Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır

Instagram İşletme Hesabı açmak ve Instagram'da Ticari hesap açmak şirketinizin markalaşması için sosyal medyada ismini daha çok duyurması demektir.
Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır
6 dk
Son güncellenme: 01/08/2020
Tüm Başlıklar

Instagram İşletme Hesabı açmak ve Instagram'da Ticari hesap açmak şirketinizin markalaşması için sosyal medyada ismini daha çok duyurması demektir. Bir çok şirket artık Instagram'da hesap açma ve markasını yönetmek için yeni çalışmalar yapmaktadır. Bu yüzden sizlere işletme hesabı açmak ile ilgili basit bir kılavuz sunuyoruz. 

İnstagram İşletme Hesabı Kurma Instagram 900 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıyla  önemli bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Instagram en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri ve işletmenizin kullanması gereken sosyal mecralardan bir tanesi. Bu ağda hesap açmak hızlı ve kolaydır. İnsanlara ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermek için sizde bir İnstagram İşletme Hesabı açın. Fotoğrafların ve videoların paylaşılan sosyal mecra Instagram'ın neyle ilgili olduğunu bilmeyen yoktur. Sizde İşletmeniz ve markanız hakkında görsel olarak zengin ve ilham verici hikayeler anlatabilirsiniz. Diğer sosyal ağlara göre, fotoğraf ve video yayınları üzerinde daha fazla öne çıkarak önem kazanan Instagram, marka ve markanızın ürünlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapmak için mükemmel tamamlayıcı bir sosyal ağdır.

İnstagram işletme tanıtımı için nasıl ayarlanır?

Başlamadan önce eğer bir Facebook hesabınız yoksa, aşağıdaki adımları tamamlayamaz veya instagram için İşletme tanıtım avantajlarından tam olarak yararlanamazsınız. Facebook sayfanız olduğunda, instagram işletme hesabınızı oluşturabilirsiniz. Zaten bir iş Facebook sayfanız var. Öyleyse başlayalım. İnstagram işletme hesabı nasıl ayarlanır.

İnstagram'da Ticari Hesap Açın

Hikayelerinizin ve tanıtımı yapılan gönderilerinizin gün boyunca nasıl performans gösterdiğini öğrenin. İnstagram'daki hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürerek hikayeleriniz, gönderileriniz ve takipçileriniz hakkında istatistikler elde edin. İnstagram girişi yaparak İşletme Profili Oluşturmak yada Ticari Hesabınızı Oluşturmak için tıklayınız

  • Takipçileriniz hakkında istatistikler edinin ve gönderilerinizle ve hikayelerinizle nasıl etkileşim kurduklarını görün.
  • Çalışma saatleri, konum, telefon numarası gibi şirket bilgilerinizi ekleyin.
  • Uygulamanızda hesap ayarlarına giderek hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürün.

1. Uygulamayı indirin

Diğer sosyal ağlardan farklı olarak, Instagram'da sadece mobil uygulama kullanılarak mesaj gönderilebilir. Bu yüzden ilk adım, akıllı telefonunuza uygulamayı yüklemek, uygulama mağazanızda Instagram'ı bularak onu indirin. Not : iPhone ekran görüntülerini kullanıyoruz, ancak düzen Android cihazlarda aynı görünmelidir. İnstagram uygulamasını iOS için App Store'dan, Android için Google Play mağazasından veya Windows Phone için Windows Phone Store'dan indirin. Uygulama yüklendikten sonra, Instagram'ı açmak için cep telefonunuzda uygulamanın simgesine dokunun. 

İnstagram uygulamasını iOS için App Store'dan, Android için Google Play mağazasından veya Windows Phone için Windows Phone Store'dan indirin. Uygulama yüklendikten sonra, instagram'ı açmak için cep telefonunuzda uygulamanın simgesine dokunun.

2. Profil bilgileri ve kullanıcı adı seçme - İnstagram'a kim olduğunuzu söyleyin

Kaydol'a dokunun, ardından e-posta adresinizi girip İleri'ye dokunun ya da Facebook hesabınızla kaydolmak için Facebook ile Giriş Yap simgesine dokunun. Kişisel Facebook sayfanıza dayalı bir hesap oluşturacaktır ve işiniz için olduğundan, iş e-posta adresinizi kullanmalısınız. Ardından, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturacaksınız. İnstagram için bir şirket kuruyorsanız, kullanıcı adı şirketin adı olmalıdır. Eğer bir emlakçı, sigorta acentesi veya benzeri iseniz, kişisel bir hesaptan sizi ayıran her ne olursa olsun isminizin, işinizin, konumunuzun bir varyasyonunu seçmelisiniz. Örneğin, hasanbasri_İST_emlak veya hasanbasri_ins şeklinde. İnstagram, sizin girdiğiniz isme dayanarak sizin için bir kullanıcı adı oluşturacaktır. Profesyonel İpucu: Kişisel iş e-posta adresinizi kullanırsanız, kişiler “Arkadaş Bul” özelliğini kullanarak sizi daha kolay bulabilir.

