A101 ve Bim marketleri bayilik vermiyorsa ne yapılabilir
a101 ve Bim

A101 ve Bim marketleri bayilik vermiyor ama girişimciler bu konuda illaki bir şeyler yapmak istiyor. Sitemize gelen sorulardan yola çıkarak A101 ve Bim marketlerinin yan dükkanlarına neler kurulabilir bunları araştırdık.

a101 ve Bim
a101 ve Bim

İlk araştırmamızda ve marketleri gözlemlediğimizde bazı detaylar dikkatimizi çekti. Araştırmamıza göre özellikle 3 dükkan konseptinin marketlerinin hemen yanına kurulduğunda iş hacminin arttığını farkettik. Bu işlerde dikkatimizi çeken ise girişimcilerin özellikle en çok iş yapan marketleri seçtiklerini farkettik. İşte size marketlerin yanında özellikle açılan dükkanlar
1- Temizlik Malzemeleri Satan dükkanlar
Bu tarz dükkanlar marketlerde temizlik ürünlerinin az olmasından kaynaklanan boşluğu doldurmak için kuruluyor. Sadece belirli bir kaç markanın olması market müşterileri içinde cazip değil. Marketlerde deterjan markaları, şampuan çeşitleri ve bebek bezleri gibi ürünler çok fazla bulunmuyor ve tüketiciler bu tarz ürünleri için en yakın alışveriş yapabileceği dükkanları seçebiliyor.
2- Kasap dükkanları
İşin en çok yoğun olduğu marketlerin hemen yanına kuruluyorlar. Çünkü aynı sıkıntı kasap sektöründe de baş gösteriyor. Örneğin tavuk ürünleri hiç duyulmayan markalardan oluşabiliyor ve et ürünleride taze mi değil mi sorusuna maruz kalıyor. Tüketiciler içinde kasaplar güzel bir alternatif oluşturabiliyor ve bu tarz ürünlerini marketin en yakınında ki kasaptan almayı tercih ediyorlar.
3- Manavlar
Son yıllarda özellikle manavlar markete olabildiğince yakın kuruluyor. Çünkü marketlerin manav ürünleri gerçekten az ve yetersiz. Bu yüzden daha bol çeşit ve tazelik sunabilen bu girişimciler gerçektende başka noktalara kurulmaktansa tam marketlerin yakınında olmayı tercih ediyorlar. Marketten çıkar çıkmaz bir çok müşteri doğru manavların yolunu tutmaya başladı.
Bu kısa araştırmada yeni iş kurmak isteyen girişimcilere bir kaç ipucu vermeye başladık. Bazı sektörlerde iş fırsatları dikey ürünlerde bulunuyor ve markalaşmış bir sektöre giripde mücadele etmektense markaların dezavantajlarını kullanmak daha faydalı olabiliyor.
Not: Dikkat edilmesi gereken nokta A101 ve Bim marketleri neredeyse her yerde var. Bir ilçede dikkat etmeniz gereken hangi marketin daha çok iş yaptığını gözlemleyebilmek.

BESTE PARK-TEL