilde satabilmektedir. Bu işi yapmayı düşünenlere bir öneri, LetGo ve Sahibinden.com gibi ikinci el ürün satılan sistemleri incelemeliler ve hatta sürekli takip etmelidirler. Böylece oldukça düşük fiyata ikinci el ürün elde edebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here