paramobil donerbayi
technolog parakazanma
haci netkar
yetenek rulomat
Morfikirler

Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek 20 İş Fikirleri

Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek işleri sizler için bir araya getirdik. Özellikle yaz sezonunun başlamasıyla, daha çok hizmet sektöründe karşılaşabileceğimiz türden yeni iş olanakları ile karşı karşıyayız. Başta sahil kentleri olmak üzere tüm parkları ve bahçeleri para kazanabilecek alanlara çevirebiliriz. Yaz demek deniz kumsal demektir. Bu nedenle sizleri sahillerde yapılabilecek iş fikirleri konusunda bilgilendirmek istiyorum.

1- Haşama, Mayo, Terlik ve Güneş kremi gibi malzemelerin satıldığı mini kiosklar genelde en çok ihtiyaç duyulan ürünleri barındııryor ve sahil ya da plaja gelmeden öncek, yollarda kurulabiliyor.
mayostand2- Sahil kenarında çocuk havuzları aileler için çok önemli özellikle bir çok aile yeni büyümekte olan çocuklarının denize girmesini pek istemiyor. Bu yüzden hazırda bu tarz ürünleri kiralamayı kabul ediyorlar.
miniksismehavuzu3- Dondurma, Fast food ve Waffle standları gün boyu sahilde olan aileler için zaten en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. 
softkiosk4- Yöresel hediyelik eşyalar özellikle talep görüyor. Şehrin veya sahilin bulunduğu ilçenin isimleri ile birlikte donatılmış eşyalar yoğun talep görüyor.
hediyelikesya5- Deniz bisikletleri kiralama işi eskiden beri yapılıyor ve her sezonda iyi para kazandırıyor. İnternet üzerinden bu ürünleri rahatlıkla satın alıp kiralama yapabilirsiniz.
denizbisikleti6- Sörf malzemeleri kiralama yurt dışında çok yaygın olan bu iş için Türkiye’den de talepler gelmeye başladı. 
surfstand7- Semaver ve Mangal Kiralama işleri özellikle sahillerde çok tutuyor. Halkımızın neredeyse hepsi çayı çok sevdiği için bu fikire sıcak bakıyorlar.
semavervemangal8- Çadır ve yan malzemeleri satışı ve kiralama daha çok plajda ve sahilde eşyalarını bir arada toplamak isteyenlerin tercih ettikleri bir fikir.
cadir9- Altın arama dedektörü ile sahillerde yüzük kolye vs. arama. Bu iş uzun zamandır yapılıyor. Özellikle gün sonunda bir çok defineci bu işi sezonluk yaparak para kazanıyor.
altinaramasahil10- Minik şişme havuzları kiralama. Bu tarz ufak kiralamalar her zaman para kazandırıyor. Küçük Çocuklar için vazgeçilmezler arasında
sismehavuz11- Plaj oyuncakları satışı ailelerin en çok aradığı ürünler arasında . Sadece çocuklar değil yetişkinler bile bu tarz oyuncakları satın alabiliyor.
hasamastand12- Plaj şemsiyesi kiralama sahil veya plajın özelliğine göre değişiyor. Eğer plajda yoksa kaçınılmaz bir fırsat ve iyi para kazandırıyor.
plajsemsiyesi13- Jet ski kiralama işi biraz lüks gibi gözüksede para kazandırma açısından hem uzun ömürlü hem de talep görüyor.
jetskikiralama14- Su balonu aktivileri yapmak. Son yılların gözde işlerinden birisi ve gittikçe yayılıyor. Toplu halde satın almak ve kiralamak mümkün.
sutopu15- Profosyonel Sahil fotoğrafçılığı yapmak. Bu daha çok organizasyonlar ve deniz aktivitelerinde aranan bir hizmet. 
profesyonelfoto16- Su kayağı yerine göre eğlence sektöründe iyi para kazandıran fikirler arasında. Özellikle bu işi hobi niyeti ile yapmak isteyen bir çok kimse var.
sukayagi17- Soğuk içecek kiosku – Limonata, Nar suyu, Portakal Suyu gibi. Serinlemek doğal bir ihtiyaç olduğu için bu standlar her zaman iş yapıyor.
icecekkisoku18- Buz küpleri satışı işi diğerlerinden biraz farklı özellikle fast food ve içecek standlarının yanında yapılıyor ve talep görüyor.
buz_kupleri_219- Şarjmatik istasyonu kurmak. Sahil ve plajlarda bir çok insan akıllı telefonlarını ve tabletlerini yanından ayırmıyor. Bu yüzden olmazsa olmazlar arasında…
şarjmatik20- Portatif Ücretli Tuvalet ve Duş Kabinleri. En çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi ve bir çok yerde bulunmuyor. Bu tarz yapıları işletebilir veya o bölgede aylık olarak da kiralayabilirsiniz.

wcduskabini

Hızlı Para Kazandıran 10 iş fikri için TIKLAYINIZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet keskin dedi ki:

    önce can simidi sonra deniz bisikleti derken para kazandıkça jet ski kiralama iline girilebilir

BİR YORUM YAZ