Gizli müşteri olarak para kazanmak mümkün

Gizli müşteri olarak para kazanmak mümkün
Gizli müşteri

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli müşteri olarak ek gelir elde edebilirsiniz. İşsizlik gibi büyük bir problemin yaşandığı  bu dönemde ‘Ne gibi işler yapılarak para kazanılabilir?’ sorusu sıkça aklınıza gelmiştir. Araştırma şirketleri anket yaparak çeşitli konularda halkın nabzını ölçtüğünü mutlaka duymuşsunuzdur.  Bu konu ile alakalı olarak diğer bir yöntem ya da iş olanağı ise gizli müşteri olmaktır.

İş nasıl işliyor

İş yerleri hakkında genel bilgi toplama, müşteri ile olan ilişkilerini analiz etme ve tüketicilerin haklarına ne derece riayet edildiği gibi konularda araştırma yaptıran şirketler bulunuyor. Bu şirketler iş yerlerini gizlice denetlemek için konu hakkında kurulan danışmanlık şirketlerine başvuruyorlar. Danışmanlık şirketleri ise gizli müşteri araştırmasını kendi personelleri veya dışarıdan aldığı geçici personeller ile yapıyorlar.

Bu işi yapanlar ise iş yerlerine müşteri olarak gidiyorlar ve verilen görevler doğrultusunda çalışmaya başlıyorlar. Burada maksat denetlenen firmanın bir çok farklı konuda yeterliliğinin tespit edilmesi. İşin sonucunda yaşanan olaylar ve davranışlar sizi tutan danışmanlık firmasına rapor halinde sunuluyor. Danışmanlık firması da bu raporları farklı kişiler ile tekrarlayarak analizlerini yapıyorlar ve gizli müşteri araştırması için başvuran firmaya sunuyorlar.

Gizli müşteri nasıl olunur.

Bu mesleği yapmak için ilk öncelikle kariyer sitelerinde cv’niz olması gerekiyor. Genelde tüm iş ilanları kariyer siteleri üzerinden veriliyor. Bazı danışmanlık büroları ise başvuru formlarını kendi siteleri üzerinden kabul ediyorlar. Adaylarda istenenler genelde teknolojiden anlamaları (resim çekme, video kayıtları ve yazışmalar için gerekli) , lise veya üniversite mezunu olmaları, disiplinli bir yapıya sahip olmaları ve yapacağı görevlerde işlerini suistimal etmemeleridir.

Gizli müşteri ne kadar kazanır.

Ek gelir olarak bu işi yapanlar genelde 15-20 lira gibi ücretler ile başlar ama bazı incelemelerde bu rakam 100 lira ile 150 lira arasında da değişebilir. Genelde danışmanlık firması işi kişi başına 60 lira ve 200 lira arasında alır. Bu ücretin yarısını ise gizli müşteri için çalıştıracağı personele verir. İyi bir denetleme işinde işi veren firma ücretleri daha yüksek de tutabilir. Örneğin giyim markalarından birisi her şubesinde çalışanların performansını ve davranışlarını araştırmak isterse gizli müşteriler için mağaza sayısı kadar aday isteyebilir. Bazen bir gizli müşteri aynı mağazanın farklı şubelerinde de araştırmalar yapabilir. Bu durumda 100 şubeli bir giyim mağazası 100 mağazanın denetimi için anlaşma yapabilir.

Önemli not: Bu iş için sizden başvuru parası isteyen firmalar ile iş yapmayın. Zaten verilen ücretler az olduğundan dolayı birde siz cebinizden para ödemeyin.

Konu ile ilgili eski bir örnek :  örnek olaylar

11 YORUMLAR

 1. Bundan 9 sene önce gizli müşteri olarak çalıştım. Çok keyifli bir iş kendinizi ajan gibi hissettiriyor. Mükemmeliyetçi bir yapıya sahibim sorumsuzluğa dayanamıyorum bazı işini adam gibi yapmayanlar var ya işte onları ispiyonlamak çok zevkli oluyor. 😂
  Gizli müşteri arayan firmalar ben bu işin piriyim hayatta anlamazlar üç çocukla bir girerim mağazaya talan ederim orayı. 😱😱😱

 2. Merhaba Arkadaşlar

  Full time part time EK GELİR Elde Etmek İsterseniz
  – Gizli Müşteri ( Günlük 84 TL )
  – Anket Çalışmaları ( Günlük 60 TL)
  – Grup Toplantıları ( Günlük 50 TL)
  – Günlük Host – Hostes ( Günlük Bütçe Değişkendir)
  – TV – Yarışma İzleyici (Günlük Bütçe Değişkendir) Gizli Müşteri Aranıyor Günlük 84 TL ile 120 TL Arası Gelir İmkanı.

  İşin Tanımı : Kurumsal firmalara müşteri gibi gidip size nasıl davrandıklarını, güler yüzlü hizmet sundular mı, yerler ve camlar temiz miydi gibi rapor tutarsınız hepsi o kadar.
  Boş Zamanlarınız da, İş Çıkışlarında veya Hafta Sonu Yapabileceğiniz bir iş Bir yada Bir Kaçında Görev Alabilirim Derseniz 05304026120 numaralı telefona Whatsapptan gizli müşteri yazın.Göndereceğim linkteki ön bilgilendirme videosunu izleyip formu doldurarak başvurunuz.

 3. Merhabalar, gizli müşteri işleyişini bilen biriyim. Denizli Merkez’de ikamet ediyorum. Bu işi fazlasıyla boş zamanım olduğundan rahatlıkla yapabilirim.

 4. merhaba,
  yönetici asistanlığı yapmaktayım
  30 yaşında bayanım
  hafta içi çalışmaktaym.
  hafta sonu yada hafta içi akşam mesai sonrasında da gizli müşteri olarak çalışarak ek gelir elde etmek istiyorum.

 5. Merhaba ben daha önce senelerce giyim mağazalarında çalıştım bildigim bir iş üzerine olduğu için yapabilirm gizli musteri olmak istiyorm küçükyalı

 6. aydın efeler merkezde oturuyorum genc emeklıyım esımle bırlıkte evde katlama paketleme etıketleme ısı yapabılırız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here