Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Sırtlarında ya da bisiklet ve scooter üzerine reklam panosu taşıyan gençler, günde 4 saat çalışarak 50 lira kazanabiliyor...
Öğrenciler İçin İş Fikirleri
6 dk
Son güncellenme: 06/01/2020
Tüm Başlıklar

Öğrenciler İçin İş İmkanları

Sizin de mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Bu sıralar cadde ve sokaklarda kafasında ya da sırtında ilginç tabelalar taşıyan gençler dolaşıyor. “Acaba bu çocuklar ne yapıyor” diye merak edenler varsa yanıtını hemen verelim. Son dönemde firmalara geleneksel reklam mecraları dar gelir oldu. Yani TV, sinema, radyo, bilboard artık “out”. Şimdi herkesin gözü alternatif reklam mecralarında. Firmalar, tüketicinin dikkatini daha çok çekebilmek, fark yaratabilmek için dinamik, yenilikçi ve yaratıcı mecralara başvuruyor. Bunların başında da “moving board” adı verilen “reklam hamallığı” geliyor. Sadece o da değil; “bike board”, “scooter board”, “showroom board”, “segway board”, “van board” ve “air board” gibi Avrupa ve Amerika’dan ithal tanıtım modelleri firmaların pazarlama stratejilerinde önemli yer tutmaya başladı.

AZ MALİYET, YÜKSEK VERİM

Moving board, fikir olarak Avrupa’da doğmuş ve halen 40 ülkede uygulanan, yenilikçi ve dinamik bir reklam mecrası. Işıklı ve hareketli reklam panolarının sırtta taşınması yoluyla yapılıyor. Klasik mecralara göre pek çok üstünlüğü var. Her şeyden önce dikkat çekiyor ve hedef kitleyi nerede olursa olsun bulup mesajı iletiyor. Aynı zamanda taşıyıcı kişiler hedef kitleye bilgi verebiliyor, broşür veya örnek ürün dağıtabiliyor. Bu mecra, hedef kitleye istenilen yerde, istenilen saatte ulaşabilmesi özelliğiyle küçük bütçelerle maksimum fayda sağlıyor. Örneğin, bir içecek markası yazın güneydeki plajlardan birinde ürününü tanıtmak, tattırmak ve anlatmak istiyor. Bunların hepsini moving board yöntemiyle az bir maliyetle yapabiliyor. Ücretler, adet ve gün sayısına bağlı olarak değişiyor. İstanbul’da 1 gün için minimum 4 kişiyle çalışılıyor. Bu da hizmet alacak firma açısından bin 200 liralık bir bütçe anlamına geliyor. Gün ve kişi sayısı arttıkça birim fiyat düşüyor. Örneğin, 8 kişilik bir ekibin 4 hafta sonu uygulanacağı bir kampanya için 16 bin liralık bütçe gerekiyor. Yıllık anlaşmalarda ise fiyatlar daha da düşüyor. 

ÖĞRENCİLER İÇİN YENİ GELİR KAPISI

Bu sıralar moving board çalışmaları için İstanbul’da Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi, Nişantaşı; İzmir’de Karşıyaya, Alsancak; Ankara’da ise Tunalı Hilmi Caddesi tercih ediliyor. Tabii yer ve mekan hedef kitleye bağlı olarak seçiliyor. Örneğin, hedef kitlesi beyaz yakalı, üst ve orta düzey çalışanlardan oluşan bir firma genelde büyük iş merkezlerinin, plazaların önlerini tercih ediyor. Hemen her sektörden firmanın ilgi gösterdiği bu yöntem, 2009 yılında daha çok zincir mağaza açılışlarında kullanıldı. Moving board yöntemine zaman zaman ünlü markalar da başvuruyor. Örneğin, Kenzo markası, yeni parfümünün Japonya’daki tanıtımında bu yöntemden de yararlandı... Türkiye’de bu hizmeti veren firmaların başında Alternatif Reklamcılık geliyor. Ajansın sahibi Tunç Torungil, genellikle üniversite öğrencileriyle çalıştıklarını elirtiyor. 18-25 yaş arasında olan bu gençleri özenle seçtiklerini anlatan Torungil, bu iş için yaklaşık 400 kişilik bir ekipleri olduğunu ifade ediyor. Projenin uygulanacağı gün, zamanı ve durumu uygun olan kişilerle çalışılıyor. Taşıyıcılar, 4 saatlik reklam sergileme süresi içinde 2-3 kez mola veriyor ve dinleniyor. Moving board işini yapan bu gençler günde 40-50 lira kazanıyor. 2009 yılı içinde 40 farklı müşteriye hizmet verdiklerini söyleyen Tunç Torungil, bu firmalarının hemen hepsinin Türkiye’nin büyük reklam verenleri olduğunu belirtiyor.