3. Ücretsiz işletme profili oluşturun

Resim zamanı! Logonuz yoksa, profil resminiz logonuz veya markanızla ilişkilendirilebilecek bir başka resim bulmalısınız. İşletmenizin yüzü sizseniz, fotoğraf kitaplığınızdan beğendiğiniz profesyonel bir fotoğrafı kullanın veya yeni bir tane çekin. “Fotoğraf ekle” seçeneğine dokunduktan sonra fotoğraf içe aktarma seçeneği sunulur. Facebook'tan foto almayın; Bu kişisel hesap bilgilerinizide çekecektir. İşletme hesabınız olduğu sürece Twitter'dan içe aktarım yapabilirsiniz. 

Mükemmel Instagram profil fotoğrafı 400 × 400 piksel olacak. Ama en önemlisi, seçtiğiniz fotoğrafın işletmenizi tanıyan kişiler tarafından tanınmasıdır. Çoğu durumda, en iyi seçim işinizin logosu olacaktır. Profil fotoğrafınız yalnızca mobil cihazda güncellenebilir. Logonuzun akıllı telefonunuza veya tabletinize kaydedilmediyse, instagram onu ​​Facebook veya Twitter'dan içe aktarma seçeneğine sahiptir. Uygulama içerisinde ayarları bulduktan sonra aşağı inerek Ticari Hesaba Geç'e gelin. Bir ticari hesap sahibi olduktan sonra çalışma saatleri, işletme adresi ve telefon numarası gibi işletmenizle ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz.

4. Paylaşım yapın ve kullanıcıları takip edin - Facebook arkadaşlarınızı bulun

Alakalı konu etiketlerini kullanarak akışınızda görmek istediğiniz içerikler paylaşmaya başlayın ve benzer hesapları takip edin. Başlamak için Instagram'a gidiniz. Ardından, kişileri Facebook üzerinden, sizi takip etmelerini isteyebilirsiniz. Kullanıcıları izlemeye başlamadan önce hesabınızın tamamlanmasını ve bir veya iki fotoğrafın yayınlanmasını sağlamak en iyisidir. İnstagram, sayfa ayarlarınızdan istediğiniz zaman Facebook arkadaşlarınızı bulma fırsatını size sunacaktır, bu tek seferlik bir teklif değildir. ( Gerekirse adımı atlayabilirsiniz.) -> Hızlı düğme eğitimi Artık uygulamada olduğunuza göre, ana ekrana gelmiş olmalısınız. Şimdi İnstagram'daki Üst Düğmeleri kısaca tanıyalım. 

Üst Düğmeler Kamera (kamera): Videoları veya fotoğrafları paylaşmaya başlamak için buraya dokunun. 

Doğrudan mesajlar (kağıt uçak): Birisi size doğrudan (özel) bir mesaj gönderirse, size bildirilir. Ayrıca doğrudan mesajlar da gönderebilirsiniz. 

Soldan sağa doğru alt düğmeler: Ev (ev) : Takip ettiğiniz hesaplardaki en yeni fotoğraflar görünür. 

Arama (büyüteç) : En iyi hesapları, kişileri, yerleri ve hashtag'leri ve sizin için önerilen içerik veya hesapları arayın. 

Kamera (artı işaretli kare): Videoları ve fotoğrafları yüklemek ve paylaşmak için buraya dokunun. 

Bildirimler (kalp): Fotoğraflarınıza en son beğenileri ve yorumları ve takip ettiğiniz kişilerin beğendiklerini görün. 

Profil (dairesel fotoğraf): Tam hesabınız, gönderdiğiniz her şey ve ayarlar menüsüne erişim.

5. Konumunuzu Ayarlama

Konum Ekle alanına genel alanınızda daha önce kullanılmış konumların bir listesini göreceksiniz. Bir tuğla ve harç yeriniz varsa, birisinin konumunuzu zaten belirttiğini görebilirsiniz. Mağazanız, restoranınız veya ofisiniz adlandırılmamışsa, kendiniz adlandırabilirsiniz. 

İnstagram İşletme Hesabı Kurmak Fotoğrafınız gönderildikten sonra, konum adını mavi olarak göreceksiniz. Konum adınızı tıkladığınızda, orada etiketlenmiş her fotoğrafı görebilirsiniz. Kullanıcıların işletmeniz hakkında neyi beğendiğini ve paylaşmak istediğini görmek için harika bir kaynak olabilir.

