Rumeli Maya Yeni Bayilikler Verecek

Rumeli Maya Yeni Bayilikler Verecek
Rumeli Maya

Rumeli Maya, 1963 yılından bu yana faaliyet gösteren bir aile şirketi. Yusuf Aguş tarafından kurulan şirketin yönetiminde şimdi oğlu Cemal Aguş var. Cemal Aguş, “Dana, kuzu ve oğlak şirdeninden doğal peynir mayası üretiyoruz” diyor. Doğal şekilde üretilen mayalar iç pazarın yanı sıra Sudan, Cezayir, Irak ve Suudi Arabistan’a ihraç ediliyor.

Rumeli Maya, 2011’de 60 ton maya üretmiş. 2012’de yüzde 30 büyüme bekliyor. Şirket, öncelikli olarak Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde yeni bayilikler verecek.
Telefon: 0212 616 90 96
E-posta: [email protected]

Rumeli Maya

Rumeli Maya Hakkında : 1963 yılında dedemiz Yusuf AGUŞ (1909-1990) tarafından kurulan firmamız 1967 yılından itibaren Rumeli Maya İmalat Tic. Ltd. Şti. ismiyle faaliyetlerini 45 yıldır sürdürmektedir.

Dana, Kuzu ve Oğlak şirdeninden imal ettiğimiz Doğal Peynir Mayalarımızı 49 senedir Peynircilikle ilgilenen Mandıracılarımıza ulaştırmayı başarmıştır. Özellikle 70′li yıllarda ülkemizdeki tarımcılığın ve hayvancılığın hızlı gelişimine paralel olarak yükselişe geçen Mandıracılık sektörünün kaliteli doğal peynir mayası ihtiyacını karşılamaya çalışan firmamız, RUMELİ MAYA markasıyla sektöründe lider konuma geçmiştir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here