IŞIKLI, MÜZİKLİ, HAREKETLİ... 

Moving board dışında, diğer yenilikçi reklam mecraları arasında, bike board, scooter board, showroom board, segway board, van board ve air board yer alıyor. Bunlardan bike board, bisikletler üzerinde taşınan ışıklı ve hareketli reklam panoları anlamına geliyor. Her bir bisiklet üzerinde 3 adet reklam panosu bulunuyor. Gündüz ya da gece bisikletin gidebileceği ve hedef kitlenin bulunduğu her yere gidebiliyor. Scooter board, scooter arkasına bağlanan bir römork üzerinde taşınan ışıklı ve hareketli reklam panolarını ifade ediyor. Hem bike board hem de scooter board, gece ışıklandırılıyor ve entegre ses düzeni sayesinde reklam müziği de çalabiliyor. Showroom board ise alt kısmı ürünün sergilendiği camlı bir odadan, üst kısmı reklam panosundan oluşan 2 katlı bir mecra. Yine segway board, segway aracının önüne monte edilen reklam panosundan oluşuyor. Segway aracını kullanan kişiler tıpkı moving board’da olduğu gibi hedef kitleyle iletişime geçerek bilgilendirme yapabiliyor. Alternatif mecralardan van board ise van tipi aracın her iki tarafında ve arkasında yer alan, her biri 5’er görsel sergileyebilen hareketli panolardan oluşuyor. Trafikte ya da sabit olarak görselleri sergileyebiliyor. Ve son olarak su üzerinde durabilen reklam panosu anlamına gelen air board’dan özellikle yaz aylarında yararlanılıyor. Öğrenciler, moving board’un yanı sıra bike ve segway board’da da çalışıyor. Scooter ve van board’da ise deneyimli sürücülere ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla bu alanlarda çalışanlar öğrencilere göre biraz daha fazla kazanıyor.

İLÇELERDE DE UYGULANIYOR

Alternatif reklam mecralarından İstanbul, İzmir ve Ankara dışında, Antalya, Adana, Mersin, Gaziantep, Samsun ve Kayseri’de de yararlanılıyor. Hatta bazı durumlarda ilçelerde de bu tür uygulamalara yer veriliyor. Örneğin Tansaş, Mersin’in Erdemli ilçesinde yaptığı mağaza açılışında moving board’u kullandı. Önümüzdeki günlerde de Sun Express, Yunanistan uçuşları için Atina’da bir tanıtım yapmayı planlıyor.

Tunç Torungil, şu anda en bilinen ve tercih edilen mecranın moving board olduğunu belirtiyor. Bu mecrayı 2008 yılında, diğerlerini ise 2009’un kasım ayında Türkiye’ye getiren ajans, Türkiye pazarına sunacağı mecraları titizlikle seçiyor. İngilizlerin geliştirdiği bir mecradan söz eden Torungil, “Ama bu mecranın tuvaletlerde kullanılması gerekiyordu. Türkiye’de reklamverenin ürününü tuvaletlerde sergilemek istemediğini bildiğimiz için getirmekten vazgeçtik” diyor. Ajans, 2010’da da yeni mecralar getirme planları yapıyor. Moving board’dan yaklaşık 1.5 yıldır geniş kitlelere ulaşmak istediğimiz yeni kampanyalarımız için yararlanıyoruz. Dikkat çeken, detaylı bilgi verebileceğimiz yeni bir mecra olduğu için bazı kampanyalarımızın açık hava tanıtımları için ullanıyoruz. Şimdiye kadar, İstanbul’daki AVM’lerde, statlarda ve İzmir’de bu alanda bazı çalışmalar yaptık. Bu tarz uygulamalarda gençlerin ilgisini daha kolay çekebiliyorsunuz. Ayrıca hedef kitleyle iletişime kolay geçebilmeleri açısından da bu tanıtımı gençlerin yapması kampanyalar için olumlu geri dönüşler sağlıyor. Yine farklı tüketici profilleriyle bire bir iletişimde olmaları ve bu işi benimseyip kendi harçlıklarını kazanmalarının bu işi yapan gençler üzerinde pozitif etkiler yaratacağına inanıyorum. Ceyda MERAM / HP Baskı ve Görüntüleme Ülke Pazarlama Müdürü “İnteraktif iletişim kurabiliyoruz”.