6. Profilinizi Tamamlayın

Hesabınızı görmek için sağ alttaki profil düğmesine dokunun ve ardından “Profilinizi Düzenle” düğmesine dokunun. Bu, profil bilgilerinizi tamamladığınız yerdir. Bio ve iletişim bilgi alanlarını doldurun. Burası tıklanabilir bir URL kullanmanıza izin veren instagram üzerindeki tek yerdir. Örneğin, gönderdiğiniz bir fotoğrafın yorumunda bir URL yayınlayacak olursanız, bunu gören kullanıcılar tıklayamaz, bu yüzden URL'nizi koymanız gereken tek yer budur ya da nereye gitmelerini isterseniz. Biyografinize gelince, karakter sayımıyla sınırlıdır. En azından, ne yaptığınızı ve bulunduğunuz yeri kısaca özetleyin. İstediğiniz zaman bu bölümü düzenleyebilirsiniz, böylece istediğiniz mükemmel kelimeler size gelir.

7. Şimdi iş kısmı geliyor!

“İş Araçları İçin Instagram'ı Dene” yi tıklayın ve profilinizi tamamlamak ve sunulan araçlardan yararlanmak için kendi kılavuzluğunuz ve talimatlarınızı izleyin. İşte, iş araçlarını kullanmaya başlamak için instagram'da bir adım attınız.

8. İşletmenizin Facebook sayfasını bağlayın

İnstagram için iş araçlarını kullanabilmek için bir Facebook sayfasına ihtiyaç duyduğunuzu söylediğimizde bu makalenin başlangıcını hatırlıyor musunuz? Sebebine ulaştık. İnstagram, iş Facebook sayfanızı bağlamanızı veya bir tane oluşturmanızı isteyecektir.

9. Göndermeye başla

Daha önce de belirttiğimiz gibi, insanları takip etmeye başlamadan önce hesabınıza bir veya iki fotoğrafın gönderilmesi en iyi seçenektir. İnsanlar içeriksiz bir hesabı takip etmez bunun için fazladan 2-3 resim atmanız teşvik edici olacaktır. İnstagram'ın arama fonksiyonu insanları ve markaları takip etmeyi kolaylaştırır. Kullanıcı adına göre arama yapabilir veya işletmenizle alakalı olabilecek bir hashtag seçebilirsiniz. Daha fazla kişi ve işletmeyi takip etmek yeni bağlantılar kurmak için harika bir yoldur ve instagram hesabınız için ilham kaynağı olabilir. Instagram'da bir kitle oluşturmanın önemli bir bileşeni sizi takip eden kişilerle etkileşim kuruyor. Birisi fotoğrafınızın beğenisini veya yorumlarını beğendiğinde, bir bildirim alırsınız. Fotoğrafın yorumları içinde “@” sembolünü ve ardından kullanıcı adlarını ekleyerek yanıtlayabilirsiniz. Birisi sizi bir fotoğrafta etiketlediğinde bildirim alacaksınız. Etiketlendiğiniz tüm fotoğrafları instagram profilinizde görebilirsiniz.

10. İnsanları Takip Edin

Tam bir profiliniz, paylaştığınız birkaç yayınınız var ve şimdi sizi takip etmeye başlamak için insanları takip etmeye başlama zamanı. Profil sayfanızdan (sağ alt simge) seçenekler sayfasına gidin (sağ üst köşede dişli). İzleyen Kişiler'in altında en üstte iki seçenek var:

  • Facebook arkadaşları
  • İletişim

Bunlardan birine dokunun ve instagram Facebook'a ve adres defterinize bağlanacaktır. Müşterileriniz ve telefonunuzda kayıtlı bağlantılar varsa, tüm hesaplarını görebilirsiniz. İnstagram, arkadaş listenizde bulunan ya da Facebook kullanarak giriş yapmış olan instagram üzerindeki tüm arkadaşlarınızı gösterir. Diğer hesapları takip etmeye, yorum yapmaya ve onlarla etkileşime geçmeye başlayın. Yoksa insanların sizi geri takip etmesini başaramazsınız. Ağınıza daha fazla içerik ekledikçe ve daha fazla kişiyi takip ettikçe; fotoğraflarınızı kimlerin beğendiğini görmek, sizi takip etmeye başlayanlar, yorum bırakanlar olacaktır ve bir yayında sizden bahsettiklerini görmek için bildirimler sayfanızı yani (kalp simgesini) kontrol edebilirsiniz.

11. Markanızın Hikayesini Bulun ve Tanımlayın

Kurulduğunda/hazır olduğunuzda, markanızın instagram üzerindeki amacının ne olması gerektiğine karar vermeniz önemlidir. Bunun için farklı insanlar viral reklamlar yaparak insanların ilgisini üzerine çeker. Konumuzu toparlamak gerekirse anlamayanlar için aşağıda paylaştığım videodan instagram işletme hesabı kurulumu yapmak isteyenler görsel bilgi edinebilirler. 

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.