Dünyadan Farklı İş Fikirleri

Henüz keşfedilmemiş bir iş fikri bulmak size zor geliyorsa dünyadan farklı iş fikirleri hakkında bilgi sa-hibi olmanın tam zamanı.
Dünyadan Farklı İş Fikirleri
4 dk
Son güncellenme: 21/12/2019
Tüm Başlıklar

Bazen aklınıza bir fikir gelir ama uygulamaya cesaret edemezsiniz. Ama dünyada farklı ülkelerde bir çok cesur girişimci duyduğunuzda “Niye benim aklıma gelmedi?” diyebileceğiniz farklı iş fikirlerini hayata geçiriyor. Başlangıçta belki pek çok kişiye çılgınca gelse de bu iş fikirlerini uygulayan işletmeler kendi ürünlerini ve hizmetlerini satın almak isteyen, bu alanlarda daha önce yeterli hizmet alamadıklarını düşünen bir müşteri grubuna hitap etmeyi başarıyorlar. Bu noktada önemli olan insanların farklı ihtiyaçlarına cevap verecek iş fikirlerini bulabilmek ve bunu uygulamaya koyacak cesarete sahip olmak gibi görünüyor. Biz de bu yazımızda dünyanın farklı yerlerinden farklı iş fikirlerini derleyip sizlere sunuyoruz.

Oyuncak Bebek Hastanesi

Hepimizin çocukluğundan kalan ve bir türlü vazgeçemediğimiz oyuncaklarımız vardır. Kimisi kırılmış kimisi yıpranmış olsa da onları atmayı düşünemeyiz bile. İşte bunu fark eden bir girişimci Michigan’da bir oyuncak bebek hastanesi kurmuş. Burada uzmanlar oyuncak bebeklere gereken onarımı yapıyorlar, değişmesi gereken parçaları değiştiriyorlar ve kostümleri yeniliyorlar. Aslında bu fikir ilk olarak 1830 yılında Lizbon’da uygulanmış. Eğer siz de oyuncak bebekleri seviyor, gerekli onarımları ve yenilemeleri yapmak için el becerisine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu iş fikrini değerlendirebilirsiniz.

Bit Temizleme Hizmeti

Bitler her ebeveynin kabusu olup kimi anne babalar çocuklarında bulunan baş bitlerini kendileri temizlemek istemiyorlar. Bu durumda mağazada ya da evde bit temizleme hizmeti sunan işletmelerde başvurabiliyorlar. İnanamayıp tekrar okumuş olabilirsiniz ama Texas’ta bit ve sirke temizleme hizmeti veren bir işletme bulunuyor. Üstelik bu işletme yalnızca Texas’ta değil aynı zamanda franchise verdiği şubeleri ile de farklı lokasyonlarda faaliyet gösteriyor.

Kedi Cafe

Kedilerle vakit geçirmenin ne kadar yatıştırıcı olduğu hemen hemen herkes tarafından kabul ediliyor. Siz de kedileri çok seviyor ve onlarla vakit geçirmek istiyor ancak kediniz olmadığı için bunu yapamıyor olabilirsiniz. Bu düşünceyi temel alarak kurulan kedi cafeler Tayvan’da ve Japonya’da yıllardır büyük ilgi görüyor. Müşterilerin çaylarını içip cafede ikamet eden kedilerle vakit geçirebilecekleri kedi cafelerin bazıları yoğunluk nedeni ile rezervasyonsuz müşteri kabul edemiyor.  

Parti Sonrası Temizlik Hizmeti

Evinizde ya da ofisinizde planlı ya da son anda gelişigüzel düzenlenen bir parti verdiniz. Sonrasında oluşan temizlikle ilgilenmeyi tercih etmeyeceğiniz fikrinden yola çıkan Hangover Helpers, mekanı temizleme ve düzenleme hizmeti veriyor. Bu iş fikrinin çok tutmayacağını düşünüyorsanız, Hangover Helpers’ın Forbes Magazine’de, CBS’de ve çeşitli talk showlarda yer aldığını ve başlarını kaşıyamayacak kadar meşgul olduklarını hatırlatmak istiyoruz.