Moving board mecrasını 2009 yılından itibaren McDonald’s’la beraber yürüttüğümüz ‘HP’den Doyuran Kartuş Kampanyası’ için kullanıyoruz. Bu, hem indoor hem de outdoor tanıtımlarda kullanılabilecek farklı bir mecra olduğu için tüketicilerin ilgisini çok fazla çekti. Kampanya hakkında bilgi almak isteyenlerle bu mecra sayesinde interaktif iletişim kurabiliyoruz. 

Öğrenciler için iş fikirleri HP Baskı ve Görüntüleme Grubu olarak sarf malzemeleri ve yazıcı kampanyalarında bu tarz yaratıcı mecralar kullanmayı tercih ediyoruz. Bu çalışmalara önce İstanbul’da başladık; Mecidiyeköy, Kadıköy, Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi gibi kalabalık merkezlerde uyguladık. Gençlere gelir kapısı yarattığımız bu tarz kampanya aktivitelerine her zaman gönüllüyüz. Eğer bu projeyle de gençlere destek olabildiysek, bizim için mutluluk verici bir durum.

Alternatif Reklam Mecraları 

* Moving Board:

Sırtta taşınan ışıklı ve hareketli reklam panoları. Gündüz ya da gece şehirde, plajda, dağda, kısaca hedef kitlenin bulunduğu her yere gidebiliyor. Taşıyıcılar ürün ya da kampanya hakkında bilgi verebiliyor, numune ya da broşür dağıtabiliyor. Her tür kampanya, ürün ve hizmet tanıtımı, konser, festival, spor aktivitesi, açılış ve organizasyonda kullanılabiliyor.

* Bike Board:

Bisikletler üzerinde taşınan ışıklı ve hareketli reklam panoları. Her bir bisiklet üzerinde 3 adet reklam panosu bulunuyor. Gündüz ya da gece bisikletin gidebileceği ve hedef kitlenin bulunduğu her yere gidilebiliyor. Taşıyıcılar ürün ya da kampanya hakkında bilgi verebiliyor, numune ya da broşür dağıtabiliyor. Üzerine yer alan entegre ses düzeni sayesinde reklam müziği çalabiliyor.

* Scooter Board:

Scooter arkasına bağlanan bir römork üzerinde taşınan ışıklı ve hareketli reklam panoları. Gündüz ya da gece scooter’ın gidebileceği ve hedef kitlenin bulunduğu her yere gidebiliyor. Taşıyıcılar ürün ya da kampanya hakkında bilgi verebiliyor, numune ya da broşür dağıtabiliyor. Üzerine yer alan entegre ses düzeni sayesinde reklam müziği çalabiliyor.

* Showroom Board:

2 katlı çok amaçlı konteynır tabanlı bir tanıtım mecrası. Bire bir ölçekli ürün sergilenmesine olanak veren alt kat camlı bölüm, ürünün görseli ya da mesajın yer aldığı üst bölüm ise ışıklı reklam panosu bölümüdür. Camlı bölümde gerçek bir araba sergilenirken ışıklı üst bölümde aracın görselleri ya da herhangi bir mesaj yer alabiliyor.

* Segway Board:

Segway aracının önüne monte edilen reklam panosu. Aracı kullanan kişiler tıpkı moving board’da olduğu gibi hedef kitleyle iletişime geçerek bilgilendirme yapabiliyor.

