Dünyadan İlginç Para Kazanma Yöntemleri

Farklı kültürler farklı iş imkanlarının da kapılarını açıyor. İşte dünyada popüler olmuş ilginç iş fikirleri

is-fikirleri-para-kazanmak

Her ülkenin ya da bölgenin farklı kültürlere sahip olduğu bir gerçektir. Bu farklılık da iş fikirleri konusunda farklı imkanların ve fırsatların doğmasına olanak sağlıyor. İlgi çekici ve popüler olmuş bu fikirler bir çok ülkede hayata geçirilmeye çalışılırken bir çok insan da bu fikirlerden ilham alarak kendi kültürlerine uygun olarak denemeler yapıyor.

Bahçede Kamp Hizmeti

Turistik bölgelerde yaşayan insanlar evlerinin bahçelerini kamp alanı olarak kiralayarak para kazanabiliyor.

cadir-para-kazanmak

Özellikle kamp alanı bulmakta zorlanılan bölgelerde iyi bir kazanç kapısı olan bahçe kiralama işi, kampçılara çadır kurmak için alan sağlamak üzerine geliştirilmiş bir fikir.Bu fikirden yola çıkarak başarılı ve popüler olan girişimciler, işleri ile ilgili bir web sitesine bile sahip.

Gecelik 10 dolar ile 50 dolar arasında değişen fiyatlarla, çadır kurmak isteyen insanlara ya da karavanlarını park ederek kamp yapmak isteyen insanlara alan sağlanabiliyor. Bu alanlarda kiracıların genel olarak tek istekleri ise, temiz bir tuvalet ve duş hizmeti alabilmek.

Boş Odanızı Depo Olarak Kiralayın

depo-para

Yabancı ülkelerde popüler olan bir diğer para kazanma yöntemi ise, evlerinde ya da garajlarında bulunan kullanılmayan odaların depo olarak kiraya verilmesi yöntemidir. Tabi ki bu odaları başka insanlara da kiralayabilirsiniz ancak bazı insanlar, yabancı insanlarla aynı ortamda yaşamak istemezken boş odalarını da değerlendirmek istemektedirler. Bu durum da gözden kaçmayarak bir iş fikrine dönüşmüştür.

Avustralyalı bi şirket, Spicer adlı sistem ile, boş odası bulunan ve kiralamak isteyenlere böyle bir hizmet sunmaktadır. Boş odalarını kiralayaninsanlar aylık 150 ila 250 dolar arasında kira bedeli kazanabilmektedir. Bu tabiki boş odanın büyüklüğüne ve kullanılabilen kısmına bağlı olarak değişmektedir.

Park Alanınızı Kiralayın

park-yeri-para-kazanma

Bir diğer ilginç iş fikri ise atıl durumdaki park yerlerinin kiralanması yöntemidir. Özellikle kalabalık şehirlerde park yeri bulmanın oldukça zor ve park alanlarının ücretlerinin oldukça fazla olması sebebiyle girişimcilerin aklına park yeri kiralama fikri gelmiş. İşle ilgili Park Hound adlı bi uygulama bile geliştiren girişimciler, kişisel park yerini kiralayan insanlarla kiralamak isteyen insanları bir araya getiren bir platform oluşturmuşlar. Bu işi yaklaşık 1 yıldır yapan bir kullanıcı, yıllık kazancının 4000$ civarında olduğunu belirtiyor.

Evinizi Film Yapımcılarına Kiralayın

film-para

Dünyada yine popüler olan bir diğer para kazanma yöntemi evinizi kısa süreler için film yapımcılarına kiralamaktan geçiyor.

Evinizin filmlerde kullanılması için gösterişli ve devasa olmasına gerek de yok. Filmlerde her çeşit eve ihtiyaç duyulabiliyor. Filmler, reklamlar ve hatta dizi çekimleri için bile kullanılabilen evler için kısa sürede gerçekten büyük paralar ödenebiliyor. Yapılan araştırmalara göre ev sahipleri, bir saatlik reklam çekimi için 200 ila 250 dolar arasında para kazanabiliyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here