Popcorn Shop

Amerika’da yaşayan insanların popcornu ne kadar çok tükettiğini fark eden girişimciler, bu işteki potansiyeli fark edip iş fikrini uygulamaya geçirdiler. Amerika’da pek çok işletme müşterilerine hem anında tüketebilecekleri hem de özel paketlemeler ile başkalarına hediye edebilecekleri aromalı patlamış mısırlar satıyor.

Düzenli Sipariş Hizmetleri

Pek çok kişinin düzenli olarak sipariş verdiği ürünler olduğunu fark eden girişimciler müşterilerinin düzenli siparişte bulunacağı hatta bu siparişleri özelleştirebilecekleri bir iş modelini hayata geçirdiler. ABD’de bu fikri en aktif olarak uygulayan Bespokepost’un abone sayısı şimdiden yüzbinlerin üzerine ulaştı.  

Çocuk Koruma Hizmetleri

Çocuk koruma hizmetleri henüz sahip olduğu potansiyel tam olarak fark edilmeyen ve öneminin çok fazla farkına varılmayan iş fikirleri arasında yer alıyor. Aslında yeni doğmuş bir bebeği ya da küçük çocuğu olan bir ailenin, onlar için güvenli bir ev sağlamaya ne kadar ihtiyaç duyduğu düşünülürse bu iş fikrindeki potansiyel biraz daha net bir şekilde anlaşılabiliyor. Şu an doğrudan bu işle ilgilenen sayılı firma bulunuyor. Bu firmalar, bir evde bulunan keskin köşelerden merdivenlere kadar bebekler ve çocuklar için tehlikeli olabilecek pek çok noktayı daha güvenilir bir hale getirmek adına müşterilerine çözümler üretiyorlar.  

Böcek Bariyeri

Daha önce tahtakurtlarının istila ettiği bir yerde uyudunuz mu bilmiyoruz ama bu tatsız deneyimi yaşayanlar, kolay kolay etkisinden kurtulamadıklarını söylüyorlar. Tony Abrams adlı girişimci kişisel deneyimlerinden yola çıkarak mı bu fikri buldu bilmiyoruz ama kendisi tahta kurularını engellemeye yönelik iş fikri ile bir servet kazanıyor. Tahtakuruları için bariyerler oluşturan Tony Abrams, böceklerin yatağın bacaklarının altına girmesini engelliyor. Böylece uyuyan insanları ısırmak için yatağa girmeye çalışan tahtakurtları, bu tuzaklarla hapsediliyor.

Tavuk Kiralama

Tavuk yetiştirmek istiyorsunuz ancak bunun büyük bir adım olduğunu düşünüyor ve karar mı veremiyorsunuz? Peki tavukları kiralayıp bu işi biraz denemek ve kararınızı ondan sonra vermek ister miydiniz? Amerika’da evlerde, okullarda ya da farklı kurumlarda, uzun vadeli bir taahhüt verme gereği olmadan taze yumurta için arka bahçelerinde tavuk barındırmalarına izin veren hizmetler bulunuyor. Kiralama paketleri; 2 4 adet yumurtlayan tavuk, taşınabilir tavuk kümesleri, beş ile altı aylık kiralamalar için yeterli miktarda yem, bilgilendirici bir kitap, teslimat, geri alma ve herhangi bir soru sormak istenildiğinde hizmet veren tavuk yardım hattını kapsıyor.

The Smashing Place

Çok stresli ya da öfkeli olduğu zamanlarda bir şeyleri kırıp dökmenin kendilerine iyi geleceğini düşünen pek çok insan bulunuyor. Bunun işe yarayacağını ancak kimseye zarar verilmeden yapılması gerektiğini düşünen bir grup girişimci Tokyo’da açtıkları işletmede tamamen bu fikirden ilham aldıklarını belirtiyorlar. Müşteriler The Smashing Place’e giriyor, istedikleri tabakları bardakları fincanları seçiyorlar ve istedikleri gibi duvarlara fırlatabiliyorlar. Bunu yaparken yüzlerini korumaları için bir maske takmaları gerekiyor. Maliyet ise ne kadar kırıp döktüğünüze göre değişiyor.