* Van Board:

Kısa süreli sabit ya da hareketli reklam panosu ihtiyacı için mobil olarak kullanılıyor. Van tipi aracın iki yanına yerleştirilen ve her biri 5 görsel döndürebilen panolardan oluşuyor. Açılışlar, kampanyalar, festivaller, konserler ve spor etkinliklerinde kullanılıyor.

* Air Board:

PVC esaslı, havayla şişirilen çerçeve ve görsellerden oluşan portatif reklam panoları. Acil ya da kısa süreli uygulamalarda kullanılıyor. Su üzerinde durabilen modeliyle deniz ve plaj reklamcılığında da tercih ediliyor. Fuar açık alanları, festivaller, konserler, şehir içinde uygun alanlar, spor ve deniz aktivitelerinde uygulanıyor.

Hangi Mecranın Maliyeti Ne Kadar?

Moving board: Günlük birim fiyatı 250-325 TL Bike board: Günlük birim fiyatı 400-600 TL Scooter board: Günlük birim fiyatı 750-1250 TL Showroom board: 15 gün için 15.000-30.000 TL Segway board: Günlük 400-800 TL Van board: Günlük 2.500-4000 TL Air board: Haftalık 7.000-10.000 TL

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
ilhan pıravadalı 124 ay önce
amwey ve oriflamede üye olmak cok güzel ve yorulmadan para kazanmak isteyenler her türlü yardımcı olunur 0554 376 10 60
SEVCİHAN SARIBUVA 125 ay önce
Bahar Şenliklerinde Festivallerde Sevgililer Günü Yılbaşı eğlencelerinde Dogumgünü partilerinde Evlilik, nisan ve özel günlerde klasik olmayan sıradışı bir organizasyon malzemesi... UÇAN BALON -DİLEK FENERİ RENK DEĞİŞTİREN LAMBA (KÜRE- KALP- YILDIZ) Üniversitelerde bahar şenlikleri yaklaşmakta. Öğrenciler için mükemmel bir gelir kapısı hatta tahmin ettiğinizden bile öte olabilir. Şenliklerde hergün yüzlerce öğrenci gelmekte. ürünü 5 TL ye sattığınızda hergün 100 adet satış yapıldığında 10 günde 5*100*10 =2.500 TL gelir elde edersiniz ki bu sadece minimum 100 kişi hesaplandığında. LAMBALARDANDA AYNI SATIŞI YAPABİLİRSENİZ BU 10 GÜNDE 5000 TL EDER.. toptan fiyat: 2.5 TL SEVCİHAN SARIBUVA www.toptan.net
özkan yazıcı 126 ay önce
hala bir yorum alamamak üzücü doğrusu samimi geniş çerçevelli arkadaşlar olduktan sonra diyorumki dünyayyı sallarız ayrıca bu reklamları nasıl alabiliriz biz talibiz.
Oktay Yılmaz 126 ay önce
Aylin hanım.. İnsanları kandırmayalım lütfen. Hangi firma bir tık için 5 dolar verir. Verir google reklamlarına.. Kaç kişi tıklar. TV, gazete falan saymıyorm bile.. Bunu yapan firmalar da tıklma başına zaten 0,05 sent veriyor genelde. Onlarında paranızı verip vermediği de meçhul. Bu gibi şeylere kanıp kendinizi avutmayın ve ümit içine girmeyin arkadaşlar.. Aylin adıyla yazan kişiyi de şiddetle kınıyorum.. Zor durumdaki insanları kandırarak, umut tacirliği yapmayın...
