Armut koltuk fikri ile 40 milyon dolar kazandı

Armut koltuk fikri ile 40 milyon dolar kazandı
Armut koltuk

LoveSac ilk olarak bir kanepeden daha konforlu olsun diye tasarlanan dev bir armut tipi koltuk olarak başladı ama “Oturma birimleri”, yorganlar, yastıklar, yatak başlıkları ve daha fazlasını içeren bir mobilya üretim hattına
dönüştü.

Armut koltuk
Armut koltuk

Shawn Neslon kanepede oturup televizyon izlemenin hiç de konforlu bir şey olmadığına karar verdi. Dev bir armut koltuk gibi bir şeyi gözünün önüne getirerek 13 metre uzunluğunda sentetik kumaş aldı, eliyle kestiği köpüklerle
onu doldurmak için üç haftasını harcadı. Bitmiş haliyle LoveSac 2 metre genişliğindeydi ve deneyen herkes çok beğendi.

Başarılı iş fikirleri : Komşular aynısından kendilerine de yapmasını istediler ve neredeyse şaka olsun diye bir şirket kurmaya karar verdi. LoveSac ürünlerini ailesinin bodrumunda üretip ticaret gösterilerinde satmaya başladı. Aniden Too Şirketinden

12.000 LoveSac siparişi veren bir arama geldi ve gerisi sadece hikayeyi başlattı.

Bir fabrika kurmak için 55,000 Dolar kredi kartı borcu biriktirdi ve siparişi yetiştirmek için günde 19 saat çalıştı ve sonunda bütün birikimini kaybetti. Daha kolay bir yolu olmalıydı. Peki ya bir alışveriş mağazası açmak nasıl olurdu? Mağaza açmak doğru bir fikir olduğunu kısa zamanda kanıtladı ve şimdi 55’ten fazla bayilik verilen mağazalar ile yılda 40 milyon dolardan fazla satış yapıyor.

Nelson’ın işi basit LoveSac’ten parça parça birleştirilebilen ve merdivenlerde kolayca taşınıp dar yerlere yerleştirilebilen mobilyalar olan oturma birimlerine kadar büyüdü. Mobilyalarının büyük bir kısmı televizyon
odasında kullanılır ama oturma birimlerinin temiz ve basit tasarımları bir ofiste de çok güzel görünebilir. O da zaten sürekli sizin konforunuz için yenilikçi fikirler arıyor.

LoveSac’ler o kadar popüler ki Madonna bile turnelerinde kendi LoveSac‘lerini yanında götürüyor. Son zamanlarda Nelson “Asi Milyarder: Branson’ın En İyiyi Arayışı” yarışmasında bir yarışmacıydı ve Richard Branson’un beline bağlı bir iple Londra Gökdeleninden aşağı inmek gibi bazı maceralarını yeniden yaşıyordu. Nelson yarışmayı birinci olarak tamamladı ve Branson’dan 1 Milyon dolarlık bir çek aldı. Bunun yanında, mega başarılı bir şirketin çalışmalarının içinde paha biçilemez bir staj imkanı olan 3 aylığına Virgin şirketlerinin başına geçme fırsatını yakaladı.

Hem kendi ülkesinde hem de Çin’de LoveSac markasını kurmanın yanı sıra Nelson üniversitede mağaza açmaktan deniz aşırı ticarete kadar farklı konularda girişimcilik üzerine ders vermektedir.

9 YORUMLAR

 1. Burasi Türkiye burda bişey icat et hemen merdiven altinda taklidini yaparlar türkçesi bitirilir seni bitirirler Özellikle adıyamanlilar:))

 2. Merhaba Arkadaşlar.

  Sizlere süper bir kazanç imkanı sunmak istiyorum.
  Günlük 250-500 Tl arası kazanacağınız bir iş.
  Bu bahsettiğim rakamlar zaman içinde elde edeceğiniz gelirler değildir, ilk günden itibaren net elinize geçecek kar dır.

  Kazancınızın nasıl belirleneceğine gelince bir defaya mahsus 1000 TL sermayeniz varsa günlük 500 TL – 500 TL sermayeniz varsa günlük 250 TL net kazanç HER GÜN elde edeceksiniz.

  Kimse yanlış anlayıp yanlış yorum yapmasın bu işe girecek kişi bana 1 TL dahi göndermeyecek bu işin yapılacağı firmaya kendi adına açtırdığı hesaba kendi eli ile yatıracak parayı. Benim bu işten çıkarıma gelince aslında günlük kar %100 yani 500 TL ye 500 TL. – 1000 TL ye günlük 1000 TL kar söz konusu bu işe giren kişi her gün karın yarısını bana göndermeyi kabul ederse bu işe gireceğiz. Yani siz kazanırsanız ben de kazanacağım.

  Olayın detaylarını anlattığımda neden ortak aradığımı ve nasıl böyle yüksek kazanç elde edileceğini daha iyi anlayabilirsiniz.

  Detaylar için bana [email protected] mail adresinden ulaşın.

  Katılmak istendiğinde detayları telefonda görüşebiliriz.

  Bu arada toplam da sadece 5 kişi ile bu işi yapabilirim, daha fazlası imkansız.

  Bir de sermayesi olmayıpta sırf meraktan soran arkadaşlar benim de kendinizin de zamanını boşa harcamayın. Benim sermayem yok ama iş güzelmiş sen bana borç ver gibi saçma tekliflerle gelmeyiniz.

  İş kesinlikle network marketing yada pazarlama türünde bir iş DEĞİLDİR.

 3. Piyasaya yeni bir ürün çıkartabilen bir çok kişi bu üründen iyi kazançlar sağlar. Kimileri de bu ürünlerin takibini yapabilir en azından ve bence piyasa bu iki seçenekten oluşur kimi yeni ürün yapabilir kimi bunu takip edebilr:))

 4. Bu güzel hikayenin tüm girişimcilere ilham vermesini dilerim. Siteniz çok hoş
  emeğinize sağlık. SERA|HOME

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here