Çok Para Kazandırabilecek 5 iş Modeli

Para Kazanma ile ilgili yayınladığımız konuların arasına yeni iş fikirlerini ekliyoruz ve bu yazımızda seçtiğimiz işlerin bazıları ise Türkiye’de uygulanmamış fikirler. Fikirlerin bazılarının ise yatırım tutarları çok gibi gözüksede kazanç açısından ciddi paralar kazandırmaya değer. İş modellerindeki fiyatlar değişkendir ve karar verirseniz mutlaka ön fizibilite yapmanız gerekmektedir.

3Portatif veya Prefabrik Havuz Satışı

Prefabrik Havuz

Normal havuza oranla yatırımı daha düşük olan bu havuz türleri artık bir çok kişi tarafından satın alınıyor. Prefabrik havuzlar genelde villa sahipleri tarafından tercih ediliyor ve istedikleri ebatta yapılabiliyor. Türkiye’de bu işi yapan çok sayıda firma yok. İş karlı ve aynı zamanda kolay yapılabilecek bir iş. Müşterinin istediği ebatlara göre özel bir plan yapılıyor ve havuzlar üretilip teslim ediliyor.

Fiyatlar ise 10-40 bin tl arasında metrekareye göre değişiyor. Portatif olan havuzlar ise daha çok şişme havuzların büyük boylarından oluşuyor. Fiyatları ise 1-10 bin liralar arasında. Her ikiside tercih edilen bu ürünleri sadece villa sahipleri kullanmıyor. Aynı zamanda turizm bölgesindeki küçük işletmelerde müşteri çekmek amacıyla kullanıyor.