özkan yazıcı 126 ay önce
Merhaba ömrüm ticaretle geçti,alnımın akıyla kendimi ispatlayabildim kendimi övmeye düşmüş olmamk istemem bu yüzden kısaca söyliyeyim,ticaretle ilgili bir şeyler yapmak isterseniz bir görüşelim özkan yazıcı facebook tan ekleyin yeşil hırka var üzerimde ayrıca çok sağlam fikirlerim var ama ne yapmalıyım kime güvenebilirim bilemiyorum teşekkürler.
Özkan YAZICI 126 ay önce
Aylin hanım şu reklam işi gerçekten müthiş eğer bir sorun çıkmazsa çok dua etcem size gerçekten,bir kaç sorum var referans sayfası neresi ne yazıyor yani,ikincisi 5000 dolar olunca ne yapcaz teşekkürler şimdiden.
Mehmet duman 126 ay önce
Öğrenciler için En uygun reklam işlerine ve Anketlere katılmaktır
AYLİN 129 ay önce
ÖĞRENCİLER İÇİN ALTERNATİF BİR SİSTEM HEM ÖYLE SOKAKLARA FALAN ÇIKMADAN VE ELLERİNİN ALTINDA OLAN İNTERNET İLE SADECE SİTEDE ÇIKAN REKLAMLARA TIKLAYARAK REKLAM BAŞINA 5 DOLAR KAZANIYORSUN. GÜNDE AŞAĞI YÜKARI 6 İLA 9 REKLAM ÇIKIYOR.YANİ EN AZI GÜNDE 6 REKLAM DESEK GÜNLÜĞÜNÜZ 30 DOLARA GELİYOR. AMA İŞ SADECE BU KADARLA SINIRLI DEĞİL. SİZİN REFERANSINIZLA NE KADAR ÜYE GETİRİRSENİZ ONLARIN TIKLADIĞI REKLAMLARDAN %50 KAZANIYORSUNUZ.TOPLAMDA 5.000 DOLARA ULAŞTIĞINIZDA SİZİN VERECEĞİNİZ HESABA PARANIZ EN GEÇ 6-7 GÜN İÇİNDE YATIRILIYOR. ŞİMDİ GELELİM YAPACAKLARIMIZA http://www.buxinc.com/index.php?ref=gunes BU LİNKTEN GİRİŞ YAPIYORSUNUZ VE KARŞINIZA KAYIT SAYFASI ÇIKIYOR TEK ADIMDA , ÜCRETSİZ , SADECE ADINIZ VE MAİL ADRESİNİZ İLE KAYDINIZI YAPIP View Ads BÖLÜMÜNDEN REKLAMLAR SAYFASINA BAĞLANIYORSUNUZ REKLAMA TIKLAYIP 30 SANİYELİK BİR SÜREDEN SONRA SOL ÜST KÖŞEDE örnek ,,CLİCK 7'' DİYE YAZI ÇIKIYOR VE TAM BİTİŞİĞİNDE RAKAMLAR VAR ORADAN 7'YE TIKLIYORSUNUZ VE İŞLEM TAMAM, DİĞER REKLAMA GEÇİYORSUNUZ. İŞLEM BİTTİKTEN SONRA my account TAN BİRİKEN PARALARINIZI GÖRÜYORSUNUZ. ARKADAŞLARINIZA TAVSİYE ETMEK İÇİN DE REFERANS SAYFANIZDAN LİNKİNİZİ KOPYALAYIP TAVSİYE EDİYORSUNUZ. BENCE ŞU ANDA HİÇ BİR YATIRIM YAPMADAN VE RİSK ALMADAN YAPABİLECEĞİNİZ EN ZEVKLİ İŞ BU. REKLAM BAŞI 5 DOLAR BİLE İNSANA BÜYÜÜÜÜK KEYİF VERİYOR. HERKESE BAŞARILAR...
Mesut DEMİR 129 ay önce
Bu işi yapmak isteyen arkadaşlar e-mail adresime cv'lerini bırakabilirler. Biz halen mobil led reklamcılık yapıyoruz ve önümzdeki aylarda bu işe de girmeyi planlıyoruz. Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlar için e-mail adresimiz: reklam@karanfilreklam.com web: www.karanfilreklam.com Birlikte çalışmak dileğiyle Mesut DEMİR Firma sahibi
Mesut DEMİR 129 ay önce
