Motivasyon Filmleri
Motivasyon Filmleri

Hayat karşımıza kimi zamanaşamayacağımızı düşündüğümüz güçlükler çıkarır ve motivasyonumuzu kaybetmemizeneden olabilir. Zorluklarla mücadele ettiğimiz ya da motivasyon kaynaklarınaihtiyaç duyduğumuz anlarda bazen doğru seçilmiş motive edici filmler bile ayağa kalkmamıza yardım edebilir. Çoğunluğugerçek hikayelerden uyarlanan bu tarz başarıfilmleri kimi zaman mucizeleri gerçekleştirmenin çok da zor olmadığınainanmamızı sağlayıp ve ilham verici hale gelebilir. Biz de bu yazımızda ihtiyaçduyduğunuz en zorlu anlarda bile size gerekli motivasyonu sağlayacak, gerçekbaşarı ve azim öykülerinden ilham alan motivasyonfilmleri derledik.

Ölü Ozanlar Derneği

Ölü Ozanlar Derneği Türkçe fragman

Robin Williams’ın muhafazakar bir okuldaki sıra dışı bir öğretmene hayat verdiği filmin; okulun baskıcı tavrına zıt bir profil çizen öğretmenin öğrencilerine kalıplaşmış düşünceden uzaklaşıp hayatlarını yaşaması öğüdünü verdiği sahne ile hafızalara yer ettiği bilinir. Kariyer ve para odaklı olmak yerine, eleştirel düşüncenin hakim olduğu dolu dolu bir hayatı yaşama isteği uyandıran Ölü Ozanlar Derneği ‘nin başucu filmleriniz arasındaki yeri fazlası ile hak ettiği söylenebilir.

Steve Jobs

Steve Jobs Filmi Türkçe alt yazılı fragman

Dünyanın teknoloji devi olarakbilinen Apple’ın kurucusu Steve Jobs aynı zamanda 20.yüzyılın dahi isimlerindenbiri olarak da anılır. Jobs’un bilge kişiliği kadar hırslı yönüne de yer verenfilm gaza getiren filmler arasındaen iyi olanlarından biri olarak anılır.

Rocky

Rocky 2009 fragmanı

Kimsenin beklemediği bir çıkışyapıp büyük başarılar elde eden bir karakterin anlatıldığı en iyi motivasyon filmleri arasında yer alan Rocky, yeterinceçalışma ve azim ile elde edilemeyecek hiçbir başarının olmadığını savunur.

Forrest Gump


Forrest Gump Türkçe Altyazılı Fragman

Sıradan hatta saf olaraknitelenebilecek bir insanın sınırlarını zorlaması ve tahmin edilenden çok dahafazlasını başarmasını anlatan ve gazagetiren filmler arasında yer alan Forrest Gump, iyimserlik ve azim ile enzorlu durumlardan bile başarı ile çıkılabileceği mesajını iletir. Olan bitenikontrol etmektense hayatın kendisine getirdiklerini yaşamayı savunan ForrestGump azim çalışma mutluluk dolu birhikayeye tanıklık etme fırsatı verir.

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

Will Smith’in başrolünde olduğufilm bize bir baba ve oğulun mücadelesini anlatıyor. Oğlundan aldığı cesaretlekarşısına çıkan tüm engellerin üstesinden gelip başarıya ulaşmak için büyük birmücadele veren babanın hikayesi seyirciyi muhteşem bir şekilde etkisi altınaalır. Kişisel başarı konusunda ilhamverici örneklerle dolu film izledemek istediğiniz kişilere önerebileceğiniz filmlerin başında gelen UmudunuKaybetme, mücadelenin mutlaka kazanç ile sonuçlanacağını ve emek verilen hiçbirkonuda hayal kırıklığına uğranılmayacağını anlatıyor.

Temple Grandin


Temple Grandin (Trailer)

Otizm rahatsızlığı olmasınarağmen, otistik çocuklar ve hayvan hakları konusunda devrim niteliğindeçalışmalar gerçekleştiren Temple Grandin’in öyküsünün anlatıldığı film yaşanmışbaşarı hikayeleri alanındaki en iyi örnekler arasında yer alır. “Temple Grandin izle” demek belki deihtiyacı olan arkadaşlarınızı azim ve başarı konusunda motive edebilmek içinyapabileceğiniz en faydalı önerilerden biri olabilir.

Bay Evet

Bay Evet Fragman

Değişim ve bilinç arasındaki ilişkiyi gözler önüne seren film, hayata ve olaylara karşı bakış açınızı değiştirmenin kendi elinizde olduğunu anlatıyor. Yaşamınızı şekillendirmek için gereken enerjiyi kendi içinizde aramanızı öğütleyen film, en iyi kişisel gelişim platformları tarafından da örnek olarak gösteriliyor.

Erin Brokovich

Erin Brockovich (2000) fragman

Hayatta en çokbaşarısızlıklarımdan bir şey öğrendim mottosunu benimseyen film; doğruluğunainanarak kendimizi adadığımız  vehaksızlıklara karşı mücadele etmekten kaçınmadığımız durumlarda kaybedenin aslabiz olmayacağımızı anlatıyor.

Bu listede eksik olduğunu düşündüğünüz filmleri bize yorum yazarak iletebilirsiniz.