2. El Mücevher Sitesi

Güzel başlayan ama kötü biten bir aşk hikayesi, başarılı bir iş fikrine ilham verebilir mi diye düşünüyorsanız, cevabı almak için doğru yerdesiniz. Josh Opperman, hayatının aşkını bulduğunu düşünür ve ona harika bir yüzükle evlilik teklifi eder. Ancak üç aylık bir nişanlılık döneminden sonra Josh Opperman nişanlısı tarafından terk edilir. Arkasında bıraktığı tek şey ise Josh’un alabilmek için aylarca para biriktirdiği nişan yüzüğüdür. Josh yüzüğünü satmak için kuyumcuya gider ve orada ikinci darbeyi alır. 10.000 USD’dan fazla ödediği yüzüğünü geri almak için kuyumcu sadece 3.500 USD teklif eder. Bunun üzerine Josh Opperman, insanların nişan yüzüklerini ya da diğer değerli takılarını kuyumcu dükkanına gitmektense daha gerçekçi fiyatlarla alıcılar ile buluşturabilecekleri bir internet sitesi tasarlar. idonowidont.com kısa sürede inanılmaz bir başarı elde ederek CNN, The Today Show, Fox News ve The New York Times’da kendine yer buldu.  

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (13)
Tuncay 109 ay önce
ipad kiralama fikri hoşuma gitti. Cafelerde de kiralama yapılabilirmi acaba
Ferit Kaçmaz 109 ay önce
Tam istanbullulara lazım olacak bir araç. Bende bu işe girmek isterim, fakat sade bir vatandaşa bu işi vermezler herhalde üretmek için. Birde yüklü bir sermaye gerektirecek bir yatırım.
gokhan tekinkır 109 ay önce
SELAM ARKADASLAR BEN KIRKLARELINDEN GOKHAN YOGUN CALISMALARIMIN SONUCUNDA 9 BITKININ BELLI MIKTARLARDA KULLANILMASI SONUCUNDA BELLI YAS ARALIKALRINDA 20-80 YAS ARALIKALRINDA HASTALARDA KRONIK BRONSIT VE ASTIM RAHATSIZLIGINI KALDIRMIS OLDUK SUAN URUNUME PATENT ALMAKLA UGRASIYORUM BELLI GUCE SAHIP ARKADASLARLA BU ILACI VEYA BITKI TAKVIYESINI PIYASA SUNMAK VE IS ORTAGIM OLMASINI ISTIYORUM EKONOMIK GUCE SAHIP ARKADASLARA DUYRULUR GOKHAN TEKINKIR 0554 465 64 10
Jülide Emre 110 ay önce
Ben kendim doktor bir anneyim.İlk öncelikli kendi ve cevremin saglıgı için ürün kullanıcısı olarak başlayıp şuanda birçok şehirde işimi devam etmekteyim.Ürünlerin bagımsız firmalardan denetim ve sertifikaları mevcuttur.Aynı zamanda kendim için kişisel gelişimimle, beraber yaptıgım .DÜNYADA ELLİ YILDIR 80 ULKEDE KENDİNİ KANITLAMIŞ bir iş projesi içindeyim.Grubumuzda daha cok saglık çalışanları olmakla beraber bir çok meslek ve eğitimden kişiler mevcuttur.Biz kendimiz gibi eğitime açık,akıllı,çalışkan kişiler aramaktayız..Hayalleriniz,hedefleriniz için bizimle beraber yol almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.. jceldir@yahoo.com http://www.amway.com.tr/user/ediluj
Sevim Akın 111 ay önce
Marmarada güzel olurdu özellikle akşamları için eğlenceli bir fikir
ramiz ural 111 ay önce