Balıkesir'den yazan Emir Bey. Biz Burhaniye'de buna benzer bir iş yapıyoruz. Eğer ilgilenirseniz sizinle işbirliği yapabiliriz. Ayrıca herhangi bir sermaye koymanıza gerek yok. Detaylar için arayın görüşelim. Mesut DEMİR 0.544.532 11 77 www.karanfilreklam.com
AYLİN 129 ay önce
ÖĞRENCİLER İÇİN ALTERNATİF BİR SİSTEM HEM ÖYLE SOKAKLARA FALAN ÇIKMADAN VE ELLERİNİN ALTINDA OLAN İNTERNET İLE SADECE SİTEDE ÇIKAN REKLAMLARA TIKLAYARAK REKLAM BAŞINA 5 DOLAR KAZANIYORSUN. GÜNDE AŞAĞI YÜKARI 6 İLA 9 REKLAM ÇIKIYOR.YANİ EN AZI GÜNDE 6 REKLAM DESEK GÜNLÜĞÜNÜZ 30 DOLARA GELİYOR. AMA İŞ SADECE BU KADARLA SINIRLI DEĞİL. SİZİN REFERANSINIZLA NE KADAR ÜYE GETİRİRSENİZ ONLARIN TIKLADIĞI REKLAMLARDAN %50 KAZANIYORSUNUZ.TOPLAMDA 5.000 DOLARA ULAŞTIĞINIZDA SİZİN VERECEĞİNİZ HESABA PARANIZ EN GEÇ 6-7 GÜN İÇİNDE YATIRILIYOR. ŞİMDİ GELELİM YAPACAKLARIMIZA http://www.buxinc.com/index.php?ref=gunes BU LİNKTEN GİRİŞ YAPIYORSUNUZ VE KARŞINIZA KAYIT SAYFASI ÇIKIYOR TEK ADIMDA , ÜCRETSİZ , SADECE ADINIZ VE MAİL ADRESİNİZ İLE KAYDINIZI YAPIP View Ads BÖLÜMÜNDEN REKLAMLAR SAYFASINA BAĞLANIYORSUNUZ REKLAMA TIKLAYIP 30 SANİYELİK BİR SÜREDEN SONRA SOL ÜST KÖŞEDE örnek ,,CLİCK 7'' DİYE YAZI ÇIKIYOR VE TAM BİTİŞİĞİNDE RAKAMLAR VAR ORADAN 7'YE TIKLIYORSUNUZ VE İŞLEM TAMAM, DİĞER REKLAMA GEÇİYORSUNUZ. İŞLEM BİTTİKTEN SONRA my account TAN BİRİKEN PARALARINIZI GÖRÜYORSUNUZ. ARKADAŞLARINIZA TAVSİYE ETMEK İÇİN DE REFERANS SAYFANIZDAN LİNKİNİZİ KOPYALAYIP TAVSİYE EDİYORSUNUZ. BENCE ŞU ANDA HİÇ BİR YATIRIM YAPMADAN VE RİSK ALMADAN YAPABİLECEĞİNİZ EN ZEVKLİ İŞ BU. REKLAM BAŞI 5 DOLAR BİLE İNSANA BÜYÜÜÜÜK KEYİF VERİYOR. HERKESE BAŞARILAR...
MUSTAFA YAPRAK 140 ay önce
MLM FUTURE’NİN KAZANÇ SİSTEMİ HARİKA”¦! MLM FUTURE 1 ŞUBAT'TAN İTİBAREN YEPYENİ BİR SİSTEMLE SAHAYA GİRİYOR,3X3 LÜ SİSTEM. ALTINIZDAKİ EKİBİNİZ SİZ ÇALIŞMASANIZ BİLE,KİŞİ VEYA KİŞİLER BULAMASANIZ BİLE OLUŞMAYA BAŞLAYACAK.NASIL OLACAK,SİZDEN ÖNCE KAYDINI MLM FUTURE'YE YAPTIRAN 1.500'ÜN ÜZERİNDEKİ DANIŞMANLAR VE FİRMAYA DOĞRUDAN GELEN BAŞVURULAR,EN ALTTAKİ YENİ KAYITLARIN ALTINA KAYDEDİLECEKTİR.BİR SPONSORA EN FAZLA 3 DOĞRUDAN KİŞİ BAĞLANACAĞINDAN DOLAYI ÜSTÜNÜZDEKİ SPONSORLAR SİZLERE YARDIMCI OLMAYA SİZİ DESTEKLEMEYE MECBURLAR. ÇÜNKÜ SİZİNLE EKİPLERİ BÜYÜDÜKÇE PARA KAZANACAKLARINDAN DOLAYI,SİSTEME GİRENLERİN ALTINA YENİ KAYITLAR OTOMATİKMAN GEÇECEKTİR. BU SİSTEM HİÇBİR NETWORK FİRMSINDA BULUNMAMAKTADIR,VARSA BİLE BEN DUYMADIM. SADECE İŞE BAŞLIYORSUNUZ ÜYE BULACAM DİYE ZORLANMANIZA GEREK YOK,DÜŞÜNMENİZE GEREK YOK,SİZİ 1.500'ÜN ÜZERİNDEKİ MLM FUTURE SPONSORLARI ZATEN DÜŞÜNMEKTELER. HAYDİ NE DURUYORSUNUZ SİZDE 1 ŞUBATTAN İTİBAREN KAYDINIZI YAPTIRIN MLM FUTURE AYRICALIĞINI YAŞAYIN,EKİP OLMANIN FARKINI BİZİMLE YERLİ BİR NETWORK FİRMASI OLAN MLM FUTURE FARKIYLA YAŞAYIN. MUSTAFA YAPRAK MLM-FUTURE DANIŞMANI BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ WEB SİTESİNDE TÜM SEKMALARİ TAKİP EDİN. http://www.turkiyebodrum.mlm-future.com/shop.php?lang=tr&cms_nav_id=78 MSN : mlm-futurebodrum@hotmail.com
SEVCİHAN SARIBUVA 125 ay önce
Bahar Şenliklerinde Festivallerde Sevgililer Günü Yılbaşı eğlencelerinde Dogumgünü partilerinde Evlilik, nisan ve özel günlerde klasik olmayan sıradışı bir organizasyon malzemesi... UÇAN BALON -DİLEK FENERİ RENK DEĞİŞTİREN LAMBA (KÜRE- KALP- YILDIZ) Üniversitelerde bahar şenlikleri yaklaşmakta. Öğrenciler için mükemmel bir gelir kapısı hatta tahmin ettiğinizden bile öte olabilir. Şenliklerde hergün yüzlerce öğrenci gelmekte. ürünü 5 TL ye sattığınızda hergün 100 adet satış yapıldığında 10 günde 5*100*10 =2.500 TL gelir elde edersiniz ki bu sadece minimum 100 kişi hesaplandığında. LAMBALARDANDA AYNI SATIŞI YAPABİLİRSENİZ BU 10 GÜNDE 5000 TL EDER.. toptan fiyat: 2.5 TL SEVCİHAN SARIBUVA www.toptan.net
ESRA 137 ay önce
network sistemleri ile ilgilenenler bilir ki yaptığımız işin yanında başka işlerle ilgilenmek daha kolaydır. Bazı sistemler bazı kişilerin ilgisini çekmezken bir diğeri çok ilginç gelebilir. Mesela bazıları satış odaklı olmayan sistemler isterken bazıları satıştan da kazanmak isteyebilir.Ben de lyoness,erol market ve ersağ ile ilgileniyorum.üçü de farklı kulvarlarda olduğu için konuştuğum arkadaşlardan bazılarının ilgisini biri bazılarının ilgisini bir diğeri çekebiliyor.Bu sistemlerle ilgilenen arkadaşlarla görüşebileceğim gibi değişik,ilginç ve yeni sistem tanıtmak isteyenlerle de görüşebilirim.Herkese bol kazançlı mutlu günler dilerim. ESRA thraki22@hotmail.com
kutay hanım(izmirdore) 137 ay önce
izmirden öğrenciler-ev hanımları yada ek iş arayanlar doreonline.comu inceleyin.sizde satış yapıp para ve hediyeler kazanın. kendi kozmetik vs.. ürünlerini neden dışarıdan pahalı fiyatlara alsınızki.üye olun çok uygun fiyatlara ihtiyaçlarınızı alın -kozmetik,takı,mutfak ürünleri,züccaciye,pratik ev aletleri vs.. ürün çeşidi katalogumuzda mevcut -her ay satış zorunlulugu yok -odeme vadelı -uye yapın hedıyeler kazanın -belırlı lımıtt satıs yapın hedıyeler kazanın -uye olun hdıyelerı kazanın İNTERNETTEN ONLİNE KATALOGUMUZU INCELEYIN WWW.DOREONLİNE.COM
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.