İnternetten para kazanmak artık daha kolay internetten para kazanmak istiyorsan kesınlıkle oku www.justbeenpaid.com sponsor bölümüne 1288560 yazın ve submıt tusuna basın sisteme kayıt oldugunuzda şirket size para kazandıgınızı gormenız amaclı 10 $ hedıye veriyor. ıcerde olan paranıza gunluk hafta içi %2 hafta sonu %1.5 veriyor. sistem harika ilerliyor ben 15 gun oldu gırelı bu ıse su anda 59.25 $ 'ım oldu daha detaylı bılgı ıcın lutfen face den ilker köken olarak ekleyınız yada arayın 0537 487 90 60 NOT: Sistemi tam olarka ogrenmenız için skype kurarsanız daha saglıklı olur . Diğer işler gibi uyduruk bir iş değildir. Kaybedeceğiniz bişey yok üyelik ucretı yok alt uye kaydetme sartı yok hersey kendı elınızde..... küçük yatırımlar büyük kazançlar sizin istemenizi bekliyor .....
Mustafa 111 ay önce
imkanım olsa uçan araçlar işine girmek isterdim geleceğin iş fikri...
Selda 111 ay önce
Geçici Köpek Barınakları ancak büyükşehirlde gerisi biraz zor gibi
ramiz ural 111 ay önce
İnternetten para kazanmak artık daha kolay internetten para kazanmak istiyorsan kesınlıkle oku www.justbeenpaid.com sponsor bölümüne 1288560 yazın ve submıt tusuna basın sisteme kayıt oldugunuzda şirket size para kazandıgınızı gormenız amaclı 10 $ hedıye veriyor. ıcerde olan paranıza gunluk hafta içi %2 hafta sonu %1.5 veriyor. sistem harika ilerliyor ben 15 gun oldu gırelı bu ıse su anda 59.25 $ 'ım oldu daha detaylı bılgı ıcın lutfen face den ilker köken olarak ekleyınız yada arayın 0537 487 90 60 NOT: Sistemi tam olarka ogrenmenız için skype kurarsanız daha saglıklı olur . Diğer işler gibi uyduruk bir iş değildir. Kaybedeceğiniz bişey yok üyelik ucretı yok alt uye kaydetme sartı yok hersey kendı elınızde..... küçük yatırımlar büyük kazançlar sizin istemenizi bekliyor .....
Jülide Emre 110 ay önce
Ben kendim doktor bir anneyim.İlk öncelikli kendi ve cevremin saglıgı için ürün kullanıcısı olarak başlayıp şuanda birçok şehirde işimi devam etmekteyim.Ürünlerin bagımsız firmalardan denetim ve sertifikaları mevcuttur.Aynı zamanda kendim için kişisel gelişimimle, beraber yaptıgım .DÜNYADA ELLİ YILDIR 80 ULKEDE KENDİNİ KANITLAMIŞ bir iş projesi içindeyim.Grubumuzda daha cok saglık çalışanları olmakla beraber bir çok meslek ve eğitimden kişiler mevcuttur.Biz kendimiz gibi eğitime açık,akıllı,çalışkan kişiler aramaktayız..Hayalleriniz,hedefleriniz için bizimle beraber yol almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.. jceldir@yahoo.com http://www.amway.com.tr/user/ediluj
gokhan tekinkır 109 ay önce
SELAM ARKADASLAR BEN KIRKLARELINDEN GOKHAN YOGUN CALISMALARIMIN SONUCUNDA 9 BITKININ BELLI MIKTARLARDA KULLANILMASI SONUCUNDA BELLI YAS ARALIKALRINDA 20-80 YAS ARALIKALRINDA HASTALARDA KRONIK BRONSIT VE ASTIM RAHATSIZLIGINI KALDIRMIS OLDUK SUAN URUNUME PATENT ALMAKLA UGRASIYORUM BELLI GUCE SAHIP ARKADASLARLA BU ILACI VEYA BITKI TAKVIYESINI PIYASA SUNMAK VE IS ORTAGIM OLMASINI ISTIYORUM EKONOMIK GUCE SAHIP ARKADASLARA DUYRULUR GOKHAN TEKINKIR 0554 465 64 10
Ferit Kaçmaz 109 ay önce
Tam istanbullulara lazım olacak bir araç. Bende bu işe girmek isterim, fakat sade bir vatandaşa bu işi vermezler herhalde üretmek için. Birde yüklü bir sermaye gerektirecek bir yatırım.
Tuncay 109 ay önce
ipad kiralama fikri hoşuma gitti. Cafelerde de kiralama yapılabilirmi acaba
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.